Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
RTÜK’ten Sezen Aksu tehdidi
21 Ocakta koronavirüsten 72 bin 555
BURDURDA BİR CAMİDE AÇIM DİYE HAYKIRDI
TÜRKSAT’IN YÖNETİMİDE ÇİFTE MAAŞ ALIYORMUŞ
Seçilmiş dekanlarımız göreve iade edilsin


Adü, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’u Ağırladı - AYDIN - Ajans 09/ Aydın Haber
 
ADÜ, KAMU BAŞDENETÇİSİ ŞEREF MALKOǒU AĞIRLADI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 18-11-2021 / 21-32

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Aydin Haberleri  
Adü, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’u Ağırladı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) tarafından düzenlenen, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un konuşmacı olduğu ‘Ombudsmanlık ve Türkiye’nin 2023 Hedefleri’ konulu konferans,, Atatürk Kongre Merkezi  Maiandros Salonu’nda gerçekleşti.

 

 

Konferansa ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Per. Albay Hakkı Haktan Armağan, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtça Eker, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Erhan Yıldırım, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Kadri Ergün, 1. İdare Mahkemesi Başkanı Murat Akkaş, il müdürleri, personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir; Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç liderliğinde kısa sürede önemli işler yapan Kamu Denetçiliği Kurumunun uzlaşı kültürünün oluşmasında çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini söyledi.

‘Ombudsmanlık ve Türkiye’nin 2023 Hedefleri’ konulu konferansın öğrencilerimiz için önemli bir etkinlik olduğunu ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Türkiye’nin 2023 vizyonun önemine dikkat çekti.

Ülkemizin büyük medeniyet atlasının merkezi olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Ülkemiz Kafkaslar, Balkanlar, Orta-Doğu ve endülüs kuşatıcılığında, büyük gönül coğrafyamızın kıta kalbidir. Ülkemiz genç bir cumhuriyet olsa da, muazzam bir kültür ve siyasi geçmişe sahiptir. İhtiyacımız olan en önemli şey birbirimize daha sıkı kenetlenmektir. Dünya var oldukça devletimiz ve milletimiz bu topraklarda olmayı sürdürecek; bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

T.C. Aydın Valiliği on Twitter

Kamu ile Vatandaş Arasında Köprü

Ombudsmanlık müessesinin Ülkemizde oluşturulması hususunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek konuşmasına başlayan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “İdarenin şeffaflaşması, iyi yönetimlerin yaygınlaştırılması gibi birçok mekanizmayı içeren bu müessese, Şeref Malkoç’un başkan olduğu dönemden itibaren de Türkiye’de daha tanınır hale gelmiş oldu. Kamu ile vatandaş arasında köprü vazifesi olan bu kurum çalışmalarına başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu anlamda bugün ki buluşmanın ilimize ve bölgemize önemli katkılar sunacağına inanıyor ve Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a teşekkür ediyorum.”dedi.

Üniversitenin Geldiği Nokta Gerçekten Çok Önemli ve Takdir Edilesi

Üniversitemizin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, yükselen başarı grafiğimizin, bilimsel ve sosyal başarılarımızın ülkemiz adına memnuniyet verici olduğunu söyledi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne daha önce de geldiğini ifade eden Malkoç, “Sayın rektörümü tebrik ediyorum, Üniversitenin her alanda gösterdiği başarılar bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Üniversitenin geldiği nokta gerçekten çok önemli ve takdir edilesi. Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin başarılarını izliyor ve rektörümüz liderliğindeki çalışmalarını gururla takip ediyoruz. Hocam, doğru yoldasınız; çalışamalara hız kesmeden devam edin. Allah yardımcınız olsun.” dedi.

Esas Olan İnsana Hizmettir

Üniversitede ombudsmanlık topluluğu olduğunu bildiğini ve hak arama kültürünü ve insan haklarını anlatmak için üniversitelerde ombudsmanlık topluluklarını çok önemsediğini vurgulayan Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, “Esas olan insana hizmettir. İnsanın hak ve hürriyetini koruyup geliştirmektir. Kısa sürede ortaya koyduğumuz özverili çalışmalarla adalet sistemimize önemli katkılar yaptık. milyonlarca dosya henüz mahkeme aşamasına geçmeden uzlaşmayla sonuçlandı. Yargının yükünü önemli ölçüde hafiflettik. İnşallah ombudsmanlık kültürünü daha geniş kitlelere yayarak bu konuda daha büyük çalışmalara imza atacağız." dedi.

Aydın, 2023’de Hak Ettiği Yeri Alacak

Aydının Türkiye’nin 2023 vizyonuna hem katkılarını hem emeğini vermesi gerektiğini belirten Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, “Ne kadar sivil toplum kuruluşu, mesleki kuruluş varsa üniversite rehberliğinde Aydın Valiliği öncülüğünde harekete geçelim. Aydın 2023’de hak ettiği yere gelecek. genç ve dinamik bir nüfusa sahibiz. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde 60 bin, ülke genelinde 8 milyona yakın üniversite öğrencisi var ama burada önemli olan iyi yetişmek. Bütün imkanlar sizin için ama gerisi size kalıyor. Sizler cumhuriyetin 100. yılını kutlayacaksınız ve sizler 2023 Türkiye’sinin yöneticileri olacaksınız.” dedi.

Türkiye İnsan Haklarında Dünyanın En İyilerinden Olacak

Türkiye’nin 2023 hedeflerinde en iyi 10 ülke arasına girmek olduğunu ifade eden Malkoç, "2023 hedefimizde en iyi 10 ülke arasına girmek var. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Nasıl dünyada mühendislikte en iyi ülkeler arasına girdiysek, bizim belediyelerimiz, valiliğimiz, liselerimiz, üniversitelerimiz de dünyanın en iyileri arasında yer alacak. Bütün sorunları zihinde halletmeliyiz ve inanıp, alın teri dökmeliyiz. İnşallah 2023 hedeflerine ulaşacağız ve Türkiye insan haklarında dünyanın en iyilerinden olacak" dedi.

Programın sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç,  bu bölümün ardından  Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir tarafından takdimi gerçekleştirilen plaketi kabul etti. 


Adü, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’u Ağırladı : Google'da Ara
Adü, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’u Ağırladı


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        AYDIN

  AYDIN İYİ PARTİ İL BAŞKANI


         İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci, Merkez Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edildi. İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) tarafından Aydın

  DEMİRCİ AYDINDAKİ SİYASİ OPERASYONU ANLATTI


         İYİ Parti Genel İdare Kurulu tarafından Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci’nin tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiği iddia edi

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SENEM ÖZTÜRK

     Başarı neye göre değerlendirelim. Aydını unutan Vekillerimi Degerlendirelim. Kendi Teşkilatına hiç uğramayan Vekilimi değerlendirelim. Aydında ilk ...

VELİ TİRYAKİ

     Birey olmanın yolu eğitimden geçer. Birey olmak, kişinin varlık koşulunun ve gerekçesinin anlamını kavramakla mümkündür. Kavramak ...

HASAN ALİ C.

     İyi Parti İl Başkanının görevden alınması gerekcesini öğrenemedik ama ihraç iyi olmamış. Dozu yüksek bir ceza. ...

NZL.ELEGESİ

     Secimde Süleyman Beye Oy vermedim. Ama Delege çoğunluğu onu setti. Eyvallah Başkanımiz oldu. Demokrasi böyle bir ...

SELİM CENGİZ

     İyi Parti üzerinde oynanan oyunun son perdesi Aydında oynanıyor. Bu oyun seneryosunu yazarı Kuşadası oyuncusu külah ...

SMO İL DELEGE

     İyi Parti yi de diğer Partiler gibi yapmaya çalışanlar. İYİ Parti Kitle partisi olduğunu unutmayın. Atama ...


           ANKET
Aydının 2021’de En Başarılı Milletvekili hangisidir?
% 10 √ Toplam : 43 - MUSTAFA SAVAŞ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BEKİR KUVVET ERİM (Ak Parti)
% 17 √ Toplam : 77 - RIZA POSACI (Ak Parti)
% 5 √ Toplam : 23 - METİN YAVUZ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BÜLENT TEZCAN (CHP)
% 6 √ Toplam : 24 - HÜSEYİN YILDIZ (CHP)
% 17 √ Toplam : 76 - SÜLEYMAN BÜLBÜL (CHP)
% 1 √ Toplam : 3 - AYDIN ADNAN SEZGİN (İYİ PARTİ)
% 37 √ Toplam : 170 - HİÇBİRİ BAŞARILI DEĞİL
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim