Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
RTÜK’ten Sezen Aksu tehdidi
21 Ocakta koronavirüsten 72 bin 555
BURDURDA BİR CAMİDE AÇIM DİYE HAYKIRDI
TÜRKSAT’IN YÖNETİMİDE ÇİFTE MAAŞ ALIYORMUŞ
Seçilmiş dekanlarımız göreve iade edilsin


KILIÇDAROĞLU:’MGK’YI KENDİNE MEZE YAPTIN’ - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU:’MGK’YI KENDİNE MEZE YAPTIN’
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 30-11-2021 / 20-39

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
KILIÇDAROĞLU:’MGK’YI KENDİNE MEZE YAPTIN’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu sözlerine, trafik kazasında hayatını kaybeden CHP’li İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl’ın ailesine başsağlığı dileyerek başladı. Kılıçdaroğlu, katledilen Diyarbakır eski Baro Başkanı Tahir Elçi’yi andı.

CHP lideri, tüm partililere seslenerek yurttaşların sorunlarını dinlemeleri yönünde talepte bulundu. Kılıçdaroğlu, "Bütün milletvekili arkadaşlarıma, bütün ilçe başkanları, bütün il başkanları, bütün kadın kolları başkanlarıma sesleniyorum, gittiğiniz her yerde sorunları dinleyeceksiniz. Biz bu sorunları çözmeye hazırız, biz Türkiye’nin bütün sorunlarını özgüvenle çözmeye hazırız diyeceksiniz" dedi.

Erdoğan’ın "Ekonomik kurtuluş savaşı vereceğiz" sözlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Kalkmışsın ekonomik kurtuluş savaşı diyorsun. Ülkeyi ekonomideki kurtuluş savaşını verecek konuma kim getirdi? 20 yılın sonunda geldin ekonomide, kurutuluş savaşı vereceğiz diyorsun" ifadelerini kullandı.

"Ekonomide bir kurtuluş savaşı vermek istiyorsan beş madde sayacağım. Yerine getir, her türlü desteği vereceğim" Kılıçdaroğlu, beş madde sıraladı.

Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

"Ekonominin içinde bulunduğu durumu sadece televizyon ekranlarından değil, alandan da gözlüyorum. Hepsinden ortak talebim, bütün il başkanlarım, ilçe başkanlarım, kadın kolları başkanlarım; sözlediğimiz her sözü gittiğiniz her yerde dillendireceksiniz. Ortak bir ses Türkiye coğrafyasında yankılanmalı. Sadece dinlemek değil... Bütün milletvekili arkadaşlarıma sesleniyorum, gittiğiniz her yerde sorunları dinleyeceksiniz. Biz bu sorunları çözmeye hazırız, biz Türkiye’nin bütün sorunlarını özgüvenle çözmeye hazırız diyeceksiniz.

Ekonomideki sorun ciddi bir sorun. Mutfaklarda yangın var. Bu zamlar daha gelmeden, siyasetçi bilerek ve öngörerek dedik ki; üst üste zam gelecek ve üstelik bu zamlar bir sefere mahsus değil dedik. En azından bu kış, bu vatandaş bunu hissetmesin dedik. Yapmadılar, sadece TRT payını kaldırdılar. Asıl kaldırılması gereken KDV idi.

Esnafın çiftçinin faiz borcunu sileceksin. Hangi faizi indirdin kardeşim? Esnafın faiz borcunu sıfırlayacağız.

Kadınların haklarını savunuyorum. Yüzde elli kadın kotası getireceğiz. Bakalım hangi partiler destek çıkacak. Bizim kadın milletvekillerimiz, bütün partilerin kadın milletvekilleriyle görüştüler. Sayıları, dört yüze yakın kadın örgütlerine sesleniyorum. Bugünü izleyin, eğer ret oyu verirlerse, seçimde onlara ders vermek sizin hakkınızdır.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Üç konfederasyon bir araya gelip bir görüş bildirdiler. Türk-İş, DİSK, ve Hak-İş genel başkanları... Asgari ücretle ilgili ortak bir görüşü açıkladılar. Öncelikle demokrasi açısında üç konfederasyonun bir araya gelip, bir bildiri yayınlamalarını son derece doğal buluyorum.

Asgari ücret net olarak açıklanmalıdır. Asgari ücreti artırıyorsun, vergi yükü işverenin üzerinde kalıyor, bu da işçiyi çıkarmalarına neden oluyor. Asgari ücrette verginin düşük tutulması gerekiyor.

Üç konfederasyona destek veriyorum.

ERDOĞAN’A ’EKONOMİK KURTULUŞ SAVAŞI’ YANITI: ’5 MADDEYİ YERİNE GETİR HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİM’

Kalkmışsın ekonomik kurtuluş savaşı diyorsun. Ülkeyi ekonomideki kurtuluş savaşını verecek konuma kim getirdi? 20 yılın sonunda geldin ekonomide, kurutuluş savaşı vereceğiz. Ben yine de, sorumlu bir partinin genel başkanı olarak ekonomide bir kurtuluş savaşı vermek istiyorsan beş madde sayacağım. Yerine getir, her türlü desteği vereceğim.

1- Hemen, ekonomik sosyal konseyi topla kardeşim. Esnafı topla. Bir sorunu çözmek istiyorsan, çağıracaksın dinleyeceksin. Yine ben ülkesini seven biri olarak sana öneri getiriyorum.

2- Hemen ve derhal, bir genelge çıkaracaksın, devlette israfa son veriyorum diyeceksin. Kim israf ederse, ben onun hesabını soracağım diyeceksin. Kul hakkı yemekten çekinirim, öyle bir tavrımız olmaz. Devleti yönetenin israftan kaçınması lazım. Oturduğun koltuğu, vatandaşın verdiği vergiye borçlusun. Genelge çıkaracaksın, benim 13 tane uçağım var bunun 5-6 tanesini satıyorum diyeceksin. Araç saltanatına son vereceksin.

3- Sen gerçekten de ekonomide bir kurtuluş savaşı vereceksen, dövizle verdiğin garantileri, bunların tamamını TL’ye çeviriyorum diyeceksin. Birileri itiraz eder, korkma ve çekinme, bu kardeşin sonuna kadar yanında. Ben, TL’ye güven duyulmasını istiyorum diyeceksin. Beşli çeteye de, benim bir ekonomik kurtuluş savaşı vermem gerekiyor diyeceksin.

4- Adaletsizliklerden kaçınacaksın kardeşim. Çıkıp diyeceksin ki, devletin dini adalettir, adalete herkes uyacaktır, kim uymuyorsa karşına çıkacağım diyeceksin. Adaleti bile darmadağın ettiler. Adaleti sağlayacağım diyeceksin. Cumhuriyeti kuranları örnek alacaksın. Devlet milletine borçlu olmaz.

5- Rüşvetçileri, yolsuzluk yapanları, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenleri devletten uzaklaştıracaksın. Devleti soyanları, devlet yönetiminden ayıracaksın, süratlı bir biçimde ve bunu taahhüt edeceksin. Ayda 10 bin dolar rüşvet alan siyacetçi kim açıklayacaksın. İçişleri Bakanı’nı çağıracaksın, ’sen bizi rezil ettin’ diyeceksin... Diyeceksin ki benim etrafımda gezenlerden biri mi bu?

’MİLLİ GÜVENLİK KURULU’NU KENDİNE MEZE YAPTIN’

Bu beş maddeyi, vicdanı olan herkes, hangi partiden olursa olsun bir tek Allah’ın kulu çıkıp da yanlış diyemez. Bunları Erdoğan’ı sevdiğim için mi söylüyorum? Hayır efendim ülkemi sevdiğim için.

Şimdi bir de kendisini güçlü kılmak için MGK’yı meze yapmaya başlıyor. Devletin en saygın kurumunu getirip de kendi siyasi ikbalin için nasıl meze yaparsın? Hani askeri vesayet vardı? Ne oldu bu askeri vesayete? Şuna inanıyorum. Damadının söylediği bir söz kulaklarında ve hafızasında da yer etmiş. Diyor ki ‘Erdoğan aya dört şeritli yol yapsa millet buna inanır.’ Yemezler artık onu yemezler.

BAE VELİAHTI TEPKİSİ

Birleşik Arap Emirlikleri’nin veliahttı mı, veliaht prens mi neyse işte geldi? Havaalanında karşılandı. Kırmızı halılar, turkuaz halılar sergilendi, marşlar okundu. Yahu düne kadar bu adamlara "şerefsiz" diyordunuz. Ne oldu birdenbire? Ne oldu ya? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 15 Temmuz darbe girişimini finanse edenler, parayı verenler, imkânı sağlayanlar, onları koruyanları kırmızı halıyla, turkuaz halıyla davet ettin. Geldiler bunlar şimdi. Bir kamuoyu araştırması yapılıyor, soru şöyle: Birleşik Arap Emirlikleri’nin yatırım kararıyla ilgili hangisi sizin görüşünüzü daha çok yansıtmaktadır? İki soru soruyorlar. Birinci soru, Türkiye’ye yatırım yapmak için gelmektedirler. Katılanların yüzde 35,4’ü “Türkiye’ye yatırım için geliyorlar” diyor ama yüzde 64,6’sı “Türkiye’de ucuzlayan şirketleri almak için gelmektedirler” diyor. Vatandaş gerçeği gayet güzel biliyor. Şimdi gazetelere bir şey yansıdı. Efendim bunlar geldiler, ASELSAN, HAVELSAN, ROKESTSAN, bunları alacaklarmış, bunların pazarlıklarını yapacaklarmış. Buradan Erdoğan’a da söylüyorum, Birleşik Arap Emirlikleri’nin veliaht prensine de söylüyorum: Ordunun HAVELSAN’ına, ROKETSAN’ına, ASELSAN’ına el koyarsanız, satarsanız, fitil fitil burnunuzdan getiririm. Fitil fitil burnunuzdan getiririm.

 


KILIÇDAROĞLU:’MGK’YI KENDİNE MEZE YAPTIN’ : Google'da Ara
KILIÇDAROĞLU:’MGK’YI KENDİNE MEZE YAPTIN’


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  RTÜK, TELE1 HAKKINDA İNCELEME BAŞLATTI


         RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, gazeteci Sedef Kabaş’ın kullandığı ifadeleri gerekçe göstererek TELE1 hakkında inceleme başlatıldığını a&cce

  RTÜK’TEN SEZEN AKSU TEHDİDİ


         RTÜK yönetiminin, müzik yayını yapan kanallara, sanatçı Sezen Aksu’nun tartışma yaratan “Şahane Bir Şey Yaşamak” şarkısını ya

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SENEM ÖZTÜRK

     Başarı neye göre değerlendirelim. Aydını unutan Vekillerimi Degerlendirelim. Kendi Teşkilatına hiç uğramayan Vekilimi değerlendirelim. Aydında ilk ...

VELİ TİRYAKİ

     Birey olmanın yolu eğitimden geçer. Birey olmak, kişinin varlık koşulunun ve gerekçesinin anlamını kavramakla mümkündür. Kavramak ...

HASAN ALİ C.

     İyi Parti İl Başkanının görevden alınması gerekcesini öğrenemedik ama ihraç iyi olmamış. Dozu yüksek bir ceza. ...

NZL.ELEGESİ

     Secimde Süleyman Beye Oy vermedim. Ama Delege çoğunluğu onu setti. Eyvallah Başkanımiz oldu. Demokrasi böyle bir ...

SELİM CENGİZ

     İyi Parti üzerinde oynanan oyunun son perdesi Aydında oynanıyor. Bu oyun seneryosunu yazarı Kuşadası oyuncusu külah ...

SMO İL DELEGE

     İyi Parti yi de diğer Partiler gibi yapmaya çalışanlar. İYİ Parti Kitle partisi olduğunu unutmayın. Atama ...


           ANKET
Aydının 2021’de En Başarılı Milletvekili hangisidir?
% 10 √ Toplam : 43 - MUSTAFA SAVAŞ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BEKİR KUVVET ERİM (Ak Parti)
% 17 √ Toplam : 77 - RIZA POSACI (Ak Parti)
% 5 √ Toplam : 23 - METİN YAVUZ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BÜLENT TEZCAN (CHP)
% 6 √ Toplam : 24 - HÜSEYİN YILDIZ (CHP)
% 17 √ Toplam : 76 - SÜLEYMAN BÜLBÜL (CHP)
% 1 √ Toplam : 3 - AYDIN ADNAN SEZGİN (İYİ PARTİ)
% 37 √ Toplam : 170 - HİÇBİRİ BAŞARILI DEĞİL
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim