Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AKP’li Canan Kalsın: ’İstanbul Sözleşmesine Sahip
Kadına Şiddet Cezalarında da Kullanılacak
KILIÇDAROĞLU ’POLEMİK İSTEMİYORUM’
EFELERDE ZİRAİ ALANDA YANGIN
Koca, ’Endişe Duyuyoruz’


Ajans 09/ Aydın Haberleri - SOYKIRIM İDDİALARI PARLAMENTOLARIN İŞİ DEĞİL
SOYKIRIM İDDİALARI PARLAMENTOLARIN İŞİ DEĞİL BU YAZININ EKLENME TARİHİ 02-11-2019 / 21:54 | BU YAZI TOPLAM 1396 KEZ OKUNDU.
   
TÜRKİYE İÇİN ELELE
adilbaris09@yandex.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SOYKIRIM İDDİALARI PARLAMENTOLARIN İŞİ DEĞİL

Osmanlının çöküşünü fırsat bilen ve Anadoluyu işgal edenler, topraklarımızı parçalamak için Kürtleri, Ermenileri hatta Asuri-Süryanileri de kışkırttılar. Bunlar yıllardır Türklerle beraber yaşadılar ve hepsi de Osmanlı vatandaşı idiler. Önemli görevlerde yer aldılar. Kışkırtmalar sonucu tebası-vatandaşı oldukları devlete isyan edip yaşadıkları bölgelerdeki Türklere saldırıp katliamlara başladılar.

 

Sözde soykırım iddialarını yalanlayacak en önemli belgelerin Rus Devlet Arşivlerindede olduğu söyleniyor. Nitekim tarafsız tüm dünya tarihçilerinin söyledikleri gibi Rus Tarih Araştırma uzmanı Tarasov. Rus arşivlerinde soykırım ifadelerinin yer almadığını açıklayıp,
 " Ben ’soykırım’ demiyorum. Konu siyasi açıdan değil, tarihi açıdan incelenmeli. Rus arşivlerinde bilgiler var. Ermeniler falan köyden şu kadar Türk’ü öldürdü. Ya da Türkler şu köyden bu kadar Ermeni’yi öldürdü şeklinde. Ancak ’soykırım’ ifadesi Rus arşivlerinde yok. Sonra tarihi siyasetle karıştırmamak lazım. Her devletin tarihinde olumsuzluklar var. Objektif olmak gerekiyor." diyor.

 

Tarasov’a göre, o dönemde yaşanan olaylarda, bölgede etkili olan İngiliz, Alman, Fransız ve Rusların da sorumluluğu bulunuyor. Soykırım iddialarının da parlamentoların işi olmadığını ekliyor.

 

Sözde Ermeni soykırım yalanlarına destek veren siyasiler rahat ve yumuşak koltuklarından kalkıpta bu iddiaların doğru olup olmadığını araştırmadan savunurlarken kendilerine oy veren yüzbinlerce/milyonlarca Türk kökenlileri karşılarına alacaklarını düşünemiyorlar.

 

Fanatik Ermenilerin yarım asır’dır ortaya attıkları ama bir türlü ispat edemedikleri yalana  karşı, bizim tarihçilerimiz, siyasilerimiz 1915 de tebası-vatandaşı oldukları Osmanlı devletine  isyan eden, Anadolu’da masum ve savunmasız  insanları katledenler  neden ortaya konmuyor ve hesabı neden sorulmuyor o da ayrı bir konu.

 

Bir süre önce Siyaset bilimcileri Doç. Dr. Günay Göksu Özdoğan, Prof. Dr. Füsun Üstel, Sosyolog Ferhat Kentel ve yazar Karin Karakaşlı’nın hazırladığı “Türkiye’de Ermeniler Cemaat-Birey-Yurttaş” adlı araştırmada, Türkiye’de yaşayan Ermenilerin yaşamı ve Türklerle olan  ilişkileri mercek altına alınmış. Türkiye Ermenileri’nin bilinmeyen birçok yönünü göz önüne seren araştırmada, İstanbul başta olmak üzere Anadolu’nun birçok yerindeki Ermenliler’le görüşülmüş.

 

Bakınız görüşülen Ermeniler ne diyor, 

“ Yaptığımız her şey Türk gibi. Ortak yemekler. Kafada sadece biraz  Ermenilik var. Çoğumuz Ermenice müzik dinlemeyiz, kitap okumayız. Din hariç Türk gibiyiz. Din, mezhep, ırk ayrımı anlamsız. Düşmanlığı körüklemek anlamsız şeyler.”

Bu araştırma kapsamında görüşülen bir Ermeni kökenli vatandaşta Ermenilerin ve Türklerin tarih içinde nasıl kaynaştıklarını ilginç bir anıyla aktarıyor:

“ Anneannem Aşık Veysel’in beşik kertmesiymiş. Ölüm döşeğinde tek Aşık Veysel’in plağıyla gözlerini açmıştı.”

Bir düşünün, eğer Türkler gerçekten Ermeni soykırımı yapmış olsaydı, Ermeni halkının büyük bir çoğunluğu, sınırların açılmasını ve Türkiye’ye gelip çalışmayı, yaşamayı arzu ederler mi ? Çünkü onlar da böyle bir katliamın olmadığı biliyorlar. Ama bu yalanlarla bir yerlere gelmeğe, köşe dönme çalışan fanatik Ermeniler ile yandaşları var.

 

Bu nedenle  sözde soykırımı ülkelerde yaşayan yurttaşlarımıza sesleniyorum;

Lütfen, cahilce, bilinçsizce ve oy avcılığı kurnazlığıyla Türkleri soykırım yapmakla suçlayan siyasilere protesto mektupları gönderin.

 

RUS TARİH VE ARAŞTIRMA UZMANI

E.posta: hulus...@yahoo.com

..........................................................................................

SEVDİĞİM SÖZCÜK-

“ Karanlığa küfredeceğine bir mum yak aydınlan “

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - ÇOK MU ARADINIZ!

28-07-2020 - 13:24

 
2 - BÖLÜCÜ DEĞİŞİKLİK ÇOKLU BARO

14-07-2020 - 00:14

 
3 - MÜCADELE BAZEN TEK BİR KURŞUNLA BAŞLAR

03-07-2020 - 13:23

 
4 - SARAY’DAN SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’YA VERİLEN TALİMAT

30-04-2020 - 05:03

 
5 - YE’CÜC VE ME’CÜC COVİD-19 MUDUR?

13-04-2020 - 23:47

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ]  [ 19 ]  [ 20 ]  [ 21 ]  [ 22 ]  [ 23 ]  [ 24 ]  [ 25 ]  [ 26 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 130 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
VELİ TİRYAKİ

     Siyasetçilerin kendi vicdanları dışında, sandıkta millete, yaptıkları işlemlerde de hukuka ve idareye karşı sorumlu olduklarının bilincinde ...

SERHAT KORU

     RTÜK tarihinde ilk kez bu sürede ekran karartma cezası HalkTv ye verildi. Türkiyede doğruları söyleyen, gizlenenleri ...

AYDIN KADIN İNSİYATİFİ

     Kadına yönelik şiddeti etkili şekilde soruşturmayan, cezasızlık politikası izleyen kolluk, savcılık ve yargıçlık makamlarında görev yapan ...

DELEGE S.M

     İYİ Partili Gardaşlarımı kutluyorum. Her şeyin profesyonelce yapıldığı Pandemi kurallarında güzel bir ortamda çok demokratik ...

AGAH ABİNİZ

     Süleyman Demirci İYİ Partinin kuruluşundan beri partiye emeği geçmiş değerli bir insan. Partimize büyük katkıları o9lacaktır. ...

EREN EFE

     Ayak oyunu bu sefer Mahkemeden döndü. Cemal Sarı ve Ekibi İl Başkanlığı 2. genel kurulunu yönetiminden ...


           ANKET
COVİD-19 Tedbirlerinin gevşetilmesinin zamanlamasını nasıl değerlendirirsin.?
% 36 √ Toplam : 88 - 1- Çok Erken Buluyorum.
% 16 √ Toplam : 39 - 2-İktidar Doğru yapmıştır.
% 49 √ Toplam : 121 - 3-Benim için FARKETMEZ!
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim