Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ULAŞTIRMA BAKANI GÖREVDEN ALINDI
KOCA CAN KAYBIMIZ 95 E ÇIKTI
İBB İSTANBULDA BÜYÜK TEDBİRLER ALIYOR
ŞEHİRLER ARASI YOLCULUK KISITLANDI
Erdoğan, virüsle mücadele kapsamında 7 madde


Ajans 09/ Aydın Haberleri - VİRÜSÜMÜZ HAYIRLI OLSUN!
VİRÜSÜMÜZ HAYIRLI OLSUN!   BU YAZININ EKLENME TARİHİ 13-03-2020 / 23:09 | BU YAZI TOPLAM 1359 KEZ OKUNDU.
   
ASUMANCA
asumandokuzlu@hotmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VİRÜSÜMÜZ HAYIRLI OLSUN!

 

Hepimize kutlu olsun. Hatta mübarek olsun nihayet bir korona virüsümüz oldu. Başka konularda eşitlenemiyoruz ya en azından aynı kulvarda koştuğumuz bir konumuz oldu batı dünyasıyla.  Ne iyi oldu. Marketlerimizde stantlar boşaldı, eczaneler maskeleri, kolonyacılar hiç satılmayan modası bile geçmiş olan kolonyalarını sattılar. Sektör neredeyse tavan yaptı. Türkiye de hiç satılmadığı kadar kolonya satılmış ve kolonyacılar zengin olmuştur zannımca. Demek ki bir virüs lazımmış ekonominin uçması için, bu da oldu şükürler olsun. Damat bey geleceği nasıl da görüyormuş? Bravo! Haa! şimdi gelelim sayın ve şaşkın vatandaşımıza. Kardeşim durun bakalım. Bismillah. Daha dakka bir, gol bir. İtalya kırıldı salgından ondan sonra karantina ilan edildi. Biz de daha ismi bile belli olmayan nerede nasıl yaşadığını bilmediğimiz sadece sağlık bakanının açıkladığı ve onun bildiği tek bir kişi için yaptığınız yaygara ve telaş gerçekten takdire şayan. Ne virüsmüş kardeşim ülkenin ekonomisini bile harekete geçirdi. Sinek avlayan birçok yer bir anda alışveriş şokuyla karşı karşıya geldi. Makarnacılar bile kazandı. Biz almadık ya, ne yiyeceğiz? Ağaç kökü kazırız artık!

  Gelen misafire kolonya tutmak gibi eski adetlerimiz geri dönerken bir şeyi öğrendik ki kültürümüzde var olan birçok alışkanlığımızı atlamasak iyi olurmuş. Demek ki hiçbir şey boşuna yapılmıyormuş. En azından bunu anlamış olduk. Zaten kültürlerini kaybeden toplumlar yok olmaya mahkümdur bu vesileyle hiç olmazsa bir alışkanlığımızı geri kazanmış olduk belki bu bir başlangıç olurda diğer güzel adetlerimiz geriye döner, küçüklere sevgi büyüklere saygı gibi. Bir de konuya komşuya güvenmek inşallah.

   Sanki insanımızın işgüzarlığını bilmezlermiş gibi bir de böyle şeyler yapılırsa vay halimize. whatsapp da bir sesli mesaj dolaşıyor. Ve panik yaratıyor insanlarda, bunu önleyecek kimse yok mu? Her işin ........ çıkaran biz, bununda tadını kaçırırız, abartırız ya da (bize bir şey olmaz) deriz cahil cahil. El-insaf! Her şey gibi virüsün de cılkını çıkardık ya! Bravo bize! Marketlerde ürün kalmamış. Fırsatçılar türedi yine. İnsanların acizliğinden istifade etmek nasıl vicdana sığar? Batıda, insanlara bu zor durumunu daha az sıkıntıyla atlatsınlar diye her yerde ucuzluk yapılırken bizde her işin sonu fırsata çevriliyor. Bu nasıl bir anlayıştır. AYIP!!  Ama bu ayıplara öyle alışığız ki artık göze bile batmıyor.

HER DURUMU FIRSATA ÇEVİREREK AVANTAJ SAĞLAMAK!

Neredeyse virüs geldi diye bayram yapacağız. Teşekkür edeceğiz. Virüsü bile ürkütüp kaçırırız biz. Bu yüzden hiç korkmuyorum. Kurban olduğum, bir kere de diğer ülkelerde olduğu gibi normal tepkiler verebilseydik. Korunmamız gerektiği kadar korunarak, önlem almamız gerektiği kadar önlem alarak.

YANİ ÖZETLE HER DURUMDA YAPTIĞIMIZ GİBİ ABARTMASAK DİYORUM!!!

     Aklımda çılgın sorular da yok değil. Bazı insanlarda bu kadar canavar ruh varken acaba diyorum ’’bu virüs laboratuvar ortamında üretilerek en çok yaşlı insanları etkileyip onların ölümüne yol açarak dünya nufüsunu biraz azaltmak mıdır’’ kimbilir? Bunca insaflızlık üreten ve insana, insan olduğu halde hiç acımayan bu varlıktan, bir yaratık çıkabilir mi? Neden olmasın bir amerika bunun örneği değil midir? İnsanları acımasızca katleden, özellikle islam coğrafyasında taş üstünde taş koymayan böyle açgözlü arsız bir devletten bu beklenebilir mi? BEKLENİR… Artık gördüğüm hiçbir şeye inanmaz oldum. Hiçbir şeye güvenimiz kalmadı.

Çünkü HİÇBİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL VE GÜVEN VERMİYOR.            

HERKESE SAĞLIKLI KORONASIZ GÜNLER DİLİYORUM…

 

 





 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 Hasan Ali Güler 10:08 - 15.03.2020

        Asuman Hanım bu ülkede 13 liralık kolanyayı 124.99 liraya satan adam müslümanım diyor. Elin budisti japonya depreminde insanlar afet sonrası bile marketlerde fırsatcılık yapmadı. O budist mi Allahın sevgili kulumu bizim Müslümanmı....

   

 Ayşe celep 10:00 - 15.03.2020

        Türkiye bir sınavdan geçiyor. Türk halkı olarak kültürümüze ters davranıyoruz. Bencilleştik. Fırsatcı olduk. Nasıl bir millet olduk. Bunlarde dayanışmıyacaksak ne zaman olacak......

   

 VAHAP KARTAL 22:51 - 14.03.2020

        sağlıklı kişilerin toplumda, gündelik hayatta maske takmasına gerek yoktur. Korunmada en önemli yöntem el temizliğidir. Eller mümkün olduğunca temiz tutulmalı ve göz, burun ve ağıza götürülmemelidir.

   

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - KORONA BİR GELDİ PİR GELDİ!

23-03-2020 - 20:59

 
2 - VİRÜSÜMÜZ HAYIRLI OLSUN!

13-03-2020 - 23:09

 
3 - TÜRKİYE’DE ASKER ANNESİ OLMAK

03-03-2020 - 22:33

 
4 - KEŞKE 2019 U MUTLU UĞURLAYABİLSEYDİK!

09-01-2020 - 14:19

 
 
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 4 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLAR



AYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR

           ANKET
KANAL İSTANBUL GEREKLİMİDİR?
% 20 √ Toplam : 18 - 1 Evet Gerekliidir.
% 55 √ Toplam : 50 - 2 Hayır Yapılmasın
% 26 √ Toplam : 23 - 3 Fikrim Yok
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim