Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ÖSYM GENELGESİ YAYIMLANDI
HAFTA SONU GENELGESİ YAYINLANDI
COVİD-19 30 CAN DAHA ALDI
Çocuklar, velileriyle birlikte yolculuk yapabilecek
HUBER KÖŞKÜNDE GÜVENLİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ


Ajans 09/ Aydın Haberleri - BUNCA ŞİDDETİN SORUMLUSU KİM?
BUNCA ŞİDDETİN SORUMLUSU KİM? BU YAZININ EKLENME TARİHİ 17-09-2019 / 07:33 | BU YAZI TOPLAM 1117 KEZ OKUNDU.
   
KAMİL SÜREN
kamil_-suren@hotmaill.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BUNCA ŞİDDETİN SORUMLUSU KİM?

 

 

ŞİDDETE SEBEP UNSURLAR !!!!!

      Şiddetin her türlüsünü yaşadığımız son yıllarda her geçen gün dozajı ve kapsamı artan şiddet olaylarını konuştuğumuz halde şiddeti önlemek için herkes üzerine düşen görevi yapıyor mu acaba?

     Daha bir hafta öncesi kocası tarafından çocuğunun gözü önünde boğazı kesilerek canice işlenen cinayet unutulmamışken, akşam 85 yaşındaki yaşlı ve tek başında evinde yaşamakta olan zavallı bir kadının, komşusu 54 yaşındaki sapık bir adam tarafından dövülerek, tecavüz girişimi neden? İnsanlar bu kadar mı sapıklaştı? Allah korkusu da mı kalmadı bu insanlarda? Dinimizin emrettikleri, İslamiyet dinini dolu dolu yaşamak istediğimiz ülkemizde, önümüzde en büyük engellerin dini sapık emellerine alet eden sözde din adamları veya din adamı görünüşlü sapıklar ve onların koruyucuları tarafından mı örtbas ediliyor? Bakıyoruz çocuklarımızı korumaları ve eğitimleri için teslim edilen vakıflardaki sapık emelli kişilerin kucağına bıraktığımız çocuklar tecavüzlere uğrarken, sorumluları yargılanıp cezalandırmaları gerekirken bir kezden bir şey olmaz denip salıverilenler ve arkalarındaki güçler bakanlar, bakmayanlar!!! Şiddetin bitirilmesi için caydırıcı, etkin tedbirler alınamadığı gibi suçüstü yakalananlar ise salıverilmektedir. Bu da yeni olayların artarak insanların katledilmesinde en büyük etkenlerden olmaktadır.

Sadece iktidar veya bürokrasi mi ki sorumlu? Tabiki hayır. Herkes sorumlu!!! Diğer bir sorumlu ise medya ve reyting peşindeki tv.ler, yine onların destekçileri!!! Çocukluğumuzda şiddet içermeyen, eğitici programlara yer veren medya, tv kanalları bugün siyasi pranga altında şiddet içeren, tecavüzlere yer veren, kadınları mal gibi gören senaryolarla şiddeti tavan yaptıranların kontrolü ve cezalandırılmaları, yasaklamalar neden yapılmıyor? İzleyin bakın, tv programlarının %70 ‘i, hatta daha fazlasını ya şiddet içeren polisiye ve gerilim filmleri, ya da yine aile içi şiddeti konu alan, çocukları ve kadınları şiddet içerisinde gösteren dizilerden bıktık artık ve acilen kaldırılmasını ve devletin ilgili kurumlarının bu konuda acilen etkin tedbirler almalarını bekliyoruz. Kadınlara, çocuklara ve hayvanlara şiddet uygulayan her kim olursa olsun, af söz konusu olmadan en büyük ceza ile cezalandırılmaları gerekmez mi? Eğitimli toplumlarda şiddete yer yoktur. Eğer ülkemizde hali hazırda şiddet artmaktaysa, bu da eğitim seviyemizin ne denli düşük olduğunu göstermektedir. Eğitim kurumları da okullarda şiddetin önlenmesi için müfredata eğitici dersler koyarak üzerine düşen görevi yapmalıdırlar. Din adamlarımız istisnalar hariç, eğitici olmaları gerekirken şiddeti tetikleyici vaazları kutsal kitabımız Kur’anı Kerimde olmadığı bir gerçektir, ama 60- 70 yaşındaki bir erkeğin 8-10 yaşındaki bir kız çocuğu ile nikah kıymasını caiz olarak göstermesi ne denli doğrudur ki? Bu tür açıklamaları devletin eğitim kurumları ve ilgili diğer kurumlar neden sessiz kalıyor? Şiddetin bitirilmesi için acilen ve öncelikle devletin ilgili tüm kurumlarının seferber olmalarını, daha sonrada her bireyin üzerine düşen görevi yapmalarını, olaylara karşı duyarsız kalmamalıdırlar. Eğitim şart derken gerçek olan her konuda insanların birilerinin sözleriyle yönlendirilmeleri yerine kitapları açıp okumaları, eğitimi kitap okuyarak almaları anlatılmalıdır. Sözde din adamlarının verdikleri yalan yanlış vaazlar insanları din adamlarından soğutmaktadır. Din adamları gerekirse eğitilip, kutsal kitabımızda yazan gerçeklerle insanlarımız eğitilmelidirler. Her türlü şiddete kesinlikle hayır!!! Ekonomik sıkıntılar nedeniyle aile içi şiddetin önlenmesi de devletin ilgili kurumlarınca alınacak ekonomik denge, ailelerin geçinmesine yeterli maaş sistemiyle olur. Emekli birey için ikinci maaşı hak görmeyenler acaba kendi haksız kazançlarının ve üç, dört, beş yerden aldıkları haksız gelir ve maaşlarının Allah katında hesabını nasıl verecekler? Kuldan saklayabilirsiniz, ama kul hakkını Allah’tan saklayamazsınız ki!!!! Mutlaka hesap günü olduğunu unutmayın ve ekonomik şiddeti de dengeli ve yeterli gelir sistemini sağlamak suretiyle çözüme kavuşturun. Ben ve benim gibi onbinler, hatta milyonlarca insanın sesi olarak sizlere sesleniyorum. Lütfen sizi yönetim için seçen halkı alaya almayın. İşinize gelen her konuda tedbir almak yerine halkın menfaati için taraf gözetmeksizin tedbirler alın.


 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - ÇALIŞAN KADINLAR VE ASALAK YAŞAYAN KADINLAR!!!

17-02-2020 - 00:05

 
2 - İYİLERİN YUVASI İYİ PARTİ’DE NELER OLUYOR?

11-01-2020 - 22:32

 
3 - TÜRKLÜĞÜMÜZLE GURUR DUYMA GÜNÜ BUGÜN

14-10-2019 - 16:15

 
4 - AYRIŞTIRMAYALIM,FARKINDALIK OLUŞTURALIM.

06-10-2019 - 20:58

 
5 - BUNCA ŞİDDETİN SORUMLUSU KİM?

17-09-2019 - 07:33

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 35 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
CENAP KAYAALP

     Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistandır; Vatan büyük ve Müebbet bir ülkedir. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE... ...

HASAN ALİ KURTULMUŞ

     Akşam Güneşi Reşat Nuri Güntekin tarafından yazılan sosyal aşk dalında,platonik bir aşkla ilerleyen duygu yüklü bir ...

SENEM BOZKURT

     Be Densiz Din Tüccarı. Ülkede sübyan cocuk tacizcileri tecavüzcülerine sessiz kalan Rüşvet ihtimas adam kayırmaya ses ...

KÜRŞAT GÜLER

     Prof.Öztürke katılıyorum.. https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bilim-kurulu-uyesi-prof-dr-tevfik-ozluden-kritik-uyari-maske-takanlar-dikkat-279485h.htm ...

SENEM ÇETİN

     Asuman Abla Yazınılarını duayeni olduk. Güzel yazın için teşekkür ediyorum. İl dışında bulunan Annemin bu vesileyle ...

HACI EREN KARTAL.

     Tüm gönüllü kardeşlerimizi tebrik ederim. Allah sizden razı olsun. Bu zor günlerde bizim gibi eve kapatılmış ...


           ANKET
Türkiyenin Covid-19 ile Mücadelesini başarılı buluyormusunuz...
% 50 √ Toplam : 7 - Evet Buluyorum
% 50 √ Toplam : 7 - Hayır Bulmuyorum
% 0 √ Toplam : 0 - Fikrim Yok
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim