Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
SOYLU ELLİ YERDE KARANTİNA UYGULUYORUZ
İBB’nin bağış hesapları bloke edildi
KORONADAN CAN KAYBIMIZ 214’E ÇIKTI
MANSUR YAVAŞTAN DESTEK SEFERBERLİĞİ
İYİ Parti’den sağlık çalışanları için kanun


Ajans 09/ Aydın Haberleri - ÇALIŞAN KADINLAR VE ASALAK YAŞAYAN KADINLAR!!!
ÇALIŞAN KADINLAR VE ASALAK YAŞAYAN KADINLAR!!! BU YAZININ EKLENME TARİHİ 17-02-2020 / 00:05 | BU YAZI TOPLAM 1654 KEZ OKUNDU.
   
KAMİL SÜREN
kamil_-suren@hotmaill.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇALIŞAN KADINLAR VE ASALAK YAŞAYAN KADINLAR!!!

 

                     

                ÇALIŞAN KADINLAR VE PARAZİT(ASALAKLAR) KADINLAR


                Dünya’yı bilmem ama ülkemizde kadınlar ikiye ayrılıyor. Çalışan ve ayakları üzerinde duran cesur kadınlar, diğeri ise korkak ve yattığı yerden kazanan, asalak(parazit) kadınlar. Yani eşinden ayrılmış ama tekrar imam nikahı ile başka biri ile yaşarken eski eşinden nafaka alarak yattığı yerden para kazanan parazit kadınlar !!!

               Düşünüyorum da bu kimin suçu diye ? En büyük suçlu olarak da devleti ve devleti yöneten iktidarı görüyorum. Ülkemizin ve ailemizin temel taşı kadınlarımız, genelde cesur ve çalışarak hayatını kazanan, birilerinin eline bakmak yerine kendi  çalışarak yaşamını sürdüren emekçi kadınlar!!! Ama birileri de var ki, eşinden ayrılmış bir kadın asgari ücret tutarı kadar nafaka alırken, diğer taraftan ikinci evliliğini imam nikahı ile yaparak hem eski eşinden, hem de hali hazırda iffetsiz olarak nikahsız yaşadığı erkeğin geliriyle hayat sürdüren bir kadın!!! Aslında burada ikinci bir suçlu olarak boynuzları  kafasına takmış adamın, kadının ölen eşinin maaşıyla yaşaması da ayrı bir suç değil mi? Bu ve bunun gibi suçları nasıl ve kimler tespit edebilir ki? Mümkün değil, zira tespit etmek için yatak odasında yatakta yakalamak gerekir ki bu mümkün değil. Zira özelini takip etmek suç !! Devletin bu konuda yapması gereken çok basit bir yasa değişikliği ile süresiz nafakayı kaldırsa veya süre sınırı getirse inanın o nikahsız veya imam nikahı ile iffetsiz olarak yaşayan onbinlerce, hatta yüzbinlerce kadın nafakanın kalktığı gün evlenir. Kadın eşinden ayrılmış ve asgari ücretle çalışan eski eşinden 1000 tl. yoksulluk nafakası alıyor ve kendisi asgari ücretle çalışıyor ve ek iş olarak hafta sonları evlere temizliğe gidiyor. Çalıştığı işinde akşamları mesaiye kalıyor. Neticede asgari ücretle çalışan ve nafaka verdikten sonra kalan maaşıyla ikinci evliliğini sürdüren ve ev geçindirmek zorunda olan ayrıldığı eski eşinden daha fazla gelire sahip bir kadın var ortada!!! Yüzbinlerce nafaka mağduru birey çok şey istemiyor. 1988 yılına kadar bir yıl olan süresiz nafaka uygulamasını tekrar bir yıl ile sınırlandırsın ve görsün ki uygulama mutlaka olumlu sonuç verecek ve sorun çözülecektir.Dinimizin gereğinde de nafaka, evlilik birliğinin sona ermesinden itibaren 4 ay olarak belirlenmiş. Şiddetin ana unsurlarından biri olan süresiz yoksulluk nafakası biten evliliklerin yanı sıra şiddet ve cinayetlerin de temel nedenidir. İktidara sesleniyorum ve ne olur bir kez de mağdur vatandaşın yanında olun. Huzur, cinnet ve cinayetlerin önlenmesi için süresiz yoksulluk nafakasına acilen süre sınırı getirin. 45 yaşında eşinden boşanmış bir erkeğin veya kadının bir kez daha evlenmesi durumunda ikinci evliliklerin sağlıklı yürüyebilmesi için bu çağ dışı nafaka uygulamasına son verin. Son verin ki şiddeti önleyin. Sosyal devlet diye bildiğimiz iktidar sosyal yardım projeleriyle Suriyelilere yardım sağlamak yerine mağdur vatandaşlarına yardım sağlayıp sosyal görevini yerine getirmesi dileğim ile bu ızdırabı, ülkemizin kanayan yarası yoksulluk nafakası gibi çağ dışı uygulamaya son verin. Saygılarımla


 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - ÇALIŞAN KADINLAR VE ASALAK YAŞAYAN KADINLAR!!!

17-02-2020 - 00:05

 
2 - İYİLERİN YUVASI İYİ PARTİ’DE NELER OLUYOR?

11-01-2020 - 22:32

 
3 - TÜRKLÜĞÜMÜZLE GURUR DUYMA GÜNÜ BUGÜN

14-10-2019 - 16:15

 
4 - AYRIŞTIRMAYALIM,FARKINDALIK OLUŞTURALIM.

06-10-2019 - 20:58

 
5 - BUNCA ŞİDDETİN SORUMLUSU KİM?

17-09-2019 - 07:33

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 35 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR

           ANKET
KANAL İSTANBUL GEREKLİMİDİR?
% 20 √ Toplam : 18 - 1 Evet Gerekliidir.
% 55 √ Toplam : 50 - 2 Hayır Yapılmasın
% 26 √ Toplam : 23 - 3 Fikrim Yok
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim