Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
KADIKÖYE AFET BİLİNÇLENDİRME PARKI
Vefik Alp: İstanbul’a bağımsız aday
TSK ANKALARLA ÇOK DAHA GÜÇLENİYOR
ENSARİOĞLU: İYİ PARTİ KAVGA EDEN TARAF
CHP’Lİ ÖZEL RAHİP BRUNSONUN TAHLİYESİNİ DEĞERLENDİRDİ


Ajans 09/ Aydın Haberleri - DAĞLAR
DAĞLAR BU YAZININ EKLENME TARİHİ 12-12-2017 / 21:23 | BU YAZI TOPLAM 11047 KEZ OKUNDU.
   
TÜRKİYE İÇİN ELELE
adilbaris09@yandex.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAĞLAR


Hani derler ya, kurt kurdu ısırmaz diye, aslında köpek köpeği ısırmaz denilmek istenir. Bence hayvan hayvanı ciddi ısırmaz. Kanımca bir sürüde bulunan erkek hayvanların çiftleşme dürtüsü konu olduğu zaman ölümüne bir birileri ile kavgaya tutuşurlar , kavgadan galip çıkan, dişilerin sahibi olmaya hak kazanır.  Ortada bir baskın erkek mücadelesi olduğunda, kimi zaman erkekler bir birilerini ısırırlar. Bu ısırma gerçekte menfaat uğruna yapılır.  
 
Bir tarihte ANAVATAN partisinin kuruluş aşamasında bazı dostlarımdan çağırı aldığım olmuştu. Hatta bu oluşuma verilecek maddi destek, daha sonra kat be kat çıkabileceği konuşmalarına bile şahit olmuştum. Anavatan partisi ezici bir çoğunlukla iktidara geldiğinde, merhum Turgut bey kendi seçtiği prenslerini Bakanlıklar arasında serpiştirmişti. Hepsi onun talebeleri ve oğullarının arkadaşları  olarak  temayüz etmiş, ve önemli görevlere gelmişlerdi. Bir vesile olarak bir Bakan arkadaşımı ziyarete gittiğimde, ortada bir mevzunun dolaştığına şahit olmuştum. Konuşulan isim İsmail idi. Konuyu arkadaşım olan Bakan’a sorduğumda, tatsız bir olayın Turgut bey tarafından kamuya duyurulacağını söylemişti. Nedeni açıktı, RÜŞVET,  Partiyi kurtarmak adına İsmail’i harcayacaklardı. 
 
1985 senesinde yaşanan bu olayda İsmail görevden el çektirildi ve Yüce Divan’a gönderildi. O tarihte yaşanan gündemde, topluma ne kadar hassas olunulduğu görünümü verilmek istenmekteydi. Böyle bir görüntünün arkasından başka neler oluştuğunu araştırmak, insanların aklına gelmedi. Gerçek bumuydu bilmemekle birlikte Osmanlıdan miras kalma ‘RÜŞVET’, asırlarca Anadoluda önemini hiç kaybetmemişti. İsmail bakanlıktan alındı ve Yüce divanda yargılanıp 2 sene hapis hükmü ile cezalandırılmıştı. Cezasını çekip tekrar toplumun arasına girdi. Mühim olan böyle bir şüphe varsa kişinin, ortaya konulacak bir divanda yargılanması, varsa delillerin ortaya konulması gerekir. 
 
Rüşvet konusunda taraf olan Menemencioğluna Adnan Kahveci nin verdiği  bir ses kayıt cihazı marifeti ile İsmail’le kurulan tuzakta, yaptığı konuşma kayda alındı. Bu kayıt adli mercilere aktarılması, olayın meydana geldiğinin asıl delili idi . Şimdi olsa İsmail böyle bir delili kabul etmeyebilirdi. Çünki ses kayıt sistemlerinden elde edilen sesler, hukuki anlamda, kimi yerde delil sayılmamaktadır. 
 
Uzun zamandır İran asıllı REZA  Zarraf, İran’dan alınan petrolün karşılığını altın olarak ülkesine aktarılmasında aracılık ettiğini kabul etmekte. Bu işlemin yürütülmesinde devlet kademelerine rüşvet verdiğinide itiraf etmekte. Hatta miktarlarını bile ifşaa etmekte. Yapılacak ilk iş, bu rüşvet iddiasındaki bakanların görevlerini bırakmaları idi. Bu yerine geldi. 
 
İkinci iş ise, bu insanların Yüce divanda yargıya hesap vermeleri idi. Bu ise engellendi. Bu engelleme bu gün bile toplumu germeye devam etmekte. Bırakın gitsinler, koltuklarını bıraktılar amma o koltuklar hala pis kokmakta. Çıksınlar yüce divana, hesap versinler. Eğer verilecek bu hesap, başka tepelere kadar uzanmasından rahatsızlık duyuluyorsa, o zaman Beş Tepe devreye girip konuyu savunmaya geçmekte. 
 
Ben kiminle konuştuysam,konu hakkında, ülkenin bu davadan çok yara alacağını, hatta dibe vurabileceğini söylemekteler.  

Bende inanmaktayım. Eğer bu RÜŞVET sisteminden kurtulacaksak ülke , varsın dibe vursun. Aslında kanunlar örümcek ağları gibidir, küçük sinekler takılır onlara, büyük sinekler bu ağı delip geçerler diye bir sözüm geldi söyledim hem nalına hem mıhına .
 

 
 
Metin Atamer 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - YEREL SEÇİM: KILDAN İNCE KILIÇTAN KESKİN

05-10-2018 - 22:55

 
2 - GEÇMİYOR SAYIN CUMHURBAŞKANI GEÇMİYOR

02-09-2018 - 21:04

 
3 - KREDİ NOTUMUZU DÜŞÜRENLER ŞEREFSİZDİR

19-08-2018 - 12:37

 
4 - O ÖRGÜT, KARADENİZ’DE NE YAPIYOR ?

09-08-2018 - 10:13

 
5 - ADNAN OKTAR’IN ARŞİVİ

01-08-2018 - 21:57

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ]  [ 19 ]  [ 20 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 99 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Salı Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 29°C 15°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 29°C 15°C

Perşembe Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 28°C 16°C           YORUMLAR
SEVDA KARCI

     “Ey Şehid oğlu Şehid isteme benden makber Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber” bizim inancımız. Ancak bu ...

VELİ TİRYAKİ

     Biz size vermicektik yerine Türkiyede Risk var. Otel kapasitesi düşük. Bunlar mazeret kılıf. ...

TEYİD ORG

     Çin de böyle bir heykel yok fotomontaj bu fotoğraf orijinali http://www.kyongbuk.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=716413#09Sk ...

VELİ TİRYAKİ

     BU İŞİN EĞİTİMLE İLGİLİ OLDUĞUNU MU ZANNETMİYORUM. YILLARDIR BÖLGEDE KAÇAK ELEKTRİK SORUNU VAR. EĞİTİMLİSİDE EĞİTİMSİZİDE DEVLETİN ...

EREN EFE

     Devletin ilgili kurumları da, iş işten geçmeden bu konuda vatandaşı eğitmelidir. Bu arada Harran’da ve başka ...

SULTAN KAYACI

     Sayn yazar ne diyim. Düşünüpte konuşamadığımız. İstesekte yazamadığımız, Ülkede fikir beyan etmenin suç olduğu zamanda sesimiz ...


           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 25 √ Toplam : 11 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 32 √ Toplam : 14 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 12 √ Toplam : 5 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 34 √ Toplam : 15 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim