Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
BARO’DA FEYZİOĞLU YALNIZ KALDI
Korona virüsten bugün 22 kişi yaşamını
EREN YILDIRIM SERBEST BIRAKILDI
Türkiyenin ilk sanal fuarı Shoedex
DİYANETTEN SKANDAL: YERLİ MALI İSTEMİYORUZ


Ajans 09/ Aydın Haberleri - Saray’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verilen talimat
Saray’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verilen talimat BU YAZININ EKLENME TARİHİ 30-04-2020 / 05:03 | BU YAZI TOPLAM 2107 KEZ OKUNDU.
   
TÜRKİYE İÇİN ELELE
adilbaris09@yandex.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SARAY’DAN SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’YA VERİLEN TALİMAT

Türkiye koronavirüs salgınına kilitlenmiş ve normalleşmeyi dört gözle beklerken, Saray ve çevresi ise salgın sonrasına hazırlanıyor. Millet İttifakı’na mensup büyükşehir belediyelerinin salgın nedeniyle mağdur olan vatandaşlara yardım etmek için başlattığı bağış kampanyalarının ve diğer hizmetlerinin engellenmesi, aslında bu hazırlığın bir parçası.

Dikkat edin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eskisi kadar ekranlarda göremiyoruz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da düne kadar ekranlarda eskisi gibi sıklıkla görünmüyordu. Bunun nedeni elbette yaşanan istifa krizi değil. Diğer yandan Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, salgının Türkiye’deki ilk dönemine kıyasla çok daha fazla görünür oldu.

Kulislerden aktarılana göre bu durum, AKP’nin aradığı fırsatın ayağına gelmiş olmasından kaynaklanıyor. Seçmene bir süredir başarı hikâyesi sunamayan ve "beka" söylemine sıkışıp kalan Saray, korona salgınından çıkarılacak bir başarı hikâyesini erken seçimde yeniden iktidarda kalmanın bir fırsatı olarak görüyor. Her geçen gün derinleşen ekonomik krizin üstü de bu başarı hikâyesi ile örtülecek.

AKP çevrelerinde Erdoğan’ın, ’salgın ortamından başarı ile çıkmış bir Türkiye algısının kahramanı’ olarak yalnızca kendisinin hatırlanmasını istediği ve bu sebeple Sağlık Bakanı Koca’ya ’kameralar karşısına gerekmedikçe çıkma’ talimatını verdiği konuşuluyor.

Son kabine toplantısının ardından Erdoğan’ın ulusa seslenişten ziyade ulusa serzenişi andıran ve doğrudan CHP’yi hedef alan konuşmasından da buram buram erken seçim kokusu gelmişti zaten. Evet, Erdoğan erken seçim startını verdi. Artık koronavirüsle mücadele süreci, AKP’nin seçim kampanyası gibi yürüyecek.

İktidar kulislerinden sızanlar arasında seçimin tarihi de var. Seçim tarihi, henüz emeklilik hakkı kazanamamış milletvekilleri için iki yılı doldurma şartına göre ayarlanacak. Görünen o ki; korona süreci erken seçimi Kasım 2020’den Temmuz ya da Ağustos sonuna çekebilir ve önümüzdeki yaz seçim sıcağında geçebilir...

Ali Babacan’ın partisindeki "Erdoğancılar" kim?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün desteği ile Ali Babacan arasında yaşanan ve DEVA Partisi’nin kuruluşu sırasında kamuoyuna yansıyan anlaşmazlık halen sürüyor. İddia o ki, Gül, Babacan’a olan desteğini geri çekme noktasına dahi gelmiş.

Abdullah Gül’e yakınlığı ile bilinen bir isim ise, çok ilginç bir iddia ortaya attı. Söz konusu isim, bazı kurucular kurulu üyelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle listeye girdiğini öne sürdü ve DEVA Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer almasına rağmen liste dışında kalanlara dikkat çekerek, "Abdullah Gül’e yakın olanlar partinin kuruluşuna günler kala tasfiye edildi. Şu an Erdoğancılar partide hâkim durumdalar. Haşim Kılıç, Beşir Atalay gibi isimlerin de dışarıda kalması, Erdoğancıların etkisinden kaynaklandı." dedi.

Eğer doğruysa, şaşırmamak lazım. MHP bile ’Erdoğan’cı’ oldu. AKP’nin içerisinden doğmuş bir partide Erdoğancılar olmuş çok mu?

 

Kaynak: Günboyu

 Saray’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verilen talimat - Fatih Ergin

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - SARAY’DAN SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’YA VERİLEN TALİMAT

30-04-2020 - 05:03

 
2 - YE’CÜC VE ME’CÜC COVİD-19 MUDUR?

13-04-2020 - 23:47

 
3 - ’RUSYA’ BAHANESİ İLE DARBE Mİ PLANLANIYOR?

03-03-2020 - 22:26

 
4 - DENKTAŞ’I ANARKEN...

14-01-2020 - 23:22

 
5 - KANAL İSTANBUL PROJESİ İÇİN KRİTİK SORU!

04-01-2020 - 22:47

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ]  [ 19 ]  [ 20 ]  [ 21 ]  [ 22 ]  [ 23 ]  [ 24 ]  [ 25 ]  [ 26 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 127 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
AHMET CAN

     Sayın Cumhurbaşkanımız Ülke ekonomisini düze çıkarmak için mücadele ederken Diyanet arkadan hançerlemekmi istiyor. Başkan senin amacın ...

CENAP KAYAALP

     Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistandır; Vatan büyük ve Müebbet bir ülkedir. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE... ...

HASAN ALİ KURTULMUŞ

     Akşam Güneşi Reşat Nuri Güntekin tarafından yazılan sosyal aşk dalında,platonik bir aşkla ilerleyen duygu yüklü bir ...

SENEM BOZKURT

     Be Densiz Din Tüccarı. Ülkede sübyan cocuk tacizcileri tecavüzcülerine sessiz kalan Rüşvet ihtimas adam kayırmaya ses ...

KÜRŞAT GÜLER

     Prof.Öztürke katılıyorum.. https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bilim-kurulu-uyesi-prof-dr-tevfik-ozluden-kritik-uyari-maske-takanlar-dikkat-279485h.htm ...

SENEM ÇETİN

     Asuman Abla Yazınılarını duayeni olduk. Güzel yazın için teşekkür ediyorum. İl dışında bulunan Annemin bu vesileyle ...


           ANKET
Türkiyenin Covid-19 ile Mücadelesini başarılı buluyormusunuz...
% 55 √ Toplam : 11 - Evet Buluyorum
% 40 √ Toplam : 8 - Hayır Bulmuyorum
% 5 √ Toplam : 1 - Fikrim Yok
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim