Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AŞI OLMAYANLAR AMERİKAYA GİREMEYECEK
KORANA BUGÜN DE 231 CAN ALDI
Erdoğan: ’ABD’yle Ortak Çıkar ve Değerlere
ABD’DE TÜRKEVİ DUALARLA AÇILDI
Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenler kazandı


Ajans 09/ Aydın Haber - İncirlik ve Kürecik gibi üslerin kapatılması ABD`ye verilecek en iyi yanıt olacaktır"
İncirlik ve Kürecik gibi üslerin kapatılması ABD`ye verilecek en iyi yanıt olacaktır BU YAZININ EKLENME TARİHİ 02-05-2021 / 21:03 | BU YAZI TOPLAM 2037 KEZ OKUNDU.
   
TÜRKİYE İÇİN ELELE
adilbaris09@yandex.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İNCİRLİK VE KÜRECİK GİBİ ÜSLERİN KAPATILMASI ABD`YE VERİLECEK EN İYİ YANIT OLACAKTIR"

Türk uzman, Moskova Devlet Üniversitesi Asya ve Afrika Ülkeleri Enstitüsü’nün profesörü, Türk Avrasyacılık Harekatı’nın lideri Mehmet Perinçek, Yenicag.info muhabirine ABD Başkanı Joe Biden`ın 1915 olaylarını sıykırımı olarak nitelendirmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Siyasi alanda İncirlik ve Kürecik gibi üslerin kapatılması yine ABD`ye verilecek en iyi yanıt olacaktır.”

Perinçek, mahkeme kararı olmadan soykırımdan bahsedilemeyeceğini söyledi:

“Biden`ın bu açıklamasının uluslararası hukuk açısından hiçbir karşılığı yoktur. Çünkü soykırım denen suç ancak ve ancak mahkeme kararı ile sabit olabilir. 1948 yılında kabul edilen soykırımın önlenmesine dair uluslararası sözleşme vardır ve 1951`de yürürlüğü girmiştir. Bu sözleşmeye göre ancak yerel mahkemeler ve ya uluslararası ceza mahkemeleri soykırıma hükmede bilmektedirler. Dolayısıyla bir mahkeme kararı olmadan soykırımdan bahsetmek mümkün değildir. Biden`ın böyle bir yetkisi bulunmamaktadır. Özellike AİHM’nin Perinçek-İsviçre davasındaki kararı da bu noktada örnektir. Gerekçeli kararda yargıçlar 1915 olaylarını Yahudilere yapılan Holokost`tan ayrı tutmuşlardır.”

Biden`ın bu ifadeyi kullanma nedeni olarak Türkiye`ye yönelik düşmanca siyaseti gördüğünü belirten Perinçek, ABD`nin Türkiye`yi kuşatmak istediğini belirtti:

“Biden tarihsel gerçeklere ve hukuka aykırı bir şekilde bu açıklamayı yaptı. Peki Biden`ın buradaki niyeti nedir? Siyasi amaçlarının olduğunu görmek gerekir. Tamamen ABD`nin Türkiye`ye yönelik düşmanca politikalarının bir eseridir. ABD, Suriye ve Irak`ın kuzeyinde kukla devlet kurmak ve onu Türkiye toprakları aleyhine genişletmeyi istemektedir. Bununla birlikte Doğu Akdeniz`de Türkiye`ye karşı blok kurmuştur. ABD, Türkiye`yi kendi kıyılarına hapsetmek ve diz çöktürmek istemektedir. Batı Trakya ve Ege`ye yığınak yapmaktadır. Türkiye`yi Doğu Akdeniz`den, Trakya`dan hatta Karadeniz`den ve Suriye ile Irak üzerinden kurduğu üslerle kuşatmak istiyor. Bu tablo içerisinde Biden`ın açıklamasının bir anlamı vardır. Soykırım kararı tamamen Türkiye`ye karşı kullanılmak istenmektedir”.

“Tabi burada soykırımı, Ermeni meselesi ve ya katliamı iddialarının eskiden beri Türkiye`yi paylaşma planının br parçası olduğunu söylememiz gerekir ve bugün de aynı amaca hizmet etmektedir.” diyen Mehmet Perinçek şöyle devam etti:

“Eskiden “Büyük Ermenistan” projesi üzerinden bu yapılırken bugün “Büyük Kürdistan” projesi üzerinden bu konular kullanılmak istenmektedir. Türkiye`nin terörle mücadelesini soykırım olarak göstermek istiyorlar. Türkler 100 sene önce soykırım yaptılar şimdi yeni bir soykırım yapıyorlar fikri yerleştirilerek Türk ordusuna karşı psikolojik savaş açma çabası içerisinde olduğunu görüyoruz. Biden`ın açıklamasında yeni soykırımların önlenmek istenmesinden dolayı bu kararın alındığı ifade ediliyor. Yeni soykırımlardan kastettikleri nedir, mehmetçiğin Suriye`de, Türkiye`nin içerisinde veya Irak`ta yaptığı harekatlara atıf yapılmaktadır ki bununla ilgili kara propogandanın dünya çapında yapıldığını biliyoruz. Dolayısıyla bu kararın Türk ordusunun terörkle mücadelesini hedef aldığını ifade etmemiz gerekir.”

ABD Başkanı Biden`ın soykırım ifadesini kullanmasının diğer bir nedeninin de Ermenistan`ın Karabağ savaşından sonra oluşturulacak platformda yer almasını önlemek olduğunu vurgulayan Perinçek, Ermenistn`ın Türkiye ve Azerbaycanla ilişkilerini normalleştirmek istediğini söyledi:

“Bunun yanında Güney Kafkasya`da Karabağ`ın işgalden kurtarılmasının ardından normalleşme süreci öngörülmektedir. Türkiye ve Azerbaycan Cumhurbaşkanları altılı ya da 3+3 şeklinde de ifade edilen bir platform önermişlerdi ve Ermenistan`ı da buraya davet etmişlerdir. Ermenistan içerisinde de bir muhasebe yapılmaya başlanmış. Türkiye ve Azerbaycan`la ilişkilerin normalleşmesi gerektiği Erivan`da dile getiriliyor.

Kararın bu normalleşme sürecinin Ermenistan`ın Batı`nın kucağından kurtarılarak bu insityatife dahil edilmesini encellemek amacını güttüğünü de görüyoruz. Bizzat Paşinyan`ın Dışişleri Bakanlığı kendi ABD`deki büyükelçiliğine 24 Nisan`daki etkinliklere olabildiği kadar az katılma ve az etkinlik düzenleme talimatı verdi. Burada amaç Türkiye ile ilişkileri germemek ve normalleşme sürecine hizmet etmekti. Erivan bile böyle bir yönelime girmişken Joe Biden`ın çıkışı bu süreci sabote amacı güdüyor.”

“Bu karar Ermeni lobisinin veya Türkiye düşmanı bazı ülkelerin dayatması ile veya ABD seçimleri dolayısıyla alınmış karar değildir.” ifadelerii kullanan Perinçek, “Ermeni lobilerinin ve sairelerin ABD gibi büyük bir devleti etkileme şansı yoktur. Bu tamamen ABD`nin Türkiye`ye yönelik düşmanca politiklarından kayanaklanmaktadır. Tehdidi doğru tespit etmek, bu yalanla mücadele etmek açısından çok önemlidir. Türkiye buna karşı AİHM`nin Perinçek-İsviçre kararını değerlendirebilir, ki bu da uluslarası çapta elindeki en büyük silahtır. Rus arşivleri tarihsel gerçekleri ortaya koyma açısından önemlidir. Bu AİHM kararı ve Rus belgeleri hukuksal alanda Türkiye`nin elini güçlendirmektedir. Siyasi alanda da İncirlik ve Kürecik gibi üslerin kapatılması yine ABD`ye verilecek en iyi yanıt olacaktır.” dedi.

Mehmet Perincek

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - İNCİRLİK VE KÜRECİK GİBİ ÜSLERİN KAPATILMASI ABD`YE VERİLECEK EN İYİ YANIT OLACAKTIR"

02-05-2021 - 21:03

 
2 - SOYKIRIMI TÜRKLER DEĞİL ERMENİLERİN YAPTI

26-04-2021 - 21:22

 
3 - İNSAN KAÇAKÇILIĞI HİKAYESİNİN PERDE ARKASI!

18-04-2021 - 13:35

 
4 - ANDIMIZIN KALDIRILMASI PEDAGOJİK DEĞİL POLİTİK BİR KARARDIR

17-03-2021 - 23:40

 
5 - KORGENERAL OSMAN ERBAŞ GİTTİ, GERİYE YANITSIZ SORULAR KALDI

06-03-2021 - 12:35

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]  [ 17 ]  [ 18 ]  [ 19 ]  [ 20 ]  [ 21 ]  [ 22 ]  [ 23 ]  [ 24 ]  [ 25 ]  [ 26 ]  [ 27 ]  [ 28 ]  [ 29 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 142 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim