Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
CAN KAYBIMIZ 36’YA YÜKSELDİ.
İZMİR DEPREMİNDE KENETLENDİK
CAN KAYBIMIZ ARTIYOR 12 ÖLÜ
Ahmet Davutoğlu’ndan Bahçeli çıkışı
MERAL AKŞENERDEN GRUPTA ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR


Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler - MEYVE VEREN AĞACI TAŞLIYORLAR MI ?
MEYVE VEREN AĞACI TAŞLIYORLAR MI ? BU YAZININ EKLENME TARİHİ 13-09-2020 / 19:17 | BU YAZI TOPLAM 3479 KEZ OKUNDU.
   
Volkan KARA
volkankara@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEYVE VEREN AĞACI TAŞLIYORLAR MI ?

Yine yeniden mecburi olarak beraberiz. Daha önceden de dediğimiz gibi Seçimler delege ile kazanılır ve delege son sözünü söyledikten sonra delegenin görev vermediği adaylar, görev verilen adaylara her zaman yardımcı olurlar ve yanında olurlar, tabi bu söylediklerim kendini Ben, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyım ve İyi Partiliyim diyen kişi söyleyebilir, ama Yürekten iyi partili değil, bir amaç bir çıkar uğruna İyi partili ise bu kişilerden korkun.

Parti binasına sadece İl ve ilçe seçimlerinde gelir aday olurlar seçilemediklerin de bir dahi seçime kadar arkalarına bakmadan giderler. Bir dahi seçime kadar gelmeyecekleri gibi Delegeler tarafından seçilen yönetime de sosyal medya üzerinden  eleştirirler, keşke yaptıkları eleştiri yapıcı olsa yaptıkları eleştiri aslında eleştiri değil, Delegeler tarafından seçilmedikleri için kıskançlıktan başka da bir şey değildir. 

Sosyal medyayı incelediğimiz de 12 Temmuz’da 251 delegenin oyu ile göreve gelen Sayın Süleyman DEMİRCİ ve yönetimi 60 gündür haksız eleştirilere maruz kalmaktadır ancak geriye döndüğümüzde atanmış kişilere dahi bu kadar eleştiri yapılmamış acaba atalarımızın dediği gibi gerçekten MEYVE VEREN AĞACI TAŞLIYORLAR MI ? bence taşlıyorlar.

En son gazetede yapılan bir haber de Haber Başlığı ile alttaki haber bir birine uymayarak algı oluşturulmuştur. İl Başkanı Süleyman DEMİRCİ ‘’ Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Milletine gönülden bağlı , Bayrağımızı, Vatanın bütünlüğü ve Atatürkçülüğü Kabul eden herkes bizim kardeşimizdir.’’ Demesine rağmen gazete de çıkan başlık   ‘’Aydın İl Başkanlığı kucaklaşmak için Genel Merkezden haber bekliyor, İYİ PARTİ’DEN HDP’YE YEŞİL IŞIK .’’ Bu cümleden nasıl oluyor da bir gazete bu anlamı  çıkartabiliyor anlamış değiliz. Bunlar gazete haber için ne söylenirse onu yazacaklar ama ya içimizdekiler onlara ne denmeli, şimdi hep beraber bakalım.

Bir Avukat Hanımefendi Aydın için Bende GİK üyeliğine adayım açıklamasını sosyal medyadan yapmış, Bu bir partili olarak herkesin en doğal hakkı seçilir yada seçilmez, İYİ PARTİ Tüzük madde: 9  da açık açık yazıyor “A) Parti üyelerinin hakları: Her üye; İYİ Parti Tüzüğünün kuralları çerçevesinde İYİ Parti’nin her türlü kademesi için seçme ve seçilme, Genel seçim ve mahalli idareler seçimlerinde aday adayı olma, aday yoklamasına katılma, Partinin her türlü faaliyetine katılma, İYİ Parti’nin Programı ve Tüzüğünün uygulanması ile ilgili görüşlerini yazılı ve sözlü olarak, Parti kademelerini gözetmek şartıyla ifade etme, hakkına sahiptir.”  ama birisi çıkıp altına aynen şu yorumu yapıyor. ”  Koltuk sevdalıları birer birer çıkmaya başladı Bravo çok bile beklediniz.”  Peki bu arkadaşa sormak lazım acaba gerçekten iyi partili mi yoksa kendisi koltuk sevdalısı mı ? çünkü bu arkadaş 15 şubat’ta mavi listeden seçime girmiş kaybedince de koşa koşa itiraz dilekçesi yazmış ama ne yazık ki red edilmiş. Şimdi bu arkadaşa sormak lazım acaba koltuk sevdalısı kim, koltuk için aday olup kaybedince koltuk gidiyor diyerek itiraz eden sen mi? yoksa demokratik haklarını kullanarak aday olan hanımefendi mi?  onu da okuyanlar cevap verir zaten delegeler de bunu anlamış ki yetki vermemiş.

Diğer bir yazıyı kendini iyi partili lanse eden her gittiği yerde kurucu üyeyim diyen ama paylaşımlarına gelince aslında esas koltuk sevdalısı gibi hareket eden arkadaşlar ne mi paylaşmış, Düne kadar abi düne kadar Başkanım dediği insanlara girdiği iki seçimi de kaybettikten sonra yaptığı ve paylaştığı paylaşımlar. Ben boşuna demiyorum Delegeler gerçekten kimi seçeceklerini biliyorlar ve ona göre oy veriyorlar yoksa sen 36 ay İl ve İlçede atamalı olarak yönetim de kal ve girdiğin iki seçimi de kaybet bu sizce normal mi ‘ bence değil ayda 15 üye yapsan 36 ayda 540 üye yapar seçimi de rahat kazanırsın sanırım bunlar 36 ayda 150 üye yapmış onuda aday olduktan sonra acele bir şekilde yapmışlar ki delegeler de oylarını yatana değil çalışana vermişler. Evet ne yazmış bu arkadaşımız ;

“Çıkmışlar birde GİK’ e aday olmuşlar. Sizin burda ne faydanız oldu partiye de Ankarada ne yapacaksınız?

Ayranımız dökülmesin siyasetiyle yeterince kendinizi bitirdiniz. Yerel seçimde teşkilatını yüzüstü bırakandan gik üyesi olmaz...!!!” arkadaş aynen bunu yazmış kime karşı yazmış. 8 yıl İl Başkanlığı, 23. Dönem Aydın Milletvekilliği, Aydın Belediye Meclis üyeliği, Belediye Başkan adaylığı, Aydın İyi Parti Kurucu İl Başkanlığı yapmış, siyasi tecrübeleri ile donanımlı Ankara tarafından EFE olarak tanınan bir DUAYENE yazmış.  Düne kadar Recep abi Recep abi diyerek arkasından ayrılmayanlar bugün çıkmış laf ediyorlar, Bak kardeşim bunlar eskidi artık bunları geç sen değil miydin 15 şubat’ tan önce Benim soyadım yeter diyen Sen değil miydin oylama da sarı liste çıkınca Sarı il Başkanını anımsatıyor olmasın diyen sen değil miydin adayların arkasından konuşup soyadına göre memleket belirleyen. İki seçime gir kaybet ondan sonra çık ben iyi partiliyim de kimse buna inanmaz artık 36 aylık yaptığın atamalı görevde ne yaptın çık bunları yaz ki herkes bilsin eğer istersen ben yazayım ama o zaman bu yazdıklarından utanman gerekir. Çıkmışsın mahallesinde delege seçilemeyenler hava atıyorsun İl Başkanlığı seçimlerinde boynun da il delegesi yazısını göremedim acaba oturduğun il de delege olamadın mı insan merak ediyor.

İyi partiye gönül vermiş Sevgili arkadaşlar konuyu fazla uzatmayacağım ama şunu da bilin ki bu ve buna benzer zihniyetler aslında İyi partiye hizmet değil iyi partiye zarar vermektedir, Kendilerini Milliyetçi olarak lanse ederek Koltuk düşünmektedir, Kaybedince Partiyi kesin unutmuşlardır, buradan bu ve buna benzer arkadaşlara sormak istiyorum seçimden sonra kaç defa parti binasına uğradınız, seçim bitti bizim yapacağımız görev olursa biz buradayız  dediler mi merak ediyorum.

Ama sağda solda yapılan dedikodulara bakınca 20 Eylül bekleniyor deniyor hayırdır ne var bu tarihte merak ediyorum. Bu tarihten sonra göreve gelmeyi mi düşünüyorlar yada İlçe Başkanlığı Seçimi yapıldı kaybettik, İl Başkanlığı seçimi yapıldı Kaybettik birde şansımızı Ankarada deneyip diyerek Genel Başkanlığına mı aday olacaklar merak ediyorum yada 36 aydır atama yoluyla koltukta kaldıkları ağa babaları tekrar mı atayacaklar.

Bugünlük bu kadar yeter İyi Partiliyim diyenlere söylüyorum. İyi Partili olmak demek Atatürk İlke ve İnkılaplarını sevmek demek, İyi partili demek Vatanını milletini karşılıksız sevmek demek, İyi partili demek Seçimi kaybedince kazananı tebrik edip nerde kalmıştık demek, İYİ PARTİLİYİM DEMEK MİLLETİN ARKASINDAN KONUŞMAK DEĞİLDİR.

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 AYŞEN SAĞIR 21:34 - 14.09.2020

        Cesurların toplandığı Bir Partidir İYİ Parti. Tabiiki birileri karşımıza çıkaacak, Engeller çıkacak, Hatta çalışanlara çamur atacak doğru bildiğimiz yoldan dönmeyiz. Partinin yaptığı çalışmalar toplumda karşılık buluyor..

   

 Senem Çetinbaş 19:39 - 13.09.2020

        Sayın Yazar yazılarını bekler olduk. İYİ Parti hakkında yazdıkların kamuoyunca dikkatle takip ediliyor. Tespitlerini biz de yakından görüyoruz. Nazilli den Süleyman bey farklı bakıyordum. Diğer bir adayı destekledim. Ama Demircinin yönetim anlayışı ve tüm tabanı kucaklaması düşüncelerimi değiştirdi. Demirci 251 delegenin oyunu alaacak bir lider oldu. Bizi böymeyi ayrıştırmayı, ısmarlma haber de yaptırsalar başaramıyaacaklar...

   

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - “AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ”

17-10-2020 - 13:14

 
2 - İYİ PARTİ DEMEK DEMOKRASİ DEMEK!

22-09-2020 - 09:56

 
3 - MEYVE VEREN AĞACI TAŞLIYORLAR MI ?

13-09-2020 - 19:17

 
4 - İSTİSMAR’IN ANLAMIDA BUDUR

17-08-2020 - 23:50

 
5 - İYİ PARTİDE DEMİRCİ DÖNEMİ BAŞLADI ;

08-08-2020 - 12:34

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 16 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
ASTO STK PLATFORMU

     Azerbaycan’ın topraklarını işgalden kurtarmasının ardından Batılı ülkelerin ve Rusya’nın yaptığı itidal ve müzakerelere geri dönülmesi yönündeki ...

VELİ TİRYAKİ

     Ekrem İmamoğlunun Taksi mafyasına karşı dik duruşunu takdir ediyorum. İstanbulda Taksi Plakaları birkaç mafyanın elinde 2.5 ...

VAHDET TUNUS

     AYDIN da Çerçioğlu diktası var. Maalesef benim aklım bana yeter diyen birisi tarafından yönetiliyoruz. Hiç bir ...

AVUKATLAR A.

     Anayasa Mahkemesi iptal başvurusunu reddetti, İçişleri Bakanlığı genelgeyle Baro genel kurulları ertelendi. (siyasi partiler yapabilir onlarda ...

OSMAN DAYI

     Meyve Veren ağaç taşlanır. Osman hoca sen bildiğin yolda yoluna devam et. Tarihte güzel işler yapıpta ...

CANSU AYHAN

     Adnan menderes üniversitesi en çok tercih edilen birkaç üniversiteden biri oldu. Kaliteli eğitiyle dikkat çekiyor. ...


           ANKET
Okulların açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
% 24 √ Toplam : 24 - Okulların açılması iyi olur.
% 76 √ Toplam : 77 - Okulların açılması vakaları olumsuz etkiler.
% 0 √ Toplam : 0 - Sene boyu Online eğitim yapılmalı.
% 1 √ Toplam : 1 - Pek bir fikrim yok.
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim