Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Ahmet Davutoğlu’ndan Bahçeli çıkışı
MERAL AKŞENERDEN GRUPTA ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Bayraktar’dan SİHA’lara ilişkin iddialara cevap
RUSYA İKİNCİ KORONA AŞISI ÜRETİMİNE BAŞLADI
ERMENİLER YİNE ATAŞKES İHLALİ YAPIYOR


Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler - İYİ PARTİ DEMEK DEMOKRASİ DEMEK!
İYİ PARTİ DEMEK DEMOKRASİ DEMEK! BU YAZININ EKLENME TARİHİ 22-09-2020 / 09:56 | BU YAZI TOPLAM 5274 KEZ OKUNDU.
   
Volkan KARA
volkankara@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İYİ PARTİ DEMEK DEMOKRASİ DEMEK!

Sevgili gönül dostlarım, yine beraberiz. Ancak sanırım bu sefer çok konuşacağız, daha öncede dediğim gibi MEYVE VEREN AĞAÇ KESİNLİKLE TAŞLANIYOR. Bunları Sosyal medyayı incelediğimiz de hepsini tek tek görüp inceleyeceğiz. 

 12 Temmuz’da 251 delegenin oyu ile göreve gelen Sayın Süleyman DEMİRCİ ve yönetimi 70 gündür haksız eleştirilere maruz kalmaktadır. Lakin geriye döndüğümüzde atanmış kişilere dahi bu kadar eleştiri yapılmamıştır. Yapılan eleştirilere de bakıldığında kendini İYİ Partili olarak lanse eden kişiler tarafından yapıldığı açık bir şekilde görülmektedir.

12 Temmuzdan sonra ne oldu bir bakalım.12 Temmuzda İl kongresi yapıldıktan sonra seçimin sonucuna hazmedemeyen kişiler 251 delegenin oyunu hiçe sayarak koşa koşa mahkemeye gittiler, ki ortada demokratik bir seçim olduğunu bildikleri halde, ama kendilerinden o kadar emindiler ki, seçimden önce Biz 12 Temmuzu düşünmüyoruz delegenin oyunun % 60 – 70 ini alacağız. Biz 12 Temmuz’u değil 13 Temmuz da neler yapacağız onun planlarını yapıyoruz derken,  600 delege adına karar veriyorlardı. Ama delege kararlıydı, 19 aydır Tüzüğün gereğini yapmayıp atama ile koltuk işgal edenler Kongreye gidilsin diyerek mahkemeye başvuranları hain ilan edenler, bu sefer Delegenin teveccühüyle koltuktan el çektirilmiş , ancak delegeye de saygı duymayarak soluğu koşarak mahkemede almışlardır. Mahkemede adalet yerini bulmuş red kararı verilerek gecikmeli de olsa Sayın DEMİRCİ’ ye mazbatası verilmiştir. Mazbata törenine ve binayı teslim etmeye Eski yönetimden sanırım hiç kimse gelmemiş ki , bizler de zaten görmedik. Arkadaşlar, sözde kendilerini İyi partili olduklarını iddia edenler, Partiye hizmetin sadece Yönetimde olunursa yapılacağını sanıyorlar. Hayır İyi Partili olmak sadece yönetimde olduğunda hizmet etmek değildir, İyi partili olmak görev verildiğin de her zaman yönetimin yanında olmaktır. Seçilmiş başkana sevse de sevmese de Saygı duymaktır. İYİ PARTİLİ OLMAK BUDUR.

Yine son zamanlarda yerel gazetelerde çıkan haberlerde aynen yazan haber “Görevden alınacağı ileri sürülen İlçe Başkanı …, İl Başkanı Süleyman Demirci ile aynı karede yer almadı.”

Ya arkadaşlar böyle bir şey söz konusu olur mu ? Bu parti İyi parti, İyi parti demek demokrasi demek açın okuyun sevgili basın, Bakın İyi parti Tüzük 49 ncu madde son paragraf ne diyor, GİK’ in GÖREVİ : Partinin ilke ve kararlarına aykırı davranış ve faaliyetleri tespit edilen il ve ilçe yönetimlerinin üçte iki çoğunlukla görevden el çektirilmesine karar verebilir. Demesine rağmen hala kısır döngülerle ne uğraşıyorsunuz. Ama bu durumda herkeste haddini bilecek, Eğer herkes tarihi 13 temmuz olarak ayarlamaz hala 11 temmuz olarak görürse işte o zaman farklı düşünceler meydana gelebilir. Yine bir ilçede Skandal ses kaydı başlığı altında haberin çıkması , aynı karede yer almadı haberinden sonra yapılan açıklama da “İl Başkanı Süleyman Demirci ve İlçe Başkanı ..’ün bir düğünde çekilen fotoğrafta aynı karede bulunmayışını koordinasyon sıkıntısı olarak yorumlayan…., “Özel hayatlarındaki bazı saat zamanlamasından kaynaklanan veya iş planlamasından kaynaklanan ve planlama koordinasyonundan kaynaklanan farklılıklar ilk etapta oluşmuş olabilir ama bunlar zaman içerisinde aşılmayacak işler değildir. Başkanın bir programı vardır hepsi aynı anda çakışmıştır. İki teşkilatta öteden beri gelen yapılar olmadıkları için isleyişine mutlaka sıkıntılar olacaktır” dedi. …., iki başkan arasında problem yaşanmadığını ifade etti.” Bu açıklamadan sonra yüreklerimize bir su serpildi. Evet gerçekten de bir sıkıntı olamazdı, neden olamaz birisi seçilmiş İlçe Başkanı, İlçe adına İyi partiyi temsil ediyor ve İl Başkanına karşı sorumlu, İl Başkanı ise İl adına İyi Partiyi temsil ediyor ve Genel Başkana karşı sorumlu İl Başkanına saygısızlık yapmak kimsenin haddine olmadığı gibi yapılan saygısızlık doğrudan Genel Başkana yapılmıştır demektir. Ancak  son kongre dönüşü yerel bir gazetede çıkan haber de “Siyasi kulisler Ankara Kongresini yorumlarken, herkesin ayrı şekilde kongrede hareket etmesi birlik ve beraberliğin olmadığını ortaya koyduğunu, kişisel ego ve hırslar ile siyasette herkesin dibe vurduğunu bir an önce toparlanıp güç birliği mesajının verilmesi gerektiği görüşünde birleşirken, bu durumun Aydın İYİ Parti ve ilçelerine büyük zarar vereceği görüşündeler.” Bu haberi okuduktan sonra bir iyi partili olarak dedim ki , Hoop artık orada dur, gazeteler, birinde yalan haber yazdı yalanladınız, ikincisini yazdı yalanladınız, ama ya son haber ne olacak o nasıl yalanlanacak hadi haberi yalanladınız, Canlı Tv de neden görünmediniz yada Sosyal medya da yapılan paylaşımlarda neden yoktunuz. Buradan ilgili kişilere sesleniyorum eğer bunlar doğru ise siz bu cesareti nereden alıyorsunuz, Unutmayın bugün size bu yetkiyi veren delege ve seçmenler yarın bu yetkiyi sizden alır ve kapının önüne kor. Delegenin ve seçmenin size verdiği yetkileri kişisel egolar için kullanmayın, kanun ve tüzük neyi diyorsa  onu yapın yeter. İyi Parti kimsenin egolarının tavan yaptırılacağı yer değildir.

Evet sevgili dostlarım; 20 Eylül’de İyi partinin 2’ nci  kurultayı yapıldı, GİK üyeliğine aday Aydın’dan  yada Aydınlı diyelim 3 adayımız vardı, 1 kişi GİK üyeliğine Aydın’dan seçildi. Ancak 24 Haziranda İlimizden  Milletvekili adayı olmasına rağmen seçimden sonra Aydın da görmediğim bir adayımız demem daha doğru olacak, eğer yalanım varsa açık açık yazımın altına yorum yazabilirsiniz gerekirse cevap verebilirim. Sizlere diğer Adayımız,  Milletvekilimiz Sayın Aydın Adnan SEZGİN ilk 50 ye giremedi yedekler de yer bulabildi, Diğer adayımız Partimizin kuruluş aşamasından beri elini taşın altına koymuş, Aydın da teşkilatlanmayı kuran kurucu İl Başkanı Recep TANER , sıralamaya girememiştir, seçimdir. Gayet normal delege onay vermeyince yapacak bir şey yok, fakat sosyal medyalara baktığımız zaman kazanamadıkları için öyle sevinenler var ki,  aman tanrım bu nasıl İyi partili anlam dahi veremiyorum ve anladım ki bunlar hala 11 Temmuz tarihindeler  tarihleri 13 Temmuz olamamış. Eğer 13 Temmuz olsaydı delegenin seçip yetki verdiğine saygı duyar GİK’ te yeterli oy alıp seçilemeyen Başkanlara sevinip göbek atmaz en azından üzülürlerdi. Bunu sanırım bir dahi kongrede delegeler göz önünde bulunduracaklardır diye düşünüyorum. Kendi İlinden kazanamayana sevinenler başkaları için tebrik etme yarışına girmişler maşallah, ama belli mi olur arkadaşlar seçimle gelemedikleri yere tekrar atama yaparlar mı sevdası ile yanıp tutuşuyorlar, üzülecekler ama  bir haber vereyim, bu seçilen Yönetim Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’ in liderliğinde partimizi 2023 ile 2024 seçimlerine ve bu seçimlerde iktidara taşıyacak bir görevi üstleneceklerdir.

Kimse Görevden alınacaklar biz atanacağız diye heveslenmesin yaşlanırsınız.

Sevgili dostlarım fazla uzatmayacağım, buradan bütün yöneticilere sesleniyorum, Genel Başkanımızın 1/10 u kadar çalışsanız inanıyorum ki başaramayacağınız bir iş olamaz. Ancak bunu yapabilmek için de önce kafanızda ki tarih ayarını 13 Temmuza getirin, Herkes işini yapsın kimse yukarda benim dayım var yukarıdan hallederim modu ile hareket edip egolarını tatmin etmeye çalışmasın, bir seferinde seçim kazandırmış ilçe başkanını aday dahi göstermedik, bunu yaptık, bir daha  yaparız diye bakmasınlar, Delegeler her şeyi görüyor. Geldiğiniz yeri unutun İYİ PARTİLİ olun Kim olursan ol İlçeler İl’ e İller ise Genel Merkeze sevse de sevmese de saygı duymak zorunda UNUTMAYIN Kİ ARTIK AYDIN İL BAŞKANI SÜLEYMAN DEMİRCİ  yanılıp da başka hesaplar peşinde koşmayın unutmayın YANLIŞ HESAP BAĞDAT’ tan geri döner. Tek koltukta oturun yanınıza egolar için ayrı bir koltuk koymayın. Bir dahi gözlemlerimiz de buluşmak dileği ile.

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - “AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ”

17-10-2020 - 13:14

 
2 - İYİ PARTİ DEMEK DEMOKRASİ DEMEK!

22-09-2020 - 09:56

 
3 - MEYVE VEREN AĞACI TAŞLIYORLAR MI ?

13-09-2020 - 19:17

 
4 - İSTİSMAR’IN ANLAMIDA BUDUR

17-08-2020 - 23:50

 
5 - İYİ PARTİDE DEMİRCİ DÖNEMİ BAŞLADI ;

08-08-2020 - 12:34

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 16 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
ASTO STK PLATFORMU

     Azerbaycan’ın topraklarını işgalden kurtarmasının ardından Batılı ülkelerin ve Rusya’nın yaptığı itidal ve müzakerelere geri dönülmesi yönündeki ...

VELİ TİRYAKİ

     Ekrem İmamoğlunun Taksi mafyasına karşı dik duruşunu takdir ediyorum. İstanbulda Taksi Plakaları birkaç mafyanın elinde 2.5 ...

VAHDET TUNUS

     AYDIN da Çerçioğlu diktası var. Maalesef benim aklım bana yeter diyen birisi tarafından yönetiliyoruz. Hiç bir ...

AVUKATLAR A.

     Anayasa Mahkemesi iptal başvurusunu reddetti, İçişleri Bakanlığı genelgeyle Baro genel kurulları ertelendi. (siyasi partiler yapabilir onlarda ...

OSMAN DAYI

     Meyve Veren ağaç taşlanır. Osman hoca sen bildiğin yolda yoluna devam et. Tarihte güzel işler yapıpta ...

CANSU AYHAN

     Adnan menderes üniversitesi en çok tercih edilen birkaç üniversiteden biri oldu. Kaliteli eğitiyle dikkat çekiyor. ...


           ANKET
Okulların açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
% 24 √ Toplam : 24 - Okulların açılması iyi olur.
% 76 √ Toplam : 77 - Okulların açılması vakaları olumsuz etkiler.
% 0 √ Toplam : 0 - Sene boyu Online eğitim yapılmalı.
% 1 √ Toplam : 1 - Pek bir fikrim yok.
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim