Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Akşener ‘HDP ile ittifak’ tartışmasına Noktayı
BAKAN SOYLUYA PARTİSİNDEN TEPKİ
Bakan Selçuk, tatile giren öğrencilere seslendi:
İBB YASAL PAYININ PEŞİNE DÜŞTÜ
ERDOĞAN PARTİSİNİN İL BAŞKANLARINA HİTAP ETTİ


Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler - “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz”
“Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” BU YAZININ EKLENME TARİHİ 17-10-2020 / 13:14 | BU YAZI TOPLAM 2557 KEZ OKUNDU.
   
Volkan KARA
volkankara@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ”

Sevgili gönül dostlarım, artık İyi parti seçimden sonra sorunlar bitti yeni yönetim göreve başladı bundan sonra yazmam diyordum ama nerede bakın yine beraberiz. Daha önceleri hep  dediğim gibi MEYVE VEREN AĞAÇ KESİNLİKLE TAŞLANMIYOR artık bazıları tarafından KÖKÜNDEN SÖKÜLMEK İsteniyor, Kimler tarafından mı ?

Açık açık belli hazmedemeyenler tarafından ve bunları Sosyal medyayı incelediğimiz zaman  hepsini tek tek görüp inceleyeceğiz ve sonunda bu ne kadar hazımsız diyebileceğiz.

 12 Temmuz’da 251 delegenin oyu ile göreve gelen üstüne basa basa DELEGE nin oyu ile göreve gelen  Sayın Süleyman DEMİRCİ ve yönetimi yaklaşık 3 aydır haksız eleştirilere maruz kalmaktadır. Bu eleştirileri yapanlar kim bilmem ne köyünde ki üyemi hayır bilmem ne mahallesinde ki üye mi hayır peki kim,  aslında çok basit beraber yarışa girdiği ve yarışta Delegelerinin gönlünde taht kuramayan rakipleri. Rakipleri diyorum çünkü seçim zamanı çıkıp delegelerin karşısına bu yarışın kaybedeni olmayacak, kazanan İYİ PARTİ olacak deyip sonrada kaybettiğini anlayanlar var ya işte onlar demek ki kazanan İYİ PARTİ değilmiş kaybedilenler, Koltukmuş, O koltuk o kadar kıymetliymiş ki koltuğu altından alınınca sudan çıkan Balık misali oluyormuş insan, bu anlaşılıyor.

İlk Sosyal medyaya baktığımız da İYİ Parti kurulurken Aydın’da çok emeği olan ancak ilk kongrede yönetim de Asil liste de olmayıp yedeklere yazılınca küsen ve o tarihten sonra hiç görünmeyen sayfasında dahi İYİ Parti ile ilgili paylaşım olmayan ama İlçe kongreleriyle birlikte piyasaya çıkıp daha sonra İl Başkanlığına aday olan arkadaşımız, bakıyoruz şimdi boy boy sayfasın da yorumlar ve bu yorumlar İyi Partili birine yakışıyor mu ?

Bunu ben değil okuyup siz karar veriniz. Arkadaşımıza soralım hani Seçimde belirtiğiniz, birlik ve beraberlik ruhu ne oldu, Kaç defa il binasına gittiniz ?

55 yıllık Milliyetçi olarak ben merak ediyorum. En son ‘’ Genel başkanımızın gurup toplantısını Aydında kent meydanında izlemek istiyoruz’’ demişsiniz size hayır diyen mi var, Ekibini topla otur kent meydanına seyret ha İlla ki ben Büyük ekranda seyretmek istiyorum diyorsan Hani Sizin paranız çoktu, sponsor olun bir dev ekran kurulsun. İl yönetimi de gerekli izinleri alsın, hep beraber seyredersiniz ama sözünüzde gerçekten ciddi iseniz bunu da sosyal medyadan yazmaz uygularsınız bizde deriz ki HELAL OLSUN Partiye dev ekran kazandırmış diye. İnan yazdıklarınız yıpratıcı değil de yapıcı olsa vallahi helal olsun, kaybetti ama Partisinin hep yanında diyeceğiz. Ama yapıcı bir yorum göremiyorum. Tabi Altına yorum yapan ve destek olanlarda 68 kişilik guruptandır sanırım. Yalansa yalan diyin ki bizde yalan söylemeyelim.

Diğer yorumlara da göz atalım ama bugün ki olayları değerlendirelim bence bir arkadaşımız yazmış disipline verilmiş yok efendim neymiş " il yönetimini Genel Merkeze Genel Başkanımız Meral AKŞENER ve Kurmaylarına karşı yaptığı çalışmalar #taban hareketini destekledikleri #sözümüz var hareketi ile ortak çalışmalar yaptıkları için eleştirilerim nedeni ile il disiplin kuruluna sevk edildiğimi öğrendim .’’

Bu kadar da yalan olamaz, Sözümüz var diye ne idüğü belirsiz bir gurup bir bakayım dedim , kurulalı 3 ay olmuş Türkiye çapında 139 üyesi mevcut onun sanırım yarısı da davet göndermişlerdir, davet giden de bakmış ortak arkadaş var kabul etmiştir yani olsa olsa bu gurupta 55 kişi yoktur bu 55 kişi ile mi çalışmalar yaptı. Eğer bu gurupla çalışma yaptıysa 251 delegenin oyunu alan kişiler bence istifa etsin yada böyle düşünen kişi kendini acındırmaktan başka bir şey değildir. Hani arkadaş demiş ya ben sözümün arkasındayım bence yalan konuşuyorsun sözünün arkasında olan kişi yazdığını silmez aynı Süleyman DEMİRCİ gibi ne dedi sayın DEMİRCİ ben ne yazdıysam sayfamda durur silme huyum yoktur isteyen açar okur dedi ve hepiniz çöpte  altın bulmuş gibi arayıp buldunuz sevindiniz ama nafile DELEGE inanmadı. “Genel Merkeze karşı icraatların münasebetsizliklerin her daim sesli savunucusu karşısında olacağım.

Düşüncelerimi dile getirmemde sakınca görmüyorum. Hakaret tahrik suç teşkil edeceğini düşündüğüm hiçbir münasebete girmedim. Yaptığım yorumların arkasındayım .” Diyorsun sözünün arkasında duran kişi “DİSİPLİN YETMEZ GÜCÜNÜZ YETİYORSA İHRAÇ EDİN.!” Diye paylaşım yapıp, bu paylaşımı 15 dakika sonra silmez. Yine atılan resimden tam okuyamasam da  İl Başkanlığı meşruluğunu yitirmiştir diyorsun hayırdır, buna delegeler karar verdi dedi ki siz 3 yıl buradasınız ve Siyasi partiler meşruluğunu Delegelerin oyları ile kazanır ama siz 19 ayın sadece 45 günü meşru idiniz diğer günler ise meşru değilsiniz bunu bak ben söylemiyorum İYİ Partinin tüzüğünün 26 ncı maddesi söylüyor.

Madem İyi Partiliyim diyorsun 13 temmuzdan sonra kaç defa Parti binasına gittin, kaç defa faaliyetlerde bulundun geç bunları daha sizlerin devir teslim törenini göremedik ne zaman devir teslimimiz var diye bizleri davet edeceksiniz merak ediyorum. Sanırım bunu herkes merak ediyor. Ha bir de İl başkanlığı olarak kimi desteklediniz diye sormuş arkadaş, Bir iyi partili olarak ben tahmin edeyim, Kesinlikle HDP yi desteklememişlerdir. Destekleseler destekleseler listede 187 kişi var ya kesin o listede bulunanları desteklemiştir isim olarak merak etmiyorum çünkü bu bir seçim ve DELEGENİN Oyuna kimse karışamaz. Ama siz alışkınsınız, Size oy vermeyen kişileri düşman gibi görmeye, eğer öyle olsaydı söyleyeceklerini sosyal medya dan değil gider Partiye çay içerken konuşurdun. Sahi bunları yazıyorsun ama yazmadığın başka bir şeyler yok mu ?

Bence olması lazım ama İyi parti hayranı olarak ben burada yazarsam ayıp olur.   

YALAN MI. 2 yıl maddi ve manevi mücadele verdim diyorsun, peki size bir soru şimdiye kadar maddi ne kadar verdiniz , Maddi olarak ne kadar gelir elde ettiniz bir de buna açıklık getirirseniz bence daha mutlu oluruz. Gerçi 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereği yazarız bir dilekçe resmi olarak da isteriz.

Bakınız sevgili iyiler Ziya Paşa’nın da dediği gibi “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” ve “Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde” sözlerinde olduğu gibi yöneticiyi öne çıkaran faktör, laf değil icraattır. Yani az laf, çok iş demektir.

Bu sözler üzerinden gidecek olursak eğer, Atamalı değil seçilmişlere bakalım, atamalı demek vekaleten bakan aslın da 45 gün geçici görevle gelen asaleti tasdiklenmeyen tasdikletmemek için siyasi entrikalar ile her 45 günde evrak yenileyen meşrutiyetini Delegelerden almayan kişilerdir.

Seçilmişler ise siyasi arenaya çıkarak yönetimini DELEGELERE tanıtan ve göreve talibiz diyerek aslanlar gibi arenaya çıkıp DELEGENİN oylarını alarak arkasında DELEGE ve Allah tan başka kimse olmayan kişilerdir.

Bakalım Seçilmiş kişilere gerçekten DELEGE doğru seçim yapmış mı ?

Son iki gün önce İYİ Parti Divanda revize yapıldı diye bir haber çıktı ve atılan listelerin Mesleklerini  incelediğimizde karşımıza ne çıktı biliyormusunuz, Başkan Diş Doktoru diğer yönetim ise çoğunluk Eğitim Camiasından emekli öğretmen, Asker emeklisi, Sağlık emeklisi ve Ziraat mühendisi arkadaşlar var hiç içlerinde iş adamı yok bu ne demek bu yönetimin hiçbir kurumdan İHALE alma gibi bir lüksü yok çünkü şirket sahibi değiller ya durmadan yazanlar kim bir ona bakmak lazım bir de kim 19 ay içerisinde ne kadar iş yaptı onu sormak lazım HERKES BAŞKAN OLABİLİR AMA HERKES LİDER OLAMAZ. İyi parti kendisine Başkan değil Lider seçti DELEGELER DE LİDERİMİZ SÜLEYMAN DEMİRCİ dedi. Bunu artık herkes böyle bilsin ve Sosyal medyada Ben İYİ PARTİLİYİM diyen kişi yazdıklarına dikkat etsin.

Arkadaşlar, sözde kendilerini İyi partili olduklarını iddia edenler, Partiye hizmetin sadece Yönetimde olunursa yapılacağını sanıyorlar. Hayır İyi Partili olmak sadece yönetimde olduğunda hizmet etmek değildir, İyi partili olmak görev verildiğin de her zaman yönetimin yanında olmaktır. Seçilmiş başkana sevse de sevmese de Saygı duymaktır. İYİ PARTİLİ OLMAK BUDUR. Sen Parti binasına uğrama geç bilgisayarın başına buğün ne yazayım da tartışma çıksın yok öyle oyun  bozanlık.

İYİ PARTİLİ olun Kim olursan ol DELEGENİN seçtiği LİDERİNİ sevmeye bilirsin ama   saygı duymak zorundasın, UNUTMAYIN Kİ ARTIK AYDIN İL BAŞKANI SÜLEYMAN DEMİRCİ’ dir. Sayın DEMİRCİ’ yi o makama kimse getirmedi DELEGENİN oyu ile geldi  yanılıp da başka hesaplar peşinde koşmayın unutmayın YANLIŞ HESAP BAĞDAT’ tan geri döner. Artık egolarınızı bırakın Birlik Beraberlik içinde olun. Neymiş efendim şimdiye kadar sosyal medyadan disipline giden olmamış, biraz okusalar bunu söylemezler Atamalı yönetim 45 gün sonra seçime gitmezse bir HÜKMÜ yoktur. Disiplin Kağıtta gözükür ama işlemez verdiği cezalar itiraz edildiğin de suç düşer. İŞLEMEZ 

Sayın DEMİRCİ ye de teşekkür etmek lazım. Bizim Amacımız kaybetmek değil, kazanmak diyerek Birlik ve beraberlik mesajı vermiş “Bizim enerjimizi içimizde harcama dönemimizi bitirmemiz lazım. Bizim siyasi mücadelemiz farklı. O yüzden iç mücadelenin bitmesi gerekiyor, arkadaşlarımızın hazmetmesi gerekiyor. Herkesi kazanmaya çalışıyoruz, bir kişiyi dahi kaybetme lüksümüz yok” (ALINTI.) Daha ne yapsın . 

Sevgili dostlarım inanın daha çok yazacak var ama uzun olacak bugünlük bu kadar hepsini yazmaya kalksak zaman yetmez. Mesela birdekine arkadaş demiş ya “ Genel başkanımıza hakaret edenler İl başkanı oluyor bu şehirde ???” arkadaş eksik söylemiş koltuk o kadar tatlı demek ki, bu lafı söyleyen arkadaş 19 ay, genel başkanımıza “Medya ve MHP dışındaki çevreler Meral hanıma olduğundan çok fazla destek veriyorlar ve onu partinin başına getirmek istiyorlar. Partiye katılımı siyaset yaptığı partilerin siyaseten bitip siyasetden beklenti veremez duruma gelince oralardan ayrılmış ve MHP`ye gelir gelmez sürekli milletvekili olan bir isim. Devlet Bahçelinin yaptığı partiyi sıkıntıya sokan yanlışlarından birisi... Bakalım, kongrede nasıl bir sonuç çıkacak? Geçtiğimiz kongrelerde Koray Aydın katılanların yarısına yakınından oy almış bir aday. Ben şahsen Meral hanımın başarılı olacağına inanmıyorum. Bakalım hayırlısı! ... (ALINTIDIR.)” diyen bir kişiyle beraber Divanda görev yapmış ama bir defa dahi kendisine tek kelime etmemiştir neden mi O zaman beraber koltukları vardı ama şimdi koltuk yok.

Buradan SÜLAYMAN DEMİRCİ ye sesleniyorum madem koltuklarından ettiniz, birkaç tabure ayarla, belki sesleri kesilir sizlerde rahat rahat çalışırsınız.

SAYGILARIMLA

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - “AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ”

17-10-2020 - 13:14

 
2 - İYİ PARTİ DEMEK DEMOKRASİ DEMEK!

22-09-2020 - 09:56

 
3 - MEYVE VEREN AĞACI TAŞLIYORLAR MI ?

13-09-2020 - 19:17

 
4 - İSTİSMAR’IN ANLAMIDA BUDUR

17-08-2020 - 23:50

 
5 - İYİ PARTİDE DEMİRCİ DÖNEMİ BAŞLADI ;

08-08-2020 - 12:34

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 16 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
MUSTAFA ŞENER

     AKP nin Hukuk Anlayışı. AKP Kazanana kadar her şey mübah. İstanbulu unutmadık. Mutlaka Birşeyler oldu dendi. ...

CEREN KUTLUAY

     Harika bir araştırma. Yazı çok değerli bilgileri içeriyor. Emeğinize sağlık. ...

VELİ

     Her şeye çeza kesen RTÜK Nerdesin. Bir işlem için emirmi bekliyorsun.... ...

ASTO STK PLATFORMU

     Toplumu Ayrımcılığa, Bölücülüğe, Irkcılığa sevkeden bu tarz insanların televizyonlara çıkartılmaması lazım. Konuşanlar kadar konuşmasına müsade edenlerde ...

VELİ TİRYAKİ

     Aydında çalışmalarını yakınen takip ettiğim güzel çalışmalara imza atan Hayvan Hakları Hareketi Derneği Başkanı Jale Koç ...

KÜRŞAT ALPEREN

     Bu dönem Can Dostları Kedilerimizin üreme dönemi bu demektirkki bir ay sonra beslenmesi gereken üç kat ...


           ANKET
İSTANBUL KANALI DEVLET PROJESİ MİDİR?
% 32 √ Toplam : 15 - DEVLET PROJESİDİR
% 62 √ Toplam : 29 - RANT PROJESİDİR
% 7 √ Toplam : 3 - FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim