Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AŞI OLMAYANLAR AMERİKAYA GİREMEYECEK
KORANA BUGÜN DE 231 CAN ALDI
Erdoğan: ’ABD’yle Ortak Çıkar ve Değerlere
ABD’DE TÜRKEVİ DUALARLA AÇILDI
Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenler kazandı


Ajans 09/ Aydın Haber - Ne sundularsa itiraz etmeden kabul edip imzaladınız
Ne sundularsa itiraz etmeden kabul edip imzaladınız BU YAZININ EKLENME TARİHİ 16-05-2021 / 22:38 | BU YAZI TOPLAM 4215 KEZ OKUNDU.
   
Volkan KARA
volkankara@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NE SUNDULARSA İTİRAZ ETMEDEN KABUL EDİP İMZALADINIZ

 

Sevgili gönül dostlarım;

Son zamanlarda sosyal medya da ve bazı basında yine İyi Parti il Başkanlığına ve İl Başkanı sayın Süleyman Demirci’ye haksız saldırıların olduğunu son hızla görüyoruz. Son zamanlarda  İyi Parti Aydın’ da ve Türkiye’ de güzel bir ivme kazanmış ve bunu gören art niyetli kişiler  İyi Partiyi güçlendirmemek için önüne set vurmaya çalışılıyor bunun en güzel örneği Aydın’ da açık açık görülüyor.

Bir önceki yazımız da Atamalı İl Başkanının, Delegenin oyu ile seçilmiş il Başkanına yayında moderatör tarafından hakaretler yapılırken nasıl sessiz kaldığını yazacağımızı söylemiştik. Ve sosyal medyaları inceleyerek hepsini ele alacağız.

Evet dostlarım tarih 27 Nisan 2021 saat :21.00 programı bekledik ve yayına başladı, ilk tanışmadan sonra sanırım önceden hazırlanmış ve taraflı sorulara geçildi ki Moderatör demek aslına bakılırsa tarafsız ve otoriter anlamına geliyor ama programda var mıydı böyle bir bana kalırsa yoktu. Takdir sizlerin. Destek yağıyor dediklerine bakmayın taraflı bir izleyici kitlesi ve hepsinin yorumu aşağı yukarı aynı hayırlı yayınlar. İsteyen açıp bakabilir

Atanmış il başkanı hep şunu savundu bizim zamanımızda Büyükşehirle aramızda bir sıkıntı yoktu 4 defa bir araya geldik ve istediğimizi aldık. Buradan soruyorum atamalı Başkana 4 toplantı da ne aldınız.

1. Kaç ilçe Belediye Başkan yardımcılığı aldınız 

2. Kaç iyi partili gençlere Büyükşehirde ve İlçelerde işe başlattınız

3. Kaç tane şube müdürlüğü aldınız

4. Kaç tane Daire başkanlığı aldınız

Bu 4 buluşmada bunların kaç tanesini yaptınız açıklarsanız taban da öğrenmiş olur.

Ama ben söyleyeyim, hiç birini yapamadınız, 4 defa toplantıya girdiniz önünüze ne sundularsa itiraz etmeden kabul edip imzaladınız, yalansa yalan deyin ve gerçeğini açıklayın.

Her şartlarını kabul edersen tabi karşı taraf senden memnun olur niye olmasın nerden bulacak her istediğini yapan bir başkan.

Saygıdeğer iyiler atamalı Başkan diyorum kusura bakmayın ama nedenini açıklayım, Siyasi partilerde Başkanlık atama ile değil Delegenin iradesi ile olur. Bu şahıs da delegenin iradesi ile seçilmediği içinde Bir önceki dönem İyi Parti İl Başkanı sıfatı taşımaz.

Bir önceki Başkan bellidir, oda delegenin oyu ile seçilen Kurucu il Başkanı R.T. dir.

Atamalı başkanın tek görevi vardır, Partiyi İllerde 45 gün ilçeler de ise 30 gün içerisinde seçime götürmektir. Atamalı Başkanın tek görevi budur, ama götürmeyip her 45 günde tekrar atama yapılıyorsa bu atamalı başkanın siyasi oyunundan başka bir şey değildir. Aslında 45 günde partiyi seçime götüremedim deyip kendiliğinden istifa etmesi gerekir ki, nerede. koltuk o kadar tatlı ki seçilmiş İl Başkanına 15 dakika laf söylüyorlar sadece bir kere kısık sesle tamam tamam diye sesi çıkıyor. Orada değil atanmış bir başkan kim olursa olsun iyi partiliyim diyen herkes ayağa kalkıp, orada dur kardeşim, sen..

Delegenin oyu ile seçilmiş bir İl Başkanına bunları söyleyemezsin, haddini bil diyerek orada yayını bırakıp çıkman gerekirdi ama yapamadın neden koltuk tatlıydı çünkü.

Taban tarafından sevilen ama seçime girdiği rakipleri tarafından sevilmeyen Süleyman DEMİRCİ’ ye neden bu kadar saldırıyorlar. Bakın burada üstüne basa basa söylüyorum, saldıranlar İyi Partinin tabanı değil, Süleyman demirci ile seçime girip seçimde delegenin oyunu alamayan rakipleri hatta ve hatta istifa etmiş kişiler , bu şahıslar oturup biz nerde hata yaptık diye düşüneceklerine Süleyman demirci ye nasıl hata yaptırırız da görevden aldırırız da Ankara’daki dostlarımız sayesinde atamalı gelip 45 gün yerine uzata uzata 3 yıl daha kalırız sevdasından başka bir şey değil.

Yine atamalı Başkan söylüyor 55 tane meclis üyesi çıkardık ama Belediyelerin sayfalarına girdiğimiz zaman 54 meclis üyesi görünmüyor hatta Kuşadası’nda 3 meclis üyemiz var diyorsun ama nedense 1 tane gözüküyor acaba diğer 2 kişi geri partiye döndüremedin mi ? Hala taban cevabını bekliyor.

Gerçi senden önce parti üyesi dahi olmayan arkadaşlar verecektir. Unutmadan birde şunu söylemem gerekiyor, hani diyor ya atamalı başkan biz kimseyi disipline vermedik, evet vermediniz veremezsiniz de çünkü Disiplin kurulu atanamıyor sadece ve sadece seçimle gelebiliyor, senin kurmuş olduğun disiplin kurulu yetkisizdir ceza veremez bunu ben değil tüzük söylüyor.

Şimdi gelelim moderetöre bizim bir şey söylememize gerek yok usta kalem Metin Can abimiz yazmış isteyen linkten takip edebilir. http://www.aydinsafak.com/aydin-medyasinin-asalaklari-h4183.htm

Yalnız modaretörün bir lafı aklıma takıldı, önce ben CHP liyim arkasından iyi partiliyim dedi ve devamında benim ne olduğum belli değil dedi.

Ben bu sözüne gerçekten katılıyorum gerçekten ne olduğu belli değil, yok istifa etmişte kabul etmemişler. Unutma istifa tek yönlüdür kabul etmeme gibi bir lüks yoktur girersin e-Devlet sistemine Yargıtay siyasi parti istifa yazarsın 3 dakikada işlem tamam ama ne gerek var, istediğin zaman CHP liyim der istediğinde İyi Partiliyim de işini yürüt.

Merak ettiğim bir konu daha var, sosyal medyada mevcut yönetime saldıran kişiler, iyi partinin sağduyulu delegesinin geçit vermediği sözde İYİ Partililer, soruyorum size kongreden sonra bir defa bile parti binasına uğradınızmı? Partimiz için ne yapabiliriz dediniz mi? Seçilmiş Yönetime neden saygı duymuyorsunuz?

Ben gittiğinizi duymadım. Gitseydiniz daha şeffaf olur seçilmiş yönetime saygı duyarsınız.

 

Şimdi Süleyman Demirci,  neden kötü onları ele alalım.

1. 3 yıldır atamalı yönetim tarafından kullanılan günümüz şartlarında İyi Partinin kurumsal kimliğine yakışmayan İl binasını iyi Partiye yakışır bir şekilde taşıdığı için

2. 110.000 İyi partili seçmenin haklarını aradığı için mesela Belediye başkan yardımcılığı, şube müdürlüğü, iş istihdamı … vb. sebeplerden dolayı olabilir mi ?  nedense siz bunlarda sessiz kalmışsınız daha doğrusu hayır demişler sizde tamam demişsiniz.

3. Atamalı başkan diyor ki iş istihdamı konusun da örnek İstanbul’ u verdi neymiş efendim Belediye el değiştirmiş ama Aydın’ da böyle durum olmadığı için bir şey yapılamamış, peki efendim soralım Nazilli, Germencik, İncirliova bunlar el değiştirmedi mi ? 

Fazla uzatmaya gerek yok daha sonra tekrar döneriz, 

NEREDE SİZİN BASIN GÖREVİNİZ, TARAFSIZLIĞINIZ

Gelelim 11.05.2021 tarihinde ki Süleyman Demirci’ nin paylaşımına. Defalarca izledim acaba yanlış bir kelime mi var bu kadar neden yükleniliyor diye ama izleyince ne kadar haklı bir paylaşım olduğu görülüyor. Yazanlara bir baktığımda gülünecek bir durum şunu yaz diye emir alanlar, peki kardeşim bunu yazıyorsun da 3 gün önce söke de bir şahıs resmi araç içerisinde uyuşturucu ile yakalandı, bu konuda neden bir – iki kelam yazmıyorsun, yoksa yazma mı dendi , yada sadece bu bizim üyemiz değil haberi yapın mı dendi, nerede sizin basın göreviniz, nerede tarafsızlığınız, sadece yazık.

11.05.2021 tarihinde bir haber sitesi yine sayın demirci hakkında “ İyi partili demirci pes dedirtti.” Habere bakıyoruz pes dedirtecek bir şey yok, sayın Demirci doğruları söylemiş ne mi söylemiş buyurun kopyalayalım. Tabiki Mescid-i Aksa bizim için kutsaldır. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz ama aynı zamanda Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza  yapılan zulümleri de kınıyoruz.

 

‘İşte tepki çeken paylaşımı’

Demirci, tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: 

“11 Mayıs Salı günü, sokağa çıkma yasağı var güya. Esnaf kapalı, insanlar zaten evlerine ekmek götüremez durumda, aç. Çok zor durumdalar, tarihin belki en zor günlerini yaşıyor insanlar ama bu arkadaşlar meydanda miting yapabiliyor. Bu kadar insanı burada toplamışlar, miting yapıyorlar. Tebrik ederim. Millet açlıktan ölsün, siz Filistin’i kurtarın arkadaşlar. Ne diyelim şimdi; hayrını görün. Sizin tuzunuz kuru, herhalde aşılısınız”  Gerçekten doğrular bunlar. Millet içeride ama bunlar dışarıda 

Şimdi soralım arkadaşa 11 Mayıs Salı günü, sokağa çıkma yasağı var mı ? var.

Esnaf kapalı, insanlar zaten evlerine ekmek götüremez durumda, aç mı, Çok zor durumdalar mı ?

Evet çok insan aç bunu intiharlardan net görebiliyoruz. tarihin belki en zor günlerini yaşıyor insanlar ama bu arkadaşlar meydanda miting yapabiliyor mu ? evet görüyoruz.

13 dakikalık görüntüde labeleb dolu mesafe kuralı ve hijyen sıfır ama olsun onlar izin almış corona yaklaşmaz. bizde tebrik ederiz. Millet açlıktan ölsün, siz Filistin’i kurtarın arkadaşlar. Ne diyelim şimdi; hayrını görün. Sizin tuzunuz kuru, herhalde aşılısınız ?

Evet gayet güzel bir söz söylemiş. Sen vatandaş denize girdi diye 3150 tl. ceza yaz ve haber sitesi olarak bunları görme, Aşılanmış 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızı hastalık çoğalmasın diye evden çıkarma Bilim kurulu tarafından teklif edilen tam kapanmayı (gerçekten tam) uygulama çifte standart uygulanırken sesin çıkmasın ama ağa babaların denizden altın bulmuş gibi videoyu görünce yaz bunu dedi hemen yazdın.

Buradan soruyorum, söke de meydana gelen resmi araçta yakalanan uyuşturucu olayı ile ilgili haberleri neden yapmadınız.

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramında vatandaşa kısıtlı gün diyerek törenlere neden katılmasına izin verilmedi, bu basın açıklamasına izni kim neden ve nasıl verdi, basın açıklaması e.mail yolu ile basına bildirilemez miydi, amaç Müslümanlara ve Türklere  sahip çıkmak ise Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza  yapılan zulümler hakkında dua okuyan imam haricinde neden kimse bir kelime etmedi.

Lebalep kongrelere binlerce kişinin katıldığı cenazelere katılan (Hijyen ve mesafe kuralına uymayan) kişilere ceza yazıldı mı ? Hani genelge ile cenazeye 30 kişi katılma zorunluluğu vardı ya.

En önemlisi bu kadar kişiyi toplayanlar orada kimlerin olduğunu HES kodu ile kontrol etti mi, katılanların listesi var mı eğer varsa lütfen yayınlayın ki yarın bir şey olursa tedbirli olalım.

Bakıyoruz ki alınan kararlar uygulanmıyor bizi korumuyor biz kendimizi koruyalım. Yine unutmadan söyleyeyim bence şunu da haber yapın tabi patronunuz onay verirse ;

TBMM Grup Başkan Vekilimiz Sayın Lütfü Türkkan tarafından "Doğu Türkistan’da soydaşlarımıza uygulanan mezalimin incelenmesi ve dünya kamuoyuna deklare edilmesi" amacıyla Meclis Başkanlığına sunulan önerge, AK Parti ve MHP’nin oyları ile reddedilmiştir. Evet bu toplanan kişiler inşallah Doğu Türkistan içinde bir izin alıp Basın açıklaması düzenlerler.

Buradan İl yönetimine sesleniyorum, taraflı yazılar yazan 2-3 basına kulak vermeyin siz yolunuza devam edin biz iyi partililere her şeye evet diyen atamalı başkan ve yönetim değil sizler gibi 110.000 İyi partili seçmenin hakkını arayan her şeye evet demeyen bu bizim hakkımız diyebilen Delegenin oyu ile gelmiş başkanlar lazım, hatalarınız olabilir ama çalışan insan her zaman hata yapar, bir köşede oturup her şeye evet diyen ise hata yapmaz. Doğru yoldasınız İyi Parti tabanı sizinle.

Buradan Efelere de sesleniyorum sayın İlhan Adıyaman, atamalı başkan hani hep diyorlar ya biz 54 meclis üyesi çıkardık şunu yaptık bunu yaptık diye ama tabanın söylediği, milletvekili seçimlerinde de Belediye seçimlerin de de efelerdeki şimdiki seçilmiş yönetimin % 99 u vardı eğer bunlar olmasaydı bu kadar başarılı olamazlardı diyorlar, yani her iki seçimde de sizler varmışsınız milletvekili seçiminde sadece başkan Rahmi Beydi diyorlar diğer kadro ise aynı unutmasınlar onlar İyi Parti sevdalıları diyorlar, Onun için sizlerde İyi Parti tabanı olarak çok seviliyorsunuz, gerçek ve tarafsız basında çıkan haberleri dikkate alın hele hele sosyal medyada yazılanları hiç dikkate almayın o sosyal medyada yazanlar gerçek İyi Partili olsalardı sorunları sosyal medyada değil gelip parti binasında söylerlerdi. Onlar bilin ki amacı parti değil koltuk, amaçları parti olsaydı seçimden sonra gelip ne yapmamız gerekiyor diye sorarlardı.

Bugünlük bu kadar yeter daha çok yazılır ama bir dahi sefere…

 

Mescid-i Aksa bizim için kutsaldır. Müslümanlara bayramı zehir eden saldırıyı şiddetle kınıyorum, yine soykırımla karşı karşıya olan Bayramları yasaklanan Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza  yapılan zulümleri de kınıyoruz.

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 Nevzat yaşar 00:39 - 18.05.2021

        Bu iyi parti içindeki çakallar aynı selçukludaki batinilere benzetiyorum bunlarda ne kişilik var nede onur. Volkan kardeşim yazıklar olsun bunlara. Çakal sürüsü bunlar. Hazmedemiyorlar hala..

   

 CEREN KUTLUAY 21:49 - 17.05.2021

        İYİ Parti Türkiyenin yükselen değeri. Aydındada en hızla büyüyen parti. Üye kaydı yükselen tek parti. Tüm Teşkilata teşekkürler. İYİ Parti yi karıştırmak isteyen arkadaşlar bunun yolu sahada olmak. Çalışmaktır. Sosyal medya da trol ve tetikci gazeteciler kullanarak olmaz. Buna taban müsaade etmez.

   

  20:31 - 17.05.2021

        Volkan kardeş madem konu personel İlhan Adıyaman ın eşi için ayrılan belediye kontenjqnını da anlatta bilelim konuya vakıfsın anlaşılan.

   

 KAMİL KURUCU 13:18 - 17.05.2021

        İyi Parti Merkezde İktidara en yakın parti. Kuruluşu ile Demokrasi dersi vermiş bir hareket. Şimdi bu yapıya zarar vermek isteyenleri kınıyorum. Ben Süleyman Demirciye oy vermedim. Ama delege onu seçti. Başımin ustunde yeri var diye bilmektir İÝİ partili olmak. Atamayla tekrar geliririz hesabı yapanlar yanlış yapıyorsunuz. Şu an nasıl iktidar oluruz hesabı yapalım. Sen Ben Yok.BIZ VARIZ. HEP BIRLİKTE İKTİDARA.

   

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - SEN NE YAPTIN SÜLEYMAN DEMİRCİ

13-08-2021 - 18:54

 
2 - NE SUNDULARSA İTİRAZ ETMEDEN KABUL EDİP İMZALADINIZ

16-05-2021 - 22:38

 
3 - GOOGLE AMCA PEK İYİ ŞEYLER SÖYLEMİYOR

30-04-2021 - 02:43

 
4 - ÖFKE , NEFRET, KİN VE İNTİKAM DUYGULARIYLA SİYASET YAPILMAZ

21-04-2021 - 13:11

 
5 - BEN YAZMAKTAN BIKTIM, SİZ ...

30-01-2021 - 22:54

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 21 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim