Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
11. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi Gerçekleşti
EPGİS:BENZİN 11 LİRAYA ÇIKABİLİR
MEDİKAL CİHAZLARDA BİZDE VARIZ DEDİK
UYUMA UYGULAMASI ESRA EROL’DA PROGRAMINDA TANITILDI
Soylu: Burası çadır devleti değil


Ajans 09/ Aydın Haber - SEN NE YAPTIN SÜLEYMAN DEMİRCİ
SEN  NE YAPTIN SÜLEYMAN DEMİRCİ BU YAZININ EKLENME TARİHİ 13-08-2021 / 18:54 | BU YAZI TOPLAM 2643 KEZ OKUNDU.
   
Volkan KARA
volkankara@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEN NE YAPTIN SÜLEYMAN DEMİRCİ

 

Sevgili gönül dostlarım;

Artık yazmayım yazmayım dedim ama olmadı, yazmak gerekiyormuş.

Son zamanlarda sosyal medya da ve bazı basın yayınlarında yine İyi Parti İl Başkanlığına ve İl Başkanı sayın Süleyman Demirci’ye acımassızca saldırıların olduğunu görüyoruz.

Son zamanlar da  İyi Parti Aydın’ da ve Türkiye’ de güzel bir ivme kazanmış ve bunu gören  bazı kişiler  İyi Partiyi güçlendirmemek için önüne set vurmaya çalışılıyor, bunun en güzel örneği tarafsız basını takip ettiğimizde açık açık görülüyor. Bu yazımda sadece bir konuya değineceğim.

1.” Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yanına CHP İl başkanı Ali Çankır’ı da alarak Karacasu’ya geliyor... Karacasu CHP İlçe Başkanı Cengiz Çumralı... İYİ Parti Karacasu İlçe Başkanı Ali Küpelioğlu ve Erdinç Gümüş hep birlikte seçim kritiği yaparak kararlar alıyorlar!...Elbette bu kararların odağı Erbil Avcı!... (Alınan kararları sizinle paylaşamayacağım zira bende bilmiyorum!...) Sayın Küpelioğlu, siyasi ahlak ve hiyerarşik düzen gereği bu toplantı detayını İl Başkanı Süleyman Demirci ile paylaşıyor ve... İşte ne olduysa bu saatten sonra oluyor (!)

Sayın Demirci; Toplantı da konuşulanları birazda abartılı olarak... Aydın da yayın yapan ve Özlem Çerçioğlundan beslenmeyen  internet gazetesi imtiyaz sahibi ile paylaşarak... Millet ittifakı adayının kesin olarak alacağı seçimin... AKMHP adayının lehine dönmesine adeta katkı sağlıyor!...”

Burada sormak isteriz bu toplantıya katılanlar Millet İttifakı siyasileri mi ?

Yoksa Belediye başkanının belirlediği siyasiler mi ?

Önce bunu sorgulamak gerekir, eğer bu toplantı Millet ittifakının bir toplantısı ise orada İyi Parti İl Başkanı Süleyman Demirci’ nin de bulunması gerekmez mi ?

Neden çağrılmadı. İl Başkanının çağrılmadığı bir toplantıya İyi Partili İlçe Başkanı siyasi ahlak ve hiyerarşik düzen gereği neden itiraz edip İl Başkanımın çağrılmadığı bir toplantıya katılmam uygun değildir diyerek toplantıyı neden terk etmedi. Millet ittifakı bileşeni sizin anlattığınıza göre CHP+İyi Parti değil sanki İyi Parti + Büyükşehir belediye başkanı ile yapılmış gibi gösteriyorsunuz.

Bu durumda sayın Demirci’ nin toplantıya davet etmeyerek zaten en büyük siyasi ahlak ve hiyerarşik düzen bozulmuştur. 

Sözlere bakıldığında  zaten toplantıda en az beş kişini olduğu belli yani yapılan toplantı o kadar da gizli değil, Polat Alemdar bas bas bağırdı zamanında iki kişinin bildiği sır sır değildir diye bu toplantıda en az beş kişi var ve siz burada gizlilikten bahsediyorsunuz ne malum basına buradaki kişilerin sızdırmadığı. Özlem hanıma muhalif internet gazetesi imtiyaz sahibi olduğuna göre sizde tarafsız iseniz, acaba burada neden Millet ittifakından İyi Parti İl Başkanı toplantıya çağrılmadı diye hesap sormanız gerekirken Demirci’ yi suçlamışsınız.

Burada insan düşünüyor acaba sizde Demirci’ ye mi KİN güdüyorsunuz.

“Süleyman Demirci İYİ Parti il başkanı seçildikten sonra...Partisi içerisinde etkin ve güçlü bir başkan imajını vermek için... Sayın Çerçioğlu ile karşı karşıya geldi ve İYİ partiye ittifak ortağı dibi davranılmasını istedi...

Millet ittifakına o güne dek hep saygılı ve eşit siyasi dengeler kurmaya özen gösteren Özlem Hanım; Süleyman Beyin bu tavırlarını samimi ve ittifak ilkelerine uygun olarak karşılamadı ve... Maalesef ittifaka gölge düşüren gelişmeler genel merkezler seviyesine dek uzadı!...

Özlem Çerçioğlu’nun Karacasu da yapmış olduğu toplantıya da davet edilmeyen Süleyman Demirci... Seçmenlerinde ifade ettiği “ihanet” kelimesine uygun olarak... Özlem Çerçioğlu ile o güne dek hiçbir zaman yıldızı bağdaşmayan gazeteyi de devreye sokarak...O yazının kaleme alınmasını ve... Erdinç Gümüş’ün iddia ettiği seçim mağlubiyetinin bir numaralı sorumlusu olduğunu kanıtlamış oldu!... Süleyman Demirci İYİ Parti il başkanı seçildiği sevinç anında ki fotoğrafta... MHP’nin amblemi olan “Kurt” işaretini yapmakla...

Hala özünden kopmadığını ve gönlünün orada olduğunu kanıtlamış ve ben de bunu köşe yazımda eleştirmiştim o gün için...!”

Bunlara da tek tek bakalım;

““Süleyman Demirci İYİ Parti il başkanı seçildikten sonra...Partisi içerisinde etkin ve güçlü bir başkan imajını vermek için... Sayın Çerçioğlu ile karşı karşıya geldi ve bazı tavizler istedi...”

Evet Süleyman bey İl Başkanı seçildikten sonra etkin ve güçlü bir başkan imajı vermesine hiç gerek yok bence, zaten etkin ve güçlü olduğunu her türlü engellemelere rağmen 19 ay yönetimde kalmış bir yönetime karşı 25 oy fazla delegenin oyunu alarak kazanması İl Başkanının etkin ve güçlü olduğunu gösteriyor. Ama siz Sayın Çerçioğlu ile karşı karşıya geldi ve bazı tavizler istedi diye yazarsanız ben şunu anlarım ya taviz isterken yanlarındaydınız ya da şu şekil yazılacak dendi sizde yazdınız. Bunun başka açıklaması olamaz ayrıca nasıl bir tavizler istedi merak ediyoruz. Benim sosyal medyadan gördüğüm ve okuduklarımı söyleyeyim.

1.Seçimden sonra yeni seçilen İl Başkanlığı Millet ittifakı ortağı olarak belediyeye personel alımlarında hakkaniyetli olarak davranılması.

2.Millet ittifakı belediyelerinde İyi Partili Belediyeler de başkan yardımcıları CHP’ li, CHP’li belediyeler de de yardımcılar İyi Partiden olsun burada bir taviz var mı. Ben göremedim.

3.YSK’ ya baktığınızda İyi Partinin 110.000’ e yakın oyu olduğunu görürsün,  eğer aydın da İyi Partinin bu oyu olmadığında da Belediye Başkanlığında da kimin olduğunu matematiksel olarak hesapla görürsün. Anlayacağın kimse kimseden taviz istemez sadece hakkını ister. 

4.Sanırım bir de müdürlük , başkanlık istemiş olabilirler haklılar, Millet ittifakı için çalış seçildikten sonra ben ne dersem o . işte işler öyle olmuyor. Madem Ben ne dersem o Gireceksin bağımsız olarak seçime kazanabiliyorsan kazanacaksın o zaman bizde sana BÜYÜKSÜN diyelim.

5.Tavizleri merak ediyoruz. Bir basın açıklaması ile açıklarlarsa bizimde merakımız giderilir.

Anlayacağınız,   Karacasu İlçemizin MHP’li Belediye Başkanı Zeki İnal istifa ettikten sonra Aydın ilinde CHP Genel Başkanının temsilcisi olan İl Başkanını Büyükşehir Belediye Başkanı yanına almış en az 5 kişi ile gizli bir toplantı yapmış, başarısız olunca da faturayı belki de toplantıdan haberi dahi olmayan İyi Parti İl Başkanına kesmeye çalışılmıştır. Bu nasıl yapmaya çalışıldı bilemem ama belki de Süleyman Demirci’ ye KİN güdenler tarafındandır.

Bizim buralarda  bir atasözü vardır. ”Başarının Babası çoktur ama Yenilgi ÖKSÜZDÜR.” Eğer burada başarı sağlanmış olsaydı Gazete Başlıkları belliydi. Büyük BAŞKAN, ama Başarısız olunca Yetim Belli Süleyman DEMİRCİ. 

Bozkurt işaretine gelince, Bozkurt işareti sadece bir partinin simgesi değildir. Bozkurt işareti Türklüğün işaretidir. Uzun uzun bozkurt işaretini yazacak olursak 5000 yıllık tarihimize inmek zorunda kalırız ki buna sayfalar yetmez. Kısaca Bozkurt demek  Türk demek, Mühür demek, İslam demek, Cihan demek , Ergenekon’dan çıkış demek…. Vb. devam eder gider. Bunun için biz hep şunu söyleriz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

Sevgili dostlarım son günlerde artık İyi Parti güzel bir ivme yakaladı ve artık durdurulamıyor. Her yerde Meral AKŞENER sesleri yükseliyor, her yerde her ilde Akşener vatandaşın yanında dertlerini dinliyor. Vatandaşlarımıza artık bir güven bir umut oldu. Bu nedenle bu başarıyı gölgelemeye çalışanlar oluyor ve olacak, Süleyman Demirci’ yi de takip ediyorum Büyükşehir’ ide inanın İyi Parti Aydın son bir yılda her gün sahadalar, bunu ben söylemiyorum sayfalarındaki fotoğraflar ve paylaşımlarından görebilirsiniz. Biz İyi Partiye güveniyoruz. Biz Sayın Meral AKŞENER’ e güveniyoruz. Aydın’ da da Süleyman Demirci’ ye güveniyoruz. Biz hep çalışanın yanında olduk olmaya da devam edeceğiz.

Şunu da söylemeden edemeyeceğim Siyasette arası açıkmış diye bir tabir olamaz, aranız açıksa bunu şahsi işlerinizde kullanın lütfen MAKAM ları kullanmayın. O makam kimsenin şahsi yeri değildir. Millet ittifakı ile ilgili bir konu varsa En yetkili kimse masaya onunla oturulsun. Vatandaşın verdiği yetkiyi kimse küçümsemesin. Delege yetkiyi Süleyman Demirci’ ye verdi . Vatandaş olarak bunun farkındayız.

Sen neymişsin be Süleyman Demirci, 

Sen yok iken işler birilerinin istediği gibi gidiyordu sanırım yap denince yapılıyor, ben ne dersem o olur yoksa olmaz deniliyordu ki, 12 temmuzda siz gelince sanırım Millet İttifakının hakları olan;

1. İlçe Belediye Başkan yardımcılığı istediniz 

2. İyi partili gençlere Büyükşehirde ve İlçelerde istihdam istediniz 

3. Belediyelerde şube müdürlüğü istediniz

Anlayacağınız Belediyelerin kazanılmasındaki haklarınızı istediniz ama birileri bu hak istemelere Taviz vermek olarak görüyor.

Ne demişti Büyükşehir belediye başkanı, Büyükşehir yasasında Başkan yardımcılığı yok eğer olsa hemen veririm demişti. Başkana sonuna kadar katılıyorum ve haklı, kanunda yok madem sözlerinde samimi ise buyursun Başkan Yardımcı alamıyorum ama Danışman olarak alırım desin bizde samimi olduğunu anlayalım . Canlı yayında Bir milletvekili Ersan Şen hocamıza aynen şöyle demişti . Büyükşehir yasasında Başkan yardımcılığı yok ama Danışman olarak seve seve olabilir demişti. SAMİMİYSENİZ taviz olarak kabul etmezseniz buyurun.

Bugünlük bu kadar sevgili dostlarım.

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - SEN NE YAPTIN SÜLEYMAN DEMİRCİ

13-08-2021 - 18:54

 
2 - NE SUNDULARSA İTİRAZ ETMEDEN KABUL EDİP İMZALADINIZ

16-05-2021 - 22:38

 
3 - GOOGLE AMCA PEK İYİ ŞEYLER SÖYLEMİYOR

30-04-2021 - 02:43

 
4 - ÖFKE , NEFRET, KİN VE İNTİKAM DUYGULARIYLA SİYASET YAPILMAZ

21-04-2021 - 13:11

 
5 - BEN YAZMAKTAN BIKTIM, SİZ ...

30-01-2021 - 22:54

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 21 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim