Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
RTÜK’ten Sezen Aksu tehdidi
21 Ocakta koronavirüsten 72 bin 555
BURDURDA BİR CAMİDE AÇIM DİYE HAYKIRDI
TÜRKSAT’IN YÖNETİMİDE ÇİFTE MAAŞ ALIYORMUŞ
Seçilmiş dekanlarımız göreve iade edilsin


Ajans 09/ Aydın Haber - Orkestranın Maestro İyi Parti. !
Orkestranın Maestro İyi Parti. ! BU YAZININ EKLENME TARİHİ 17-11-2021 / 10:41 | BU YAZI TOPLAM 4940 KEZ OKUNDU.
   
Volkan KARA
volkankara@gmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ORKESTRANIN MAESTRO İYİ PARTİ. !

 

Sevgili gönül dostlarım;

Son zamanlarda sosyal medya ve bazı basın yayın organlarında  yine İyi Parti Aydın İl Başkanlığına ve İl Başkanı Sayın Süleyman Demirci’ye acımasızca sistematik organize saldırıların olduğunu görüyoruz.

Bu saldırılar gerçek mi yoksa bir siyasi rant mı ?

Son zamanlar da  İyi Parti Aydın’ da ve Türkiye’ de güzel bir ivme kazanmış durumda yapılan anketlerde Aydın ili en fazla oyunu artıraran (%23,5 - % 27)  iller arasında başlardadır. 

Seçimlere  1 yıldan fazla bir zaman olduğunu da düşünürsek seçime kadar bu rakam % 32 leri bulacak ki bu da İYİ PARTİ’ nin aydında birinci sırada olması demektir. Durum böyle olunca bu sonuçtan kimler rahatsız olur ,bence belli açık ara rakipsizim diyenler en fazla rahatsız olanlardır, çünkü artık Türkiye’ de olduğu gibi artık Aydın’ da da siyasetin 10 numarası ve Orkestranın Maestro İyi Parti. 

Türkiye ve Aydın’ da biz bu oyunu bozduk diyen bir Parti değil biz bu oyunun kurucusuyuz diyen bir parti var ki artık önlenemiyor geliyor  Geliyor Gelmekte olan AKŞENER…

Hal böyle olunca yıllarca kolay seçim kazanmışlar olarak tabi ki rahatsız olacaklar ve tarafsız basın mensuplarını burada tenzih ediyorum ama bazı basın mensupları var ki (satılmış kalemşörler)  sanki yerden Altın bulmuş gibi İyi Parti ve yönetimi üzerinden haberler yapıyorlar, peki bu insanlar bugüne kadar hiç iyi bir şey yapmamış mı ?

O iyi şeyler neden haber yapılmamış. Hergün Halkın içinde olan, Düğün ve cenazelere gittiğini görüyorsunuzda, peki Mahalle ziyaretlerini, çiftci,  esnaf ziyaretlerini neden görmüyorsunuz ?

Bütün Partilerin sitelerine bakınız en çok halk ile iç içe olan bir il başkanı hangisi, hangi il başkanı ve İlçe başkanları daha çok halkın içinde bunları da görmeniz gerekir eğer amacınız Özgür basın olarak doğruları halka bildirmek ise yok biz paramızı alalımda kim ne derse onu yazalım diyorsanız sadece ÇÖP olursunuz. Biz kimlerin eşi çocuğu ve kendisi nereden maaş alıyor biliyoruz.

Bakın bir Basın aynen şunu yazmış “ İyi Parti Aydın’ da parçalanıyor , Demirci düğüne gidiyor.” Haberi okuyoruz ki ne görelim, HAYIR CEMİYETİ yani İyi Parti Köşk Belediye Meclis üyesi Merhum Haydar Tunç için tertip edilen bir hayır yemeğine yönetimi ile birlikte katılıyor ve bu doğal bir şey katılmasa ayıp olurdu ki , 3 yıldır beraber görev yaptığı , Beraber karar aldıkları Büyükşehir Belediye Başkanı gitti mi bilmiyoruz, basınımız bu konuda halkı aydınlatmadı. Yine İyi Parti sayfasına baktığımız da hayır cemiyetinden sonra İl Başkanı Süley Demirci ve yönetimi Yenipazar ilçesin de pazarcı esnafı gezerek hal ve hatırlarını sormuş yine aynı basın bundan tek kelime dahi etmemiş, bu durumda insan düşünmeden edemiyor kendilerine onu yazma sadece Cemiyeti değiştir düğün olarak yaz gönder mi dendi.

19 KÖPRÜLÜ KAVŞAK VAADİ HAYAL OLDU

Asıl görevi halkı doğru haber ile bilgilendirmek olan arkadaşlarım lütfen doğru ve ilkeli haber yapalım, mesela Büyükşehir Belediyesine soralım 3 dönemdir Aydın ilinde artan bir trafik ve araç yoğunluğu var vaatlerinizin arasında olan acaba kaç tane köprülü kavşak yaptınız yada yol kenarlarına bazen 3 lü sıra yapan araçlar için kaç tane otopark yaptınız diye sorabilirsiniz.

Kipa’nın otoparkı da olmasa Millet aracına binemeyecek park etmek için abartısız bazen 1 saat dolaşmayacak. Lütfen meydanın altında otopark var demeyin millet pahalılıktan şikayetçi halkın vergileriyle yapılan otopark 15 Tl olmaz yap ücreti 1 tl vatandaş faydalansın.

HABER SERVİSİ YAPAN ÜST DÜZEY KİM?

Yine gazete haberlerine baktığımızda çıkan haberde “İl Başkanı Demirci’ye soğuk duş!” aslında burada önemli olan haberin başlığı değil, Haber, neden mi ? Bir yerel gazete düşünün Ankara’ da yapılan toplantıda alınan kararları toplantı bitmeden resmi açıklama yapılmadan öğreniyor ve hemen haber yapıyor. Burada bu arkadaşa sormak lazım sana bu haberi veren üst düzey dediğiniz kişi kim , görevi ne, ne amaçla verdi ve bu haberi hemen yayınlaman için ne teklif etti. Merak ediyoruz. Hani Basın bir haber yaptığında kaynak kim diye sorulduğunda cevap hazırdır .Kaynağımı söyleyemem derler ya , söylemeyin kaynağınızı zaten kaynağın kim olduğu o kadar açık ki , yazıyı okuyan doğrudan kaynağını tahmin eder. Bu ve buna benzer yapılan haberler aslında doğru haber olmayıp ISMARLAMA haberden başka bir şey değildir. Doğru ve tarafsız haber olsaydı 100 tane olumlu haber varken haber yapılmayıp 1 tane olumsuz haber aradan cımbız ile çekilip haber yapılıyorsa bunda da art niyet aranır.

DEMİRCİYE SİYASİ OPERASYON?

Şimdi biraz da İyi Parti İl Başkanlığına yapılan sistematik saldırılara ve Süleyman Demirci’ ye yönetimine yapılan haksızlıklara değinelim.

Süleyman Demirci İyi yada kötü biz buna karar veremeyiz ama bildiğimiz bir şey var Süleyman Demirci Aydın İlinde delegenin oyları ile seçilmiş İyi Parti İl başkanı bu doğruyu kimse inkar edemez ve her İyi Partiliyim diyen Eski yönetim de , yeni yönetim de , İlçe Başkanları da, Belediye Başkanları da , Meclis üyeleride buna saygı duy-mak zo-run-da-dır. Altını çizerek yazdım . Zorundadır. 

Buradan seçime giren diğer yönetime soruyorum seçimden sonra kaç defa İl Binasına gidip Başkanı ziyaret ettiniz ? Hani seçimden önce el ele tutuşup kazansak ta kaybetsek de daima kazananın yanında olacağız diye söz vermiştiniz. Sözünüzü tuttunuz mu ? tutuysanız sözünüzü resimleri paylaşın görelim. Boş verin resimleri İlin faaliyetlerini sosyal medyalarınızda paylaştınız mı ? sanmıyorum çünkü samimi olduğunuzu düşünmüyorum. Çünkü toplantı bitmeden haber yapılıyorsa ve konular dahi açık açık yazılıyorsa haber verende şikayette bulunan kişidir.

Diyor ki haber sitesi İttifakı sıkıntıya sokan demeçleri ; hangi demeçleri ve bu demeç yalansa neden yalanlama yapılmadı daha öncede yazmıştım İyi Parti olarak ittifak ortaklarından bazı istekleri olmuş neydi bu istekler tekrar hatırlayalım ;

SİYASİ OPERASYONUN PERDE ARKASI

Süleyman DEMİRCİ neden muhalefet tarafından hedef gösterildi sucu ne idi, acaba bir bakalım.

1. Millet İttifakının kazandığı Aydın Büyükşehir ve İlçe belediyelerinde İyi Partililerin pas geçilemeyeceğini, İyi Partinin de Yönetimlerde söz sahibi olması gerektiğini söylemesi.

2. Partililerin, CHP’nin yanında Sığıntı gibi durmayı doğru bulmadığını yerel iktidarın ortağı gibi dik ve hür olmak istediklerini yüksek perdeden söylemesi

3.Aydında bulunan 110.000 e yakın İyi Partili seçmenin haklarını aradığı için 

4. İyi Partililerinde İstihdamdan faydalanmaları için

5. CHP li Belediyelerde en azından yardımcıların İyi partili olmasını istediği için 

Ama alınan cevap hayır , Bu cevaba karşı ne diyecekti , Haklısınız mı diyecekti, zaten bir önceki atamalı yönetim her şeye evet demiş .Her şeye Sayın Demirci de EVET dese idi, Bugün Demirci sanırım Büyükşehirde kırmızı halılar ile karşılanırdı.

İşte Süleyman Demirci bu konuda dik durduğu için işlerine gelmedi ve Demirci bunları isterken şunu da söylediğini biliyorum ben İyi Partili seçmenimin haklarını almak için çalışacağım hatta Benim oğlum 6 yıldır Büyükşehir Belediyesinde çalışıyor, bildiğim halde hakkımızı alacağız dediğini defalarca duyduk. İnşallah bu yazıdan sonra Büyükşehirde Çalışan oğlunu hedef olarak göstermezler , belli mi olur Babasının intikamını oğlundan çıkarmak istenir. Gerçi böyle bir şey olursa muhakkak duyulur ve en azından İyi Partinin Büyükşehirde 10’ nun üzerinde Meclis üyesi var herhalde savunurlar. Siz ne yapıyorsunuz, İl Başkanımızın oğluna nasıl bu şekil davranıyorsunuz diye sorarlar diye düşünüyorum. Umarım yanılmam.

Peki Hal böyle iken neden son günler de bu kadar saldırı var acaba gerçekten çıkar çatışması mı? Neden böyle yazdım bizlerde duyuyoruz kimler seçimde aday olacak, kimler Milletvekili, Belediye Başkanı, Meclis üyesi , muhtar hepsi konuşuluyor. Bu aday çalışmaları genellikle önceki dönemin konuşmaları hatta İl Başkanlığı seçimin de biz 12 Temmuz 2021 yi düşünmüyoruz  delegenin % 70 oyu ile kazanacağız ve biz 13 Temmuz’ da neler yapacağız onun planını yapıyoruz derken, delege plan öyle yapılmaz böyle yapılır diyerek planlarını bozmuşlar ve o günden beri eski yönetim gerek sosyal medyalarda gerek yazılı ve görsel basında seçilmiş yönetime destek yerine hep köstek oldukları açıkça görülmektedir. Yalan diyen lütfen sosyal medyada fotoğrafları paylaşsın buna Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Meclis üyeleri de dahil.

Peki Neden ;

Evet işte sonuç bölümü değerlendirmemiz, en son yaşanan sosyal medyalarda ve Basın da çıkan haberde İyi Parti Genel Başkan yardımcısı Sayın Koray Aydın bir açıklama yaptı dedi ki, Genel İdare Kurulunun aldığı karar gereği 2022 yılında Kongreler yapılmayacak , seçimlere mevcut kadro ile gidecek herkes hazırlığını buna göre yapsın. Bu açıklamadan sonra bazı kişiler de Basının yazdığı gibi SOĞUK DUŞ etkisi yarattı. Neden bazı kişiler seçimden önce Genel kurul yapılacak BİZ kazanacağız ve adayları biz belirleyeceğiz hesabı yapıyorlardı ki, yine bu sefer Plan öyle yapılmaz böyle yapılır cevabı geldi tam bir SOĞUK DUŞ oldu. Ama Sayın Demirci’ nin Disipline verilmesi haberini Cep telefonun da gören bazı arkadaşlar kendilerini Belediye Meclis toplantısında olduklarını unutup sevinecek kadar da kendilerinden geçtikleri gözlerden kaçmamıştır.

Şimdi siz okurlara soruyorum burada Sayın Demirci mi yoksa seçildiği günden beri Destek olmak yerine her seferinde köstek olanlar mı haklı. Ne olursa olsun ortada seçilmiş bir il başkanı var ve herkes teşkilat ile birlikte hareket etmesi gerekmez mi ? Hal böyle iken mevcut durumda İl teşkilatına saygı duymayan teşkilatı ile hareket etmeyen, İl Teşkilatının, İyi Partinin kuruluşunun 3 ncü yıl dönümünde kutlama yemeğine katılmayıp 1 gün sonra paralel bir yapı gibi kutlama yapanlar mı aday olacak. İşte bunu bildikleri için Planları tutmadığı için aday olamayacaklarını anladıkları için entrikalarla nasıl Süleyman Demirci’ yi nasıl görevden aldırırız da atama ile göreve geliriz düşüncesinde olanlar sonra üzülmeyin yine SOĞUK DUŞ alırsınız bu sefer hasta olursunuz. 


Aydın’da görev yapan ilçe başkanlarıyla da uyumsuz olduğunu yazan arkadaşım, İl Başkanı, ilçe başkanı ile uyumsuz olmaz İlçe Başkanı uyumsuzdur. Sen hiç diyebilir misin Genel Başkan İl Başkanları ile uyumsuz diyemezsin çünkü genel başkan uyumsuz olamaz ,İl Başkanı uyumsuzdur. Bu nedenle İlçe başkanları da bence dikkat etmeli , seçimde oy vermemiş olabilirsin ama karşında seçimle gelmiş bir il başkanı var  ve bunu çeşitli entrikalarla görevden aldırmak yerine işinizi yapın. Teşkilatını yok sayıp teşkilatın yanında olmayan teşkilat binasına dahi uğramayan kim olursa olsun İster Milletvekili, İster Belediye Başkanı ister meclis üyesi , İster yönetim kim olursa olsun aday olmamalı, İyi Parti sayesinde makam kazanmak kolay eğer tek hareket ederim diyorsa BAĞIMSIZ aday olur kaç oy alacağını hep birlikte görürüz.

Sanırım bu seferlik bu kadar yeter , daha çok yazılacak var. Doğruları yazmaya çalışıyorum ve hatta 3 ay gibi bir zamanımı alıyor ,zamanı gelince doğrular tekrar yazılacak .

#ArtıkYeter   #GeliyorAkşener #MilletBiziÇağırıyor

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YORUMLAR
 
 Gülsevim 11:17 - 17.11.2021

        Değerli Başkanımız Süleyman Demirci Çıktığın bu kutlu yolda Seninleyiz. Size yapılan Oyun ların farkındayız. Bu siyasi operasyona pirim vermeyiz. Sen bizim oylarımız ile o koltuğa geldiniz. Gidecekseniz oylarımızla gidersiniz. Siz ve Ekibinizin Aydındaki Başarısı Kıskananları Çatlatsın. #ArtıkYeter #AkşenerGeliyor

   

 Mehmet Dayı 11:12 - 17.11.2021

        Aydında İyi Parti Hızla Yükselirken Bazı Siyasi Artıklar Siyas Operasyon içerisinde. Aslında onlara en güzel çevabı Koray Aydın Başkanımız verdi. Seçimlere bu kadrolarla gidilecek. Onlarda Siyasi bir atama yaptırabilirmiyz hesabında. Bu oyuna İYİ Parti gelmez. Geliyoruz İktidara

   

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - KÖTÜLÜK : 1 İYİLİK : 0

14-12-2021 - 08:39

 
2 - ORKESTRANIN MAESTRO İYİ PARTİ. !

17-11-2021 - 10:41

 
3 - SEN NE YAPTIN SÜLEYMAN DEMİRCİ

13-08-2021 - 18:54

 
4 - NE SUNDULARSA İTİRAZ ETMEDEN KABUL EDİP İMZALADINIZ

16-05-2021 - 22:38

 
5 - GOOGLE AMCA PEK İYİ ŞEYLER SÖYLEMİYOR

30-04-2021 - 02:43

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 23 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SENEM ÖZTÜRK

     Başarı neye göre değerlendirelim. Aydını unutan Vekillerimi Degerlendirelim. Kendi Teşkilatına hiç uğramayan Vekilimi değerlendirelim. Aydında ilk ...

VELİ TİRYAKİ

     Birey olmanın yolu eğitimden geçer. Birey olmak, kişinin varlık koşulunun ve gerekçesinin anlamını kavramakla mümkündür. Kavramak ...

HASAN ALİ C.

     İyi Parti İl Başkanının görevden alınması gerekcesini öğrenemedik ama ihraç iyi olmamış. Dozu yüksek bir ceza. ...

NZL.ELEGESİ

     Secimde Süleyman Beye Oy vermedim. Ama Delege çoğunluğu onu setti. Eyvallah Başkanımiz oldu. Demokrasi böyle bir ...

SELİM CENGİZ

     İyi Parti üzerinde oynanan oyunun son perdesi Aydında oynanıyor. Bu oyun seneryosunu yazarı Kuşadası oyuncusu külah ...

SMO İL DELEGE

     İyi Parti yi de diğer Partiler gibi yapmaya çalışanlar. İYİ Parti Kitle partisi olduğunu unutmayın. Atama ...


           ANKET
Aydının 2021’de En Başarılı Milletvekili hangisidir?
% 10 √ Toplam : 43 - MUSTAFA SAVAŞ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BEKİR KUVVET ERİM (Ak Parti)
% 17 √ Toplam : 77 - RIZA POSACI (Ak Parti)
% 5 √ Toplam : 23 - METİN YAVUZ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BÜLENT TEZCAN (CHP)
% 6 √ Toplam : 24 - HÜSEYİN YILDIZ (CHP)
% 17 √ Toplam : 76 - SÜLEYMAN BÜLBÜL (CHP)
% 1 √ Toplam : 3 - AYDIN ADNAN SEZGİN (İYİ PARTİ)
% 37 √ Toplam : 170 - HİÇBİRİ BAŞARILI DEĞİL
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim