Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AYM Özgür Gündem’in kapatılmasını anayasaya aykırı
Babacan: Cumhur İttifakı’nda yer almayacağımız kesin
Libya-Mısır arasındaki yeni anlaşmalar imzalandı
BİLİM DÜNYASI ŞOKTA
KORONA VİRUS KARANTİNASINDA YENİ DÖNEM


ADÜDE İLK DERSİ BİNALİ YILDIRIM VERDİ - - Ajans 09/ Aydın Haber
 
ADÜDE İLK DERSİ BİNALİ YILDIRIM VERDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 25-10-2019 / 00-46

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Haberleri  
ADÜDE İLK DERSİ BİNALİ YILDIRIM VERDİ

Adnan Menderes Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Açılışa katılan AK Parti İzmir Milletvekili, eski Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a Fahri Doktora ünvanı verilerek cüppe giydirildi.

Adnan Menderes Üniversitesi 2019-2020 Akademi Yılı açılış töreni Atatürk Kongre Merkezi’nde yapıldı. Açılışa AK Parti İzmir Milletvekili, eski Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Adnan Menderes Üniversitesi Devlet Konservatuvarı müzik dinletisi ve zeybek gösterisi ile devam etti.

"HALKLA ADÜ’YÜ BÜTÜNLEŞTİRDİK"

Törende konuşma yapan Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir, "Açılış törenleri, üniversitede yapılanları, yapılmak istenenleri ve bunların arka planındaki düşünsel çerçeveyi paylaşmak için bir fırsat oluşturur. Göreve geleli yaklaşık dokuz ay oldu . Bu süre zarfında Aydın ADÜ’nün toplumla buluşan ve hayata karışan bir kurum olması temel önceliklerimiz arasında yer aldı. Bireysel kavgaları değil kurumsal faydaları gözettik. “Sizlerin de bildiği gibi üniversiteler; ülkelerin uygarlık yarışındaki itici gücü ve vazgeçilmez kurumlarından biri olmanın yanında, barındırdıkları dinamik insan unsurları ve küresel düşünce yapılarıyla topluma yön verebilen kurumlardır. Günümüzde bilgi üretimi ve paylaşımı hayati önem kazanmış, ülkelerin her yönden gelişmelerinde vazgeçilmez temel şartlardan biri hâline gelmiştir. Bilgi üretimi de eğitim ve öğretimin şekillendirdiği insan gücüyle mümkündür. Küreselleşen dünyamızda başarılı ve mutlu bir gelecek için öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı bilgiyi, donanımı, liderlik ve medeniyet bilincini onlara kazandırmak zorundayız. Bize Göre Eğitim; sadece bilgi aktarımı değil, bütüncül bir anlayışla insan yetiştirme sanatıdır. Her insan farklıdır. Bu eğitim metodunu benimseyen Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin kadroları; özgün ve yaratıcı, özgür ve bağımsız, özgüven sahibi, girişimci, ahlaklı, sorumluluk bilinci yüksek insan yetiştirmeyi öncelik olarak görür. Ülkemizin, bölgemizin ve insanlığın geleceğinin eğitime doğrudan bağlı olduğuna inanan Aydın ADÜ ‘önce insan’ prensibiyle liberal eğitim yaklaşımını benimsemiştir” dedi.

Rektör Aldemir sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

“Üniversitemizin önceliği, öğrencilerinin değişen ve belirsizleşen dünyada her güçlüğe ve yeniliğe hızla uyum sağlayabilme yeteneğine sahip, açık görüşlü, etik, öğrenmesini bilen ve seven, derinlikleri olan bireyler olarak hayata atılmalarını sağlamaktır9 aylık süre içerisinde Toplumla buluşma ve toplumla güçlü bağlar kurma hedefi doğrultusunda akademisyenlerimizle, idarî personelimizle , öğrencilerimizle, sivil toplum liderleri ile, Mülki idare amirlerimiz ve belediye başkanlarımız dahil olmak üzere , Bürokratlar ve kanaat önderlerimizle bir araya gelerek talep beklentileri, sorunları dinledik. Bu sorunların çözüm yollarını birlikte tartıştık. Her şeyden önce öğrenciye değer ve sorumluluk veren bir eğitim anlayışını korumaya, toplumla işbirliği ve halkın üniversitesi olma çabasını göstermeye özen göstereceğimizi taahhüt ettik

 

"EKONOMİYE EN BÜYÜK KATKI İNCİR"

Binali Yıldırım’a Fahri Doktora ünvanı verilip Aldemir tarafından cüppe giydirildi. Konuşmasına merhum Adnan Menderes’i anarak başlayan Yıldırım, "Tarım ve turizmin ön plana çıktığı Aydın’da geçen yıl ihracata katkı 800 milyon dolar’a ulaştı. Ekonomize olan katkıda en önemli ürün ise incir oldu. Bu yıl incirde rekolte daha da fazla. O yüzden Aydın incirinin ülke ekonomisine bu yılki katkısı daha da çok olacak" dedi.

 

Aydınlı’nın vefalı olduğunu dile getiren Yıldırım, "Aydınlılar hiçbir zaman Şehit Başbakan Adnan Menderes’i unutmadı. Merhumun adını Aydın’ın gurur kaynağı olan üniversiteye verdiler. ADÜ 18 fakülte, 3 enstitü, konservatuvar,6 yüksekokul, 18 meslek yüksekokulu, 26 uygulama araştırma merkezi ile gençlerimizi aklın ve bilimin rehberliğinde eğiten 27 yıllık geçmişi olan Efeler Diyarı’nın önemli bir ilim irfan yuvasıdır" diye konuştu.

"YOLLAR BÖLÜNÜR TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ"

İstanbul’dan Aydın’a üç buçuk saatte geldiğini dile getiren Yıldırım, "Türkiye’nin her noktasına ulaşımı sağlayacak yollar yaptık. Bugün ulaşım konusunda önde gelen ülkeler arasındayız. Yolları böldük ama Türk Milleti’nin bölünmesine asla izin vermeyiz" dedi.

Teknolojiye de değinen Yıldırım torunundan bahsederek, "O bana bugünkü teknoloji anlatıyor, ben ona benim dönemlerimden söz ediyorum. Bizler X kuşağıyız, Z kuşağının teknoloijk bilgisine de ihtiyacımız var. Türkiye’nin geleceği Z kuşağına emanet" diyerek gençlere olan güvenini vurguladı.

Rektör Aldemir, ADÜ Senatosu kararıyla eski Başbakan Binali Yıldırım’a ülkeye yaptığı hizmetler ve 15 Temmuz darbe girişimine karşı gösterdiği dik duruştan dolayı ADÜ’de fahri doktora unvanını verdiklerini ve isminin de üniversitedeki bir tesise verileceğini söyledi. Rektör Aldemir, Yıldırım’a cübbesini giydirip fahri doktora unvanı plaketini takdim etti.

 Binali Yıldırım, kendi ismini taşıyan spor komleksi ile Recep Tayyip Erdoğan Kütüphanesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

 

 


ADÜDE İLK DERSİ BİNALİ YILDIRIM VERDİ : Google'da Ara
ADÜDE İLK DERSİ BİNALİ YILDIRIM VERDİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
       

  ADÜDE İLK DERSİ BİNALİ YILDIRIM


         Adnan Menderes Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Açılışa katılan AK Parti İzmir Milletvekili

  TÜRGEVİN YURTLARINI İBB YAPMIŞ


         İBB  aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı ve TÜGVA

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim