Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ERDOĞAN AZERBEYCAN KENDİ GÖBEĞİNİ KENDİ KESTİ.
İstanbul’da kademeli mesai başladı
Ali Babacan Halk TV Karartmasına Tepki
ASTO: AZERBAYCANIN YANINDAYIZ,
AZERBEYCAN KARŞI SALDIRIYA GEÇTİ


AKPartili Ayvalı için CHP’den savcılara flaş çağrı - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
 
AKPARTİLİ AYVALI İÇİN CHP’DEN SAVCILARA FLAŞ ÇAĞRI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 12-06-2020 / 22-38

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
AKPartili Ayvalı için CHP’den savcılara flaş çağrı
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak; ’Eğer AK Parti ile FETÖ geçmişte bürokraside kol kola girdiyse şayet bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı’ diyen eski AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı hakkında savcılara çağrıda bulundu.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme dair basın toplantısı düzenledi.

CHP’li Öztrak, "Eğer AK Parti ile FETÖ geçmişte bürokraside kol kola girdiyse şayet bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı" dedikten sonra AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Emre Cemil Ayvalı hakkında savcılara çağrıda bulundu.

Öztrak, "İlker Başbuğ’u Saray’ın talimatıyla ifade vermeye çağıran savcılar FET֒nün siyasi ayağını itiraf eden AKP yöneticisini ne zaman ifade vermeye çağıracaklar bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

CHP’li Öztrak’ın konuşmasından satır başları;

"5 Maskeyi bile ücretsiz dağıtamadılar, esnafın kayıplarını telafi edemediler. Salgın döneminde vatandaşlarımızın yanında duramadılar. 1000’er lirayla övünmeyi ihmal etmediler ama. Günde 10 lira 90 kuruş yapar. 4 kişilik bir aile bir simit yese günde 7 lira yapar. Bu aile 3 öğün sadece simit yese günlük 21 lira eder. 10 lira 90 kuruş nerede 21 lira nerede? Çay simit hesabı yaparak iktidara gelenler canıyla boğuşan milletimize 3 öğün simit ve 1 bardak çayı veremediler. Saray sosyetesi milletin sesini duymuyor, halini görmüyor.

Sadece sarayın değil yandaşlarının da keyfi yerinde. Salgın olmuş, buhran olmuş yandaşların umurunda bile değil. Milletin geçmediği yolun parası milletin vergilerinden dolarla, avroyla yandaşlara tıkır tıkır ödenmeye devam ediyor. Ekonomide tek ezberleri, borca batırdıkları milleti daha da borçlandırmak.

Başka ülkelerin hükümetleri vatandaşlarına çek yazıp gönderirken bunlar milletimize IBAN gönderdiler.

Canlı yayındaki FETÖ itirafı AKP’li isme istifa getirdi

İŞSİZLİK RAKAMLARI

Son 1 yılda 1 milyon 662 bin yurttaşımız işini kaybetmiş, bu bir rekor. Bu kadar insan işini kaybediyor ama TÜİK son 1 yılda işsiz sayımız 573 bin kişi azaldı diyor. Gercekgundem.com’da yer alan habere göre Öztrak şöyle devam etti; Nasıl işsizlik oranı düşüyor? Cevap basit, insanlarımız salgın döneminde iş arayamıyor, umutlarını kesmişler. Ama TÜİK bu kişileri işsizden saymıyor.

Saraya söylüyorum, bu dönemde rakamları çok dikkatli yorumlamaya ihtiyaç var. TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre ne kendinizi ne milletimizi avutmayın. Salgın döneminde asıl kaygı duymamız gereken insanlarımızın iş gücü piyasasından hızla uzaklaşmasıdır.

Tekirdağ’da geçtiğimiz hafta 2 yurttaşımız ekonomik nedenlerle canına kıydı. Damat iş başına geldiğinden bu yana 15 istihdam paketi açıklandı. Ama eldeki sonuç 0 değil, eksi eksi! Kayınpeder baktı kendi kimse damada inanmıyor, kendi çıktı. 2019 ocak ayı ile 2020 nisan ayı içerisinde işsiz kalan vatandaşların yeniden istihdama katılmasını sağlayacaklarını söyledi. Bu laflara bakınca öyle görünüyor ki kayınpederle damat Teyyo pehlivanlık yarışına girdi. 2019 için 2,5 milyon kişiye iş bulma sözü verip 658 bin kişiyi işsiz bırakan bu yönetim hangi yüzle işini kaybeden herkese iş bulacağız diyor anlamıyorum.

TÜİK’TE 10 BÖLGE MÜDÜRÜNÜN GÖREVDEN ALINMASI

Bu kararlı adım eminiz gıda fiyatlarını korkutacaktır. Saray hükümetinin kibirli başının talimatlarıyla da fiyatlardaki şişkinlik yok olacaktır. Ama vatandaşımız bunu gerçek hayatında ne kadar hissedecektir bunu hep beraber göreceğiz.

NORMALLEŞME ADIMLARI

Saray hükümeti normalleşme sürecinde Bilim Kurulu’nu bıraktı, Gönül Kurulu’nu dinliyor. Sorumluluğu tamamen yurttaşlarımıza yıktı. Bu nedenle bizler çok dikkatli olmak zorundayız.

EMRE CEMİL AYVALI

Çarşamba akşamı bir yandaş kanalda AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı geçmişte FETÖ ile AKP’nin bürokraside kol kola girdiğini söyledi. Bırakın darbenin siyasi ayağını darbeyi tezgahlayan aklı ifşa etti. Bu açık itiraftı. 248 şehidin 2 bin 196 gazinin kanının kimlerin eline bulaştığını açık seçik gösterdi.

İlker Başbuğ’u Saray’ın talimatıyla ifade vermeye çağıran savcılar FET֒nün siyasi ayağını itiraf eden AKP yöneticisini ne zaman ifade vermeye çağıracaklar bekliyoruz.

MÜYESSER YILDIZ

Saray bağımsız basının boğazından dizini çekmiyor. Müyesser Yıldız tutuklandı. Bu ülkeyi basın özgürlüğünün ve demokrasinin olmadığını 3. dünya kategorisine düşürenler ceplerimizin de boşalmasını sağlıyor.

AYASOFYA TARTIŞMASI

Bizim yetkili kurullarımızda bu konuyla ilgili belirlediğimiz görüşümüzü ben bundan önceki basın toplantımda dile getirdim. Dedim ki,  tek adam parti devleti rejimine geçtiniz. Ayasofya kararname ile müze haline getirilmiştir, bir kararname ile değiştirilebilir. Sarayın başındaki AKP Genel Başkanı’nın çıkaracağı bir kararname bunun için yeterlidir. Ellerini tutan yok. Açmak mı istiyorlar Ayasofya’yı, bir kararname çıkarırlar açarlar. Sayın Erdoğan, yetki sizde açacaksanız açın.

SİYASİ PARTİLER KANUNU

Siyasi partiler kanunun gelişmiş demokrasilere benzer biçimde yeniden gözden geçirilmesi gerekir. Partimizin yetkili hukukçuları önerileri yetkili organlarımıza getirirler biz de oradaki önerileri milletimize sorarak gündeme getiririz.

 

Kaynak Yeniçağ: FETÖ itirafı yapan AKP’li Emre Cemil Ayvalı için CHP’den savcılara flaş çağrı


AKPartili Ayvalı için CHP’den savcılara flaş çağrı : Google'da Ara
AKPartili Ayvalı için CHP’den savcılara flaş çağrı


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  ALİ BABACAN HALK TV KARARTMASINA


         DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Halk TV’nin bu gece yarısından itibaren 5 gün boyunca karartılacak olmasına tepki gösterdi. DEVA Partisi Genel Baş

  POLİSTEN KOBANE OPERASYONU: 82 GÖZALTI


         Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 5-9 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen Kobanê eylemlerine ilişkin yürüttüğü soruşturma k

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
HASAN ALİ UYAR

     Azerbeycan Türkiyenin Sigortası Uç Karakoludur. Bir Türk Vatandaşı olarak Azerbeycan kardeşlerimizin yanında olmak için ben de ...

VELİ TİRYAKİ

     Çanakkale köprüsü Yeni bir Ekonomiye Karadelik olacak. Bu tür yatırımları devletin yapması gerekir. Bilgilendirmeniz için teşekkürler. ...

EREN EFE

     Konser yasak, tiyatro yasak, nişan yasak, düğün yasak, hatta taziye yasak siyasi etkinlik miting serbest. ...

AHSEN KURTULMUŞ

     Sağlık Bakanı bugün açıkladı 140 bin Covid hastası karantinaya uymamış bu ülkede karantinayı vatandaşa bırakırsan ...

SELİN SEVER

     Murat Başkanın sizin kadın ve çocuk hakları konusunda duyarlılığını yakınen biliyorum. İstanbul sözleşmesi yaşatır. İstanbul Sözleşmesi ...

ZİYARETÇİ

     hayırlı olsun paşam ...


           ANKET
Okulların açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
% 26 √ Toplam : 24 - Okulların açılması iyi olur.
% 74 √ Toplam : 68 - Okulların açılması vakaları olumsuz etkiler.
% 0 √ Toplam : 0 - Sene boyu Online eğitim yapılmalı.
% 2 √ Toplam : 1 - Pek bir fikrim yok.
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim