Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Son 24 saatte 221 can kaybı
AKŞENER ADAYLIK KONUSUNDA NOKTAYI KOYDU
İZMİRDE TOPLU ULAŞIM SEFERBERLİĞİ
AZİZ SANCARDAN GENÇLERE NASİHAT
Erdoğan: Türkiye’de Kürt sorunu yok çözdük


AKŞENER BASIN MENSUPLARI İLE KAHVALTI YAPTI - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
AKŞENER BASIN MENSUPLARI İLE KAHVALTI YAPTI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 29-01-2019 / 11-50

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
AKŞENER BASIN MENSUPLARI İLE KAHVALTI YAPTI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile buluştu.

İYİ Parti Meral Akşener, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle kahvaltıda buluştu. HDP’nin İYİ Parti’yi destekleyeceğini ima eden bir soruya tepki gösteren Akşener, "HDP ile ittifakımız yok. Çok ayıp. Bizi desteklemiyor ki HDP, çok ayıp. HDP’nin AKP ile olan ilişki biçimi ile muhalefet partileri arasındaki ilişkiler arasında dağ gibi fark var. Birbirlerini tanıyorlar. Miroğlu, İzmir’de HDP’nin oyuna talip olduklarını söylüyor" dedi.

Akşener, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Mansur Bey’in endişeleri vardı. Daha evvelde CHP’den oy alıp şaibeli bir biçimde kaybettiği için CHP’yi tercih etmiş olabilir. Kendisinin kazanacağı görünüyor.

Akşener, bir gazetecinin HDP’nin İYİ Parti’yi desteklediğini ima eden bir soruya karşı şu cevabı verdi: 

HDP ile ittifakımız yok. Çok ayıp. Bizi desteklemiyor ki HDP, çok ayıp. Yeni daha Orhan Miroğlu açıklama yaptı. Buldan ve arkadaşı Naci Bostancı’yı ziyaret etmişler. HDP üç ilde aday çıkarmıyor. İzmir’de HDP aday çıkarsa ne olur çıkarmasa ne olur. CHP’nin çok kuvvetli olduğu bir yer. Ben ısrarla bir şey söylüyorum. HDP’nin AKP ile olan ilişki biçimi ile muhalefet partileri arasındaki ilişkiler arasında dağ gibi fark var. Birbirlerini tanıyorlar. Miroğlu, İzmir’de HDP’nin oyuna talip olduklarını söylüyor. Son seçimlerde şahsıma, HDP’nin yöneticileri tarafından ağır ithamlar yapıldı. Biz olmayan şeyleri anlatmaktan yorulduk kardeşim, yorulduk.

28 Şubat’ta gece yarısı Albayrakların evi basıldığında avukatı tarafından aranan kişi bendim. Kendilerini tanımıyorum ama çağrılan bendim. Ama gönül köprülerini yıkıyorsunuz. Eskiden hükümetlere ayar veren gazeteciler vardı; şimdi hükümetin ayar yaptığı gazeteciler var. Bu gönül köprülerini yıkmayın. Bu kutuplaşmanın siyasi sonuçları var. Bir siyasetçinin ölmüş anasına sövülmez. Bir siyasetçinin torununa ‘gayrimeşru’ denilmez.

AKKAL’IN İSTİFASI

Milletvekili seçilirken bu şüpheler bu arkadaşımıza neden engel olmadı. Sayın Akkal hem beni hem de uzun yıllara dayanan arkadaşlarımızı yakından tanır. HDP meselesi, valla bir tane PKK’lıya taş atmamış adamlar beni PKK ile yan yana gelmekle suçluyor, inanamıyorum. Sayın Akkal’ın dili iktidar partilerinin oluşturduğu dildir. Sanıyorum kendisine bu metin imzalatılmış. Madem bu şüpheler gerçeğe dönmüş milletvekilliğinden de istifa etmeli.

"İSTANBUL’U DA ANKARA’YI DA KAYBEDECEKLER"

İddia ediyorum İstanbul’u da Ankarayı’da kaybedecekler. Bu ittifakı mutfak yıkacak mutfak. Ankara, İzmir, İstanbul’u kaybedecekler. Ertesi gün Erdoğan ne diyecek. Halkımın verdiği mesajı aldım diyecek. Bakanları değiştirecek olacak bitecek.

Önce soğan depoları basıldı şimdi de anlıyorum ki marketler suçlu. Doğalgaz elektrik paraları yüzde 10 indi ama halen cepler yanıyor. Milletimizin elinde bir fırsat var. Bunu da değerlendireceklerini düşünüyorum.

"ADAYLARIMIZ KAZANAMAZLARSA TEBRİK EDECEKLER"

Milletin dertleri üzerinden seçim propagandası yapılan bir döneme girdik biz. Cevat Yurdakul’un yeğenini MHP milletvekili yaptı. Bu kutuplaşmanın milletimize faydası yok. İYİ Parti projeler üzerinden gidecekler. Adaylarımız kazanırlarsa kazanacaklar, kazanamazlarsa tebrik edecekler.

Allah’tan ki DYP ile SHP iktidarının kuruluşunda ben yoktum ama ilerleyişinde vardım. İki farklı yapının yan yana gelişinden değerli sonuçlar üretildiğini gördüm. Keskin rakipler, yani ayıbı koridordan oy hedefi olmayan keskin rakip olmuyor. Kürt raporunu hazırlayan SHP’li iktidarla en sert PKK mücadelesi yapıldı.

Refahyol hükümetinin de arka planındaydım. Orada da çok farklı iki siyasi yapının bir ortaya gelişinin iyi sonuçlar doğurduğunu gördüm.

"CHP ÇOK KOLAY YÖNETİLEBİLEN BİR PARTİ DEĞİL"

CHP, Sayın Kılıçdaroğlu açısından da bakıldığında çok kolay yönetilebilir bir parti değil. Bizim ilk önceliğimiz kalıcı olmak. Onun için müzakereler uzun sürdü. Yüzde 100 çıkan sonuçlar içimize sindi mi? Tabi ki hayır.. Bu sayın Kılıçdaroğlu için de aynıdır. Her iki partinin seçmeni de zorluklarımızı bilip kendi gözlerinde gördükleri bazı kusurları da affedeceklerdir diyorum.

Biz Türkiye’nin bütün seçmeninin yaşayan herkesin oyuna sahibiz. Kendileri her haltı yapıp karşısındakini çerçevelemeye çalışan bir tarz ve tavır var Türkiye’de benim itirazım bunadır.

24 Haziran’da Selahattin Demirtaşı içeri atan ben değilim. Aday gösteren de ben değilim. Ben bir partinin genel başkanı olarak bir günüm gitti temiz kağıdını alabilmek için. Bunların hiçbirinde ben yokum. Sadece Türkiye açısından zararlı olabileceğini düşündüğümü söylediğim için. Bununla ilgili abukluğa işaret ettim. Ben bir de PKK’lı oldum. Bu arada HDP yöneticilerinin da şahsıma yönelik aldıkları bir tutum oldu. Demekki AKP ve MHP iktidarı Kürtlerin oylarını istemiyormuş. Ama Orhan Miroğlu’na, Naci Bostancı ve Pervin Buldan’ın görüşmelerine bakarsak bu böyle görünmüyor..

Ben iki arkadaşımı müzakere sürecinde tam yetkilendirdim. Sayın Kılıçdaroğlu da iki arkadaşı yetkilendirdi. Ben Üsküdar’da ikamet ediyorum referandum döneminde çok çalıştım ben. Hayır oyu benimdir diyemem ama etkim olduğunu düşünüyorum. İkametim olan Üsküdar’da ve büyükşehirde CHP adaylarına oy vereceğim. Evimizde 5 oy var 5 i de aynı durumda. Denizli Büyükşehir bizde Pamukkale ve Merkezefendi AKP’nin ilçeleri. Bunu biri biri diye paylaşılabilirdi. Eskişehir’de bizim teşkilatımız ve milletvekilimiz bazı şeylere direndi orada bir incitme söz konusu oldu bazen hisli davranılabiliyor. Onlar da tolore edilebiliyor.

Ben Türk seçmeninin ferasetine irfanına güveniyorum. Her iki ittifak açısından da stratejik oy kullanılacağına inanıyorum. Biz kampanyamızda ağırlıklı olarak. Mersin’de ayrı ayrı giriyoruz. Burhanettin bey ne anlatıyorsa diğer arkadaşlarımız onu anlatacak. Ben 2 defa belediye başkanlığı adaylığından geliyorum. Takım kaptanısınızdır, ayaklarınız yanar, nasıl çalışırsanız anlatamam size. Kutuplaştırmayan, proje konuşan ve birbirini suçlamayan bir dille gideceğiz.

"HİLELER SANDIK BAŞINDA OLUR"

Hileler sandık başında olur. İYİ Parti’nin sandık görevlisi sigara içmeye çıkarsa imzalı tutanağı almazsa hile olur. Bir kısım seçmeni sandığa gitmemesi için bir propaganda yapılıyor. Sandığın başında oyların sayılmasında ıslak imzalı oy alınmasında ve bu toplanan oyların doğru bir şekilde bilgisayara girilmesi süreci konusunda konusunda dikkatli olunması gerekir.

Seçmen sandığa giderse siyasi partiler sandığı korursa çok büyük sorun çıkmaz.

İSMET YILMAZ TEPKİSİ

Valla artık ipin ucu kaçtı. Bu büyük bir endişenin varlığını gösterir. Bizim gençliğimizde dini terbiye eğitimi almış bir insanım, Şirke varmayın denirdi ama bunların hepsi şirk. Sayın İsmet Yılmaz aklı başında, iyi tahsilli bir inanır. Ne diyeyim ki.

Seçimlerin Türkiye’nin bekasıyla ne alakası olduğunu anlayabilmiş değilim. Elbet de Türkiye çevresiyle ilgili teyakkuzda olması gereken bir ülke. Bunun yolu çok iyi bir dış politikadır. Çok iyi bir güçlü ordunun olmasıdır. Ordu ile davalar söz konusu olduğunda savcı olmamak gerekir Varsa yanlışlıklar davul zurna ile açıklanmaması gerekir. Zekeriya Öz’ü hatırladınız mı? Buna bravo dememek gerekir Türkiye’nin iyi bir ekonomisinin olması lazımdır. Buna karşılık sen hainsin sen değilsin diye parmak sallarsanız iyi yetişmiş gençler alır çoluğunu çocuğunu gider. Ben sayın Erdoğan’ın beka ile çok bir şey söylediğini görmedim. Genellikle sayın Bahçeli söylüyor. İnsanları germeden bir dilin oluşturulması gerekiyor. Biz bunu başaracağız.

"MERSİN’DE SAYIN KOCAMAZ İPİ GÖĞÜSLEYECEK"

Kanunda yeri yok bu ittifak işinin. Sanırım Belediye başkanlıkları üzerinden bir sayım yapılacak. O nedenle bizim üç büyükşehir bizde. Manisa, Denizli ve Balıkesir. Mersin’i ayrı sayıyorum. Mersin’de Sayın Kocamaz ipi göğüsleyecek gibi görünüyor. Özel önem verdiğimiz bir büyükşehirimiz. İller üzerinde bazı çalışmalar yapıldı. Düzce, Kırıkkale, Isparta, Niğde, Afyon alınabilir gibi görünüyor.

Biz partimizi kurduğumuz zaman kimse bizi kandırmadı. Anketler yaptık, en düşüğü 13 ve en yükseği 18 arasında sonuçlar çıktı. Seçmenin oy verebilirim demesiyle oy vermesini bir araya toplamanın yanlış olduğunu gördük. Bu nedenle 24 haziran’da üzüldük. Halbuki 7 ay önce kurulmuşsunuz, para yardımı almıyorsunuz, milletvekiliniz yok. Ben günde 4 yerde miting yaptım, çıktığım platform sallanıyordu. Be de 7.3 almanın bir travmasını yaşadım. Söylemek istediğim şu çitayı çok yükseklere koymuyoruz. 7 ayda bir seçim insanlar çok yoruldu.

Ankara çevre illerden göç almasına rağmen, Özhaseki’nin Kayseri’de 5 dönem belediye başkanlığı yapması ve adaylığını Ankara’ya koyması.

"MANSUR YAVAŞ MAKEDONYA AİLESİNDEN GELSE NE OLUR GELMESE NE OLUR"

Sayın Türkkan mübadele esnasında dedemin babamın babasının ne bıraktığını ortaya çıkardı. İzmit’e gelmişler. Gündoğdu topraklarından 8 dönüm yer verilmiş. Yani Rum topraklarına oturulmuş diye bir şey yok. Ben ne ailemden ne anamdan ne babamdan bunu duymadım. Balkanlardan ve Kafkaslar’dan gelenler için geçerli bu. Makedonya’dan ailesi gelse ne olur gelmese ne olur. Örneğin benim anamın tarafı karamandan gönderilmiş Avşar. Babamın ailesi Diyarbakır’dan gönderilmiş Türkmen. Gitmiş ve gelmiş. Ama devlete de Atatürk’e de kızmamış. 3 kere göç yaşamış balkanlar. Kucağında bir bebek elinde bir çocuk sırtında başka bir çocuk. Birinden birini bırakmak zorunda aile, diğerlerini yaşatmak için.

"GÖKÇEK’İN AÇTIĞI TARTIŞMALAR TERBİYESİZCE"

Gökçek’in açtığı bu tartışmaları çok çirkin ve terbiyesizce olduğunu belirtmek isteriz.

ERHAN USTA AÇIKLAMASI

Erhan Usta’ya ihraç edildiği için, kendisini davet ettim bir yemek yedik arzu ederse büyükşehir belediye başkanlığı arzu ederse milletvekilli olarak partimize katılabileceğini söyledik. Milletvekili olarak partimize katılmak için biraz zamana ihtiyacı olduğunu, büyükşehir belediye başkanı olmak istemediğini söyledi.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞI AÇIKLAMASI

Benim ailemin tüm fertleri ben ve ailem hariç Kocaeli’nde yaşıyor. Ailemin büyük çoğunluğu oranın vergi mükellefi. Kocaeli’nde şöyle bir durum var. Zorlu bir yer. Serdar Kaman çok iyi bir adayımız. Her türlü desteği kendisine vereceğiz ama gerçekleri göz önüne alarak konuştuğumuzda Kocaeli’ni alabiliriz de alamayabiliriz de. Yıllardır nefes alamayan bir şehirden bahsediyoruz. Seçmenler bir uyarıda bulunabilirler mi? Evet bulunabilirler.

ORDU İDRİS NAİM ŞAHİN AÇIKLAMASI

Konu hakkında bir bilgim yok. Sayın İdris Naim Şahin ile ben hiç görüşmedim. İYİ Parti’den aday olmak istiyor ama CHP’den destek şartı var. İYİ Parti İl başkanımız demişki, “Meral Hanımı sıkıştırdık mı şapkadan tavşan çıkartıyor.” CHP’nin de İdris Naim Şahin’in de Ordu’daki destekçileri çok fazla. Ama İl başkanımız her gün beni arıyor. Yani yazdıklarını okusam intiharın eşiğindeyim.

 

Kaynak Yeniçağ: 


AKŞENER BASIN MENSUPLARI İLE KAHVALTI YAPTI : Google'da Ara
AKŞENER BASIN MENSUPLARI İLE KAHVALTI YAPTI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  AKŞENER ADAYLIK KONUSUNDA NOKTAYI KOYDU


         İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben cumhurbaşkanı adayı değilim; ben başbakanlığa adayım" dedi. İyi Parti lideri Meral Akşener Halk tv’de katıldığı programd

  İ.MELİH GÖKCEK SAVCI KARŞISINA ÇIKTI


          Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, başkanlığı döneminde FETÖ/PDY’y

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim