Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
CUMHUR İTTİFAKINDA REVİZYON BAŞLADI
ÜÇ LİDER SOÇİ’DE SURİYE ZİRVESİNDE BULUŞTU
ÖZAKCAN’ SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
KARADAĞ’DAN TÜRK YATIRIMCIYA DAVET
İZMİR’İN TARIMI, ORMANI TALANA AÇILIYOR!


Akşener: İktidar yoksulluktan beslenerek iktidarını sürdürdü - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
AKŞENER: İKTİDAR YOKSULLUKTAN BESLENEREK İKTİDARINI SÜRDÜRDÜ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 05-06-2018 / 23-40

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
Akşener: İktidar yoksulluktan beslenerek iktidarını sürdürdü

İYİ Parti Genel Başkanı ve partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener , Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın Teke Tek programında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. İşte Akşener’in konuşmasından başlıklar: 

"Medyada görünmüyorsanız başka bir yol buluyorsunuz. Kalabalık güçtür. Mitinglerim muhteşem. Sayın İnce’nin hitap ettiği kitle ile benim kitlem farklı.CHP’nin seçmeninin mutlu olduğu bir dönem İnce için. CHP’den bize gelecek olan geldi zaten. Bizim seçmen havuzumuz milliyetçi-muhafazakar kitle.

Hatay mitngim beni şaşırttı. Selçuklu coğrafyasında iddia ediyorum her şehirde vekil çıkacak.

FETÖ açıklaması

İki buçuk yıldır bana söyleniyor. MHP’nin genel başkanlığına aday olduğumdan beri söyleniyor. Siyasetçi kılıklı insanlar dedikodu yaptılar. İftira haline geldi. Ben dedim ki belge ve bilgi olanlar dehal savcılığa bvaşvursunlar dedim. İspatlamayanlar şerefsiz olarak geziyorlar. Bir FETÖ mücadelesi yaptığını iddia ediyorlar. Teflon tava gibi yapışmayacak sanıyorlardı üzerine. Kadınlar bilir çizilirse yapışmaya başlar. Atma zamanı geldi. İsmail Kahraman’ın damadının hastanesine kayyum atandı. Tayyip Bey’in damadı da FETÖ okulundan mezun. İşler ortada. Çaycısı, çorbacısı hapis, ihanet faslı uçtu gitti. Kendilerine emanet edilmiş çocukları ziyan ettiler.

İlk iş olarak devlet kurumlarını denetleyeceğiz. Hazineden ne kadar alıyorlar, ne yapıyorlar. YÖK’ü kaldıracağız, TRT’yi satacağız. Milletin vergisini çarçur ediyorlar.

İttifak açıklaması

Gül’le ilgili menfi bir düşüncem yok. Her kim olursa olsun partimizin ilan ettiğim adaylığımı geri çekmeyceğimi söyledim. Aday ben bile olsam çatı adayı kabul etmeyecektim. Eklemeddin Bey vakası var. Gül’ün aday olmasını isterdim."

Erdoğan’ın Akşener’i konuşmaması

Benden korkuyor. Siz korktuğunuzu muhatap almazsınız. İkinci tur eğlenceli olacak.Tayyip Bey rakibini seçti. Zaten Erdoğan, CHP’nin seçmeninden oy falan istemiyor. Orayı şeytanlaştırmaya çalışıyor. Türkiye’de seçmen sağduyuludur. Göreceksiniz ikinci tura kalıyorum. 24 yıldır aktif politika yapıyorum.

Siyasi harcamaları

"Arkadaşlarım bana parti kuralım" dedi. Geçmişin merkez partilerine benzeyen 21. yy.a uygun bir partiye ihtiyaç olduğunu düşündük. Başlangıçta toplandı. Parti binamız kiralık.İmece usulü. Türkiye’de paraya dair ne varsa pahalılandı. İmece usulü, komşuluk ucuzladı. Bizi yönetenler dayanışmanın ne olduğunu unuttular. Ama biz unutmadık. Parti merkezini biz kurduk, illerdekileri diğerleri kurdu.

Biletlerimizi alıp gidip-geliyoruz. 4 polis koruyor beni. Otel ücretlerimi kendim ödüyorum.Minimumda tutarak harcamalarımızı bu şekilde programlıyoruz. AK Parti’nin başlangıcını hatırlıyorum. Seçime girerken paraları vardı. Dikkat ederseniz minik arabalarımız var. Vatandaşlar da bunu görüyor.

Gaziantep’te yaşananlar

Çöp ve harfiyat kamyonları ile kapatmışlardı. Şoförle tartışmadım o emir kulu neticede. Valiye yazıklar olsun, belediye başkanına da yazıklar olsun dedim. Eskort vermediler. Vatandaşlar belediye başkanını yuhaladılar.

İYİ Parti olarak Diyarbakır’dan aday çıkarıyoruz. Biz insanları haciz memurlarının elinden kurtarmak istiyoruz. İmece bu topraklara ait. İktidar yoksullukttan beslenerek iktidarını sürdürdü. Komşusu aç. Kredi kartı borcu ile kumar oynayanlara değil elbette ki bu proje. Nasıl kaynak bulacağız? Araba kiralamaları için fındık fıstık fiyatı denmişti. Türkiye kamusu dünyanın en pahalı kamusudur. ÖTV ve benzin zamları devletin harcamalarını karşılamak için.İsrafa karşı savaş açacağız. TOKİ’yi olması gereken hale çevireceğiz. Sosyal konut yapacağız. Peşinat ile ödüyorsunuz. Bizimki o değil. Ev sahibi devlet olacak, kira ödeyeceksiniz isterseniz satın alacaksınız. Fransa’daki gibi.

Köprüler, şehir hastanelerinin hiçbiri bizim değil. Düşünebiliyor musunuz hasta garantisi veriliyor. Ankara Hastanesi’nin yıllık 8 milyon TL maliyeti. O kadar çok açık var ki. Garipleri ev sahibi yapmak önemli. Sosyal yardımlar da o kadar karışık ve dipsiz kuyu şeklinde. Çok alan var hiç alamayan var.

İşsizlik sorunu

Her yere üniversite açıldı. Bizim ekonomiye bakışımız hukukun üstünlüğü, demokrasinin uygulanması ve eğitim. Şu anda demokrasi ve hukuk olmadığı için eleştiren hapse gittiği için insanların nefes almasını sağlanması lazım. İstanbul’daki havalimanı tamamen şahsın ve yolcu teminatı var. Bunu kim yaptı?  Bu devlet yaptı. Büyük projeleri devlet yapar, küçük projeleri özel sektör. Daha ucuz mal olur. İsraf çok, yolsuzluk var. Gençler o kadar umutsuz ki. Dar gelirli ailelerin yaşadığı yerde kader ve keder var. Hayal kuramıyorlar. "Bir kuş olup bu ülkeden uçup gitmek istiyorum" dediler. Çılgın projeler yerine temelinde insanların mutlu olduğu projeler yapacağız. Huzur ve refah getirecek bir anlayışla yerine getireceğiz vaatleri.

Hiçbir gazeteciye tazminat davası açmadım. Basının görevi eleştiridir.

OHAL’İ hemen Kaldıracağım.

Cumhurbaşkanı seçilsemde Parlementer sisteme döneceğim.

Enflasyonu düşüreceğim...

"FAİL-İ MEÇHULLERLE İLGİLİ KOMİSYONA TANIK OLARAK BİLE ÇAĞRILMADIM"

İkincisi biz Selahattin Demirtaş bey ile Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde partilerimizin görevlendirmesiyle biz Çin’e gittik. Yarı minibüs gibi bir araçta geziyoruz. Demirtaş bana döndü ve senin polislerin beni bir dövdüler dedi ki. Kaç tarihindeydi dedim 1987 dedi. Ben o zaman Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Kocaeli fakültesinde yüksek lisans yapan biriydim. 

Fail-i meçhullerle ilgili olarak bir komisyon kuruldu. Oraya tanık veya bilgisine başvurulacak kişi olarak ben hiç çağrılmadım. Çünkü yok da onun için. Çağrılanlara da baksınlar hepsi Tayyip Bey ile beraber.

"ABDULLAH GÜL İLE İLGİLİ TEKLİFİ BEN BOZDUM"

Abdullah Gül’ün adaylığını isteyen çok garip bir grup varmış. Bunlar Gül’ü çatı aday olarak istediler. HDP’nin de razı olduğunu söylediler. Burayı ben bozdum. Sonuç itibarıyla Kürtlerden bana oy gelmeyeceği söylendi. 

Kürtlerin hiç oy vermeyeceğini dillendiren HDP’li Sırrı Süreyya Önder. Sonra da ikinci turda Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimi söyledi. Bu çok manidar.

Benim arkadaşlarıma ’hadi biz parti kuralım, 3. bir yola ihtiyaç var’ dediler. Dolayısıyla geçmişin merkez partilerine benzeyen fakat 21. yüzyılın değerlerine sahip çıkan bir parti kurulması lazım dediler ve herkes taşın altına elini koydu. Parti genel merkezimizi bizim sanıyorlar, hayır kiralık. Bunların hepsi imece usulü yapıldı. 

"MANEVİ DEĞERLERİMİZE DAİR NE VARSA UCUZLADI"

Türkiye’de paraya dair ne varsa çok pahalandı. Ama manevi değerlerimize dair ne varsa ucuzladı. İmece ucuzladı, komşuluk ucuzladı, ahlaki değerler ucuzladı, hiçbiri yok. Şimdi bu perspektiften bakınca imecenin ne olduğunu unuttu bizi yönetenler.

"FATMA ŞAHİN TATAVA YAPMASIN"

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin tatava yapmasın. Kamyonları çekip Sayın Erdoğan’ı 15 dakika orada bekletsin bakalım ne oluyor. Belediye çöp konteynerları ne demek? Ablanın Fethullah Gülen için yaptığı salya sümük konuşmaya bakmak lazım.

Siz iki milletvekili çıkan bir yerde 1 milletvekilini alıyorsanız siz çok güçlüsünüz demektir. İstanbul’da, İzmir’de iyiyiz. Ama en önemlisi İYİ Parti olarak Diyarbakır’dan milletvekili çıkarıyoruz biz. Ve en önemlisi Edirne adayımız Edirne’de yaşıyor. Diyarbakır, Kayseri vs tüm adaylarımız kendi memleketlerinden aday.

Biz 4 milyon mülteciyi ülkemizde barındırıyoruz. Ben de göçmenim. Ama Suriye’nin içine elini iktidar soktu. 2 haftada Şam’da namaz kılacaktık. Güçlü bir Suriye kime faydalıydı? Bize faydalıydı. Ne kadar para harcadık? 150 milyar lira Türk parası harcadık.

"İSRAFA KARŞI SAVAŞ AÇACAĞIZ"

Biz insanları haciz elemanlarından kurtarmak istiyoruz. İktidar yoksulluktan beslenerek iktidarlığını sürdürdü. Yandaş müteahhitlerin borçları silindi kimse ağzını açmadı. Yandaş müteahhitlerin vergilerinin affedilmesi doğru değil. Parayı nasıl bulacaksınız? Bir defaya mahsus olan bir iş bu. Duyumu Umumi borçlarını biz bitirdik, komşusu açsa ne yapacak. Kredi kartı borçlarını alıp kumar oynamışsa bunlar değil. Mehmet Şimşek araba kiralamalarıyla ilgili itiraz olduğunda fındık fıstık parası demişti. Müthiş bir israf var, israfa karşı savaş açacağız.

Yandaş müteahhitlerin yaptığı fahiş fiyatlı binalara taşındılar. Dar gelirlilere kira gibi peşinatı olmayan sonradan satın alma imkanı ona tanınan, sosyal projeden bahsediyoruz. TOKİ’yi bir kere olması gereken yere çekeceğiz, orası oldu bir çiftlik. Sosyal konut yapılıyor, peşinat veriyorsunuz, kredi alıp ödüyorsunuz. Bizim ki kira şeklinde başlayabilen sonra alınan. Devlet yapacak.

"YUSUF HALAÇOĞLU’NUN KIRGINLIĞI YOK"

Yusuf Halaçoğlu benim hocamdır. 1. sıra Kayseri’de onundu. Evini İzmir’e taşımış. Ben de ona durumu anlattım. Kesinlikle bir kırgınlık yok. Şu an yurt dışında ve oradaki Türklere İYİ Parti’yi anlatıyor. 

İktidardaki arkadaşlar biriyle el sıkışmadan iş yapamıyor. Polis, öğretmen, asker, yargıç devletin olmalıdır. Siz askeriyeye herhangi bir örgüt mensubu olanları dolduramazsınız. Bunlar devletin memurları olmalıdır.

 

 


Akşener: İktidar yoksulluktan beslenerek iktidarını sürdürdü : Google'da Ara
Akşener: İktidar yoksulluktan beslenerek iktidarını sürdürdü


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  CUMHUR İTTİFAKINDA REVİZYON BAŞLADI


         MHP Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar, genel merkez ile görüştükten sonra adaylıktan çekildiğini açıkladı

  BAKAN SOYLU ŞEHİT VE GAZİLERE


         İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karapürçek’te şehit yakınları, gaziler ve muhtarlar ile salon toplantısında bir araya geldi. Soylu, "Söy

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 18°C 7°C

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 20°C 8°C

Çarşamba Çok Bulutlu Çok Bulutlu 19°C 9°C           YORUMLAR

           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 30 √ Toplam : 54 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 45 √ Toplam : 82 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 13 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 20 √ Toplam : 37 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim