Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
EPGİS:BENZİN 11 LİRAYA ÇIKABİLİR
MEDİKAL CİHAZLARDA BİZDE VARIZ DEDİK
UYUMA UYGULAMASI ESRA EROL’DA PROGRAMINDA TANITILDI
Soylu: Burası çadır devleti değil
FUAT OKTAYDAN YABANCI ELÇİLERE KAVALA TEPKİSİ


AKŞENER TAHA AKYOLA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
AKŞENER TAHA AKYOLA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 09-05-2021 / 00-21

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
AKŞENER TAHA AKYOLA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karar TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol’un sorularını yanıtladı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karar TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol’un sorularını yanıtlayarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Kayıp 128 Milyar Doların akıbeti ne? 128 Milyar Dolar nerede? MHP’nin yeni Anayasa teklifine İYİ Parti ne diyor? Ekonomik krizin üstesinden nasıl gelinir? Yoksulluk intiharları nereye varır? İktidar yolsuzluklar konusunda neden suskun? İttifaklardaki son durum ne? Millet İttifakı ’devam’ mı? Erken seçim olacak mı? Mali desteksiz tam kapanma mümkün mü? İktidar Gri Pasaport’la insan mı kaçırıyor? Andımız meselesinde İYİ Parti’nin duruşu ne?

Akşener’in bu soruları değerlendirdi:

Meral Akşener: Ucube sistemin önünde tıkaç olmayacağımBakan Soylu’nun ‘İmamoğlu’nun yaptığı suç ama soruşturma açmayacağım’ demesi çok vahim. Siz önemli bir bakanlıktasınız.

Bana stajyer bakan demiş ancak Gün Sazak da 6 ay Bakanlık yaptı. Gümrüklere getirdiği kanunları hala övüyoruz.

Ben rahmetli Erbakan hocanın, o da 1 yıl başbakanlık yaptı. Erbakan hocanın bakanlığı döneminde İçişleri Bakanlığı yaptım. Biz, görevden alınmadık. Görevden düşürüldük. Bu stajyer bakan, vesayet odaklarıyla, hem de bir kısmının belinde silah varken kafa tuttu ama patronun önünde kafayı eğmedi.


"128 MİLYAR DOLAR ÇARÇUR EDİLDİ"

Bina stoklarına yönlendirildi, büyük çoğunluğu ucuz kredi haline döndürüldü, bina stoklarının eritilmesi dışında dolar alındı. Sonra dolar patladı. Zaten çok acayip bir şey var. ’Faiz sebep, enflasyon sonuçtur.’ Ben böyle ekonomi kuramını duymadım. Duyanlar varsa, Nobel ödüllük bir durum. Şimdi ne oldu zıpladı, onu düşürmek için MB Başkanı faizi arttırdı, o gitti ikinci Başkan faizi indirdi gene gitti, şimdiki durumu aynı tutmaya çalışıyor. Eminim o da aynı tutmaya çalıştığı için yakın zamanda gider. Sayın Erdoğan’ın ’Faiz sebep, enflasyon sonuç’ meşhur iddiası neticesinde 128 milyar dolar çarçur edildi.


’STAJYERLİĞİ TERCİH EDERİM’

Boyun eğmek yerine böyle stajyerliği tercih ederim.

İmamoğlu’yla ilgili yaşanan soruşturma durumu da çok trajedik.

Biz pandeminin en başından itibaren yol gösterici olmaya gayret gösterdik parti olarak. Yapılması gerekenleri söyledik. Zaten ekonomimiz kırılganken pandemiye yakalandık. Biz o zaman Memleket Masası toplantısı önerdik. Buna karşı hem küçük ortak hem de büyük ortağın parti sözcüsünden hakarete varan sözler işittim. Biz muhalefet partisİyiz ancak iktidar yıpransın da insanlar acısından ölsün demiyoruz. Bir muhalefet partisi genel başkanı olarak Sağlık Bakanı’nın doğru yaptıklarını arkasında durduk.

Biz o zaman BionTech’le bağlantı kurun. Ama Rusya ve Çin ile de bağlantı kurun dedik. Çin’in yaptığı pislik, aşı almayın manasına gelmedi bizim için. Çin’in yaptığını kabul etmek mümkün değil.

’TÜRKİYE’NİN KAYNAĞI VAR’

Türkiye’de kaynak yok deniliyor ama 13 uçakla gezmek bir kaynaktır, otomobil havuzları bir kaynaktır, 5 maaş alan danışmanlar bir kaynaktır.

Bu son kapanma işinde Sayın Erdoğan kapanmayı ilan etti ancak o konuşmanın yüzde 70’i Biden’a, yüzde 30’u başka bir şeye dersek, yüzde 5’i öyle. Sadece yüzde 25’i kapanmaya aitti. Mesela şimdi açık hava pazarları açılmaya başlandı. Halbuki bunlar önceden düşünülmeliydi.

"UCUBE SİSTEMİN ÖNÜNDE TIKAÇ OLMAYACAĞIM"

Ukrayna’ya gitmiş Vietnam’a gitmiş gençlerimiz var, burada rahatız diyorlar. Dünün Romanya’sı dünün Bulgaristan’ı bizi geçmiş durumda. Hem demokrasi hem refah anlamında bizi geçmiş durumda. Orada yaşayan buranın iyi tahsilli gençleri var. Dönün bakın. Bu ülkenin Başbakanlık müsteşarı, Telekom’un Yönetim Kurulu üyesi oldu. İddiaya göre yıllık 1 buçuk milyon dolar için. Olmaz. Ciddiyet nerede, hukuk nerede, kural nerede, kurum nerede, ayıptır ya günahtır.

Ben Türkiye’nin bu ucube sistemden kurtuluşunun önünde tıkaç olmayacağım, o kurtuluşu zora sokacak toz zerresi kadar bir davranış içine girmeyeceğim.

Erken seçim bekliyordum da öngörüm çıkmadı. Bir bilgiye dayanmayan öngörüde bulunmuştum. Genellikle kendi arkadaşlarımla ya da diğer siyasi partilerden insanlarla bir araya geldiğimde,  onlara soruyorum. Kasım gibi bekliyorlar ama ben bunun için bir şey diyemeyeceğim. Sahada seçim talebi var. iki şey isteniyor benden, birincisi ’sesimiz olun’ diyorlar ikincisi ’seçimi getirin.’ Ama AK Parti’nin hem teşkilatları, hem yöneticileri, hem milletvekilleri, o kadar vatandaştan korkmuş ki gidemiyorlar, dolaşmıyorlar.

Batı doğu meselesi değil. Ne Çin ne Rusya... Erdoğan’ın başındaki Türkiye’nin yancılıktan başka bir partner durumu yok. Çin’in ve Rusya’nın eşit bir üyesi değil, yancısı. Sayın Erdoğan bu ülkeyi şahsının malı kabul ediyor ve Sayın Erdoğan’ın sevdiği Türkiye’nin sevdiği olmak zorunda, Sayın Erdoğan’ın kişisel olarak nefret ettikleri, Türkiye’nin nefret ettikleri olmak zorunda. Böyle bir dış ilişkiler olamaz. Rasyonellikten uzak hissiyatın en önde olduğu, bipolar bir yönetim ve dış politika anlayışı bu.

Bizim çok iyi bir ekonomik kadromuz var. Türkiye’de ekonominin patronu güven ise güveni sağlayan hukuk, adalet ve demokrasidir. İlk iş hukuk ve adaletin üstünlüğünü tesis edeceğim diyorum soranlara. Derhal bu ihale yasasını çok şeffaf hale getirecek bir değişiklik yapacağız. Sanayiciler üzerindeki vergi yükünü kaldıracağız.

MHP’NİN ANAYASA TEKLİFİNE CEVAP

Sayın Bahçeli’nin durup dururken partili Cumhurbaşkanlığına götürme meselesi ve 2017 de bütün o partili Cumhurbaşkanlık konusuna muhalif olan her bireyin söylediği bütün arızalı ve problemli konuların tamamı gerçekleşti. Bir sistem tasarımı yaptık, yani hukukun metnin üzerine giydirileceği bir sistem tasarımı. Bu Parlamenter sisteme geçişle ilgili kurumlar itibarsız hale getirildiği için vs. biz bu kurumların tasarımını yaptık. Biz bunu önce kendi partimizden yoğurduk. Önce bir taslak metin oldu. Onu büyün arkadaşlarımız yeniden yoğurdu. Bir noktaya getirdik. Ben grup konuşmamda bunu açıklayacağım ama bu bir Allah’ın emri değil. Bu bir yol haritası.

Sayın Bahçeli kendi başına hazırladı, arkadaşlarına talimat verdi, öyle bir şey çıkarıldı mı, yoksa tam tersine, tam metin görüldüğünde herkesi düzeltme konusunda ikna edip, sonra bambaşka bir şeyle mi karşılaşırız, bu da benim geçmişe dayalı soru işaretimdir. Ama bu bizim o masaya düzeltme konusu olarak oturmayacağımızın...

Anayasa Mahkemesi kanunların hukuka uygun olup olmadığını takip eden bir mahkemedir. Sayın Bahçeli Anayasa Mahkemelerinin yöneticilerine kızabilirsiniz ama  kurumsal olarak ateş ettiğinizde o zaman siz kanunların uygulanmasına riyaset eden bir makama karşısınız demektir, o zaman sizin kanunlarla derdiniz var demektir."

 


AKŞENER TAHA AKYOLA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU : Google'da Ara
AKŞENER TAHA AKYOLA ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  TÜGVANIN İCRAATLARI GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR


         Gazeteci Metin Cihan sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda Türkiye Gençlik Vakfı’nda (TÜGVA) görev yapan yöneticiler hakkında kendisine gel

  YARGITAY ÜYESİNDEN ACI İTİRAF


         ’Gruplar haremlik selamlık toplantı yapıyor. Atamalara müdahale ediliyor. Cumhurbaşkanlığı ve Adalet Bakanlığı’na vaziyeti aktardık ama sonuç? Hiç

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim