Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
İMAMOĞLU: İNCELEYİP GEREKİRSE İPTAL EDERİZ
KORKU VE KABUS DUVARINI YIKTIK
Ankara halkı Gökçek’e çalışmış
DİPLOMATI ŞEHİT EDEN TERÖRİST YAKALANDI
REYİZ BİZİ AFRİNE GÖTÜR DEDİ ASKERDEN


AKŞENER:İMAMOĞLU 3 PUAN FARKLA KAZANACAK - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
AKŞENER:İMAMOĞLU 3 PUAN FARKLA KAZANACAK
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 15-06-2019 / 22-55

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
AKŞENER:İMAMOĞLU 3 PUAN FARKLA KAZANACAK
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak büyükşehir belediye başkanlığı seçimi öncesi Kadıköy ve Silivri’de vatandaşlarla bir araya geldi. Akşener, Ekrem İmamoğlu’nun bir kez daha seçileceğinin altını çizdi.

YSK’nın 23 Haziran’da yenilenmesi kararını verdiği İstanbul seçimlerine bir hafta kala İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kadıköy ve Silivri’de vatandaşlarla buluştu.

Konuşmak için program alanına gelen Akşener, vatandaşların büyük sevgisiyle karşılaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki usulsüzlüklerden bahseden Meral Akşener, "Niçin İstanbul diye tutturduklarını anlıyorum" dedi.

İYİ Parti olarak Ekrem İmamoğu’nu desteklediklerini de dile getiren Akşener, İmamoğlu’nun 3 puan farkla yeniden başkan seçileceğini söyledi.

 

Akşener’in konuşmalarından satır başları şu şekilde:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızı 23 Haziran’da yeniden seçmek için oy istiyoruz. Bugün tam 5 ilçeyi gezeceğim. Mesela Kadıköy’de Kartal’da, Ataşehir’de olduğu gibi Belediye Başkanlarımızla birlikteyiz. Millet İttifakı’nın başkanlarının en iyi şekilde işlerini yapacaklarına inanıyorum. Birazcık dertleşelim. 31 Mart akşamına kadar bir yerel seçim yaptık. Yerel seçim değil sanki savaşa gittik. İllet olduk, zillet olduk, terörist olduk. Trabzonlulara en büyük hakaret edildi. Sayın İmmaoğlu Pontus oldu. Giresunlular PKK’lı, Ordulular komünist oldu. Ben bir göçmen kızıyım. 31’ine kadar bu iğrenç dil, iktidarı İstanbul’da nasıl yıktıysa, her siyasi partiye oy veren kardeşlerim o sandığa gidip sayın İmamoğlu’nu nasıl seçtiyse, şimdi o sandığı patlatacaklar."

"NİÇİN İSTANBUL DİYE TUTTURDUKLARINI ANLIYORUM"

"31 Mart’a kadar hem ben İYİ Parti Genel Başkanı olarak, hem de sayın Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı olarak bu seviyesiz dilin egemen olmaması için elimizden geleni yaptık. 31 Mart seçimlerinin suhuletle çözülmesi hem biz Millet İttifakı’nın, hem adaylarımızın hem de teşkilatlarımızın işidir. Sayın Erdoğan’ın 31 Mart’ta konuşmasını önemli bulmuştum. Sonuçlarla barışık, sadece parti Genel Başkanı olmayı bırakıp, 81 milyonun Cumhurbaşkanı olma fırsatını yakalayacağını düşünmüştüm. Sonuçta 3 harfli 5 harfli değil, sonuçta durum duygusal. Seçimlere katılıp sonuçları kabul eden iki siyasi partiyiz."

"Ne kadar büyük paranın yandaşlara aktarıldığını ne kadar büyük bir talan olduğunu insanların arabalarının parasının sizin cebinizden çıktığını pek çok vakfa 850 milyon lira para yatırıldığını, 6 bin arabanın yok olduğunu, binlerce bankamatik müdürünün olduğunu… Anlatamam size nasıl bir talan olduğunu… Niçin İstanbul diye tutturduklarını anlıyorum. Biz iki adaylı bir seçime gitmiyoruz. Biz İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı ile seçilememiş adayı ile seçime gidiyoruz. Yani seçilmiş başkanı yeniden seçtirmek için sandığa gidiyoruz. Bu milli irade gasbı, bu sivil darbe. Bu sayın Erdoğan’ın sandığı tekmelemesi. Bunları hep söyledik. İktidar partisinin düzeltmekle mükellef olduğu ekonomiyi, iki paralık ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin itibarını düşündüğümüz için arıza çıkarmadan sandığa gidiyoruz. Sayın İmamoğlu 31 Mart’ta Millet İttifakı’nın adayı olarak çıktı, bugün 16 milyon İstanbullunun belediye başkanı."

 

"İMAMOĞLU 3 PUAN FARKLA KAZANACAK"

"Benim hesabıma göre 3 puan farkla, Hadi sizin dediğiniz olsun, 5 puan farkla, Kadıköy’de 6 puan ekleyin ama en az 3 puan farkla Sayın İmamoğlu yeniden başkan olacak. Seçilmiş belediye başkanımıza reva görülen muameleyi protesto etmek için o sandıklar patlayacak. Sizden istirhamım var. Sizin sinirlerinize basmaya çalışacaklar yapmayacaksınız. Allah hepinize Eyüp sabrı getirsin. Başta ben olmak üzere sıkılmadık esnaf eli çalınmadık kapı zili kalmayacak. Şu anda meydanda hem CHP’nin hem de İYİ Parti’nin milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu Üyeleri çalışmak için burada. İki partinin vekiller birleştiğinde tüm ilçelerde 4’er vekil görev yapacak. Her sandıkta birer avukat görev yapacak. Oy sayımları bitecek, sonra vakur bir şekilde sevinip ertesi gün Sayın İmamoğlu’na o mazbatayı vereceğiz. Sandık kurulu üyelerimizi sinirlendirmeye çalışacaklar. Onlara uymayıp ıslak imzalı tutanakları alana kadar sandıkları bırakmayacağız. Saat 22’den sonra inşallah İstanbul’da bir şey değişecek, her şey değişecek. Sayın İmamoğlu ikinci defa büyükşehir belediye başkanı seçilecek."

"Siz Kadıköylüler fark etmemiş olabilirsiniz. Ben Üsküdar’da oturuyorum. İnsanlar 18 günde gülmeye başladı. Oy vermeyen kardeşlerimiz bile bizim İmamoğlu demeye başladı. Kibirli ruh halinin üzerimizdeki etkisi değişti. Elbette 18 günde su paraları azaldı, öğrencilerin ödediği akbiller azaldı. Artık İstanbullunun parası İstanbullu için harcanır oldu. Yaşanabilir bir İstanbulla karşı karşıya olduğumuzu 18 günde hissettik. Otobüslerde insanlar birbirlerine daha gülümser olmuş. Böyle bir İstanbul mümkündür. Böyle bir İstanbul’u biz hak ediyoruz. Dolayısıyla 23 Haziran günü saat 22.00’de bu sonuçlar karşılaşacağız."

“ALT TARAFI BİR YEREL SEÇİMDİ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kadıköy’den sonraki durağı ise Silivri oldu. Akşener, Silivri’de İYİ Parti’nin seçim çadırını ziyaret ederek 23 Haziran’da yapılacak seçim hakkında açıklamalar yaptı.

Akşener, şöyle konuştu:

“31 Mart’ta seçimlere gittik, yerel seçimlerdi. Her bir seçim bölgesinde seçim çevresinde hep bir şey söyledim. ‘Millet İttifakı adayları vardı, Cumhur İttifakı ve başka siyasi partilerin adayları vardı. Her ilçemiz ve beldemizde bir tek şey söyledim. Bütün adaylara başarılar diledik, döndüm dedim ki: ‘Ne olur birbirinize düşmeyin, birbirinizle kavgalı hale dönmeyin, arkadaşlık dostluk ve akrabalık ilişkinizi bozmayın, adayların hizmet anlayışı ve projelerine bakıp oy verin.

‘Eğer benim ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu tavrı olmamış olsaydı Cumhur İttifakı’nın yöneticisi olan iki genel başkanın söylemleri ile biz de benzer söylemlerle devam etseydik ‘Allah Allah’ sesleriyle savaşa girerdik. Halbuki alt tarafı bir yerel seçimdi. Bu çerçeve içinde gerilimi azaltıp, kavgayı gürültüyü engelleyerek, birbirimizle kardeşlik hukukumuzun devamını sağlamaya çalışarak, bir seçim geçirdik. Seçmenimiz gereğini yaptı.”

“AK PARTİ VE MHP’YE OY VEREN KARDEŞLERİM DE RAHATSIZ”

“Ekrem İmamoğlu’nu yeniden, bu defa daha farklı, sandıkları patlatarak seçeceğiz. Millet İttifakı’nın iki partisi CHP ve İYİ Parti’nin bütün yöneticileri İstanbul’da. Her bir sokağa girilip, her bir apartman zili çalınıyor. Her bir esnafla el sıkışılıyor."

"Ekrem İmamoğlu’na, ben dahil hepimiz oy istiyoruz. AK Parti’nin en güçlü olduğu ilçelere gittim, esnafın elini sıktım ve gördüğüm şey şudur. AK Parti’ye, MHP’ye oy veren kardeşlerim de kendi iradelerinin gasbı gibi gördüklerinden, sandığın tekmelendiğine inandıklarından, bu seçimde esnaflardan duyduğumu söylüyorum: ‘Geçen seçim Cumhur İttifakı’na oy verdim, bu seçim Ekrem İmamoğlu’na’ diyorlar. Hakikaten arayı açarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ekrem İmamoğlu’nu seçeceksiniz. İnşallah 23 Haziran’da bu tescillenecek."

 

Kaynak Yeniçağ: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuştu!


AKŞENER:İMAMOĞLU 3 PUAN FARKLA KAZANACAK : Google'da Ara
AKŞENER:İMAMOĞLU 3 PUAN FARKLA KAZANACAK


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  DAVUTOĞLU SÖYLEŞİSİ GAZETECİ KOVDURDU


         Eski Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu ile röportaj yapan gazeteciler Akif Beki, İsmail Saymaz ve Yavuz Oğan, Radyo Sputnik’teki (RT FM) programların

  KORKU VE KABUS DUVARINI YIKTIK


         İYİ Parti lideri Meral Akşener 23 Haziran seçimlerinin gerçek kahramanının İstanbul’da yaşayanlar olduğunu söyledi. Akşener, “Se&ccedi

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Pazartesi Sıcak Sıcak 39°C 23°C

Salı Sıcak Sıcak 39°C 23°C

Çarşamba Sıcak Sıcak 38°C 22°C           YORUMLAR
AYŞE SUNA

     TÜRKİYE Kendi kendine yetebilen bir kaç ülke iken saman ithal eden hale geldi. Ülkemizde yapılan güzel ...

ZİYARETÇİ

     Sayın Yazar düşüncelerine imzamı atıyorum. Sesimizi duyuran dillendiren sizlere minnettarım. Suriyelilerin Türkiyeye getirilmesi bir proje mi. ...

AYŞE SUNA

     TÜRKİYE Kendi kendine yetebilen bir kaç ülke iken saman ithal eden hale geldi. Ülkemizde yapılan güzel ...

YILMAZ DEMİR ÖZÇELİK

     Siyaset DUY artık, Genel Kurmay DUY Artık, Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü DUY artık LÜTFEN ...

ASTO

     Aydında Güzel şeyler Oluyor. Değerli Rektörümüzün yeni misyonu ADÜ yü şaha kaldırdı. Yıllardır bu araziler boş ...

SENEM BOZKURT

     Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesini bir Aydınlı olarak çok bilmiyoruz. Yönetimi kutlar başarılar dilerim. Ülkemizde Ziraat ...


           ANKET
BAŞKANLIK SİSTEMİNİ NASIL BULUYORSUNUZ?
% 0 √ Toplam : 0 - Başarı Buluyorum.
% 34 √ Toplam : 10 - Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 2 - Revizyon Gerekir
% 60 √ Toplam : 18 - Parlamenter Sisteme dönülmeli.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim