Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
SOYLU: CİDDİ GÖÇ TEHDİDİ İLE KARŞIKARŞIYAYIZ
İMAMOĞLU TAKSİ ŞOFÖRLERİNİN ÜÇRETİNİ AÇIKLADI
Özbekistan Sandığa Gitti
Akşener: Biz hazırız, şimdi onlar düşünsün
11. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi Gerçekleşti


ALİYEV: KARABAG XX1 YÜZYILIN YENİ BİR SAVAŞI - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haber
 
ALİYEV: KARABAG XX1 YÜZYILIN YENİ BİR SAVAŞI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 11-09-2021 / 14-54

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
ALİYEV: KARABAG XX1 YÜZYILIN YENİ BİR SAVAŞI

Azerbeycan Cumhurbaşkanı Başkomutan İlham Aliyev bu savaşı XXI yüzyılın yeni bir savaşı olarak nitelendirdi.

 Büyük Vatanseverlik Savaşı’ndaki şanlı zaferin üzerinden aylar geçmesine rağmen, güçlü Azerbaycan Ordusunun şanlı zaferinin sevincini hala yaşıyoruz.

Ordumuzun yeni savaş modeli, yani yürütülen operasyonlar ve savaşın sonuçları, dünya çapında askeri analistler tarafından hala tartışılıyor. Bazı uzmanlar tarafından "akıllı savaş" olarak adlandırılan bu savaş, belirli koşullar için çok doğru bir hesaplama ve benzersiz bir strateji kullanır. İnsansız hava araçları yeni bir savaş formatının temellerini attı. Ordumuzun uyguladığı modern muharebe taktikleri, dünya askeri pratiğinde yeni nesil bir savaş olarak değer görmektedir.

Stratejik olarak önemli tatbikatlar

 

Büyük Vatanseverlik Savaşı’nın sona ermesine rağmen, ordumuzun uluslararası standartlara uygun olarak daha da güçlendirilmesi ve modernizasyonu bir öncelik olmaya devam etmektedir. Bu bağlamda, kardeş Türkiye ile ortak tatbikatlar yoluyla bu alandaki işbirliğinin genişletilmesi stratejik önem taşımaktadır.

Azerbaycan ve Türkiye Silahlı Kuvvetleri arasında 2013 yılından bu yana ortak askeri tatbikatların düzenlenmesi, her iki ülke ordularının muharebe kabiliyetinin artırılması, silahlı kuvvetler arasında deneyim alışverişi, farklı türdeki birliklerin etkileşimi açısından büyük önem taşımaktadır. . Bu nedenle, iki ülke ordularının katılımıyla ve her türlü askeri birliğin katılımıyla gerçekleştirilen tatbikatların sayısı her yıl artıyor.

İki kardeş ülke arasındaki askeri işbirliği anlaşmasına göre hem Türkiye’de hem de ülkemizde tatbikatlar yapılıyor. İki ülke Hava Kuvvetlerinin Konya’da katılımıyla kurtarılan Laçın bölgesinde ortak taktik uçuş tatbikatları "TurAz Şahini - 2021" ve ortak muharebe taktik tatbikatları devam ediyor.

Konya’da gerçekleştirilen tatbikatlarda, iki ülke Hava Kuvvetleri arasında ortak harekat ve farklı özelliklere sahip savaş uçakları arasındaki iletişimin koordinasyonu konusunda etkileşim olasılığını araştırıyor. Aynı zamanda, konvansiyonel düşman hava savunmalarının ve stratejik askeri tesislerin hava saldırıları ile imha edilmesinin yanı sıra yakın hava muharebesi ve diğer görevler başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Eğitimler 17 Eylül’e kadar sürecek.

Laçın’daki eğitimin temel amacı, muharebe operasyonlarının etkileşimi ve koordinasyonunun yanı sıra komutanların askeri karar verme ve birim yönetimi becerilerinin geliştirilmesiydi.

Eğitim, zorlu arazilerde modern savaş teçhizatı ve diğer askeri teçhizatı kullanma becerilerini geliştirmeye özel önem veriyor.

Görüldüğü gibi iki ülke arasındaki ortak tatbikatların sayısı önemli ölçüde arttı. Bütün bunlar, 2010 yılında Azerbaycan ile Türkiye arasında imzalanan stratejik işbirliği anlaşmasına uygun olarak yapılıyor. Ayrıca, Azerbaycan ile Türkiye arasında uzun vadeli askeri işbirliği planları var. Bu, askeri eğitimden lojistiğe ve savunma sanayisine kadar yeni ortak işbirliği konularını içeriyor. Gelecekte, iki ülke arasındaki kapsamlı askeri işbirliğini güçlendirmek için yeni fırsatlar var. Türkiye, taktik ve stratejik dönemde Azerbaycan’a askeri desteğini sürdürmeye kararlıdır.

Her zamanki gibi ortak tatbikatlar Ermenistan’da ciddi endişelere yol açtı. İddiaya göre bu tatbikatlar askeri-politik baskı aracıdır. Ancak mağlup ülke, eğitim alanının Azerbaycan toprağı olduğunu bilmelidir ve bu nedenle ülkemiz, Rus barış güçlerinin geçici olarak kontrol ettiği alanlar da dahil olmak üzere, kendi topraklarında herhangi bir yerde operasyon yapma hakkına sahiptir.

Azerbaycan Ermenistan’a herhangi bir askeri baskı yapmak istiyorsa, Başkomutan İlham Aliyev’in oluşturduğu Zafer Ordusu’nun tek bir saldırısı yeterli olacaktır. Tıpkı 44 gün savaşında olduğu gibi. 

Tatbikatlara gelince, genel olarak, Azerbaycan’ın modern zamanlarda güvenilir bir stratejik ortağı olan Türkiye ile ilişkilerin güçlendirilmesi ve genişletilmesi, Azerbaycan’ın dış politikasının önemli bir parçasıdır. İki ülke arasındaki tarihsel köklere ve kardeşliğe dayanan ilişkiler siyasi, ekonomik, ticari, insani, askeri ve diğerleridir. alanlarında başarılı bir şekilde gelişmektedir. Her iki ülke de, dünyadaki bir dizi önemli jeopolitik ve jeoekonomik süreçlerin bulunduğu karmaşık bir bölgede güvenilir stratejik ortaklar olarak ilişkilerin sürekli gelişimine ve daha da güçlendirilmesine olan ilgilerini pratik adımlarla göstermektedir. Bu öğretiler aynı zamanda birlik ve kardeşliğin tecellisidir.

 

Dünyanın en güçlü orduları arasında

 

Her ne kadar savaş bitmiş olsa da Başkomutan’ın orduya gösterdiği özen ve özen, muharebeye hazırlık, malzeme ve teknik tabanın sürekli güncellenmesi ve en önemlisi her askerin yüksek düzeyde muharebeye hazır olması her zaman bir bütün olarak kalır. öncelik.

Çünkü Vatanseverlik Savaşı, güçlü bir ordunun yaratılmasının, Silahlı Kuvvetlerimizin en modern silahlarla donatılmasının, personelin profesyonellik ve askeri vatanseverlik düzeyinin yükseltilmesinin, ordunun ve halkın birliğinin sağlanmasının temel gerçekler olduğunu göstermiştir. büyük zafer. Azerbaycan Ordusu, Büyük Vatanseverlik Savaşı’ndaki zaferiyle, bugün dünyanın en güçlü, en modern, en iyi hazırlanmış ve son derece yetenekli orduları arasında layık bir yere sahip olduğunu açıkça kanıtlamıştır.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev askeri inşaat alanında reformlar gerçekleştirmeye devam ediyor. Kurtarılmış topraklarımızda yeni askeri birlikler kuruluyor ve en son askeri teçhizatla donatılıyorlar. Tüm askeri birliklerin maddi ve teknik altyapısını güçlendirmek için tutarlı çalışmalar yapılıyor.

Şu anda Güney Kafkasya’nın en güçlü askeri gücüne sahip olan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, dünyanın en güçlü 50 ordusu arasında yer alıyor. Büyük Vatanseverlik Savaşı’nın üzerinden 11 ay geçmesine rağmen, gelişmiş ülkelerden askeri uzmanlar hala Azerbaycan Ordusunun modern muharebe taktikleri olan Şuşa operasyonunu konuşuyorlar.

Önümüzdeki ana görevlerden biri, orduyu daha da güçlendirmek, muharebe kabiliyetini sürekli artırmak, modernize etmek ve en son askeri teknolojilere hakim olmaktır. Şu anda, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri BDT’de savaşa hazırlık konusunda ön saflarda yer almaktadır. Bugün Azerbaycan, dünyanın askeri açıdan gelişmiş ülkelerinin sahip olduğu stratejik silahlara sahiptir. Ülkemizin gelişmiş askeri-sanayi kompleksi de bu güce katkıda bulunmaktadır. Son yıllarda oluşan dinamik askeri sanayi nedeniyle çeşitli türlerde askeri teçhizat, zırhlı araçlar, insansız hava araçları ve küçük silahlar üretilmektedir. Azerbaycan, fabrikalarında üretilen askeri ürünleri ordumuza önemli ölçüde tedarik edebilir. Savunma Sanayii Bakanlığı’na bağlı işletmeler 1.000’den fazla çeşit askeri ürün üretmektedir. Bakanlığın 23’ü aşkın işletmesinde son teknoloji ve ekipmanlarla donatılmış 50’den fazla yeni üretim tesisi kuruldu. Üretim alanlarında modern dijital yazılıma sahip 25’ten fazla gelişmiş dijital hat ve ekipman kuruldu. 2.200’den fazla farklı makine, 10.000 cihaz, alet ve cihaz satın alınarak devreye alındı.

Azerbaycan’ın şu anda kendini savunma ve düşmanı yok etme aracı olarak küçük ve orta boy ateşli silahlar üreten birkaç ülkeden biri olduğu belirtilmelidir. Bugün ülkemiz dünyada modern ve kaliteli askeri ürünlerin üreticisi olarak tanınmaktadır. Başarılar, dünya pazarında rekabetçi ürünlerin piyasaya sürülmesi için koşullar yaratır ve sadece silahlı kuvvetlerimizde değil, aynı zamanda bir dizi yabancı ordunun silahlanmasında da kabul edilir.

Kısacası Azerbaycan, Güney Kafkasya’da ordusuna iç kaynaklar pahasına askeri teçhizat ve mühimmat sağlama kapasitesine sahip tek ülkedir. Bütün bunlar, Azerbaycan’da ordu inşası alanındaki reformların kapsamlı bir şekilde uygulandığını göstermektedir. Ordunun cephaneliği en modern silahları içerir, birliklerin savaş kabiliyetini arttırır ve askerlerin sosyal koşullarını iyileştirir. Bütün bunlar, İlham Aliyev’in Başkomutan olarak kararlı faaliyetinin bir başka pratik sonucudur.

 


ALİYEV: KARABAG XX1 YÜZYILIN YENİ BİR SAVAŞI : Google'da Ara
ALİYEV: KARABAG XX1 YÜZYILIN YENİ BİR SAVAŞI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  KKTC BAŞBAKANI ERSAN SANERSADECE BEN


         KKTC Başbakanı Saner, ’müstehcen’ görüntülerini içeren video hakkında açıklama yaptı ve "çok çirkin bir i

  SINIR ÖTESİ OPERASYON TEZKERESİ TBMM’DE


         Suriye ve Irak’a sınır ötesi operasyonunun 2 yıl daha uzatılmasını öngören tezkere Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayy

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim