Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
İzmir’de Onur Haftası yasağı kaldırıldı
SAYIŞTAYDAN APAR TOPAR AÇIKLAMA GELDİ
EL EMEKLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
İMAMOĞLU: İSTANBUL BELEDİYESİ OLACAK
Türkiye F-35 parça üretimini sürdürüyor


BAKAN ALBAYRAKTAN GENÇLERE TAVSİYELER - EKONOMİ - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
BAKAN ALBAYRAKTAN GENÇLERE TAVSİYELER
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 29-07-2018 / 23-03

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Ekonomi Haberleri  
BAKAN ALBAYRAKTAN GENÇLERE TAVSİYELER
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, ’Yazımda Kardeşlik Var’ projesinin kapanış programında konuştu. Albayrak, "Dünyanın parmakla gösterdiği ülke olacağız, bize şimdiye kadar bu topraklardan olmayan insanları rol model olarak gösterdiler" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Doğu ile Batı arasında her gün çarpışma, çatışma, ekonomik, siyasi ve askeri büyük meydan okumaların yaşandığı bir dönemde Türkiye’nin önce içeride sonra coğrafyasında ve küresel iklimde bütün dünyanın parmakla gösterdiği bir ülke olmaya doğru hızla ilerlediğini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen ve Doğu ve Güneydoğulu gençlerin ağırlandığı "Yazımda Kardeşlik Var" projesinin kapanış programı, Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Bakan Albayrak, burada yaptığı konuşmada, programın binlerce gençle ’gönül köprüsü’ oluşturacak kardeş şehir projesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu’daki öğrencileri güzel bir iklime getirmek amacıyla başladığını kaydetti.

Projenin tekamül noktasında ve ileri safhalarının içeriğini dinlediğinde çok heyecanlandığını ve manen çok güzel bir muhabbet duyduğunu anlatan Albayrak, Diyanet İşleri Başkanı’na bu ilk adımın yeterli olmadığını, Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak maddi ne gerekiyorsa yapılacağını söylediğini ifade etti.

Tarihten rol model olarak alınacak insanların başında Hazreti Muhammed’in geldiğini, bunun yanı sıra çok sayıda kutup yıldızı olduğunu aktaran Albayrak, "Son 16 yılda Türkiye’nin büyük ve güçlü ülke olma yolculuğunda, bazı şeyler birileri tarafından bu coğrafyada unutturulmaya çalışılsa da inşallah yeniden yeşermek için bunlar hatırlatılan bir nesil olarak tarihe geçeceksiniz. Sizden sonraki nesiller de maalesef coğrafyamızda, bu topraklardan olmayan, bu ruh ikliminden olmayan insanları, sizlere ve bizlere özellikle gençliğimize rol model olarak gösterdiler." diye konuştu.

"BİZE YORGUNLUK YOK"

Albayrak, Selahaddin Eyyubi’nin Kudüs için uykuyu kendine haram kıldığını ve döşekte yatmayı zül gören bir rol model ve lider olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Bu liderin sadece Kürt dünyasına değil, sadece İslam dünyasına değil, dünya tarihine rol model olacak kişileri bize unutturmaya çalıştılar. Ama bu ve benzeri programlar özelinde bu ihya ve yeniden diriliş programları vesilesiyle bir millet, bir ümmet şuuruyla siz, yeniden Allah’ın izniyle dirilişin ilk tohumları olacaksınız. Bize yorgunluk yok. Hayat felsefesini şöyle koymuş bir insanım. Sıkıntılarda yukarıya, rızıkta da aşağıya bakacağız. Sıkılıp, bunaldığım zaman yukarıya bir bakıyorum; ülkemizin başında öyle bir Cumhurbaşkanı var ki yorulmak nedir bilmiyor. O kadar yorulduğu ve koşturduğu bir iklimde bize yorgunluk, uyku falan yok. Çıta o kadar yüksek ki daha çok çalışmamız lazım. Peki şuur, inanç noktasında, davası, milleti ve ümmeti olan böyle bir lidere yakışan bir ülke, birey olmak için tıpkı 15 Temmuz’daki gibi nasıl 81 milyon yek vücut olduysa, bu salonda bir araya gelen sizler, burada aldığınız aşkı ve muhabbeti memleketlerinize gittiğinizde yeşertmekle mükellefsiniz."

Yurt dışında gidilen her noktada Türkiye’ye bakışın olumlu yönde değiştiğine, sevginin arttığına tanık olduklarını anlatan Albayrak, Zambiya halkının Türkiye halkına selamları ve duaları olduğunu belirtti.

"KENDİNİZİ ÇELİK GİBİ YETİŞTİRMEK ZORUNDASINIZ" 

Mehmet Akif Ersoy’un 100 yıl önce ’Şerde vahdet, Hakta tefrika’ resminin tersine dönmesiyle bu milletin ve ümmetin yüzünün güleceği yönündeki sözlerini hatırlatan Albayrak, şunları dile getirdi:

"Akif’in bu desturu 100 yıl sonra yeşermeye başladı. İşte bu gençler, bu salonu dolduranlar, sizler Hak’ta vahdeti dirilteceksiniz. Geçtiğimiz seçim döneminde bu vesileyle gezdiğimiz ve dokunduğum siz kardeşlerimden gördüğüm resim, beni inanılmaz mutlu etmişti. Çünkü Türkiye özellikle dünyanın yeni bir ümit ve umut kapısını araladı. Takip ediyorsunuz değil mi? Her gün bir şeyler oluyor. Büyük resimde Doğu ile Batı arasında her gün çarpışmaya ve çatışmaya, ekonomik, siyasi ve askeri büyük bir meydan okumaya gittiği böyle bir dönemde, bizler önce içeride, sonra coğrafyamızda ve küresel iklimde bütün dünyanın parmakla gösterdiği bir ülke olmaya doğru hızla ilerliyoruz. İşte bunun temeli ve ruhu bu vahdet şuurundan geçiyor. Geçtiğimiz 15 yıla baktığımızda sadece bu coğrafyada 2 milyondan fazla ölen insan var. Ölenlerin, nesebi ne, memleketi ne? Araplar, Kürt, Türk, Türkmen var mı? İki milyondan fazla ölen bu insanların tek ortak noktası nedir biliyor musunuz? Müslüman olmasıdır. Ve adı sözde Müslüman geçinen, bu radikal ama kökü dışarıda -Müslüman değil- bu yapılar ve örgütler üzerinden ümmetin kılıçtan geçirildiği bir dönemden geçiyoruz. Bu şuurdan dolayı da sadece ülkemizin ve ümmetin birliği için değil, bölgedeki mazlum kardeşlerimiz için akrabalarımız için bu resmi görüp, kendinizi bu şuurla çelik gibi yetiştirmek zorundasınız."

Albayrak, bu ve benzeri programların manevi iklimleri, 780 bin kilometre karenin ötesine taşıyacak bir inanç ve şuurla, bu yüzyılın hem ülkenin hem de ümmetin yüz yılı yapacağını vurguladı.

"Biz kadere iman etmiş bir dinin mensuplarıyız" diyen Albayrak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz sadece ve sadece emrolunduğumuz seferi Allah’ın elinde olduğu galibiyetine teslim olmuş bireyler olarak, son nefesimize kadar iyiliği emretmek, kötülükten sakındırmak şuuruyla hareket etmek zorundayız. Onun için hepiniz bu güzel program vesilesiyle hatıralarınızı ve memleketinizden getirdiğinizi bütün bu yelpazeyi, İstanbul gibi onlarca isminin arasında benim en çok sevdiğim belki de Dersaadet’ten alacağınız bu güzellik ve mutluluğu coğrafyanıza götürüp, inşallah bu yüz yılın en güzel yüz yıl olması için bu mücadeleyi ortaya koymanız duasıyla hepinizi Allah’a emanet ediyorum." 

Program, 2 aydır İstanbul’da kamp yapan öğrencilerin ilahiler okuması ve bir tiyatro oyunu sergilemesinin ardından sona erdi. 

 

Kaynak Yeniçağ: 


BAKAN ALBAYRAKTAN GENÇLERE TAVSİYELER : Google'da Ara
BAKAN ALBAYRAKTAN GENÇLERE TAVSİYELER


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        EKONOMİ

  TÜRKİYE F-35 PARÇA ÜRETİMİNİ SÜRDÜRÜYOR


         Türkiye’nin F-35 programından çıkarılmasına ilişkin açıklama yapan ABD’li silah şirketi Lockheed Martin’in F-35 programı yö

  TCMB’DAN BANKALARA DÜŞÜK FAİZLİ LİKİDİTE


         Merkez Bankası Piyasa Yapıcı bankalara açık piyasa işlemleri çerçevesinde likidite imkanı kullandırılmasına karar verdi. Uygulanacak faizinse po

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Cuma Sıcak Sıcak 34°C 20°C

Cumartesi Sıcak Sıcak 36°C 19°C

Pazar Sıcak Sıcak 39°C 21°C           YORUMLAR
AHMET KURTULMUŞ SS UZMANI

     Aydın İl Bazında Farklı afetlere sık sık karşılaşmaktadır. Sanırsınız sadece Deprem riski ile karşı karşıyayız. Sel ...

UMUT ARAMA KURTARMA

     Birkaç gündür ikimizin özellikle Nazilli bölgesinde yaşanan aşırı yağış ve zaman zaman 80 km üzerine çıkan ...

CANAN KAYA

     Sayın Yazar Yazınızı zevkle okudum. İroni ile neler neler anlatmışsınız Tebrikler yazınızı bekler olduk. Başarılar. Kutluyorum. ...

AKIN TEKİN

     Ak parti ayağına sıkmaya devam ediyor. Seçimleri Gündemi profesyonelce yöneten parti gitmiş. Her telden çalan bir ...

İZAK DERNEĞİ

     Yazınız güncel suni gündem seçim çalışmaları ile her gün yaşanan deprem afetlere dikkat çekecek bir önemli ...

ATEŞ SAVAŞCISI

     Sayın yazar Büyük şehir Yasası Kapsamında Aydında Afet Koordinasyonu için bir kağıt üzerinde ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ...


           ANKET
Sizce yayında hangi aday daha inandırıcı ve doğru konuşuyor ?
% 48 √ Toplam : 10 - 1- EKREM İMAMOĞLU
% 43 √ Toplam : 9 - 2- BİNALİ YILDIRIM
% 10 √ Toplam : 2 - 3- İKİSİNİDE BEĞENMEDİM
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim