Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Biden ilk icraatı Meksika Duvarını iptal
80 YAŞ AŞILAMA BAŞLIYOR
Erdoğan: 150 yeraltı barajını tamamlamayı hedefliyoruz
POLİS HDP BİNASINA OPERASYON DÜZENLEDİ
CAN DOSTLARI SEVGİ VE MAMAYA DOYDULAR


Bakkallar Odası Başkanı Emin Bağcı’İsyan etti - EKONOMİ - Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
 
BAKKALLAR ODASI BAŞKANI EMİN BAĞCI’İSYAN ETTİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 12-12-2020 / 19-47

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Ekonomi Haberleri  
Bakkallar Odası Başkanı Emin Bağcı’İsyan etti

Mart ayı başından itibaren yaşanan pandemi sürecinde Bakkal, market,bayi  esnafımız Ticari olarak çok zor durumlara düşmüş,bunların bir bölümü işyerini kapatmış kalanları kredi ve diğer borçlanmalarla işyerini açık tutmaya çalışmıştır.Esnaf bir yandan Can derdiyle uğraşırken diğer yandan kazanmasa da her ay  vergi,Sgk,Bağ-Kur,kira,elektrik,kredi vb.borçları ödemek için çok zorlu bir mücadele vermektedir.Sokağa çıkma yasağı ve kısıtlı çalışma saatleri uygulamalarında esnafın Gelir/Gider dengesi düzelmeyecek şekilde bozulmuştur.

Yaşadığımız Aralık ayında pandemi nin daha da ağırlaşması nedeniyle bazı ek tedbirlerin alınması gerekmiş ancak  bu tedbirler zaten Can Çekişmekte olan Esnafımızı tamamen bitirme noktasına getirmiştir.Esnafın hafta içi çalışma süreleri iyice kısaltılmış hafta sonları sokağa çıkma yasağı nedeniyle esnafın satış yapacağı kısıtlı saatlerde Alkollü İçki Satışı Yasağı getirilerek son darbe vurulmuştur.
  
İçişleri bakanlığı Genelgesinde Hafta sonu İçki satış yasağı ile ilgili olarak herhangi bir kısıtlamadan söz edilmezken uygulamada kolluk kuvvetleri İçki Satılan bazı yerleri zorla kapatmıştır.Son olarak Genelgede olmamasına rağmen Emniyet Müdürlülüklerince hafta sonu içki satışı yapılmayacağına ilişkin bildirimler yapılmaktadır.Bu durum çok çelişkili durumlar yaratmakta olup bu durumda  Esnaf ne yapacağını bilemez hale gelmiştir.

Zaten iyice kısıtlanmış çalışma saatlerinde bir de alkollü içki satış yasağı getirmenin Pandemi ile mücadelede ne işe yaradığı konusunda herhangi bir açıklama veya gerekçe bu güne kadar açıklanamamıştır.Bu yasağın herhangi makul bir gerekçesi yoktur.Bu haliyle bu yasak niyet böyle olmazsa bile  fiilen Alkollü içki Satışını yasaklamak anlamına gelmektedir.Ayrıca  Esnafımızın  450 tl ödeyerek satış ruhsatını aldığı ürünleri satamaz hale getirilmesi ticaret serbestisine yapılmış bir engellemedir.

Esnafımızı kendi içinde  Büfe ve bakkal,Market şeklinde ayırımlara tabi tutarak Büfelere daha ağır şartlar getirmek esnafın kendi içinde ayrı bir mağduriyet yarattığı gibi haksız rekabet şartlarını da ağırlaştırmıştır.Böyle bir ayırım makul ve gerçekçi değildir,Bunun Pandemi ile mücadelede herhangi bir faydası da yoktur.

Devletine yük olmak istemeyen alın teri ile çalışarak vergi, Sgk, kredi vb. ödemelerini zamanında yapmak isteyen Esnafımıza bu sıkıntılı  dönemde açık olduğu saatlerde alkollü içki sattırmamak onları kendi içlerinde ayırıma tabi tutmak sorunları daha çok ağırlaştırmaktadır.Bu yasak hem müşterilerle Esnafın arasını bozmakta hem de kolluk kuvvetlerini meşgul ederek iş yüklerini gereksiz yere  arttırmaktadır.

Esnafımız hayatta kalabilmek için destek beklemektedir.Bütün sorunlara son bir haftada yeni eklenen Alkollü içki Satış yasağının kaldırılması,Esnafın kendi içinde yaratılan yapay ayırımlara gidilmemesi ,bu kararların yeniden değerlendirilmesi talebimizi yetkililerden  istiyoruz.        
 
Unutmayalım ki  her zor dönemde Bakkal ,Bayii, Market Esnafı, kapısı ilk çalınan kesimdir.Esnafımızı kendi ellerimizle yok etmeyelim.


Bakkallar Odası Başkanı Emin Bağcı’İsyan etti : Google'da Ara
Bakkallar Odası Başkanı Emin Bağcı’İsyan etti


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        EKONOMİ

  ERDOĞAN: 150 YERALTI BARAJINI TAMAMLAMAYI


         Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır-Silvan Barajı Gövde Dolgu Çalışması Tamamlanması Merasimi ve Ergani Barajı, Başlar Barajı ve Ergani İçme Suyu Ar

  VATANDAŞ 100 MİLYAR BORCUNU YAPILANDIRDI


         Kamunun 500 milyar lirayı bulan prim ve vergi alacaklarının yeniden yapılandırılmasında bugüne kadar yapılan başvuruların toplamı 100 milyar liraya yaklaştı. 2

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
MUSTAFA ŞENER

     AKP nin Hukuk Anlayışı. AKP Kazanana kadar her şey mübah. İstanbulu unutmadık. Mutlaka Birşeyler oldu dendi. ...

CEREN KUTLUAY

     Harika bir araştırma. Yazı çok değerli bilgileri içeriyor. Emeğinize sağlık. ...

VELİ

     Her şeye çeza kesen RTÜK Nerdesin. Bir işlem için emirmi bekliyorsun.... ...

ASTO STK PLATFORMU

     Toplumu Ayrımcılığa, Bölücülüğe, Irkcılığa sevkeden bu tarz insanların televizyonlara çıkartılmaması lazım. Konuşanlar kadar konuşmasına müsade edenlerde ...

VELİ TİRYAKİ

     Aydında çalışmalarını yakınen takip ettiğim güzel çalışmalara imza atan Hayvan Hakları Hareketi Derneği Başkanı Jale Koç ...

KÜRŞAT ALPEREN

     Bu dönem Can Dostları Kedilerimizin üreme dönemi bu demektirkki bir ay sonra beslenmesi gereken üç kat ...


           ANKET
İSTANBUL KANALI DEVLET PROJESİ MİDİR?
% 32 √ Toplam : 15 - DEVLET PROJESİDİR
% 62 √ Toplam : 29 - RANT PROJESİDİR
% 7 √ Toplam : 3 - FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim