Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AŞI OLMAYANLAR AMERİKAYA GİREMEYECEK
KORANA BUGÜN DE 231 CAN ALDI
Erdoğan: ’ABD’yle Ortak Çıkar ve Değerlere
ABD’DE TÜRKEVİ DUALARLA AÇILDI
Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenler kazandı


Bakkallar Odası Başkanı Emin Bağcı’İsyan etti - EKONOMİ - Ajans 09/ Aydın Haber
 
BAKKALLAR ODASI BAŞKANI EMİN BAĞCI’İSYAN ETTİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 12-12-2020 / 19-47

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Ekonomi Haberleri  
Bakkallar Odası Başkanı Emin Bağcı’İsyan etti

Mart ayı başından itibaren yaşanan pandemi sürecinde Bakkal, market,bayi  esnafımız Ticari olarak çok zor durumlara düşmüş,bunların bir bölümü işyerini kapatmış kalanları kredi ve diğer borçlanmalarla işyerini açık tutmaya çalışmıştır.Esnaf bir yandan Can derdiyle uğraşırken diğer yandan kazanmasa da her ay  vergi,Sgk,Bağ-Kur,kira,elektrik,kredi vb.borçları ödemek için çok zorlu bir mücadele vermektedir.Sokağa çıkma yasağı ve kısıtlı çalışma saatleri uygulamalarında esnafın Gelir/Gider dengesi düzelmeyecek şekilde bozulmuştur.

Yaşadığımız Aralık ayında pandemi nin daha da ağırlaşması nedeniyle bazı ek tedbirlerin alınması gerekmiş ancak  bu tedbirler zaten Can Çekişmekte olan Esnafımızı tamamen bitirme noktasına getirmiştir.Esnafın hafta içi çalışma süreleri iyice kısaltılmış hafta sonları sokağa çıkma yasağı nedeniyle esnafın satış yapacağı kısıtlı saatlerde Alkollü İçki Satışı Yasağı getirilerek son darbe vurulmuştur.
  
İçişleri bakanlığı Genelgesinde Hafta sonu İçki satış yasağı ile ilgili olarak herhangi bir kısıtlamadan söz edilmezken uygulamada kolluk kuvvetleri İçki Satılan bazı yerleri zorla kapatmıştır.Son olarak Genelgede olmamasına rağmen Emniyet Müdürlülüklerince hafta sonu içki satışı yapılmayacağına ilişkin bildirimler yapılmaktadır.Bu durum çok çelişkili durumlar yaratmakta olup bu durumda  Esnaf ne yapacağını bilemez hale gelmiştir.

Zaten iyice kısıtlanmış çalışma saatlerinde bir de alkollü içki satış yasağı getirmenin Pandemi ile mücadelede ne işe yaradığı konusunda herhangi bir açıklama veya gerekçe bu güne kadar açıklanamamıştır.Bu yasağın herhangi makul bir gerekçesi yoktur.Bu haliyle bu yasak niyet böyle olmazsa bile  fiilen Alkollü içki Satışını yasaklamak anlamına gelmektedir.Ayrıca  Esnafımızın  450 tl ödeyerek satış ruhsatını aldığı ürünleri satamaz hale getirilmesi ticaret serbestisine yapılmış bir engellemedir.

Esnafımızı kendi içinde  Büfe ve bakkal,Market şeklinde ayırımlara tabi tutarak Büfelere daha ağır şartlar getirmek esnafın kendi içinde ayrı bir mağduriyet yarattığı gibi haksız rekabet şartlarını da ağırlaştırmıştır.Böyle bir ayırım makul ve gerçekçi değildir,Bunun Pandemi ile mücadelede herhangi bir faydası da yoktur.

Devletine yük olmak istemeyen alın teri ile çalışarak vergi, Sgk, kredi vb. ödemelerini zamanında yapmak isteyen Esnafımıza bu sıkıntılı  dönemde açık olduğu saatlerde alkollü içki sattırmamak onları kendi içlerinde ayırıma tabi tutmak sorunları daha çok ağırlaştırmaktadır.Bu yasak hem müşterilerle Esnafın arasını bozmakta hem de kolluk kuvvetlerini meşgul ederek iş yüklerini gereksiz yere  arttırmaktadır.

Esnafımız hayatta kalabilmek için destek beklemektedir.Bütün sorunlara son bir haftada yeni eklenen Alkollü içki Satış yasağının kaldırılması,Esnafın kendi içinde yaratılan yapay ayırımlara gidilmemesi ,bu kararların yeniden değerlendirilmesi talebimizi yetkililerden  istiyoruz.        
 
Unutmayalım ki  her zor dönemde Bakkal ,Bayii, Market Esnafı, kapısı ilk çalınan kesimdir.Esnafımızı kendi ellerimizle yok etmeyelim.


Bakkallar Odası Başkanı Emin Bağcı’İsyan etti : Google'da Ara
Bakkallar Odası Başkanı Emin Bağcı’İsyan etti


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        EKONOMİ

  TÜRKİYENİN İLK DİHASI GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR


         BAYKAR Savunma, yarın Atatürk Havalimanı’nda başlayacak TEKNOFEST’te ilk kez Dikey İniş-Kalkışlı İnsansız Hava Aracı Bayraktar DİHA’nın katılımcılarla buluşacağ

  DİYANETTEN ENFLASYON HUTBESİ


          Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 17 Eylül 2021 Cuma Hutbesi’nin konusu "Ticaret Hayatında Helal Haram Bilinci" oldu. Bu haftaki hutbede "Allah’

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim