Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Ahmet Davutoğlu’ndan Bahçeli çıkışı
MERAL AKŞENERDEN GRUPTA ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Bayraktar’dan SİHA’lara ilişkin iddialara cevap
RUSYA İKİNCİ KORONA AŞISI ÜRETİMİNE BAŞLADI
ERMENİLER YİNE ATAŞKES İHLALİ YAPIYOR


CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU YENİDEN - - Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
 
CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU YENİDEN
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 26-07-2020 / 09-30

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Haberleri  
CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU YENİDEN

CHP’nin “Hedef iktidar” sloganıyla Bilkent Odeon Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 37. Olağan Kurultayı’nın ilk gününde bin 356 delegeden bin 251’nin oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkanlığa seçildi.

Kurultayda sadece Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, delege desteğini alabildi ve yeniden aday oldu. Genel Başkanlığa adaylığını duyuran PM üyesi İlhan Cihaner ile Tolga Yarman ve Aytuğ Atıcı adaylık için gereken 68 delegenin imzasını alamadı.

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan PM üyesi İlhan Cihaner, kendisine imza verecek delegelerin engellendiğini söyleyerek, “100’ün üzerinde imza ile bugüne geldik, birçok arkadaşımız bizim ofisimize gelirken yoldan çevrildi. Belediye başkanları aşıyla, işiyle tehdit etti. O belediye başkanları ve genel başkan yardımcılarını da biliyorum. Bu alçaklıktır. AKP’nin yapmadığını siz yaptınız” diye konuştu.

KURULTAYA ÇERÇİOĞLUNUN KONUŞMASI DAMGA VURDU

CHP 37. Olağan Kurultayı’na divan başkanlığına seçilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun konuşması damga vurdu. Çerçioğlu, kadına şiddete karşı İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme tartışmalarına değinerek, "İstanbul Sözleşmesi’ni feshetmek, kadına şiddete ve cinayetlerinden yana olmak anlamına gelmektedir" dedi. Çerçioğlu, bir kadın olarak kurultay divan başkanı olması nedeniyle Atatürk’e kürsüden şükranlarını ifade ederek, "Cumhuriyetin tüm kadınları adına önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum" ifadelerini kullandı.

 

CHP’de İktidar Kurultayı’nda tek aday Kılıçdaroğlu oldu. Üç aday adayı Cihaner, Atıcı ve Yarman yeterli imzayı toplayamadı.

 

 

KILIÇDAROĞLU’NDAN TEŞEKKÜR KONUŞMASI
Kılıçdaroğlu, altıncı kez Genel Başkan seçilmesinin ardından bir teşekkür konuşması yaptı.


Kılıçdaroğlu, genel başkan seçildikten sonra yaptığı konuşmasının başında “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganlarını, “Bir şeyi unutmayalım, hepimiz 2’nci yüzyıla girerken beyannamenin altına imza attık. İmza atan her delegemiz bu halkın umududur” sözleriyle kesti.

Cumhuriyet’i kuranlar, Cumhuriyet’in demokrasiyle taçlandırılmasını hep istemişlerdir. Ne dedik, en önemli devrimlerin altında CHP imza atmıştır. Cumhuriyet’in kurulması, 1946’da çok partili yaşama geçilmesi, 1970’lerde sosyal demokrat hareketin demokrasinin en önemli unsuru olarak politikada yer alması, şimdi de 4’üncü devrime hazır olacağız. En geç 2023’te Cumhuriyet’imizi demokrasiyle taçlandıracağız.

 

Hepimiz ama hepimiz ikinci yüzyıla girerken bu beyannamenin altına imza attık. Tarihsel bir sorumluluğu hep beraber üstlendik. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek dedik.

Biz yine çok ama çok önemli bir söz verdik. 2023’te cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında cumhuriyeti taçlandıracağız dedik. Zor bir görev üstlendiğimizi biliyoruz.

Büyük bir umutla yola çıktık, birlikte yola çıktık birlikte mücadele edeceğiz. Biz söz verirken sadece kendi ülkemiz için söz vermedik. Bir şeyin daha altına imza attık. Bütün Ortadoğu’yu savaş alanı olmaktan çıkarıp barış havzasına çevirme sözü verdik.

Ortak tarihimiz, ortak kültürümüz var. Bu coğrafyayı barış havzasına döndüreceğiz. Dolayısıyla bizim sözümüz sözdür. Barıştan yana olmayanlar iktidar oldu diye sadece cebini düşünenler, toplumu ayrıştırarak kendi iktidarlarını bir anlamda korumak isteyenler bize karşı çıkabilirler. Baskı yapabilirler.

"Linç girişiminde bulunabilirler ama inancımızdan vazgeçmeyeceğiz"

Barıştan yana olmayanlar, iktidar oldu diye sadece kendi cebini düşünenler, toplumu kutuplaştırarak kendi iktidarlarını korumak isteyenler bize karşı çıkabilirler. Baskı yapabilirler, linç girişiminde bulunabilirler ama ne yaparlarsa yapsınlar inancımızdan vazgeçmeyeceğiz.

Oy verdiniz, sağ olun teşekkür ederim. Verdiğiniz her oya layık olmaya çalışacağım. Yeri gelir, 24 saat çalışırım. Bu ülkeyi huzura kavuşturmak için 24 saat çalışacağım. Bu arada bu taahhütlerimizi dostlarımızla birlikte yerine getireceğimizi söyledik. Demokrasiden, insan haklarından, kadın-erkek fırsat eşitliğini savunan, hiçbir çocuğun aç girmemesini savunan herkesle birlikte yapacağız. Kavga, ayrışma zamanı değil birlikte olma zamanıdır.

 

 


CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU YENİDEN : Google'da Ara
CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU YENİDEN


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
       

  POLİSTEN KOBANE OPERASYONU: 82 GÖZALTI


         Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 5-9 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen Kobanê eylemlerine ilişkin yürüttüğü soruşturma k

  CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU


         CHP’nin “Hedef iktidar” sloganıyla Bilkent Odeon Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 37. Olağan Kurultayı’nın ilk gün&

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
ASTO STK PLATFORMU

     Azerbaycan’ın topraklarını işgalden kurtarmasının ardından Batılı ülkelerin ve Rusya’nın yaptığı itidal ve müzakerelere geri dönülmesi yönündeki ...

VELİ TİRYAKİ

     Ekrem İmamoğlunun Taksi mafyasına karşı dik duruşunu takdir ediyorum. İstanbulda Taksi Plakaları birkaç mafyanın elinde 2.5 ...

VAHDET TUNUS

     AYDIN da Çerçioğlu diktası var. Maalesef benim aklım bana yeter diyen birisi tarafından yönetiliyoruz. Hiç bir ...

AVUKATLAR A.

     Anayasa Mahkemesi iptal başvurusunu reddetti, İçişleri Bakanlığı genelgeyle Baro genel kurulları ertelendi. (siyasi partiler yapabilir onlarda ...

OSMAN DAYI

     Meyve Veren ağaç taşlanır. Osman hoca sen bildiğin yolda yoluna devam et. Tarihte güzel işler yapıpta ...

CANSU AYHAN

     Adnan menderes üniversitesi en çok tercih edilen birkaç üniversiteden biri oldu. Kaliteli eğitiyle dikkat çekiyor. ...


           ANKET
Okulların açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
% 24 √ Toplam : 24 - Okulların açılması iyi olur.
% 76 √ Toplam : 77 - Okulların açılması vakaları olumsuz etkiler.
% 0 √ Toplam : 0 - Sene boyu Online eğitim yapılmalı.
% 1 √ Toplam : 1 - Pek bir fikrim yok.
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim