Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
BAKAN SORUN YOK DESEDE HASTANELERDE YER
TEMMUZ AYINDA TÜRKİYENİN GÜNDEMİ AYASOFYA OLDU
CHP’Lİ BÜLBÜL: AKP YİNE TALAN PEŞİNDE
Karanfil; Libya’nın yanında olarak, dünyaya örnek
İYİ PARTİLİ ASLAN: KUL HAKKINI YEDİNİZ


CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU YENİDEN - - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU YENİDEN
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 26-07-2020 / 09-30

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Haberleri  
CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU YENİDEN

CHP’nin “Hedef iktidar” sloganıyla Bilkent Odeon Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 37. Olağan Kurultayı’nın ilk gününde bin 356 delegeden bin 251’nin oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkanlığa seçildi.

Kurultayda sadece Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, delege desteğini alabildi ve yeniden aday oldu. Genel Başkanlığa adaylığını duyuran PM üyesi İlhan Cihaner ile Tolga Yarman ve Aytuğ Atıcı adaylık için gereken 68 delegenin imzasını alamadı.

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan PM üyesi İlhan Cihaner, kendisine imza verecek delegelerin engellendiğini söyleyerek, “100’ün üzerinde imza ile bugüne geldik, birçok arkadaşımız bizim ofisimize gelirken yoldan çevrildi. Belediye başkanları aşıyla, işiyle tehdit etti. O belediye başkanları ve genel başkan yardımcılarını da biliyorum. Bu alçaklıktır. AKP’nin yapmadığını siz yaptınız” diye konuştu.

KURULTAYA ÇERÇİOĞLUNUN KONUŞMASI DAMGA VURDU

CHP 37. Olağan Kurultayı’na divan başkanlığına seçilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun konuşması damga vurdu. Çerçioğlu, kadına şiddete karşı İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme tartışmalarına değinerek, "İstanbul Sözleşmesi’ni feshetmek, kadına şiddete ve cinayetlerinden yana olmak anlamına gelmektedir" dedi. Çerçioğlu, bir kadın olarak kurultay divan başkanı olması nedeniyle Atatürk’e kürsüden şükranlarını ifade ederek, "Cumhuriyetin tüm kadınları adına önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum" ifadelerini kullandı.

 

CHP’de İktidar Kurultayı’nda tek aday Kılıçdaroğlu oldu. Üç aday adayı Cihaner, Atıcı ve Yarman yeterli imzayı toplayamadı.

 

 

KILIÇDAROĞLU’NDAN TEŞEKKÜR KONUŞMASI
Kılıçdaroğlu, altıncı kez Genel Başkan seçilmesinin ardından bir teşekkür konuşması yaptı.


Kılıçdaroğlu, genel başkan seçildikten sonra yaptığı konuşmasının başında “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganlarını, “Bir şeyi unutmayalım, hepimiz 2’nci yüzyıla girerken beyannamenin altına imza attık. İmza atan her delegemiz bu halkın umududur” sözleriyle kesti.

Cumhuriyet’i kuranlar, Cumhuriyet’in demokrasiyle taçlandırılmasını hep istemişlerdir. Ne dedik, en önemli devrimlerin altında CHP imza atmıştır. Cumhuriyet’in kurulması, 1946’da çok partili yaşama geçilmesi, 1970’lerde sosyal demokrat hareketin demokrasinin en önemli unsuru olarak politikada yer alması, şimdi de 4’üncü devrime hazır olacağız. En geç 2023’te Cumhuriyet’imizi demokrasiyle taçlandıracağız.

 

Hepimiz ama hepimiz ikinci yüzyıla girerken bu beyannamenin altına imza attık. Tarihsel bir sorumluluğu hep beraber üstlendik. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek dedik.

Biz yine çok ama çok önemli bir söz verdik. 2023’te cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında cumhuriyeti taçlandıracağız dedik. Zor bir görev üstlendiğimizi biliyoruz.

Büyük bir umutla yola çıktık, birlikte yola çıktık birlikte mücadele edeceğiz. Biz söz verirken sadece kendi ülkemiz için söz vermedik. Bir şeyin daha altına imza attık. Bütün Ortadoğu’yu savaş alanı olmaktan çıkarıp barış havzasına çevirme sözü verdik.

Ortak tarihimiz, ortak kültürümüz var. Bu coğrafyayı barış havzasına döndüreceğiz. Dolayısıyla bizim sözümüz sözdür. Barıştan yana olmayanlar iktidar oldu diye sadece cebini düşünenler, toplumu ayrıştırarak kendi iktidarlarını bir anlamda korumak isteyenler bize karşı çıkabilirler. Baskı yapabilirler.

"Linç girişiminde bulunabilirler ama inancımızdan vazgeçmeyeceğiz"

Barıştan yana olmayanlar, iktidar oldu diye sadece kendi cebini düşünenler, toplumu kutuplaştırarak kendi iktidarlarını korumak isteyenler bize karşı çıkabilirler. Baskı yapabilirler, linç girişiminde bulunabilirler ama ne yaparlarsa yapsınlar inancımızdan vazgeçmeyeceğiz.

Oy verdiniz, sağ olun teşekkür ederim. Verdiğiniz her oya layık olmaya çalışacağım. Yeri gelir, 24 saat çalışırım. Bu ülkeyi huzura kavuşturmak için 24 saat çalışacağım. Bu arada bu taahhütlerimizi dostlarımızla birlikte yerine getireceğimizi söyledik. Demokrasiden, insan haklarından, kadın-erkek fırsat eşitliğini savunan, hiçbir çocuğun aç girmemesini savunan herkesle birlikte yapacağız. Kavga, ayrışma zamanı değil birlikte olma zamanıdır.

 

 


CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU YENİDEN : Google'da Ara
CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU YENİDEN


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
       

  CHP’NİN HEDEF İKTİDAR KURULTAYINDA KILIÇDAROĞLU


         CHP’nin “Hedef iktidar” sloganıyla Bilkent Odeon Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 37. Olağan Kurultayı’nın ilk gün&

  ERDOĞANDAN İYİLEŞTİRME SİNYALİ


         Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ikinci yılını değerlendiren Erdoğan, "Daha iyisini, daha efdalini, daha güzelini bulduğumuzda her türlü

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
VELİ TİRYAKİ

     Aklın Yolu Bir Ülkede şu an Salgın ciddi oranda yüksek seyerediyor. Valilerden devamlı uyarılar geliyor. Pandemiden ...

VAHDET DEMİR

     Türkiye Yargı tarafsız ve Bağımsız olduğunu sanırdım. Adam İtiraf ediyor. Kazandıkları Genel kurulu ben iptal ettirdim ...

VELİ TİRYAKİ

     Siyasetçilerin kendi vicdanları dışında, sandıkta millete, yaptıkları işlemlerde de hukuka ve idareye karşı sorumlu olduklarının bilincinde ...

SERHAT KORU

     RTÜK tarihinde ilk kez bu sürede ekran karartma cezası HalkTv ye verildi. Türkiyede doğruları söyleyen, gizlenenleri ...

AYDIN KADIN İNSİYATİFİ

     Kadına yönelik şiddeti etkili şekilde soruşturmayan, cezasızlık politikası izleyen kolluk, savcılık ve yargıçlık makamlarında görev yapan ...

DELEGE S.M

     İYİ Partili Gardaşlarımı kutluyorum. Her şeyin profesyonelce yapıldığı Pandemi kurallarında güzel bir ortamda çok demokratik ...


           ANKET
COVİD-19 Tedbirlerinin gevşetilmesinin zamanlamasını nasıl değerlendirirsin.?
% 47 √ Toplam : 138 - 1- Çok Erken Buluyorum.
% 14 √ Toplam : 39 - 2-İktidar Doğru yapmıştır.
% 41 √ Toplam : 121 - 3-Benim için FARKETMEZ!
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim