Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
CHP’li Tanal, Anadolu Ajansı’nı YSK’ye şikayet
HERKES GÜVENLE SANDIK BAŞINA GİDEBİLİR
AKŞENERE AKP’Lİ BELEDİYEDEN ENGELLEME
Menbiç, ABD’nin küçük bir hediyes
İZMİR TARİHİ MİTİNGE EV SAHİPLİĞİ YAPTI


DERVİŞOĞLU MALUM ÇEVRELERİ ADRES GÖSTERDİ - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
DERVİŞOĞLU MALUM ÇEVRELERİ ADRES GÖSTERDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 31-03-2018 / 00-35

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
DERVİŞOĞLU MALUM ÇEVRELERİ ADRES GÖSTERDİ

İYİ Parti’nin, Pazar günü Ankara’da düzenleyeceği 1. olağanüstü kongre öncesi asılan duyuru afişlerine saldırı düzenlendi.

Kongre öncesi Ankara’nın cadde ve sokaklarına asılan duyuru afişleri gece yarısı söküldü. 

 

Basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, kongre afişlerine yapılan saldırıyla ilgili olarak, "Kan içip kızılcık şerbeti dedik. Ancak, tahammülsüzlüğe bakın ki afiş çalışmamıza bile tahammül edilemedi" dedi.

İYİ Parti’nin yarın yapacağı olağanüstü kongre öncesi astığı tanıtım afişlerinin Ankara’da toplatılması tepki topladı. Kongrenin duyuru çalışmalarına diğer birçok büyükşehirlerde de izin verilmediğini belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Olağanüstü Kongremiz için her parti gibi tanıtım ve duyuru çalışmaları yapıyoruz. Kaynağını bildiğimiz baskılar sonucu, binlerce açık hava ilan panolarının olduğu büyükşehirlerde ve Başkentimizde, bu imkan İYİ Parti’ye kullandırılmadı. Farklı yöntemlerle çalışmak istedik, her tür bürokratik engel çıkarıldı. Bizler, hukukumuz ve devletimizin görevlileri ile karşı karşıya gelmemize neden olacak adımlardan kaçınarak, kan içip kızılcık şerbeti dedik. Ancak, tahammülsüzlüğe bakın ki, kısıtlı imkanlarla ve tamamen İYİ insanların katkılarıyla yaptığımız afiş ve pankart çalışmamıza bile tahammül edilemedi. Oysa demokrasi tahammül ister, saygı ister. Tepkimiz tahammülsüzlükten ziyade, saygısızlığadır.”

fpolflfl.jpg

AFİŞLER MALUM ÇEVRELERDE SÖKÜLÜP ATILIYOR

İYİ Partinin astığı afişlerin Ankara’da toplatıldığı ve yırtıldığı fotoğrafları basınla paylaşan Müsavat Dervişoğlu, “Türkiye’nin en üst mevkiden itibaren yüz yüze kaldığı nobran davranış, sokağa da tahammülsüzlük ve çirkin saldırılar olarak yansıyor” diye konuştu. Dervişoğlu şunları kaydetti:

“Bu fotoğraflar, Cumhuriyetin Başkent’i Ankara’dan. Aynı noktalarda, aynı direklerde daha kısa süre öncesine kadar bir başka siyasi partinin afişleri vardı.Ve hala da birçoğu duruyor. Ancak İYİ Parti’nin üzerinde Genel Başkan’ımızın fotoğrafları bulunan afişleri, bizce malum kişi ve çevrelerde sökülüp, çöp gibi yerlere atılıyor. Bu tahammülsüzlüğü, iradesinden zerre şüphe duymadığımız milletimizin takdirine sunuyoruz. Ve bilinmesini isteriz ki, ne yaparlarsa yapsınlar, hangi engelleri çıkarırlarsa çıkarsınlar, 1 Nisan Pazar günü, Allah’ın izni ve Milletimizin teveccühüyle, bayram gibi, düğün gibi bir kongre yapacağız.”

"GENEL BAŞKANIMIZ İÇİN DE SÜRPRİZ OLACAK"

Kongreye Türkiye’nin her köşesinden vatandaşların katılacağını aktaran Dervişoğlu,“Türkiye, Pazar günü, demokrasi tarihinin en büyük kongrelerinden birine sahne olacak. Bu yalnızca İYİ Parti organizasyonu değil. Bu, Milletimizin bir çıkış yolu gördüğünde nasıl harekete geçebildiğinin de kanıtı. Kongremize özel müziğimiz ve koreografimiz, her tür takdiri hak eden Genel Başkanımız için de sürpriz olacak” şeklinde konuştu.

 

Kongrenin ana sloganının, “İYİ’ler Kazanır”, alt sloganınınsa, “Kendine Güven… Bize Güven… Türkiye’ye Güven” olacağını söyleyen Dervişoğlu, “Türkiye İyi Olacak diye yola çıkan İYİ’ler olarak ilan ediyoruz ki; her şartta demokrasi ve mutlu bir Türkiye mücadelemiz sürecek. Pazar günü Milletimizle buluşarak, gücümüze güç katacağız. Türk Milleti, baskılardan yılmayacağını ve tehditlerden korkmayacağını dünya’ya ilan edecek” dedi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İYİ Partili Dervişoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/PKK ve Türkiye arasında “arabulucu rolü oynamak istiyorum” açıklamasının sorulmasına şöyle cevap verdi:

"TÜRKİYE’NİN ESKİ İTİBARINI KAZANDIRACAĞIZ"

“Dış politika ile ilgili Türkiye elbette ki bir dar boğazın içerisindedir. Dünyada tartışılır ülke konumuna düşürülmüştür. Ama biz Türkiye’nin dış dünyada eski itibarını kazanmasından yana bir duruş sergiliyoruz. Türkiye’nin kaybedilen itibarının yeniden kazanılması yolunda da hükümete zaman zaman görüşlerimizi medya aracılığı ile iletiyoruz. Türkiye eskiden olduğu aktif ve ihtiyatlı bir politika takip etmelidir. Maceraperest bazı çıkışlar özellikle batı ülkeleri nezdinde irtifa kaybetmektedir. Türkiye büyük bir devletin adıdır Türk milleti de büyük bir milletin adıdır.”

 

"İKTİDAR İYİ PARTİ’DEN KORKUYOR"

“Birilerini büyütmek istemiyorum. Her alanda bir tahammülsüzlük söz konusu. Netice itibariyle Sayın Genel Başkanımızın resminin üzerinde olduğu afişler. Daha önce başka siyasi partilerin kongreleri de gerçekleşti. Saray’ın yeni ortağı da geçtiğimiz günlerde kongresini gerçekleştirdi. Ankara’nın her yeri posterlerle doluydu. Hiç kimse ona tepki göstermedi. Hiçbir pankart yerinden inmedi. İYİ Parti’ye neden böyle bir tahammülsüzlük vardır? diye sormaya da gerek yok. Sorunun cevabı da herkes tarafından malumdur. İktidar güçleri İYİ Parti’den iyilerden korkuyor. Ama hangi kötülüğün muhatabı olursak olalım iyilik yapmaktan ve iyi şeyler söylemekten vazgeçmeyeceğiz. Yapanlar malumdur ifadesini nasıl açabilirim, iktidar ve yanlıları. Kim tahammülsüzse onlardır. Beni asıl üzen tahammülsüzlükten ziyade saygısızlıktır. Türkiye’ye demokrasi ikliminin tekrar kazandırılması lazımdır. İYİ parti de bu anlamda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir. “

 

Kaynak Yeniçağ:


DERVİŞOĞLU MALUM ÇEVRELERİ ADRES GÖSTERDİ : Google'da Ara
DERVİŞOĞLU MALUM ÇEVRELERİ ADRES GÖSTERDİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  AKŞENERE AKP’Lİ BELEDİYEDEN ENGELLEME


         Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da Üsküdarlılarla bir araya geldi. Akşener, konuşmasına başlayacağı sırada, Üsk

  MENBİÇ, ABD’NİN KÜÇÜK BİR HEDİYES


          F-35 uçaklarının Türkiye’ye teslim edilmesinin belirsizliğe sebep olduğunu söyleyen emekli Büyükelçi Faruk Loloğlu, "Menbiç

 

gram altın
           ..
 
TÜM YAZARLAR

Aydın Hava Durumu

Cumartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 34°C 21°C

Pazar Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 35°C 19°C

Pazartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 35°C 19°C           YORUMLAR
HASAN ÜNLÜ

     Sayın Yazar bütün eeleştirilerine katılıyorum. Yazının altına imzamı atıyorum. Ancak bunun müsebbibi seninde oy vereveğini ve ...

SATI OĞUZ

     Acaba İsrail Neden Ak Parti Hükümetini destekleyen açıklamalar yaptı. Nicin Erdoğan İsrail İçin en iyi seçenek. ...

M.HÜSEYİN OĞUZ

     Sayın Cemil KAYA Yıllardır peşinden koştuğunuz gönül verdiğiniz partinize lideri oy isterken mecliste ne kadar gönül verdiğiniz ...

CEMİL KAYA

     Sayın Yazar iyide Yıllardır peşinden koştuğum liderim çıktı ben beceremem benim adayım RECEP TAYYİP ERDOĞAN dedi. ...

MAKBULE KAYABAŞI

     Demokrasilerde Seçimler tartışılmaz. Bunun adı demokrasidir. Krallık, ve Dikta rejimlerinde şaibe hile usulsuzlik olur. Bizde seçimleri ...

SİNEM DEMİRCİ

     Güzel Ülkemde Neden YSK, Yargı Adalet Hukuk tartışılır oldu. Bunun sorumluları sanki bozan değilmiş gibi. Biz ...


           ANKET
TÜRKİYE NASIL YÖNETİLMELİ
% 57 √ Toplam : 77 - PARLAMENTER SİSTEM
% 28 √ Toplam : 37 - BAŞKANLIK SİSTEMİ
% 2 √ Toplam : 2 - YARI BAŞKANLIK SİS.
% 16 √ Toplam : 21 - KARARSIZIM
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim