Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
TDB: Meslek Birliklerine Dokunma!
BERBEROĞLU KORONAVİRÜS KAPSAMINDA TAHLİYE
CHP’li Katip Üye karar metnini yırttı
AKŞENER BERBEROĞLUNA SAHİP ÇIKTI
ERDOĞAN TALEPLERİ BOŞ BIRAKMADI


ERDOĞAN ABD DÖNÜŞÜ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
ERDOĞAN ABD DÖNÜŞÜ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 27-09-2019 / 18-44

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
ERDOĞAN ABD DÖNÜŞÜ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu’na katılmak üzere gittiği New York’tan Türkiye’ye dönüşünde, Atatürk Havalimanı’nda basın açıklaması yaptı.

Dönüş yolunda, Türkiye hava sahasına girdikleri anda İstanbul ve çevresini etkileyen Silivri merkezli bir deprem yaşandığı haberini aldıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin büyüklüğünün AFAD ölçümlerine göre 5.8 olduğunu, ardından da 28 artçı deprem yaşandığını açıkladı.

“AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ MERKEZİ FAALİYETE GEÇTİ”

Artçı sarsıntıların devamının mümkün olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Afet ve Acil Durum Yönetimi merkezinin faaliyete geçtiğini, İstanbul Valiliği, İstanbul İl Jandarma Garnizon Komutanlığı ve diğer ilgili mercilerin çalışmalarını devam ettirdiklerini bildirdi.

Depremle ilgili tüm koordinasyonun ilgili bakanlık ve kurumların katılımıyla bu merkezden yönetildiğini ve yönetileceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu tür zamanlarda çok açıklama yapanlar olur, bu tür açıklamalar kimseyi yanıltması, şaşırtmasın. Az önce sosyal medyada bir kadın bir twit atmış; ‘Köprüleri kullanmayın, halatları koptu.’ Böyle densizlik yapanlar da var. Bunu âdeta fırsata çevirmek isteyenler var, böyle bir şey söz konusu değil” dedi.

“AFAD İSTANBUL’DA ON BİNLERCE TOPLANMA ALANI İLAN ETTİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremde sekiz kişinin hafif şekilde yaralandığını, bunun dışında binalarda bazı hafif hasarların yaşandığını ifade ederek, “Oldukça ciddi sayılabilecek depreme rağmen, küçük hasarlar dışında yüreğimizi yakacak bir haber şu ana kadar almadık” diye konuştu.

Kaymakamlıkların ve AFAD birimlerinin olayları yakından takip ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, binalarla ilgili hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbullular başta olmak üzere tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

AFAD’ın İstanbul’da on binlerce toplanma alanı ilan ettiğini ve bu alanları sürekli olarak kendi internet sitesinde yayımladığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, il veya ilçe planlarında yapılan değişiklikler sonrasında toplanma alanlarının değişebileceğini, güncellenen bilgileri de yine AFAD’ın ilan ettiğini söyledi.

ABD ZİYARETİ

İstanbul’da yaşanan depreme ilişkin açıklamalarının ardından ABD’deki temaslarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu için gittiği New York’ta, ilk olarak Türk-Amerikan soydaş ve Müslüman toplumun önde gelen liderleriyle bir araya geldiğini, ayrıca Musevi cemaatinin temsilcileriyle de gündemdeki konuları değerlendirme fırsatını bulduklarını ve Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük fotoğraf sanatçılarından Ara Güler’in İstanbul fotoğraflarından oluşan sergisinin açılışını yaptıklarını söyledi.

BM Genel Kurulu görüşmelerinin bu yıl, yoksulluğun giderilmesi, kaliteli eğitim, iklim eylemi ve kapsayıcılık için çok taraflı gayretlerin canlandırılması temasıyla yapıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri tarafından düzenlenen İklim Eylemi Zirvesi ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Zirvesi Liderler Diyaloğuna da katıldığını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu’na hitap ettiğini, konuşmasında küresel adaletsizliğin sembolleştiği Filistin, Arakan, Suriye, mülteci krizi ve göç gibi konularda Türkiye’nin tutumunu aktardığını ve İslam düşmanlığının ve kültürel ırkçılığın küresel barış için arz ettiği tehdide dikkat çektiğini kaydetti.

New York’ta bulunduğum süre zarfında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in yanı sıra pek çok devlet ve hükûmet başkanıyla da ikili görüşmeler gerçekleştirdiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temaslarımda Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanlığı görevine Sayın Volkan Bozkır’ın adaylığını da takdim ettik” dedi.

TÜRKİYE-MALEZYA-PAKİSTAN ÜÇLÜ ZİRVESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Malezya-Pakistan Üçlü Zirvesi’ni düzenlediklerini belirterek, “Bu Üçlü Zirvede de Mahathir Muhammed’le bir araya geldik, İmran Han, Mahathir Muhammed ve şahsım üçlü olarak bölgede neler yapabiliriz? Özellikle bu hassas konular üzerinde, Kudüs gibi, İslamofobya gibi bu konularda ne gibi çalışmalar yaparız, bunları görüşme fırsatımız oldu” ifadelerini kullandı.

Nefret söylemiyle mücadele konulu üst düzeyli bir etkinliğe Türkiye olarak ev sahipliği yaptıklarını, ekonomi alanındaki temasları kapsamında Türkiye Yatırım Konferansı’na katıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, medya kuruluşlarının temsilcileriyle de bir araya geldiklerini, heyetinde yer alan bakan ve milletvekillerinin de BM Genel Kurulu marjında tertiplenen veya Amerikalı kuruluşlarla düzenlenen çok sayıda toplantıya iştirak ettiklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarını, “Birleşmiş Milletler Genel Kurul genel görüşmelerine iştirakim ve bu kapsamda gerçekleştirdiğim temaslar ve son olarak da TAİK’in toplantısıyla dün akşam bu ziyaretimizi noktalamış olduk ve temasların verimli geçtiğine inanıyorum” sözleriyle tamamladı.


ERDOĞAN ABD DÖNÜŞÜ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI : Google'da Ara
ERDOĞAN ABD DÖNÜŞÜ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  TDB: MESLEK BİRLİKLERİNE DOKUNMA!


         Meslek örgütlerinin seçim usullerinin yeniden belirleneceği, düzenlemenin en kısa sürede Meclis’e getirileceğinin açıklamasın

  BERBEROĞLU KORONAVİRÜS KAPSAMINDA TAHLİYE


         Dün milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, koronavirü

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
AHMET CAN

     Sayın Cumhurbaşkanımız Ülke ekonomisini düze çıkarmak için mücadele ederken Diyanet arkadan hançerlemekmi istiyor. Başkan senin amacın ...

CENAP KAYAALP

     Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistandır; Vatan büyük ve Müebbet bir ülkedir. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE... ...

HASAN ALİ KURTULMUŞ

     Akşam Güneşi Reşat Nuri Güntekin tarafından yazılan sosyal aşk dalında,platonik bir aşkla ilerleyen duygu yüklü bir ...

SENEM BOZKURT

     Be Densiz Din Tüccarı. Ülkede sübyan cocuk tacizcileri tecavüzcülerine sessiz kalan Rüşvet ihtimas adam kayırmaya ses ...

KÜRŞAT GÜLER

     Prof.Öztürke katılıyorum.. https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bilim-kurulu-uyesi-prof-dr-tevfik-ozluden-kritik-uyari-maske-takanlar-dikkat-279485h.htm ...

SENEM ÇETİN

     Asuman Abla Yazınılarını duayeni olduk. Güzel yazın için teşekkür ediyorum. İl dışında bulunan Annemin bu vesileyle ...


           ANKET
Türkiyenin Covid-19 ile Mücadelesini başarılı buluyormusunuz...
% 61 √ Toplam : 14 - Evet Buluyorum
% 35 √ Toplam : 8 - Hayır Bulmuyorum
% 5 √ Toplam : 1 - Fikrim Yok
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim