Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
TERÖRE THK’DEN BÜYÜK DARBE
DIŞİŞLERİ NOTA’YI İADE ETTİ
RUSYA ABD’UE NOTA VERDİ
ERDOĞAN TOPLU AÇILIŞTA KONUŞTU
YILDIRIMDAN İTİRAF GİBİ AÇIKLAMA


ERDOĞAN ABD KUMPAS ZİNCİRİ İÇERİSİNDE - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
ERDOĞAN ABD KUMPAS ZİNCİRİ İÇERİSİNDE
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 05-01-2018 / 19-13

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
ERDOĞAN ABD KUMPAS ZİNCİRİ İÇERİSİNDE

Erdoğan’dan Beşiktaş Belediyesi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı yaptı.

Erdoğan Fransa ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı yaptı. Toplantıda ziyarete ilişkin bilgiler paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Fransa’ya hareketinden önce basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’de görülen Hakan Atilla davası hakkında, “Eğer Amerika’nın adalet anlayışı buysa o zaman dünya yandı. Amerika adalet anlayışını bir defa gözden geçirmeli, aynı zamanda da tahkim etmeli. Böyle bir adalet anlayışı olamaz, ondan sonra kalkıp dünyaya da adalet dersi vermeye kalkmasınlar” dedi.

“KABİNEDE REVİZYON HABERLERİNİN DOĞRULUK PAYI YOK”

Toplantıda basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinede geniş çaplı bir revizyon olacağına ilişkin bazı yayın organlarında çıkan haberlerin doğru olup olmadığı yönündeki soruya verdiği cevapta haberlerin doğruluk payının bulunmadığını söyledi.

BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI

Çeşitli usulsüzlük suçlamalarıyla görevden alınan Beşiktaş Belediye Başkanının yaptığı açıklamalar konuya ilişkin değerlendirmeleri sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konu tamamıyla bu özellikle konularda biliyorsunuz İçişleri Bakanlığı’nın sürekli olarak Mülkiye müfettişleriyle yaptığı kontroller vardır, zaman zaman özel Mülkiye müfettişleri çıkarmak suretiyle yapılan kontroller vardır. Bunlar sürekli belediyelerde çalışan Mülkiye müfettişlerinin verdiği bilgiler dâhilinde olabileceği gibi, özel Mülkiye müfettişleriyle olanlar ise daha çok istihbarat üzere yapılan, atılan adımlardır. Tabii bu belediye başkanlığı yapanlar için bilinen şeylerdir. Ama hayatında belediye başkanlığı yapmamış olanlar bunları bilmez” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kendilerine oda tahsis edilen Mülkiye müfettişlerinin olduğunu ve çalışmalarını sürekli olarak burada yürüttüğünü aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan bihaber olanların çıkıp konuştuğunu söyledi.

“Asıl önemli olan, şu anda bu tür açığa alma kararını eğer İçişleri Bakanlığı veriyorsa, ha burada demek ki bir su kaçağı var” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Şu anda da bu atılan adımla alakalı olarak Ataşehir’de ne olduysa, işte burada da bu oldu. Ve bize gelen bilgiler çok daha farklı, onu da söyleyeyim. Fakat iş adamlarımız, bakın açık konuşuyorum, vatandaşlarımız kendilerinden rüşvet talebinde bulunulduğu zaman ‘yüzleşmeye var mısın’ dediğimizde birçoğu kaçıyor, ‘Eğer ben yüzleşmeye girersem o zaman benim bu işim kalır.’ Hem geliyorsun şikâyet ediyorsun, hem de ‘yüzleşmeye var mısın, bir suçüstü yapalım’ dediğimiz zaman da, o zaman bundan kaçarsanız biz o zaman burada hakikaten görevi suiistimal edenleri, görevi kötüye kullananları nasıl ortaya çıkaracağız? Şu anda burada da böyle bir süreç söz konusu... Ve tabii yurt dışına çıkma vesaire bütün bunların hepsi İçişleri Bakanlığımızın yine kendi yasal haklarıdır ve bu yasal hakkını hukuk anlayışı, hukuk çerçevesi içerisinde kullanmıştır.”

“BENİM ÇOCUKLARIM KENDİ ÖZ VATANINDA OKUMA HAKKINA SAHİP OLMADIKLARI İÇİN YURT DIŞINA GİTTİ”

Söz konusu belediye başkanının, çocuklarının yurt dışında üniversite eğitimlerini alması ile ilgili açıklamalarına atıfta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi buraya bir düzeltme yapmamız lazım, bir tavzih yapmamız lazım. Benim çocuklarımın yurt dışına gitmesi, Sayın Belediye Başkanının ‘ben en kaliteli, en güçlü okullarda okuttum’ mantığından hareketle değil, benim çocuklarım kendi öz vatanında okuma hakkına sahip olmadıkları için yurt dışına gittiler” sözlerine yer verdi.

Üniversite sınavında oğlunun aldığı puanla Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyabilecekken uygulanan katsayı engeli sonucu farklı bir üniversiteyi kazandığını ve bu yüzden yurt dışında bir okula gönderdiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, kızlarının da başörtüsü yasağı nedeniyle Türkiye’de okuma hakkından mahrum olduğunu hatırlattı. Kızlarının lisans eğitimlerinden sonra yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’ye döndüğünü belirten ve “Bunları da bilmiyorlar, bilmeden de farklı farklı yakıştırmalar yapıyorlar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi Sayın Başkanın ailesiyle ilgili konuda da yurt dışına çıkışına yönelik hukuki bir engel olmadıktan sonra İçişleri Bakanlığımızın böyle bir engelleme yapacağına ihtimal vermiyorum. Bunları İçişleri Bakanımızla da konuşuruz, gerçekten mani bir durum yoksa zaten önü de açılır” diye ekledi.

“SADECE HUKUKTA DEĞİL, EKONOMİK ALANDA DA KUMPAS VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’de görülen Hakan Atilla davasında dün jürinin kararının açıklandığı hatırlatılarak dava ile ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine, “Amerika şu anda çok ciddi bir kumpaslar zinciri içerisinde bir süreç işletiyor. Bu sadece hukukta kumpaslar değil, ekonomik alanda da kumpaslar var. Bütün bu kumpaslarla her tarafı adeta kendine göre yola getirmenin gayreti içerisinde” ifadelerini kullandı.

Daha önce 6 kez ABD’ye gitmesine rağmen, Hakan Atilla’nın herhangi bir engellemeyle karşılaşmadığına ve 7’nci gidişinde tutuklandığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dikkat edin, şu verilen kararda bile ne yazık ki çelişkilerle dolu olduğunu görüyoruz. Bir taraftan işte 6 tane davanın bir tanesinde kara para aklama yok diyor, ondan sonra diğerlerinde dolaylı yoldan bakıyorsunuz kara para aklamaya kadar işi getiriyor. Bir diğer yanı, tabii Halk Bankası’nın kendisiyle de yakından-uzaktan bu davanın zaten ilgisi yok. Olayı nereye dayandırdılar? Getirdiler, işte malum Sarraf konusuna koydular ve Sarraf konusuyla bütünleştirmek suretiyle bir yerlere vardılar” şeklinde konuştu.

“AMERİKA’NIN ADALET ANLAYIŞI BUYSA O ZAMAN DÜNYA YANDI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, soruya verdiği cevabın devamında şunları kaydetti: “Ve tabii çok daha çirkin olanı, yani bu davalarda, bu duruşmalarda süreç çok farklı işletildi.

Eğer Amerika’nın adalet anlayışı buysa o zaman dünya yandı. Amerika adalet anlayışını bir defa gözden geçirmeli, aynı zamanda da tahkim etmeli. Böyle bir adalet anlayışı olamaz, ondan sonra kalkıp dünyaya da adalet dersi vermeye kalkmasınlar. Sadece o değil, Rıza Sarraf konusunda da şu anda yapılmakta olanlar, dönenler… Onu geç bir tarafa, benim ülkemde bize karşı bir darbe girişiminde bulunacaklar, devlete karşı bir darbe girişiminde bulunanları, sene 99, o günden bugüne kendilerine tahsis ettikleri 400 dönümlük bir arazi içerisinde paşalar gibi yaşatacaklar. Ülkemden çıkan yargı kararlarının hiçbirine saygı duymayacaklar. Kendilerine giden 85 kolinin üzerinde -şimdi herhalde 100 koliyi bulmuştur- bütün bunların içerisinde olan verilmiş kararlarla ilgili olarak da hiçbirini nazarı itibara almayacaklar. Kusura bakmayın, böyle mi yaklaşıyorsunuz? Böyle, peki. O zaman aramızdaki ikili ilişkilerdeki uluslararası hukuk ve ikili hukuk anlaşmaları da ne yapıyor böylece? Hükmünü yitiriyor. Bundan sonraki süreç maalesef üzülerek söylüyorum, böyle işleyecektir.”

SAADET PARTİSİ VE CHP GENEL BAŞKANININ GÖRÜŞMESİ

Saadet Partisi Genel Başkanı ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanının “ittifak arayışı” olarak yorumlanan görüşmesi ile Saadet Partisi Genel Başkanının, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza şartının, maliyetler bakımından düzeltilmesi yönündeki açıklamalarını nasıl değerlendirdiği sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer 100 bin imzayı toplamaktan uzaksa bir siyasi hareket, o zaman zaten bunu yapmasına da gerek yok, demek ki hiç gücü bu noktada yok. Yani 100 bin imza toplayamıyorsa, zaten bu yolda bu mücadeleyi vermek de zor bir iş, yürümez” cevabını verdi.

100 bin imza toplanması işlemindeki maliyet konusunun, ilgili siyasi partinin sorunu olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu işin kararını iktidar partisi tek başına vermedi ki. Yani ziyaret ettiği kişi de, onlar da bu işin içerisinde, onlar da bu Parlamentonun içinde, oralarda bunların hepsi müzakere edildi, tartışıldı, nihayetinde bu karar bu şekilde verildi. Yani ziyaret etme konusuna gelince bu kendilerine göre bir iadeyi ziyarettir, insani bir görevdir, böyle bir ziyareti yapmış olabilir, bunun değerlendirmesi bizim tasarrufumuzda değildir. Bize düşen sadece hayırlı olsun demektir” diye konuştu.

KADINA ŞİDDET KONUSU

Yöneltilen bir soru üzerine kadına şiddet konusu ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan ve bu şiddeti uygulayanlar için “cani ve insanlıktan nasibini almamış” nitelendirmelerinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların; çocuklarını, eşini annesini öldüren bu canileri gördüğünde haklı olarak idam cezasının geri getirilmesini istediğini söyledi.

Bu suçları işleyenler için “ruhsal bunalımda olduğu” yönünde yorumlar yapıldığını; ancak böyle bir bunalıma girmeden bu suçu işleyenlerin de olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ekledi: “Yani buna toplumsal olarak vereceğimiz tepki çok çok önemli. Ve onları bu toplumun içerisinde önce kendi akrabalarından, yakınlarından başlamak üzere yalnızlığa itmek veyahut da onları bu psikolojik sıkıntı içerisinden çıkarmak için önce yakınlarının bu süreç içerisinde bazı adımlar atması gerekir. Devlet olarak tabii ki bizler de eğitim sistemi içerisinde bunları çok daha farklı ele alıp ve bu noktada hakikaten nesillerimizi iyi eğitmemiz, iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Bu noktada tabi dini eğitimin de ben çok çok önemli olduğunu yine ifade etmem lazım. Tabii burada Diyanet’e düşen önemli bir görev de var.”

“İRAN’DAKİ GELİŞMELER NORMALLEŞME SÜRECİNE GİRDİ”

İran’daki sokak olayları ile ilgili değerlendirmeleri sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün yaptığı telefon görüşmesinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin hafta sonuna kadar normalleşmenin olacağını söylediğini aktardı ve ülkedeki normalleşme sürecinin başladığına işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin “sokak gösterilerinin halkın demokratik hakları olduğuna” yönelik ifadelerinin süreci ciddi anlamda yumuşattığını söyledi ve “Dini lider Ali Hamaney’in yapmış olduğu davet, açıklama; onlar da burada tabii rejimi sahiplenenlerin İran’daki konumunu ortaya koyması bakımından önem arz etmiştir” dedi.

Dışişleri Bakanlığının ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsünün de konu ile ilgili açıklama yaptığını hatırlatarak, başta ABD ve İsrail olmak üzere bazı ülkelerin İran ve Pakistan’ın iç işlerine karışmalarını doğru bulmadıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu bir defa bu ülkelerin iç işlerine karışmaktır ve bu ülkelerin kendi içinde ülkelerin halklarını birbirlerine karşı getirmektir” diye ekledi.

“HALKI MÜSLÜMAN OLAN ÜLKELER ÜZERİNDE OYUN OYNANIYOR”

Bunun Irak’ta da yapıldığını; ancak ülkenin hâlâ düzelmediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Amerika’nın oraya attığı adımla Irak’ta bu geri sayım başlamıştır. O günden bugüne Irak’ta bir düzelme söz konusu değil. Gelelim Suriye’ye, var mı düzelme? Yok. Filistin aynı, Mısır aynı, gidelim Libya’ya aynı, bakın Tunus’u da karıştırıyorlar, aynı. Gelelim Afrika’ya, diğer ülkelerine Afrika’nın, işte Sudan, Çad, hepsi aynı. Ama bir şey burada önemli, nedir? Bakın karıştırılan ülkeler hep İslam ülkeleridir, halkı Müslüman olan ülkelerdir, buralar üzerinde bu oyun oynanıyor. Ve bu ülkelerin de kendilerine ait imkânları var, yeraltı zenginlikleri var. Bütün bu zenginlikleri nasıl kendilerine ait kaynaklar hâline getirebilirler bunların da adımını atıyorlar. Kusura bakmasınlar, bu gerçekleri de artık başta halkımızın bilmesi ve ardından da tüm insanlığın bu gerçekleri bilmesi lazım ve buna göre de bakışların değişmesi gerekiyor. Ama inanıyorum ben, er veya geç bu bakışlar değişecek, birilerini yalnızlığa sevk etmek isteyenler kendileri dünyada yalnız kalacaklardır.”

Basın toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki heyetle birlikte Paris’e hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, havalimanında TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve diğer yetkililer uğurladı.

Fransa ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a; eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Millî Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı eşlik ediyor. CB


ERDOĞAN ABD KUMPAS ZİNCİRİ İÇERİSİNDE : Google'da Ara
ERDOĞAN ABD KUMPAS ZİNCİRİ İÇERİSİNDE


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  TERÖRE THK’DEN BÜYÜK DARBE


         TSK’dan yapılan açıklamada,TÜRK Hava Kuvvetleri tarafından 14-15 Aralık’ta IRAK’ın Kuzey bölgesine düzenlenen hava harekatlarında saldırı

  RUSYA ABD’UE NOTA VERDİ


         Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ABD Savunma Bakanı James Mattis’e biri Fırat’ın doğusundaki ABD kontrolündeki bölgedeki durum

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Pazartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 15°C 9°C

Salı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı 14°C 8°C

Çarşamba Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 14°C 8°C           YORUMLAR

           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 31 √ Toplam : 31 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 36 √ Toplam : 36 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 7 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 28 √ Toplam : 28 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim