Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
EPGİS:BENZİN 11 LİRAYA ÇIKABİLİR
MEDİKAL CİHAZLARDA BİZDE VARIZ DEDİK
UYUMA UYGULAMASI ESRA EROL’DA PROGRAMINDA TANITILDI
Soylu: Burası çadır devleti değil
FUAT OKTAYDAN YABANCI ELÇİLERE KAVALA TEPKİSİ


Erdoğan aynı anda 11 kongreye katıldı - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
ERDOĞAN AYNI ANDA 11 KONGREYE KATILDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 12-02-2021 / 23-14

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
Erdoğan aynı anda 11 kongreye katıldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, Konya, Malatya, Mardin, Sakarya, Şanlıurfa, Trabzon, Van İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongrelerine Rize’den canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Milletimizin birlik ve beraberliğinin en güçlü olduğu dönemdeyiz" dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına rağmen yapılan ve tedbirlere uyulmadığını gösteren görüntüler sebebiyle eleştirilen partisinin il kongrelerine katılmayı sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Gençlik Kolları Olağan Kongrelerinde yaptığı konuşmada, her alanda tarihimizin en kararlı adımlarının atıldığı bir dönemde olduklarına dikkat çekerek, “Her bir vatandaşımızın büyük ve güçlü Türkiye vizyonuna sahip çıktığını biliyoruz. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, bölgesel ve küresel liderlik yolunda ilerledikçe, gençlerimize oldukça geniş ve çeşitli kariyer fırsatları da sunabiliyoruz” dedi.

“33 TERÖRİST ETKİSİZ HÂLE GETİRİLDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün öğle saatlerinde 33 teröristtin etkisiz hâle getirildiğini açıklayarak, “Rabbim özellikle bu terör eylemlerinde bu mücadeleyi yürüten Mehmetçiklerimizden, jandarmamızdan, polisimizden razı olsun” dedi.

Bugün sadece gençlik kolları il kongrelerini yapmadıklarını, geleceği emanet edecekleri kadroları belirlediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Bugün burada; sadece partimizin gençlik kollarının il kongrelerini yapmakla kalmıyoruz, aynı zamanda geleceğimizi emanet edeceğimiz kadroları da belirliyoruz. Bugün burada; büyük ve güçlü Türkiye’yi hem birlikte inşa edeceğimiz, hem de emanet edeceğimiz imanlı, ahlaklı, basiretli, cesur, çalışkan, birikimli kadrolarla birlikte olmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bugün burada; 24 yaşında başına geçtiği beyliği cihan devleti yapacak temelleri atan Osman Gazi’nin, 21 yaşında İstanbul’u fetheden Fatih’in emanetini üstlenmeye talip gençler görüyorum. Bugün burada; daha 15-16 yaşında Diyarbakır’da kurban eti dağıtırken alçakça şehit edilen Yasin Börü’nün, ülkesinin namusunu savunurken darbecilerin kurşunlarıyla şehit edilen Abdullah Tayyip Olçok’un, teröristlerce kalleşçe şehit edilen Eren Bülbül’ün azmine sahip gençler görüyorum. Bugün burada; kalplerindeki imanla, bir ellerinde kitap, bir ellerinde bilgisayarlarıyla her alanda en iyi olmak için evlerinde, okullarında, kütüphanelerde, atölyelerde eğitime-öğretime odaklanan, kendileri ve ülkeleri için büyük hayaller kuran gençler görüyorum. Bugün bu salonlarda; vakitlerini ve enerjilerini sapkın ideolojilerin emrine verenlerle değil, kendi medeniyetlerinin, kendi milletlerinin, kendi devletlerinin hizmetinde olanlarla omuz omuza yürüyen gençler görüyorum. Bugün bu salonlarda; ruhunu, bedenini, dimağını zenginleştirmek, birikimi ve kabiliyetiyle akranları arasında tebarüz etmek, geleceğin siyasetçileri, yöneticileri, bilim insanları, kültür ve sanat insanları, sporcuları, iş insanları olmak konusunda kararlı gençler görüyorum. Bugün burada; geçtiğimiz günlerde ilan ettiğimiz Millî Uzay Programını hayata geçirecek, ülkesinde ve dünyada olduğu gibi, uzayda da bayrağımızı gururla dalgalandıracak vatanperver gençler görüyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’in “Gençliğe Hitabesi”ni okuyarak, “Bugün burada surda açtığı gedikten, rüzgârın yönüne aldırmadan akın akın ülkemiz sınırlarını aşıp bölgemize, dünyaya yönelen bir gençlik görüyorum” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE SALGIN SÜRECİNİ EN AZ SIKINTIYLA GEÇİRİYOR”

Salgın döneminde dünyanın pek çok ülkesinde, özellikle gençlerin ciddi sıkıntılar yaşadıklarına, itirazlarını yüksek sesle dile getirdiklerine şahit olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bu süreci hem sağlık altyapısı ve sisteminin gücü hem de devlet ve millet olarak birlik ve beraberliğine sımsıkı sarılması sayesinde en az sıkıntıyla geçirdiğini söyledi.

Bu süreçte en büyük desteği gençlerden aldıklarını, sağlık, eğitim, gıda tedarik zinciri ve güvenlik güçlerinde ağırlıklı olarak gençlerin görev aldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Velhasıl gençlerimizle omuz omuza, bu küresel sağlık krizine karşı tarihî bir mücadele yürüttük. Attığımız her adımda, gençlerimizin gözlerinde gördüğümüz umut, yüreklerinde hissettiğimiz sevgi, duruşlarında şahit olduğumuz asalet bizim en büyük şevk kaynağımız oldu” dedi.

“Biz, umutsuzluğu küfürle eşdeğer gören bir medeniyetin mensubuyuz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üstelik bu öyle temelsiz, içi boş, hamasi bir umut söylemi de değildir. Umutlu olmak için pek çok sebebimiz var. Cumhuriyet tarihinin en güçlü altyapısına sahibiz. Gelişmiş ülkelerin dahi çaresiz kaldığı krizlerin altından, bu altyapı sayesinde kolayca kalkabiliyoruz” diye konuştu.

“ULUSLARARASI ALANDA ÖZ GÜVENİMİZİN VE İTİBARIMIZIN EN YÜKSEK OLDUĞU DÖNEMDEYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın tarihin en eğitimli, en dinamik, en geniş ufuklu insan kaynağına sahip olduklarının altını çizerek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Gençlerimizin her alanda ortaya koydukları başarılarla gurur duyuyoruz. Uluslararası alanda öz güvenimizin ve itibarımızın en yüksek olduğu dönemdeyiz. Artık kendi stratejisini belirleyen, kendi taktiklerini uygulayan, kendi hedeflerine yürüyen bağımsız bir Türkiye var. Tüm provokasyon gayretlerine rağmen, milletimizin birlik ve beraberliğinin en güçlü olduğu dönemdeyiz. Ülkemizi karıştırmak, sokaklarımızda kaosu egemen kılmak için girişilen her çaba, milletimizin feraset duvarına çarpıyor.  Uzay çalışmalarından yeni sivil anayasaya, savunma sanayimizden gıda endüstrimize, şehircilik altyapımızdan çevreye kadar her alanda, tarihimizin en kararlı adımlarını attığımız bir dönemdeyiz. Her ne kadar birilerinin hayalleri, bizim attığımız bu adımların gerisinde kalıyor olsa da, her bir vatandaşımızın büyük ve güçlü Türkiye vizyonuna sahip çıktığını biliyoruz. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, bölgesel ve küresel liderlik yolunda ilerledikçe, gençlerimize oldukça geniş ve çeşitli kariyer fırsatları da sunabiliyoruz. Yerli otomobili sizler yapacaksınız. Ülkemizi uzayda sizler temsil edeceksiniz. Yüksek teknolojiye dayalı yeni ekonominin tasarımından yazılımına, üretiminden geliştirilmesine her aşamasında sizler olacaksınız. Dijital dünyayı sizler kuracaksınız. Üniversitelerimizi marjinal grupların eylem sahası olmaktan çıkartıp bilim yuvaları hâline sizler getireceksiniz. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına ülkemizden en kısa sürede ve en az 10 üniversitenin girmesini sizler sağlayacaksınız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de yükseköğrenim görmek isteyen istisnasız her gence, ailesinin maddi durumu ne olursa olsun, bu hayalini gerçekleştirebileceği altyapıyı kurduklarına vurgu yaparak, “Geçmişte üniversitelerdeki en önemli protesto konusu, yükseköğrenim harçlarıydı. Gençlerimizin önündeki bu önemli engeli de biz kaldırdık” hatırlatmasını yaptı.

Yükseköğretimi ücretsiz yapmakla kalmayarak ilave imkânlarla herkesin erişimine açtıklarını, yurt kapasitesini 700 bine çıkarttıklarını, yükseköğrenim kredi ve burs miktarlarını bu yıl için lisansta 650 liraya, yüksek lisansta bin 300 liraya, doktorada bin 950 liraya yükselttiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, spor tesislerinden, internet altyapısına kadar her alanda gençlere yönelik yapılan çalışmaları anlattı.

“GENÇLERİMİZİN YANINDA DAHA GÜÇLÜ ŞEKİLDE YER ALACAĞIZ”

“Attığımız her adımı önce insan yaklaşımıyla ölçüp tartıyor, insanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesiyle hareket ediyoruz” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitimde ve iş hayatında hayalini gerçekleştirememiş her bir gencimizin üzüntüsü, bizim üzüntümüzdür. Bunun için hem kamuda, hem özel sektörde, hem kendi girişimlerinde gençlerimizin yanında daha güçlü şekilde yer alacağız. Ulusal ve uluslararası düzeydeki her çabanızı elimizdeki imkânları seferber ederek vereceğimiz teşviklerle, hibelerle, programlarla destekleyeceğiz.  Sizlere 2053 vizyonunuzu hayata geçirmek için ne kadar güçlü bir Türkiye bırakırsak, kendimizi vazifemizi o derece iyi yerine getirmiş hissedeceğiz” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Maddi imkânlar, teknolojik altyapı, fiziki şartlar ne kadar iyi olursa olsun, bunları bizi biz yapan değerlerimizle taçlandırmadığımız sürece, mankurt nesillerin ortaya çıkmasına mani olamayız. Bunun için gençlerimizin medeniyet ve kültür değerlerimizle donanmasını, diğer hususlar kadar önemli görüyoruz” sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazreti Lokman’ın “Allah’a şirk koşma. Rabbine şükrettiğin gibi annene ve babana da saygılı ol. Namazını dosdoğru kıl. İyiliği emret, kötülükten sakın. Küçümseyerek insanlardan yüz çevirme. Yeryüzünde böbürlenerek yürüme, büyüklük taslama. Mutedil ol. Sesini alçalt” nasihatlerini gençlere hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından, kongrelerin düzenlendiği salonlara ayrı ayrı bağlanarak, gençlik kollarında yönetimde görev alanları selamladı ve başarılar diledi.

 


Erdoğan aynı anda 11 kongreye katıldı : Google'da Ara
Erdoğan aynı anda 11 kongreye katıldı


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  TÜGVANIN İCRAATLARI GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR


         Gazeteci Metin Cihan sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda Türkiye Gençlik Vakfı’nda (TÜGVA) görev yapan yöneticiler hakkında kendisine gel

  YARGITAY ÜYESİNDEN ACI İTİRAF


         ’Gruplar haremlik selamlık toplantı yapıyor. Atamalara müdahale ediliyor. Cumhurbaşkanlığı ve Adalet Bakanlığı’na vaziyeti aktardık ama sonuç? Hiç

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim