Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
KORONA BUGÜN REKOR CAN ALDI
Erdoğan AKP’li belediye başkanlarına seslendi
ASANSÖR KONTROL HİZMETİ RANTÇI DEĞİL HALKÇI
REKTÖRDEN ‘BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM’ KAMPANYASINA
SOYLU: TEDBİRLERİN ARTACAĞINI UYARDI


ERDOĞAN: BİZ KAZANDIK - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
ERDOĞAN: BİZ KAZANDIK
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 28-04-2019 / 01-29

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
ERDOĞAN: BİZ KAZANDIK

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Kızılcahamam kampında konuştu. Erdoğan, yerel seçimlerde yüzde 44.4’lük oy oranına ulaştıklarını açıkladı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Her seçim bir imtihamdır, bir mücadeledir, bir muhasebe vesilesidir. 31 Mart seçimlerinde bu imtihamı bütünüyle demiyorum, büyük oranda başarıyla verdik. Bu mücadeleden alnımızın akıyla çıktık. AK Parti olarak yüzde 44.4’lük bir oy oranına ulaştık. Bu mahalli idareler seçimlerinde aldığımız en yüksek ikinci orandır. Karşımızdaki dörtlü ittifakın oranı yüzde 44.5’te kaldı. AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın tartışılmaz bir başarısı var.

Milletimiz ülkemizdeki bin 389 belediyenin 758’ini AK Partili kadrolara emanet etmiştir. 2914 ile kıyaslandığında 3 büyükşehri kaybetmiş bulunuyoruz.  Her seçimde olduğu gibi kazandığımız ve kaybettiğimiz yerler olmuştur. İstanbul ve Ankara önemle üzerinde durulması gereken yerler olarak duruluyor. İstanbul ve Ankara’da aslında kaybetmedik, tam tersine kazandık. Kazanmak kaybetmek nedir ona bakmak lazım. İstanbul’da 24 ilçede AK Parti, birinde MHP olarak almış bulunuyoruz. Kalan 14 ilçede Diğer ittifak ipi göğüslemiş.

İtirazlar sebebiyle seçimin yenilenmesi kararı evrilen 3 ilçe bu tablonun dışındadır. Yaptığımız itirazlar ve İBB için seçimlerin yenilenmesi talebimizi takip ediyoruz, edeceğiz. İstanbul ve Ankara önemli üzerinde durulması gereken yerlerdir. Biz esasen İstanbul ve Ankara’da seçim kaybetmedik, kazandık. Arkadaşlar her şeyden önce kazanmak nedir, kaybetmek nedir bunun üzerinde ayrıca durmak gerekir.İstanbul’da 39 ilçenin 24’ünde AK Parti, 1’inde MHP olmakla beraber 25 ilçeyi almış bulunuyoruz. İBB Meclisi’ndeki 312 üyeden 176’sı Ak Parti’ye 4’ü MHP’ye mensuptur. Ankara’da da durum farklı değildir. 25’den 19’unu Ak Parti aldı, 3’ünü MHP aldı. Ne kaldı onlara 3.

Son verilerle düşmeye devam ediyor. Burada çok ciddi bir örgütlü organizasyon söz konusu. Elimizdeki belgeler bunu gösteriyor. Kamu yöneticiliği bu vasfı taşıyanların memur sıfatıyla orada olması gerekirken, kamu yöneticisi olmadığı halka bir çok bankalardaki işçi sıfatı diyebileceğimiz kişilerin sandıklara sokuşturulması bu güne kadar yapılmış bir şey değildir. İş Bankası, Şeker Bankası. Bu banakların binlerce çalışanı buralarda görev almıştır. İş Bankası açıklama yaptı, ’Bizim bilgimiz dahilinde değildir’ diye. Biz zaten bilginiz dahilinde diye bir şey söylemedik. Biz sizin çalışanlarınızın buralarda görev aldığını söylüyoruz.

Daha bir çok şeyler var. Bunların üzerinde ben duracak değilim. YSK’nın verdiği karara uyacağız; "AK Parti umudunu kesti" deniyor; arkadaşlar son ana kadar hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz.

Demokrasi seçilmişlerin olduğu yerdir atanmışların değil.

YENİ PARTİ İDDİALARINA DEĞİNDİ

İçimizde yanlış yapanlar olduğunu ifade etmeden geçemeyeceğim. Bu yeni değil, bu ilk insanla başlayan süreç. Habil ve Kabil ile başlayan süreç devam ediyor. İçimizde belli seviyelere, noktalara gelenlerin yaptığı çalışmalar yenilir yutulur değil.

Bu davanın adamı olduğu söylenenler seçim kampanyası süresince neredeydiler? Bakın teşkilatlarda neler olduğunu, nerede neler döndüğünü biliyoruz. Zaman geldiğinde bunların hesabını soracağız. Sırtımızda taşıyacak değiliz. 

Esen rüzgara göre yön değiştirenler, sırça köşklerinde yüksek siyasetçilik yapanlar bizim verdiğimiz kavganın sırrına eremez. Fırsatçılara bu meydanı bırakmayacağız.

LİNÇ GİRİŞİMİNE SAHİP ÇIKTI

CHP zihniyeti hep yaptığı gibi bir şehit cenazesinde yaşana bir müesir hadiyesi çığırından çıkardı. Çalışma arkadaşlarımıza hakarete vardırdılar. Şehit cenazesine katılmak elbette herkesin hakkıdır ancak seçim sürecinde kendini PKK’nın güdümünden kurtaramamış PKK ile işbirliği yapmış ve bu konuda atması gereken adım daha dikkatli olması gerekenleri daha özenli hareket etmek zorunda olamaları gerekir. Acaba buraya gitmek ne getirir, ne götürür? Çünkü bu şehit nereden geliyor? Senin iş birliği yaptığın o PKK’nın canavarlarının siyasi görüntüsü olan HDP ile iş birliği yapmışsın. Şimdi bunu söylemeyelim mi? İş birliği, el birliği yapacaksın, bunları yutalım mı? Yutmayacağız arkadaşım, bunları söyleyeceğiz.  Siz benim Çubuk’taki köylümü, kardeşlerimi hiç düşünmüyor musun? Ben bir cumhurbaşkanı olarak bir şehit evine giderken gidişim rahatsız eder mi etmez mi diye soruyorum. Sen siyasi istismar için oraya gidiyorsun.

’CHP’NİN KUTUPLAŞTIRICI SİYASETİ’

Biz sizin cibiliyetinizi de, geçmişinizi de biliriz. Milletin değerlerine, devletin kadrolarına, masum insanlara neler yapabileceğinin işaretlerini vermiştir. CHP’nin geldiği belediyelerde işçi kıyımları başlamıştır. Asgari ücret ilan ediyorsun ne asgari ücreti, biz zaten ilan ettik. Böyle bir yalanlarla dolu çuvalın ağzını kapatmışlar millete yutturmaya çalışıyorlar. Ellerine fırsat geçtiğinde hemen gerçek yüzlerini ortaya çıkarıyor içlerindeki kişi ortaya döküyorlar. 

CHP’nin kutuplaşma siyasetine karşı milletimizle birlikte kültür ve inancımıza göre mücadele etmeye devam edeceğiz. Bakın şu anda CHP’li kabul edilebilecek belediyelerde işçi kıyımları başlamıştır. CHP’nin nefret dilinin ülkemizi zehirlemesine izin vermeyeceğiz. Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile bunların üzerine gideceğiz. Milletin hakkını, hukukunu, kazanımlarını, geleceğini korumak için gece gündüz çalışacağız. Her alanda 2023 hedeflerimize ulaşmak için gayret göstereceğiz.

’MACRON BU İŞLERİ BİLMİYOR’

Ermenilerin iddia ettiği gibi bir yola başvurmuş olsaydık dünyanın dört bir yanında milyonlarca Ermeni olmazdı. Ermeni tehciri ne bir soykırımdır ne de büyük felakettir. Bu sadece 1 asır öncesinin çok sıkıntılı şartlarında yaşanmış acı bir olaydan ibarettir.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron bu işleri bilmiyor. İçerideki 700 bin Ermeni’ye sesleniyor. Bay Macron bu iş seni kurtarmayacak. Ermeni meselesinde takındığı tutum doğru değil.

ABD ile S-400(Rusya’dan alınacak füze savunma sistemi) meselesinde ciddi bir görüş ayrılığı içerisindeyiz.

Türkiye, Avrupa Birliği müzakereleriyle ilgili çok kan kaybetti. Hâlâ oyalama taktiği güdüyorlar. Biz verilen sözlerin yerine getirilmesini sabırla beklemeye devam ediyoruz ancak bir yere kadar.

Bölgemizin kanayan yarası Filistin meselesi son dönemde yeniden alevlendi. İsrail’in hak hukuk adalet tanımayan tutumu nedeniyle bölge adeta barut fıçısına çevrilmiştir. Golan Tepeleri Suriye’nindir, İsrail’in değil. İsrail’i bu tehlikeli politikalardan vazgeçmeye çağırıyorum. İsrail bir işgalci yapılanmadır. Bu işgalci yapılanma maalesef gücünü Amerika’dan alıyor. Bu güçle işgal hareketini devam ettiriyor. Kudüs’ün tarihi bu mübarek şehre ellerini uzatanların acı akıbetleriyle doludur. Filistin davasının takipçisi olmayı sürdüreceğiz."


ERDOĞAN: BİZ KAZANDIK : Google'da Ara
ERDOĞAN: BİZ KAZANDIK


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI İSTİFA


         Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, görevinden istifa etti. Ateş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “09 Ocak 2019 tari

  CHP’Lİ ÖZKOÇ KANAL İSTANBUL İHALESİNİ


         Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Özkoç, koronavirüsle mücadele konusunda atılan adımların güven vermediğini, İran ile sınır

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR

           ANKET
KANAL İSTANBUL GEREKLİMİDİR?
% 20 √ Toplam : 18 - 1 Evet Gerekliidir.
% 55 √ Toplam : 50 - 2 Hayır Yapılmasın
% 26 √ Toplam : 23 - 3 Fikrim Yok
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim