Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ALMANYADA SEÇİMLERİN GALİBİ: SPA
BUGÜN 228 KİŞİ DAHA HAYATINI
CHP’Lİ BAKANDAN YURTİÇİN SORUÖNERGESİ
İzmirde Uluslararası Basın Akademisi kuruluyor
HİNDİSTAN COVİDE KARŞI ÇARESİZ: BİNLERCE ÖLÜ


ERDOĞAN: BİZ KAZANDIK - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
ERDOĞAN: BİZ KAZANDIK
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 28-04-2019 / 01-29

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
ERDOĞAN: BİZ KAZANDIK

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Kızılcahamam kampında konuştu. Erdoğan, yerel seçimlerde yüzde 44.4’lük oy oranına ulaştıklarını açıkladı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Her seçim bir imtihamdır, bir mücadeledir, bir muhasebe vesilesidir. 31 Mart seçimlerinde bu imtihamı bütünüyle demiyorum, büyük oranda başarıyla verdik. Bu mücadeleden alnımızın akıyla çıktık. AK Parti olarak yüzde 44.4’lük bir oy oranına ulaştık. Bu mahalli idareler seçimlerinde aldığımız en yüksek ikinci orandır. Karşımızdaki dörtlü ittifakın oranı yüzde 44.5’te kaldı. AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın tartışılmaz bir başarısı var.

Milletimiz ülkemizdeki bin 389 belediyenin 758’ini AK Partili kadrolara emanet etmiştir. 2914 ile kıyaslandığında 3 büyükşehri kaybetmiş bulunuyoruz.  Her seçimde olduğu gibi kazandığımız ve kaybettiğimiz yerler olmuştur. İstanbul ve Ankara önemle üzerinde durulması gereken yerler olarak duruluyor. İstanbul ve Ankara’da aslında kaybetmedik, tam tersine kazandık. Kazanmak kaybetmek nedir ona bakmak lazım. İstanbul’da 24 ilçede AK Parti, birinde MHP olarak almış bulunuyoruz. Kalan 14 ilçede Diğer ittifak ipi göğüslemiş.

İtirazlar sebebiyle seçimin yenilenmesi kararı evrilen 3 ilçe bu tablonun dışındadır. Yaptığımız itirazlar ve İBB için seçimlerin yenilenmesi talebimizi takip ediyoruz, edeceğiz. İstanbul ve Ankara önemli üzerinde durulması gereken yerlerdir. Biz esasen İstanbul ve Ankara’da seçim kaybetmedik, kazandık. Arkadaşlar her şeyden önce kazanmak nedir, kaybetmek nedir bunun üzerinde ayrıca durmak gerekir.İstanbul’da 39 ilçenin 24’ünde AK Parti, 1’inde MHP olmakla beraber 25 ilçeyi almış bulunuyoruz. İBB Meclisi’ndeki 312 üyeden 176’sı Ak Parti’ye 4’ü MHP’ye mensuptur. Ankara’da da durum farklı değildir. 25’den 19’unu Ak Parti aldı, 3’ünü MHP aldı. Ne kaldı onlara 3.

Son verilerle düşmeye devam ediyor. Burada çok ciddi bir örgütlü organizasyon söz konusu. Elimizdeki belgeler bunu gösteriyor. Kamu yöneticiliği bu vasfı taşıyanların memur sıfatıyla orada olması gerekirken, kamu yöneticisi olmadığı halka bir çok bankalardaki işçi sıfatı diyebileceğimiz kişilerin sandıklara sokuşturulması bu güne kadar yapılmış bir şey değildir. İş Bankası, Şeker Bankası. Bu banakların binlerce çalışanı buralarda görev almıştır. İş Bankası açıklama yaptı, ’Bizim bilgimiz dahilinde değildir’ diye. Biz zaten bilginiz dahilinde diye bir şey söylemedik. Biz sizin çalışanlarınızın buralarda görev aldığını söylüyoruz.

Daha bir çok şeyler var. Bunların üzerinde ben duracak değilim. YSK’nın verdiği karara uyacağız; "AK Parti umudunu kesti" deniyor; arkadaşlar son ana kadar hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz.

Demokrasi seçilmişlerin olduğu yerdir atanmışların değil.

YENİ PARTİ İDDİALARINA DEĞİNDİ

İçimizde yanlış yapanlar olduğunu ifade etmeden geçemeyeceğim. Bu yeni değil, bu ilk insanla başlayan süreç. Habil ve Kabil ile başlayan süreç devam ediyor. İçimizde belli seviyelere, noktalara gelenlerin yaptığı çalışmalar yenilir yutulur değil.

Bu davanın adamı olduğu söylenenler seçim kampanyası süresince neredeydiler? Bakın teşkilatlarda neler olduğunu, nerede neler döndüğünü biliyoruz. Zaman geldiğinde bunların hesabını soracağız. Sırtımızda taşıyacak değiliz. 

Esen rüzgara göre yön değiştirenler, sırça köşklerinde yüksek siyasetçilik yapanlar bizim verdiğimiz kavganın sırrına eremez. Fırsatçılara bu meydanı bırakmayacağız.

LİNÇ GİRİŞİMİNE SAHİP ÇIKTI

CHP zihniyeti hep yaptığı gibi bir şehit cenazesinde yaşana bir müesir hadiyesi çığırından çıkardı. Çalışma arkadaşlarımıza hakarete vardırdılar. Şehit cenazesine katılmak elbette herkesin hakkıdır ancak seçim sürecinde kendini PKK’nın güdümünden kurtaramamış PKK ile işbirliği yapmış ve bu konuda atması gereken adım daha dikkatli olması gerekenleri daha özenli hareket etmek zorunda olamaları gerekir. Acaba buraya gitmek ne getirir, ne götürür? Çünkü bu şehit nereden geliyor? Senin iş birliği yaptığın o PKK’nın canavarlarının siyasi görüntüsü olan HDP ile iş birliği yapmışsın. Şimdi bunu söylemeyelim mi? İş birliği, el birliği yapacaksın, bunları yutalım mı? Yutmayacağız arkadaşım, bunları söyleyeceğiz.  Siz benim Çubuk’taki köylümü, kardeşlerimi hiç düşünmüyor musun? Ben bir cumhurbaşkanı olarak bir şehit evine giderken gidişim rahatsız eder mi etmez mi diye soruyorum. Sen siyasi istismar için oraya gidiyorsun.

’CHP’NİN KUTUPLAŞTIRICI SİYASETİ’

Biz sizin cibiliyetinizi de, geçmişinizi de biliriz. Milletin değerlerine, devletin kadrolarına, masum insanlara neler yapabileceğinin işaretlerini vermiştir. CHP’nin geldiği belediyelerde işçi kıyımları başlamıştır. Asgari ücret ilan ediyorsun ne asgari ücreti, biz zaten ilan ettik. Böyle bir yalanlarla dolu çuvalın ağzını kapatmışlar millete yutturmaya çalışıyorlar. Ellerine fırsat geçtiğinde hemen gerçek yüzlerini ortaya çıkarıyor içlerindeki kişi ortaya döküyorlar. 

CHP’nin kutuplaşma siyasetine karşı milletimizle birlikte kültür ve inancımıza göre mücadele etmeye devam edeceğiz. Bakın şu anda CHP’li kabul edilebilecek belediyelerde işçi kıyımları başlamıştır. CHP’nin nefret dilinin ülkemizi zehirlemesine izin vermeyeceğiz. Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile bunların üzerine gideceğiz. Milletin hakkını, hukukunu, kazanımlarını, geleceğini korumak için gece gündüz çalışacağız. Her alanda 2023 hedeflerimize ulaşmak için gayret göstereceğiz.

’MACRON BU İŞLERİ BİLMİYOR’

Ermenilerin iddia ettiği gibi bir yola başvurmuş olsaydık dünyanın dört bir yanında milyonlarca Ermeni olmazdı. Ermeni tehciri ne bir soykırımdır ne de büyük felakettir. Bu sadece 1 asır öncesinin çok sıkıntılı şartlarında yaşanmış acı bir olaydan ibarettir.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron bu işleri bilmiyor. İçerideki 700 bin Ermeni’ye sesleniyor. Bay Macron bu iş seni kurtarmayacak. Ermeni meselesinde takındığı tutum doğru değil.

ABD ile S-400(Rusya’dan alınacak füze savunma sistemi) meselesinde ciddi bir görüş ayrılığı içerisindeyiz.

Türkiye, Avrupa Birliği müzakereleriyle ilgili çok kan kaybetti. Hâlâ oyalama taktiği güdüyorlar. Biz verilen sözlerin yerine getirilmesini sabırla beklemeye devam ediyoruz ancak bir yere kadar.

Bölgemizin kanayan yarası Filistin meselesi son dönemde yeniden alevlendi. İsrail’in hak hukuk adalet tanımayan tutumu nedeniyle bölge adeta barut fıçısına çevrilmiştir. Golan Tepeleri Suriye’nindir, İsrail’in değil. İsrail’i bu tehlikeli politikalardan vazgeçmeye çağırıyorum. İsrail bir işgalci yapılanmadır. Bu işgalci yapılanma maalesef gücünü Amerika’dan alıyor. Bu güçle işgal hareketini devam ettiriyor. Kudüs’ün tarihi bu mübarek şehre ellerini uzatanların acı akıbetleriyle doludur. Filistin davasının takipçisi olmayı sürdüreceğiz."


ERDOĞAN: BİZ KAZANDIK : Google'da Ara
ERDOĞAN: BİZ KAZANDIK


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  KILIÇDAROĞLU: ’HER FABRİKA BİR KALEDİR”


         İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Tarımı stratejisinin en önemli parçalarından biri olan Bayındır Süt Fabrikası’nın temeli CHP G

  AKŞENER ADAYLIK KONUSUNDA NOKTAYI KOYDU


         İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben cumhurbaşkanı adayı değilim; ben başbakanlığa adayım" dedi. İyi Parti lideri Meral Akşener Halk tv’de katıldığı programd

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim