Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
VAKA VE ÖLÜM SAYISI HIZLA ARTIYOR
AVRUPA ORMAN YANGINLARINA
YANGINLAR AYDINA SIÇRADI
AKŞENER AFET YÖNETİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Manavgat’ta 7, Marmaris’te 1 can kaybımız


ERDOĞAN GRUPTA KONUŞTU - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
ERDOĞAN GRUPTA KONUŞTU
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 15-01-2019 / 23-51

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
ERDOĞAN GRUPTA KONUŞTU

Erdoğan, Trump’ın "Eğer Türkiye Kürtleri vurur

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, CHP’ye yönelik eleştirilerini devam ettirdi. “Türkiye bu zihniyeti tek bir zerresi kalmayana kadar ezip, yok etmelidir” diyen Erdoğan, “Kılıçdaroğlu ve avenesinin referansı bu tek parti dönemidir. Türkiye’yi bunlara rağmen 3,5 kat büyüttük. Bunlara rağmen 2023 hedeflerine ulaştıracağız” dedi.

Erdoğan, Trump’la yaptığı görüşmeye ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, “Gayet müspet bir görüşme oldu. Kendisi ABD askerlerinin Suriye’den çekilme kararını bir kez daha teyit etti. Bu güvenli bölge konusu 20 mil konusu kendisi tarafından ifade edildi” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

>> Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı da pazar günü açıklarız. 31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız. Kendisi veya istediği kişi aday olamadığı için tavır alan kişi bizim gözümüzde zaten AK Partili olamamış demektir. Bunları da günü geldiğinde değerlendirmek üzere kenara koyuyoruz. Bugüne kadar egosunun değil, davasının peşinden gidecek gönül erleriyle yola devam edeceğiz. Biz layığı olan, layık olanı kenara koymayız. Milletvekillerimiz arasında geçmişte pek çok farklı görevi üstlenmiş olan bulunuyor. Mesele sen-ben kavgası değil, konu millet olunca görev herkese düşüyor.

‘CHP MİLLETTEN ISRARLA UZAK DURUYOR’

>> Her seçim döneminde olduğu gibi 31 Mart öncesinde de ülkemizde çok garip, çok hazin birliktelikler ortaya çıkmaya başladı. CHP, 2014 mahalli seçimlerini FETÖ’cülerin malzemeleriyle yürütmüştü. FETÖ’cüler tek başına yetmiyor, PKK’lıları aldılar. Bu cephe de CHP’yi başarıya ulaştırma yetmeyecek. CHP milletten ısrarla uzak duruyor. Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk. Sonra siyasete ve seçimlere taşıdık. Milletsiz siyaset bunların kolayına geliyor. Dünyada, bölgemizde neler oluyor diye dertleri yok. Tek dertleri Meclis’teki sandalyelerini belli belediyelerdeki güçlerini korumaktan ibaret. Türkiye’nin başına hangi bela musallat olsa bunlar ellerini ovuşturuyor. Bedelsiz bir şekilde iktidarın üzerine konmanın hayalini kuruyorlar. Milleti ikna edip oyunu alarak, demokrasi içinde iktidara gelmeyi akıllarından geçirmiyorlar. Milletin önüne konulan ciddi vaatleri, projeleri yok.

>> Şu ana kadar milletimiz onlara bekledikleri fırsatı vermedi. Biz de gece-gündüz çalışarak ülkemize yönelen tüm tehditlere karşı göğsümüzü siper ederek, 2023 hedeflerine doğru adım adım yürümeyi sürdürüyoruz. Sıkıntılar elbette var. Aksaklıklar yaşanıyor. Ama bunların hiçbir de ülkemizi yeniden eski günlerine geriletecek hususlar değildir.

‘TEK PARTİ ZİHNİYETİ EZİP YOK EDİLMELİ’

>> Ülkemizin nereden nereye geldiğini göstermek için, tek parti zihniyetini anlatmamdan birileri rahatsız oluyor. Gazi Mustafa Kemal’in ve Fevzi Çakmak’ın bin bir zahmetle kurmaya çalıştığı savunma sanayimizi tek parti zihniyetinin nasıl baltaladığını anlatmayalım mı? Kendi savaş uçaklarımızı üretmek için önünün bedava uçak bahanesiyle nasıl kesildiğini söylemeyelim mi? Nuri Demirağların önünün nasıl kesildiğini bilmezsek, müteşebbislerimize verdiğimiz desteğin anlamını nasıl izah edebiliriz? Türkiye bu zihniyeti tek bir zerresi kalmayana kadar ezip, yok etmelidir. AK Parti döneminde yine aynı sapkın zihniyet, edepsizlikle üzerimize gelmiştir. Kılıçdaroğlu ve avenesinin referansı bu tek parti dönemidir. Türkiye’yi bunlara rağmen 3,5 kat büyüttük. Bunlara rağmen 2023 hedeflerine ulaştıracağız.

>> Mahalli seçimler bu yürüyüşümüzde yeni bir soluk yenileme vesilesi olacaktır. 14 seçimde nasıl yaptıklarımızı, yapacaklarımız anlatıp desteklerini aldıysak, yine milletimizin desteğini alacağız. Onların yalanları, iftiraları varsa bizim de icraatlarımız, projelerimiz, hedeflerimiz, Allah’ımız var.

‘SURİYE’DE ÖNEMLİ KAZANIMLAR ELDE EDİYORUZ’

>> Türkiye son yıllarda çok tarihi sınamaları üst üste veren bir ülke. Türkiye tüm bu süreçlerden çıkmayı başarmıştır. Bir süredir gündemimizde olan Suriye meselesinde, önemli kazanımlar elde ediyoruz. 3,5 milyonun üzerindeki sığınmacıların yol açtığı güvenlik tehditlerinin yanında siyasi ve ekonomik geleceğimiz bakımından bu konunun üzerine gitmek zorundayız. Tüm dünyaya sesleniyorum; ülkemize gelen bütün bu mülteciler içerisinde sadece Suriye değil, Irak’tan da gelen var. Biz Keldanileri, Ezidileri, Kürtleri, Arapları ülkemizde misafir ettik. O dönemde 500 bine yakın mülteciyi misafir ettik. Şimdi de Araplar ağırlıklı olmak üzere 300 bine yakın Kürt kardeşimizi misafir ettik. Hala ediyoruz. Biz teröristlere kapılarımızı kapattık. YPG/PYD, DEAŞ asla yakınımıza sokulamaz. Onları nasıl çukurlara gömdüysek, sınırlarımız dışında da o çukurlara gömeriz. Zeytin Dalı’nda, Fırat Kalkanı’nda ne yaptıysak, attıkları adımları yüzlerine çaldık. Bu sıkıntıları da çözecek İdlib’i huzur ve güven beldesi haline getireceğiz.

>> Dün akşam baktım ki bölgede Afrin’de takımlar kurulmuş, gençler futbol maçı oynuyor. Bu bir kararlılığın neticesidir. 2 tane orada futbol sahası yapmışız, oradaki gençler o maçı izliyorlar. Mesele bu. Barış lafla olmaz, icraatla olur. Şimdi sırada Münbiç ve Fırat’ın doğusundaki ile güneydeki DEAŞ artıkları bulunuyor. Trump’la görüşmemiz üzerine askeri harekatımızı beklemeye almıştık. Trump’ın Twitter’daki mesajları beni ve arkadaşlarımı üzdü. Hemen harekete geçtik. Telefonda kendisiyle konuştuk.

>> ABD ile Suriye meselesinde uzunca bir süre farklı yaklaşımlara sahip olduk. Bu bizi üzdü. Biz Stratejik ortağız. Olaylara farklı yaklaşımlarımız olabilir ama aynı hedefe kilitlenmek üzere olur. Özellikle Obama döneminde bize verilen sözlerin yerine getirilmemesinden tutun da, terör örgütleriyle ilişkilerine kadar, ilişkilerimiz zehirlendi. Sayın Trump’ın başkan seçilmesinden sonra kendisinin farklı yaklaşımlar içinde olmasından memnuniyet duyduk.

‘TAM SAHAYA ÇIKACAKTIK, TRUMP’LA GÖRÜŞTÜK’

>> Geçtiğimiz ay tam sahaya çıkmak üzere hazırlıklarımızı son kez gözden geçirirken Sayın Trump’la görüştük. Sayın Başkan, ABD’nin Suriye’deki askerlerini çekeceğini, DEAŞ artıklarıyla mücadeleyi Türkiye’ye bırakacaklarını bize ifade etti. Biz de Fırat Kalkanı’nı hatırlatarak, Suriye’de DEAŞ’la mücadelenin önceliğimiz olduğunu belirttik. Askeri harekatımızı beklemeye aldık. Arada bazı çatlak sesler çıkıyordu. Biz bunları çok da önemsemiyorduk. Ne var ki dün Sayın Trump’ın verdiği mesajlar bizi üzdü. Dün gece bu meseleleri tekrar konuştuk. Gayet müspet bir görüşme oldu. Kendisi ABD askerlerinin Suriye’den çekilme kararını bir kez daha teyit etti. Bu güvenli bölge konusu 20 mil konusu kendisi tarafından ifade edildi. Gündemimizdeki tüm konularda ekiplerimizin görüşmesine karar verdik.

‘KAPSAMLI ADIMLAR ATMAYA KARAR VERDİK’

>> Önceliğimizin DEAŞ ve diğer terör örgütleriyle mücadele etmek olduğunu vurguladık. Bizim Suriye’de hiçbir etnik ve dini grup gözetmeden herkese kucak açtığımızı, buna rağmen YPG/PYD’nin herkese zulmettiğini ifade ettik. Belgelerini de kendi danışmanlarına ulaştırdığımızı da söyledik. Bu terör örgütlerinin neler yaptıklarından bilgisi yoktu ki bizim bu aydınlatmamızdan memnun olduğunu söyledi. İkili ticaret hacmimizi 75 milyar dolara çıkarmak için daha kapsamlı adımlar atma kararı aldık.

>> Türkiye siyasetin ve diplomasinin imkanlarını kullanmadan yana bir ülke olarak üzerine düşeni yapmaya devam edecektir. Sayın Trump’la tüm bu konularda tarihi bir öneme sahip anlayış birliğine vardığımıza inanıyorum. Bir süredir uluslararası çevrelerde dile getirilen yanılgıyı düzeltmek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti, Kürdüyle, Arabıyla tüm kardeşlerimizin devletidir. Hangi inanç grubundan olursa olsun hepsinin devletidir.sa, Türkiye’yi ekonomik yönden mahvederiz" ifadesi ile ilgili konuştu. Trump’ın mesajlarından dolayı üzüldüklerini ifade eden Erdoğan, yaptıkları telefon görüşmesiyle ilgili "Trump’la anlayış birliğine vardığımızı umuyoruz" dedi.


ERDOĞAN GRUPTA KONUŞTU : Google'da Ara
ERDOĞAN GRUPTA KONUŞTU


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  AKŞENER AFET YÖNETİM MERKEZİNİ ZİYARET


         İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manavgat Afet Yönetim Merkezini ziyaret ederek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Mana

  BAKAN THK SORULARINI GEÇİŞTİRDİ


         Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Türk Hava Kurumu’nun uçaklarını teşkilatın güvenli bulmadığını belirterek “Artık THK ile alakalı

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...

NEVZAT YAŞAR

     Bu iyi parti içindeki çakallar aynı selçukludaki batinilere benzetiyorum bunlarda ne kişilik var nede onur. ...

CEREN KUTLUAY

     İYİ Parti Türkiyenin yükselen değeri. Aydındada en hızla büyüyen parti. Üye kaydı yükselen tek parti. Tüm ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 74 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 72 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim