Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
E DEVLET ÜZERİNDEN 5 UYGULAMA DAHA
AKŞENER: HAPİSTEN KORKMUYORUM
TÜRKİYE SU FAKİRİ OLDU
SEZGİN: HER ŞEYİ İTHAL EDİYORUZ
CUMHUR İTTİFAKI ANKARA MİTİNGİ YAPILDI


ERDOĞAN MHP İLE İTTİFAK VURGUSU YAPTI - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
ERDOĞAN MHP İLE İTTİFAK VURGUSU YAPTI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 08-07-2018 / 14-35

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
ERDOĞAN MHP İLE İTTİFAK VURGUSU YAPTI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’deki yeni dönem için parti grubuna MHP’yle ittifak birlikteliğini koruma mesajı vererek, gelecek seçimler için parti içi toparlanmayı vurguladı.

Erdoğan, 27. Dönem TBMM’nin göreve başlaması dolayısıyla yeni milletvekillerin katılımıyla ilk AK Parti Grup Toplantısı’nda yeni döneme ilişkin görüşlerini aktardı. Seçim sonuçlarına ilişkin partisine uyarılar niteliğinde ifadeler kullandığı gözlemlenen Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile Genel Seçimler sonucunu kıyasladığını ve AKP’nin kendisinden düşük oy almasından memnun olmadığına dikkat çektiği görüldü.


Cumhurbaşkanı seçilmesini sağlayan sonuçları değerlendiren Erdoğan, “Milletimiz, Cumhurbaşkanlığı seçiminde 26 milyon 330 bin 823 geçerli oy ve yüzde 52,56 oy oranıyla en yakın rakibimizin 11 milyon üzerinde bir farkla bize teveccüh göstermiştir. Buna karşılık milletimiz Meclis’te AK Parti’yi yine birinci parti yapmış, zafer elde etmesini sağlamış ama hedefinin de gerisinde bırakmıştır. Milletimizin sandıkta yaptığı bu hassas ayarı doğru değerlendirmeliyiz” dedi. Sözlerini genel seçimler sonuçlarına ilişkin ifadeleriyle sürdüren Erdoğan, “Yüzde 42,6’lık bir oy elde ettik. Meclis’te sayısı 600’e çıkan vekil sayısının yüzde 49’unu elde ettik. MHP ile birlikte yüzde 57’lik bir çoğunluğa sahibiz. Biz 7 Haziran haricinde hep tek başımıza yeterli çoğunluğa sahip olarak yönetmiş bir partiyiz. Daha çok çalışmamız, gayret göstermemiz gerekiyor. Bizim milletimizin mesajlarına hayran olmamak elde değil. Seçim sonuçlarını buna göre okumak gerekiyor. Milletimiz, Cumhurbaşkanlığı seçiminde 52,56 oy oranı ile bize teveccüh göstermiştir. Buna karşılık milletimiz Meclis’te AK Parti’yi yine birinci parti yapmış ancak hedefinin gerisinde bırakmıştır. Milletimizin yaptığı bu hassas ayarı dikkatle incelemek gerekir” diye konuştu. Bu noktada Erdoğan’ın, MHP ile ittifakı sürdürdüklerini dile getirmesi göze çarptı.

Milletvekillerinden de sonuçlara uygun çalışmalar yürütülmesini beklediğinin altını çizen Erdoğan, “Şimdi yapmamız gereken iş yine milletimize bakmak, onun gösterdiği istikamette yürümektir. Kendisini milletin üzerinde, milletimizin bize emanet ettiği o büyük davanın üzerinde, AK Parti’nin üzerinde görenlerin bu mesajı alması mümkün değildir. Çünkü onların gözleri artık görmez, kulakları duymaz, dilleri doğruyu söyleyemez, kalpleri hakikate yönelemez olmuştur. Biz her zamanki gibi milletimizle ve onun değerlerini, hedeflerini, hassasiyetlerini, beklentilerini paylaşanlarla birlikte yürümeyi sürdüreceğiz. Buradaki kadronun bu vasıflara sahip arkadaşlarımızdan oluştuğuna inanıyorum. Rabbimden niyazım bizleri milletimize mahcup etmemesidir” mesajını verdi.

Başbakanlık göreviyle birlikte AKP Grup Başkanlığı’nı bugüne değin yürüten Binali Yıldırım’ın yeni dönemde adı TBMM Başkanlığı’na geçtiği için parti grubunda görev almadığı görüldü.
Başbakanlık göreviyle birlikte AKP Grup Başkanlığı’nı bugüne değin yürüten Binali Yıldırım’ın yeni dönemde adı TBMM Başkanlığı’na geçtiği için parti grubunda görev almadığı görüldü.

“Pazartesi saat 21.00’de kabineyi açıklayacağız”

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Pazartesi günü göreve başlaması dolayısıyla yabancı devlet adamlarını da davet ettikleri görkemli bir tören yapılacağını da anlatan Erdoğan, aynı gün yeni yönetim mimarisini ihdas eden ilk Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ni de yayınlayacaklarını söyleyerek, Pazartesi akşamı saat 21.00’de de kabineyi açıklayıp, hemen kolları sıvayıp çalışmaya başlayacaklarını dile getirdi.

Başkanlık döneminde Meclis’te milletvekilleriyle, Külliye’de bakanlarla, genel merkezde yetkili kurullarındaki arkadaşlarıyla yakın iş birliği ve dayanışma içinde ülkeyi yöneteceklerini de söyleyen Erdoğan, “Böylece ülkemizi yıllardır patinaj yaptıran, sürekli krizlere, kaoslara, müdahalelere yol açan eski sistemi geride bırakarak yepyeni bir dönemin kapılarını aralamış olacağız” dedi.

CHP’ye “terörizm” suçlaması

Erdoğan, grup konuşmasında ayrıca TBMM’de HDP’nin bulunması konusunda CHP’yi suçladı. Erdoğan, “Bölgede uzun süredir terör örgütüne destek veren güçlerin, Türkiye’nin bu kararlılığını anladığını ve uzlaşma yollarını aradıklarını görüyoruz. Yakında bu konuda da önemli gelişmeler bekliyoruz. Bölücü terör örgütü sahada köşeye sıkıştıkça siyasi alandaki manevralarla ve sivilleri hedef alan vahşetiyle kendine alan açmaya çalışıyor. Kendi güdümündeki siyasi partiyi her alanda güçlü tutmak bölücü örgütün en önemli hedefidir. Ana muhalefet partisi, bölücü terör örgütünün bu siyasi manevrasına bize göre meşruiyeti sorunlu olan bir partiyi tam anlamıyla taşıma oylarla Meclise sokarak bir anlamda destek vermiştir. Türkiye’nin milli güvenliğini ilgilendiren bu tür meselelere partilerin kendi iç işleri olarak bakamayız. Terör örgütünün yeniden sivilleri infaza yönelmesinin gerisindeki en önemli saik, kendi güdümündeki partiye sağladığı bu destektir. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın hiçbir yerinde terör örgütleriyle iltisaklı siyasi yapılara müsamaha gösterilmez. Buradan bir kez daha CHP’yi bölücü terör örgütünün güdümündeki parti ile ilişkisini gözden geçirmeye ve tercihini milletten yana kullanmaya davet ediyorum” dedi.

Olağanüstü hal (OHAL) uygulamasına ne zaman son verileceğine değinmediği gözlemlenen Erdoğan’ın, FETÖ ile ilişkili kişilerin aileleri için yaptığı açıklama da dikkat çekti. Erdoğan, “FETÖ ile mücadele kapsamında tutuklanan ve mahkum olanlar ile ihraç edilenlerin bir kısmının eş, çocuk, anne ve babalarının pasaportlarına idari işlemle ihtiyaten tahdit konmuştu. 15 Temmuz’dan sonra FETÖ mensupları aileleriyle birlikte yurt dışına kaçmaya başlamıştı. Bu durumu engellemek için alınan tedbirlerden biri de pasaport tahdidiydi. Artık soruşturmalar ve davalar belli bir aşamaya geldiği için 181 bin 500 kişiyle ilgili pasaport tahdidi şayet mani bir hal yoksa birkaç gün içinde kaldırılacak. Böylece yakınlarının suçlarından dolayı pasaport alamayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermiş oluyoruz” diye konuştu.

AKP Grup Yönetimi’ni belirledi

Bu arada AKP Grup Toplantısı açış konuşmasını AKP Grup Başkanı ve Başbakan sıfatıyla gerçekleştiren Binali Yıldırım da, Erdoğan’ın, yeni sistem açısından “Kurucu Cumhurbaşkanı” olacağı ifadesiyle dikkat çekti. Parlamenter sistemdeki son başbakan olduğunu söyleyen Yıldırım, 24 Haziran seçimleri için “milletin bütün vesayetleri ortadan kaldırdığı seçim” yorumunu da aktardı.

Erdoğan’ın konuşması sonrasında kapalı grup toplantısını gerçekleştiren AKP’de yeni TBMM dönemi için yönetim kadrosu belirlendi.

Başbakanlık göreviyle birlikte AKP Grup Başkanlığı’nı bugüne değin yürüten Binali Yıldırım’ın yeni dönemde adı TBMM Başkanlığı’na geçtiği için parti grubunda görev almadığı görüldü.

AKP Grup Başkanlığı’na geçmişteki siyasi çizgisinde MHP’yle de yakın ilişkileri olan Naci Bostancı’nın getirildiği görüldü. Bostancı, daha önce AKP Grup Başkanvekili idi.

AKP Grup Başkanvekilliklerine ise Bülent Turan, Mehmet Muş, Cahit Özkan, Özlem Zengin ve Mehmet Emin Akbaşoğlu getirildi.

amerikanınsesi


ERDOĞAN MHP İLE İTTİFAK VURGUSU YAPTI : Google'da Ara
ERDOĞAN MHP İLE İTTİFAK VURGUSU YAPTI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  BİNALİDEN İTİRAF GİBİ SÖZLER


         Binali Yıldırım ekonomik krizi itiraf etti! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte katıldığı "İstanbul’daki Bayburtlular Kahvaltısı"nda konuşan Bin

  KARAMOLLAOĞLU’NDAN 15 TEMMUZ TEPKİSİ


          Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “15 Temmuz’a senin tavırların sebep oldu, önce bunu kabul et. ‘Bu

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 21°C 9°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 21°C 6°C

Perşembe Sağanak Yağışlı Sağanak Yağışlı 15°C 10°C           YORUMLAR
ASTO

     Aydına hizmet getiren Herkesin yatırımdan kaçtığı bir dönemde yatırım yapan 50 kişiyi istihtam eden Yatırımcıları tebrik ...

SELİN SEVER

     İsrailoğulları bir ırkın, Yahudilik ise bir dinin adıdır. Kur?an?da İsrailoğulları kelimesi Yahudi dinine inanan anlamında kullanılmasının ...

KÜRŞAT GÜLER

     Değerli hocam bazı kaynaklar Yahudileri Lanetlenmiş kavim diye hatta bunu dini kaynaklara dayandırırlarken Tevradda Mukatdes Millet ...

VELİ TİRYAKİ

     Kemal Hocan Çok Güzel Yazı olmuş. Ben dahil bir çok kişinin ilk defa duyduğu konulaeı açık ...

AYHAN ANIK

     Ahmet abi; Çok güzel bir yazı Emeğine yüreğine saglik. Kenan Evrenin Kışlalardan caddelerden ismimi sildiler ...

MUSA TEMEL

     Demekki bu sıkıntıyı çeken yalnız ben değilmişim. ...


           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 38 √ Toplam : 81 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 39 √ Toplam : 84 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 14 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 18 √ Toplam : 38 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim