Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Sultanlar Olimpiyatlarda çeyrek finalde
Azerbaycan’dan Türkiye’ye 53 itfaiye aracı
Erdoğan: Önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek
ERDOĞAN MARMARİSTE AFETZEDELERE ÇAY DAĞITTI
METE GAZOZ OLİMPİYAT ŞAMPİYONU


ERDOĞAN TRABZONDA VATANDAŞLARDAN DESTEK İSTEDİ - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
ERDOĞAN TRABZONDA VATANDAŞLARDAN DESTEK İSTEDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 03-03-2019 / 11-38

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
ERDOĞAN TRABZONDA VATANDAŞLARDAN DESTEK İSTEDİ

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin son 17 yılda içeride güçlendikçe dışarıda da güçlenip itibar kazandığını belirterek, “Türk demokrasisi ilerledikçe dış siyasette Türkiye’nin sözünün ağırlığı da artmıştır” dedi.

 

Erdoğan, “Siz bizi bağrınıza bastınız, biz de sizin için koştuk, koşturduk. Siz dağ gibi bizim yanımızda durdunuz, biz de milletimizin birliğine özellikle kastedenleri tek tek hezimete uğrattık” diye konuştu.

 

Miting alanında bulunan dev ekrandan, bölücü terör örgütü güdümündeki parti yetkililerinin örgüt ve örgüt elebaşı lehine ifadelerini ve Cumhur İttifakı aleyhine yaptıkları açıklamaları hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi ben CHP’ye gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum, İyi Parti’ye gönül verenlere de sesleniyorum, diyorum ki; kardeşlerim, bu ülkeyi bölmek isteyenlerle nasıl oluyor da omuz omuza oluyorsunuz, nasıl oluyor da onlarla beraber yol yürüyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Devletin verdiği paraların, bölücü terör örgütü güdümündeki partinin belediye başkanları tarafından çukur eyleminde çukur kazarak, Kandil’e gönderilerek kullanıldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin paralarını Kandil’e gönderenlere müsaade etmediklerini ve bu yüzden ilgili belediyelere kayyum atadıklarını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi bundan sonraki süreçte de bunların bu tür yanlışları devam ettikçe, bunlara bu bedelleri ödeteceğiz. Asla bunlara kalkıp da ‘iyi yaptınız’ diyemeyiz” şeklinde konuştu.

 

“BİZİM SİYASETİMİZ GÖNÜL SİYASETİDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 17 yılda önlerine çıkarılan her engeli, her türlü badireyi halkın desteği ile aştıklarını vurgulayarak, "Omuz omuza, gönül gönüle verdik, Türkiye’yi hep birlikte tarihinin en büyük başarılarıyla, en büyük yatırımları ile tanıştırdık” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fakat şimdi önümüzde yine kritik bir sınav var, 31 Mart, hepimiz için önemli bir imtihan, âdeta bir beka meselesi” diye ekledi.

Bu yüzden 82 milyonun her bir ferdine büyük sorumluluklar düştüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanından belediye başkanına, meclis üyesinden sandık müşahidine, parti üyesinden bu davaya gönül vermiş olanlara, herkesin tam bir dayanışma içerisinde çalışması gerektiğini vurguladı.

Şubat ayı başından bu yana 25 ili ve 9 ilçeyi bizzat ziyaret ettiğine işaret ederek, her yerde meydanlarda on binlerce vatandaşla kucaklaştığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zillet ittifakı hâlâ kendi içinde uğraşıyor, hâlâ isim kavgasıydı, şu kavgasıydı, bu kavgasıydı, bunlarla uğraşıyor. Yahu bunlar seçim kurullarına nasıl müracaat edilir, bunu dahi bilmiyorlar” sözlerine yer verdi.

Genel merkez yöneticileri, milletvekilleri ve belediye başkan adaylarıyla günün 24 saati sahada olduklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amacımız, 81 vilayetimize, 922 ilçemize, 50 bin 411 mahalle ve köyümüze bir şekilde ulaşmak, onlara davamızı, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatmaktır. Gayemiz, şehirlerimizle ilgili hayallerimizi ve hedeflerimizi milletimizin tüm fertleriyle paylaşmaktır” dedi.

“Bizim siyasetimiz gönül siyasetidir. Bizim siyasetimiz sevgi siyasetidir, bizim davamız birlik, beraberlik, kardeşlik davasıdır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları ekledi: “Bizim kızıl elmamız var, bizim kızıl elmamız büyük ve güçlü Türkiye’dir. Bunun için kutuplaşmaya, kardeş kavgasına ‘hayır’ diyoruz. Bunun için milletimizin arasına az önce gösterdiğim gibi nifak sokmak isteyenlere ‘hayır’ diyoruz. Bunun için insanımızı birbirine kırdırmaya çalışanlara ‘hayır’ diyoruz. Bunun için ‘önce millet, önce memleket’ diyoruz. Biz barışın yanındayız, demokrasinin yanındayız, istikrar ve huzurun tarafındayız.”  

“ÜLKEYLE BİRLİKTE, TÜRKİYE’NİN GÖNÜL COĞRAFYASINDA ADALETİN VE SÜKÛNETİN HÂKİM OLMASI İÇİN ÇABA HARCIYORUZ”

Ülkeyle birlikte, Türkiye’nin gönül coğrafyasında muhabbetin, adaletin ve sükûnetin hâkim olması için çaba harcadıklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, arabuluculuk çalışmalarıyla, ikili münasebetlerle, yeri geldiğinde telefon diplomasisiyle sıkıntı ve sorunları suhuletle çözmenin gayreti içinde olduklarını dile getirdi.

Önceki gün uçak krizi sonrasında kardeş ülke Pakistan’ın Cumhurbaşkanı ve Başbakanı ile görüştüklerini ve Hindistan ile Pakistan arasındaki gerilimin nasıl düşürülebileceğini istişare ettiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistanlıların, Türk milletinin kalbinde çok ayrı bir yeri olduğunu dile getirdi.

“İstiklal Harbinde vatanımızın bağımsızlığı için gönderilen yardımları, Muhammed İkbal’in bizim için yazdığı özgürlük şiirlerini asla unutamayız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin de, ne zaman dara düşse, ne zaman başı sıkışsa, deprem felaketinden terörle mücadeleye kadar kardeş Pakistan’ın yanında olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE’NİN DE DİPLOMATİK ÇABALARIYLA SIKINTILI DÖNEMİN KISA SÜREDE ATLATILACAĞINA İNANIYORUM”

Türkiye’nin hem Pakistan hem Hindistan’la samimi, yapıcı, yoğun ve çok yönlü ilişkilerinin bulunduğuna işaret ederek Pakistan’ın da Türkiye’nin bu müstesna konumunu takdir edip sorunun çözümü için kendilerinden destek beklediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Biz de kendilerine tansiyonun daha da düşürülmesi konusunda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu ifade ettik. Pakistanlı kardeşlerimizin dün rehin aldıkları Hindistanlı pilotu hüsnüniyet göstergesi olarak salıvermeleri takdire şayan bir adımdır. Gerilimi tırmandırmanın, yangına körükle gitmenin hiç kimseye bir faydası yoktur, olmayacaktır. Temennimiz, Hindistanlı dostlarımızın da bu müspet adıma aynı şekilde mukabelede bulunmalarıdır. Bize düşen katkıları, müdahaleleri yapmaya hazır olduğumuzu tekrar vurgulamak istiyorum. İnşallah Türkiye’nin de diplomatik çabalarıyla bu sıkıntılı dönemin kısa sürede atlatılacağına inanıyorum.”

Günümüzde artık iç politikayla dış politikayı ayırmanın mümkün olmadığına, dünyanın her yerinde iç politikanın dış politikayı, dış politikanın da iç politikayı etkilediğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uluslararası siyasette artık problem çözen, sorunlara çözüm üreten bir seviyeye ulaşmasının, iç politikadaki başarıların eseri olduğunu söyledi.

Türkiye’nin son 17 yılda içeride güçlendikçe dışarıda da güçlenip itibar kazandığının, Türk ekonomisi büyüdükçe Türk diplomatlarının da etkisinin büyüdüğünün altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk demokrasisi ilerledikçe dış siyasette Türkiye’nin sözünün ağırlığı da artmıştır. İç siyasetteki her hamlemizin, her başarımızın altını çizerek söylüyorum, her seçim zaferimizin dışarıda da çok müspet yansımaları olmuştur” değerlendirmesinde bulundu.

“TÜRKİYE BÖLGENİN SORUN ÇÖZEN ÜLKESİ HÂLİNE GELDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün bunlarla beraber Türkiye bölgenin artık sorun çözen ülkesi hâline geldi. Hamdolsun tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimize asla yakışmayan kötü tablolara son verdik. Türkiye güçlenince daha önce ülkemize ayar verme yarışına girenlerin nasıl kendilerine çekidüzen verdiklerini bizzat tecrübe ettik. Batı ülkeleri başta olmak üzere diğer devletlerin politikalarını, ekonomisi, demokrasisi, ihracatı güçlü bu yeni Türkiye’ye nasıl adapte ettiklerini bizzat yaşadık. Artık emir alan değil sözü dinlenen, görüşü aranan bir ülke hâline geldik. Bunu da sizlerin duası, desteği sayesinde başardık. Türkiye’yi bugünkü konumuna sizinle beraber biz taşıdık.”

“ŞEHİRLERİMİZİ DAHA DA GÜZELLEŞTİRİYORUZ”

Türkiye’yi ve şehirleri hak ettiği hizmetlerle yine kendilerinin buluşturduğunu ve son 17 yılda Trabzon’a 30 milyar lira yatırım yaptıklarını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Şişli’de çöplerin ilçe belediyesi tarafından toplanamadığını hatırlatarak, “Onlar bizim 1994’te son verdiğimiz utanç sahnelerini yönettikleri ilçelerde tekrar milletimize yaşatırken, biz 21. yüzyılın Türkiye’sinin temellerini atıyoruz” diye konuştu.

Eğitimde Trabzon’a 2 bin 824 yeni dersliği, 8 bin 447 kişi kapasiteli yurt binalarını, gençlik merkezleri, spor salonları, yüzme havuzu, tenis kortlarını,  Trabzon Üniversitesi’ni kazandırdıklarını ve 41 bin seyirci kapasiteli Şenol Güneş Stadyumu’nu açtıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bölücü örgütün uzantılarını listelerinden belediyelere sızdırmanın kaygısını güderken, biz şehirlerimizi daha da güzelleştiriyoruz” dedi.

TRABZON’A YAPILAN YATIRIMLAR

CHP, sosyal devletin sadece lafını ve edebiyatını yaparken, kendilerinin sosyal devleti 17 yıldır millete bizzat yaşattıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimse kendini garip, ötelenmiş hissetmesin, hiç kimse aç açıkta kalmasın diye uğraştıklarını ve bu anlayışla bugün kadar Trabzon’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlara, şehit yakınlarına, yaşlılara ve engellilere toplam 1,5 milyar liralık destek sağladıklarını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 17 yılda sağlık alanında tüm dünyaya örnek olan pek çok reformu hayata geçirerek hem hastanelerin sayısını hem de kalitesini yükselttiklerini, kişi başına düşen doktor, hemşire ve sağlık personeli sayısını daha önce hiç olmadığı kadar artırdıklarını vurguladı ve Trabzon’da 15 hastane inşa ettikleri ve 900 yataklı Trabzon şehir hastanesinin ihale sürecinin devam ettiği bilgisini paylaştı.

Şehirde 8 bin 037 konut projesini hayata geçirdiklerini, Trabzon’daki 87 tarihi eseri restore ettiklerini, 73 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 225 kilometreye çıkardıklarını, 98 adet taşkın koruma tesisi yaptıklarını, ildeki çitçilere 1,7 milyar liralık tarımsal destek, girişimcilere 3,7 milyar liralık teşvik sağladıklarını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde Akçaabat, Akyazı, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Havalimanı, Yomra, Arsin Organize Sanayi güzergâhında raylı sistem hatları yapacaklarını ve Trabzon-Erzincan arasında hızlı tren projesini hayata geçireceklerini müjdeledi.

“31 MART’TAN SONRA ÇOK DAHA GÜÇLÜ, ÇOK DAHA KARARLI BİR ŞEKİLDE YATIRIM HAMLELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Ulaşım, eğitim, sağlık, tarım, balıkçılık, sulama,  altyapı, turizm, sanayi ve teknoloji alanlarında Trabzon’a kazandırılan, yapımları hâlen devam eden veya projelendirilen diğer yatırım ve hizmetlerden de örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan,  sözlerinin devamında şunları kaydetti: “İnşallah 31 Mart’tan sonra çok daha güçlü, çok daha kararlı bir şekilde yatırım hamlelerimize devam edeceğiz. Cumhurbaşkanlığında şahsım ile büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız el ele vereceğiz, şehrimizi imar ve ihya etmeyi sürdüreceğiz. Bunun için sizlerden beş yıl için icazet istiyoruz.”

Mitingin ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden ve burada Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu kabul ederek şehirde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra memleketi Rize Güneysu’ya geçti.

 


ERDOĞAN TRABZONDA VATANDAŞLARDAN DESTEK İSTEDİ : Google'da Ara
ERDOĞAN TRABZONDA VATANDAŞLARDAN DESTEK İSTEDİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  ERDOĞAN: ÖNCE EKSKAVATÖRLE BENİ ÇİĞNEMENİZ


         CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ormanlarda yapılaşma yetkisini Kültür ve Turizm Bakanlığı’na vermesine tepki g&

  ERDOĞAN MARMARİSTE AFETZEDELERE ÇAY DAĞITTI


         Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, orman yangınlarının devam ettiği Muğla’da yaptığı incelemelerin ardından konuştu. Erdoğan, "Ormanlarımızı yakanları bulup c

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...

NEVZAT YAŞAR

     Bu iyi parti içindeki çakallar aynı selçukludaki batinilere benzetiyorum bunlarda ne kişilik var nede onur. ...

CEREN KUTLUAY

     İYİ Parti Türkiyenin yükselen değeri. Aydındada en hızla büyüyen parti. Üye kaydı yükselen tek parti. Tüm ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 74 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 72 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim