Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
BAŞKAN ATAY: BURASI PATAGONYA CUMHURİYETİ Mİ?”
KILIÇDAROĞLU GRUPTA KONUŞTU
SADİ GÜVEN: MUHALEFET ŞERHİ DERS GİBİ
YSK GEREKÇELİ KARARI YAYINLADI
İYİ PARTİLİ ÖZDAĞ YETKİLİLERİ UYARDI


ERDOĞANDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
ERDOĞANDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 14-03-2018 / 00-04

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
ERDOĞANDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı 4. Uluslararası İyilik Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada İslam dünyasının çok ağır bir imtihandan geçtiğine dikkat çekerek, “Müslümanlar olarak birbirimize kenetlenmemiz, safları sıklaştırmamız, kardeşlik ve dayanışmayı yüceltmemiz gereken bir dönemdeyiz” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından önemli satırbaşları:

“Gönüllerimizi buluşturan Türkiye Diyanet Vakfı’mıza ve Diyanet teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

Ödülümüz Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın da en prestijli projelerinden biri haline geldi. Bu ödüller vesilesiyle bizler de birbirinden değerli hayır faaliyetlerinden haberdar olduk. Etrafımızda yaşanan onca savaşa, şiddete, insanı insanlığından utandıran vahşet haberlerine rağmen sevindik, umutlandık. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

TÜM KARDEŞLERİMİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM

Az önce hep beraber izlediğimiz hayat hikayeleri, insan olarak bizi diğer varlıklardan ayıran temel hasletlerin halen diri olduğunu gösteriyor. Bu seneki ödüller layık görülen, çevresinde hayat tamircisi olarak bilinen engelli hayvanlara bugüne kadar tam 200 protez yapan Mardin Derikli Hasan Kızıl kardeşim, eğitim, tarım ve çevre alanındaki özgür çalışmaları ile Türk milletinin hayırseverliğini Afrika’nın çorak topraklarına taşıyan Sevde Sevan Usak hanımedefendiyi, komşusu açken tok yatan bizden değildir hadisini rehber edinen doktor Mahmut Karaman Beyefendiyi, yetim ve öksüzlere sahip çıkan, Amerika’da onlarca çocuğa sıcak bir yuva sunan yetimlerin babası Libyalı Muhammed kardeşimi, Levent Uçkan hocamızı, velhasıl, bu yıl iyilik ödüllerini tevci ettiğimiz tüm kardeşlerimi gönülden tebrik ediyorum.

“AFRİN’E GİRDİK, GİRİYORUZ”

Vefa ödülünün milletimizin gözbebeği, istikbalimizin ve istiklalimizin teminatı kahraman Mehmetçiklerimize takdim edilmesinden de büyük bir memnuniyet duydum. TSK gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla vatanımızın güvenliğini temin ediyor. Sivilleri canlı kalkan olarak kullanan, tuzaklarla çocukları katleden terör örgütünün makyajı tel tel dökülüyor. 

“EĞER SİVİLLERİ HEDEF ALSAYDIK AFRİN ÇOKTAN DÜŞMÜŞTÜ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerine sivillerin hayatı konusunda akıl vermeye kalkanlara yönelik olarak da şunları kaydetti: “Biz sivil insanları hiçbir zaman hedef almadık. Eğer sivilleri de hedef alsaydık Afrin çoktan düşmüştü beyler. O kadar hassas o kadar hassas gidiyoruz ki, aman siviller vurulmasın, buna dikkat ediyoruz. Ama bunlarda böyle bir şey var mı? Yok. Bunlar, sivildi, sivil değildi, hiç fark etmez, bombaları yağdırıyorlar. İşte bizi onlardan ayıran bu! Biz bu hassasiyetimizi yine aynen gözeterek yolumuza devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende şahitlik edilen ve ödüle layık görülen örneklerin bize İslam’ın özünü, ruhunu da anlattığını, ödül alan şahısların hikâyelerinde bir kez daha görüldüğü gibi İslam’ın, ihsan, ahlak ve merhamet dini olduğunu söyledi. Müslümanlar olarak kenetlenilmesi, safların sıklaştırılması, kardeşlik ve dayanışmanın yüceltilmesi gereken bir dönemden geçildiğine de işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Peygamberimizin de güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiş bir merhamet elçisi olduğuna vurgu yaparak konuşmasına şöyle devam etti: “Bu sorulara verilecek cevap, nebevi davet ve irşat metodudur. İslam dininin kısa sürede yayılmasının, yaygınlık kazanmasının en önemli sebeplerinden biri, Peygamber Efendimizin tebliğ, yani insanlara dini anlatma yöntemidir. Rabbimiz Âl-i İmrân Suresinde bunu şu şekilde izah ediyor: Allah’ın rahmeti sayesinde sen onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın onlar senin etrafından dağılıp giderlerdi. İşte bu peygamberi metottur, tebliğ metodudur. Aynı şekilde Nahl Suresinde Yüce Mevlamız şöyle buyuruyor: Sen Rabbin yoluna hikmet ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Allah-u Teâla bizlere müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdiği Peygamberimizin risalet vazifesindeki başarısını onun yufka bir yüreğe, müşfik bir kalbe ve tatlı bir dile sahip olmasına bağlıyor. Hazreti Aişe Validemiz rivayet edilen bir hadiste ise şöyle diyor… Tabi şimdi bazı ukalalar dolaşıyor etraflarda, bu hadisler üzerinde ‘filan da yok şöyleydi, yok böyleydi’ gibi laflar ediyorlar. Ben yine tekrar ediyorum, eğer bu hadisi şerifler Kur’an-ı Kerim’in hükümlerine aynen uyuyorsa bizim için sahihtir ve biz ona uyarız kim ne derse desin. Hazreti Aişe validemizden rivayet edilen bir hadiste şöyle deniyor: ‘Ey Aişe, Allah Refiktir, yumuşak davranmayı sever. Sert davranış karşılığında vermediğini yumuşaklık karşılığında verir. Allah bütün işlerde yumuşak davrananları sever. Bir başka hadiste Efendimiz ümmetine şunu emrediyor: ‘Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız. Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.’

“HOCALARIMIZ İSLAM’I ANLATIRKEN ÇOK DAHA DİKKATLİ OLMALI”

Bu ayeti kerimeler ve hadisi şeriflerin bize nebevi davet ve irşat metodunun nasıl olması gerektiğini açıkça gösterdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ilahî prensiplerin bize İslam’ı anlatırken nasıl hareket etmemiz gerektiğinin çerçevesini de çizdiğini belirtti. Bu ilkelerin özellikle Peygamberlerin varisleri olma şerefini üzerlerinde taşıyan âlimler, arifler, hocalar için son derece önemli olduğuna inandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hem dinimize yönelik saldırıların, hem de İslam’a ve Müslümanlara olan ilginin arttığı bir dönemde, hocalarımızın irşat vazifelerini ifa ederken ve İslam’ı anlatırken çok daha dikkatli olmaları gerekiyor” dedi.

Özellikle iletişim araçlarının bu derece ilerlediği, internetin, sosyal medyanın, cep telefonunun hayatımızın her anına girdiği bir dönemde menfi haber, yorum ve ifadelerin çok daha hızlı yayıldığını, soran ile sorulan arasında kalması gereken beyanların bir anda milyonlarca insana mal olabildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili ilgisiz birçok kişinin de bunları maksadı aşacak şekilde müslümanları ve İslam dinini karalamak için kullanabildiğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisini dinleyen müftü ve hocalar başta olma üzere, tüm âlimler ve ilahiyatçılardan bu noktada azami hassasiyet göstermesini beklediğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süreçte İslam’ı anlatırken ne kınayıcının kınamasından korkacağız, ne de din ve millet düşmanlarına istismar malzemesi vereceğiz. Bilhassa sosyal medyanın ve internetin parıltısına aldanmayacak, bu tür platformlara gönlümüzü kaptırmayacak, dibini görmediğimiz kuyuya asla dalmayacağız. Sözümüzün ağırlığını bir kuyumcu titizliğiyle tartarak güzel sözle, güler yüzle, birliğimiz ve sevgimizle insanları İslam’a çağırmaya devam edeceğiz.”

Birilerinin Müslümanları ısrarla FETÖ ve DEAŞ’ın, Boko Haram’ın temsil ettiği sapık din anlayışlarına mahkûm etmeye çalıştığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahih ve sahici İslam düşüncesi yerine, ehlîleştirdikleri, özünden ve ruhundan kopardıkları, işlerine gelince de rahatça kullanabildikleri bu yapıları dayattıklarını vurguladı. FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi döktüğü onca kana rağmen hâlen Batılı ülkelerde rağbet görmesinin, bu örgüte kol kanat germesinin sebebinin bu olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı şekilde DEAŞ’ın uzun süre bitirilmemesinin, DEAŞ’a katılımların önüne bilinçli bir şekilde geçilmemesinin nedeninin de aynı olduğunu ifade etti.

“DİNİMİZCE MUKADDES KAVRAMLARIN SİNSİ EMELLERE MASKE YAPILMASINA RIZA GÖSTERMEMELİYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan birilerinin bizi kendi dinimizin kavramlarıyla, kendi dinimize mensup gözüken kadrolarla vurmaya çalıştığının artık görülmesi gerektiğini vurguladı. “Yanlışın en tehlikelisi, doğruya en yakın olandır” sözüne atfen, fark edilmesi en zor düşmanın, bizim gibi giyinen, konuşan, görünen olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, meselenin, beyaz pirincin içindeki beyaz taşı bulup çıkartmak olduğuna dikkat çekti.

Müslümanın basiret ve feraset sahibi olarak bir kez ısırıldığı delikten bir daha asla ısırılmaması gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayır, eğitim, cihat gibi dinimizce mukaddes olan kavramların birilerinin sinsi emellerine kolayca maske yapılmasına rıza göstermemeliyiz. Özellikle gençlerimizin elimizden kopartılıp alınmasına, üç beş şarlatanın elinde mankurtlaşmasına asla müsaade etmemeliyiz. Unutmayın, modern Hasan Sabbah’ların sapık ve sapkın din anlayışlarıyla evlatlarımızı efsunlamasına, Neo-Haşhaşilere çevirmesine izin veremeyiz” dedi.

“DİN EĞİTİMİ MUTEBER KURUMLAR TARAFINDAN YÜRÜTÜLMELİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında, cihat gibi gerçekten çok önemli ve kapsamlı bir kavramın, gözünü kan ve vahşet bürümüş katil sürüleri tarafından coğrafyamızın yakılıp yıkılması amacıyla kullanılmasına seyirci kalamayacaklarını ifade etti. Bunun için de din eğitimine çok büyük önem verilmesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, din eğitim ve öğretimi çalışmalarının ise muteber kurumlar, vakıflar ve şahıslar tarafından yürütülmesinin sağlanması gerektiğini ifade etti. “Yüzyıllardır İslam coğrafyasını aşk ve ilimle ilmek ilmek dokuyan gönül erlerinin bu süreçte daha fazla sorumluluk üstlenmesi gerekiyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dini ilimler ve irşat faaliyetleri açısından gerçekten zengin, gerçekten mümbit bir kaynağa sahip olduğumuzu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı: “Anadolu’yu vatan kılan sadece akıncılarımızın kılıç sesleri değil aynı zamanda dervişlerimizin de o ‘Hu Hu’ nidalarıdır. Bu yurt bize Sultan Alparslan’ın, Fatih’in, Yavuz’un olduğu kadar Yunus Emre’nin, Molla Gürani’nin, Hacı Bayram Veli’nin, Akşemseddin’in de emanetidir. Bin yıldır onca saldırıya ve ihanete rağmen bu coğrafyada tutunmamızı sağlayan Kur’an ve sünnet ile kurduğumuz o muhkem bağdır. Bu noktada herkese önemli görevler düştüğüne inanıyorum. Hocalarımızın, vaizlerimizin, Kur’an kursu öğreticilerimizin evvela kendilerini çok iyi yetiştirmeleri, sonra bu birikimlerini de her cinsiyetten, her yaştan insanlarımıza aktarmaları gerekiyor. Unutmayalım ki kâinat boşluk kabul etmez. Siz milletimizi irşat etmezseniz, siz mahallenize, şehrinize, caminize sahip çıkmazsanız oralara bir başkası gelir çöreklenir.”

3 BİN 400 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Şu an itibarıyla 3 bin 400 teröristi etkisiz hale getirdik. Afrin’e girdik, giriyoruz, çok fazla bir şey kalmadı. Biz Afrin’i gerçek sahiplerine teslim etmek için giriyoruz.”


Kaynak Yeniçağ: 


ERDOĞANDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR : Google'da Ara
ERDOĞANDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  KILIÇDAROĞLU GRUPTA KONUŞTU


         CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuştu. Kafkaslar’dan gelen Çerkes göçüne değinen

  SADİ GÜVEN: MUHALEFET ŞERHİ DERS


         Sadi Güven: Sandık kurulunun usulsüz oluşması tam kanunsuzluk değil SK Başkanı Sadi Güven, YSK’nın 7 üyesinin oy çokluğu ile kabul

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 34°C 17°C

Salı Sıcak Sıcak 36°C 18°C

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 34°C 19°C           YORUMLAR
EREN EFE

     YSK Kendi kendini eleştirmiş Kararın SİYASİ Olduğunu gerekçesinde belirtmiş. Yıldırım ve Erdoğanın Çünkü Çaldılar söyleminide yalanladılar. ...

CEMİL KAYA

     15 Temmuz hain darbe girişimine kadar Türkiyede birileri hep okyonus ötesini kullandı. o süreçte kısa sürede ...

SELİN SEVER

     BEN Anlamadım YSK Çalınmadı. Diyor. İptal Seçim Kurullarının oluşmundan verilmiş diyor. Tayyip Çalındı. Diyor. Binali Çalınmış ...

EREN EFE

     Erzurum / Pasinler’deki seçimlerde sandık kurulunda “muhtar âza adayları” üye yapılmış, yani sandık kurulu yasalara aykırı ...

VELİ TİRYAKİ

     KANUN Bazı sandık kurullarına sivillerin başkan atanmış olması “ve”, bu yüzden seçim sonuçlarının etkilenmiş olması..DER .Demek ...

KÜRŞAT GÜLER

     Bu Hükümetin Tüketiciye ek vergisidir. Poşet Parasının Poşet başına 150 kr. gizli vergi olarak alınıyor. Talan ...


           ANKET
31 MART SEÇİMLERİNİN KAZANANI KİM OLDU.
% 25 √ Toplam : 15 - DEMOKRASİ
% 17 √ Toplam : 10 - MİLLET
% 4 √ Toplam : 2 - AKP
% 17 √ Toplam : 10 - CHP
% 39 √ Toplam : 23 - MHP
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim