Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
TSK ANKALARLA ÇOK DAHA GÜÇLENİYOR
ENSARİOĞLU: İYİ PARTİ KAVGA EDEN TARAF
CHP’Lİ ÖZEL RAHİP BRUNSONUN TAHLİYESİNİ DEĞERLENDİRDİ
AYDIN BAROSU 3.KEZ GÖKHAN BOZKURT KAZANDI
CHP’de istifalar peş peşe geliyor


FETÖCÜLERE YAKALAMA KARARI - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
FETÖCÜLERE YAKALAMA KARARI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 16-11-2017 / 11-40

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
FETÖCÜLERE YAKALAMA KARARI

İşte Yurtdışına Kaçan FET֒cüler!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün medya, yargı, TSK, polis, eğitim ve iş dünyasındaki uzantıları birer birer soluğu yurtdışında alıyor

Fetullahçı Terör Örgütü’nün medya, yargı, TSK, polis, eğitim ve iş dünyasındaki uzantıları birer birer soluğu yurtdışında alıyor. Kurdukları kumpasların, attıkları iftiraların, çaldıkları sınav sorularının, kararttıkları hayatların, maddi ve manevi olarak sömürdükleri hayatların deşifre olması ile birlikte kanundan kaçarak yurtdışında Türkiye aleyhinde ihanet faaliyetlerinin içine giren Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri 17/25 Aralık sürecinden hemen önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Partili yöneticilere "kaçacaksınız" tehditleri savuruyordu. Darbe planları ile siyasileri yargılamayı hayal eden FETÖ üyeleri ihanetlerine yurtdışında devam ediyor... İşte FET֒nün yurtdışına kaçan üyelerinden bazıları… 

TARIK TOROS YURTDIŞINA KAÇTI Hakkında gözaltı kararı çıkarılan Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, kararın FET֒cü polisler tarafından sızdırılmasının ardından İngiltere’ye kaçtığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı idamla tahdit ettiği için hakkında soruşturma başlatılan Bugün TV’nin eski genel yayın yönetmeni Tarık Toros’un yurtdışına kaçtı. 

PATRONUNUN YANINA KAÇTI Hakkında gözaltı kararı çıkarılan Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros, kararın FET֒cü polisler tarafından sızdırılmasının ardından eski patronu Akın İpek gibi İngiltere’ye kaçtığı öğrenildi. Her yazısında AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a "yargılanacaksınız, bu ülkeyi terkedeceksiniz" tehditlerinde bulunan Tarık Toros’un yurdışına kaçması sosyal medyada espiri konusu oldu. 

CUMHURBAŞKANI’NI TEHDİT ETMİŞTİ 17/25 Aralık darbesinden sonra Fetullahçı Terör Örgütü’nün tetikçiliğini üstlenen Bugün TV’nin Genel Yayın Yönetmeni olan Tarık Toros’un, gazetedeki köşesinden FET֒nün bütün kumpas ve iftiralarına medya desteği verdiği biliniyordu. Toros, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı idam ile tehdit etmiş ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.,

FET֒NÜN YENİ GÖZDESİ İNGİLTERE! Türkiye’den birer birer kaçan Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin Almanya’dan sonra yeni gözdesinin İngiltere olduğu öğrenildi. Gittikleri her ülkede Türkiye aleyhinde faaliyetlerde bulunan FETÖ üyeleri, İngiltere’de de siyasileri ziyaret ederek Türkiye’ye ihanet ettikleri belirtiliyor. Kısa sürede İngiltere’deki Müslüman ve Türk azınlığın nefretini kazanan FETÖ üyesi hainlere büyük tepki olduğunun altı çiziliyor. 

EKREM DUMANLI’DAN 18 EYLÜL’DEN BU YANA HABER ALINAMIYOR Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkında PDY’nin "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında "darbeye teşebbüs etmek" ile "silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek" suçlarından İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği’nce yakalama ve gözaltı kararı çıkarıldı. 

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, 18 Eylül’de gönderilen yazı üzerine Dumanlı’yı gözaltına almak için çalışma başlattı. Ekiplerin, yaptıkları çalışmalarda Dumanlı bulunamadı. Dumanlı hakkında, bu soruşturma kapsamında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. 

YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, PDY’ye 2009’da düzenlenen Tahşiye soruşturmasında "kumpas kurduğu ve usulsüzlükler yaptığı" iddiasıyla yürütülen soruşturmada da Dumanlı şüpheli konumda yer alıyor. Bu nedenle Ekrem Dumanlı hakkında 18 Aralık 2014’te yurtdışına çıkış yasağı konuldu. 

EMRE USLU FİRARİ SANIK Emre Uslu "Selam Tevhid’de kumpas" soruşturması kapsamında açılan davada, Sinan Dursun ise "25 Aralık kumpas" davasında firari sanık aranıyor. 

SAVCI MUAMMER AKKAŞ DA FİRAR ETTİ 25 Aralık soruşturmasında görev alan eski savcı Muammer Akkaş "görevi kötüye kullanma", eski hakim Süleyman Karaçöl "görevi ihmal" suçlarından Yargıtay’da yargılanıyor. Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin ilk derece mahkemesi sıfatıyla baktığı davanın ilk duruşması, 25 Kasım’da yapıldı.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Karaçöl ve Akkaş hakkında ayrıca "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" ile "cebir, şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya, görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarını işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin oluştuğunu gerekçesiyle tutuklanmaları amacıyla yakalama kararı çıkarılmasını istedi. Talebi değerlendiren Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Akkaş ile Karaçöl hakkında, tutuklanmaları amacıyla yakalama kararı çıkardı. Bu kapsamda Karaçöl tutuklanırken, Akkaş’ın firar ettiği tespit edildi.  

CELAL KARA VE ZEKERİYA ÖZ YURTDIŞINDA PDY’nin yaptığı "17-25 Aralık darbe girişimi"nin savcıları Zekeriya Öz ile Celal Kara’nın da haklarında tutuklama amaçlı yakalama kararı çıkarılmasından önce yurtdışına kaçtıkları belirlendi. HSYK kararnamesiyle görevden uzaklaştırılan haklarında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" ile "cebir, şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya, görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" iddialarıyla soruşturma yürütülen eski savcılar Öz, Kara ve Mehmet Yüzgeç için 10 Ağustos’ta Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuklama amaçlı yakalama kararı çıkarıldı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne, Öz, Kara ve Yüzgeç’in bulunarak, Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilmeleri için gerekli yazı yazıldı. 

 

TÜRKİYE’YE İADELERİ İSTENDİ Araştırma sonrasında eski savcılar Öz ve Kara’nın, yakalama kararı öncesinde 10 Ağustos’ta sabaha karşı 10 dakika arayla Gürcistan’a kaçtığı, ardından Ermenistan’a geçtikleri tespit edildi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 12 Ağustos’ta, Öz ve Kara için Dışişleri Bakanlığı’na gönderilmek üzere Adalet Bakanlığı’na "difüzyon mesajı" yazdı. Yazıda, Öz ve Kara’nın haklarındaki suçlamalar tanımlanıp, yakalama kararı eklenerek, Türkiye’ye iadeleri için girişimlerde bulunulması talep edildi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, 19 Ağustos’ta yurtdışına kaçan eski savcılar Öz ve Kara hakkında "kırmızı bülten" çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na başvurdu. 

FİKRET SEÇEN DE FİRAR ETTİ! İstanbul’daki Askeri Casusluk Davası ile ilgili hazırlanan müfettiş raporunu ele alan HSYK 2. Dairesi, sanıklar lehine verilen TÜBİTAK raporunu dosyaya koymayan eski İstanbul Başsavcıvekili, Çorum Savcısı Fikret Seçen’in 24 Kasım’da geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 26 Kasım’da ’’resmi belgeyi bozmak, yok etmek veya gizlemek’’ ve ’’görevi kötüye kullanmak’’ suçlarından Seçen hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulması talep edildi. Aynı gün Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Seçen hakkında yurtdışına çıkış yasağı koydu. Seçen’in, HSYK tarafından geçici olarak görevden uzaklaştırıldığı 24 Kasım’da, 20 gün rapor alarak, Atatürk Havalimanı’ndan saat 17.00’de KLM Havayollarına ait uçakla Hollanda’nın Amsterdam şehrine gittiği öğrenildi. Fikret Seçen’in yurtdışına çıkış yasağı konulmadan 9 gün önce de Hollanda’ya gittiği ve burada bir hafta kaldığı belirlendi. 

AKIN İPEK Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FET֒ye yönelik soruşturma kapsamında, söz konusu örgüte finans desteği sağladığı ve örgütün propagandasını yaptığı gerekçesiyle Koza İpek Holding’in çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 23 şirketinde, Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin aldığı karar doğrultusunda 1 Eylül’de arama yapıldı.

İNGİLTERE’YE KAÇTI! Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği de FET֒ye finans desteği sağladığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada, yurtdışında olduğu tespit edilen Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın İpek hakkında 2 Eylül’de "yokluğunda tutuklama" kararı verdi. "FETÖ yöneticisi, terörizmin finansmanı, zimmet, terör örgütünün propagandasını yapmak" suçlamaları yöneltilen İpek’in, operasyondan iki gün önce 30 Ağustos’ta, uçakla İngiltere’ye gittiği belirlendi.  

DİĞER DAVALARCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde çalışma ofisine "böcek" olarak adlandırılan dinleme cihazı konulmasıyla ilgili "Başbakan’ı siyasi casusluk amacıyla dinlemek, kamu görevlisinin özel hayatının gizliliğini ihlal, kişiler arasındaki konuşmaları kaydetmek" suçlamaları yöneltilen 5 kişi de yurtdışına kaçtı. Davanın 13 sanığından dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürü Ali Özdoğan, Dönemin Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı Güvenlik Sistemleri Büro Amiri Emniyet Amiri Serhat Demir, Dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Enes Çiğci de halen firari durumda. Cumhurbaşkanı’na hakaret davasında tutuklama kararı çıkan, Paralel Yapı’nın tetikçi kalemlerinden Önder Aytaç’ın da yurtdışına kaçtığı anlaşıldı. 

DÖNEMİN BAŞBAKANI DAVUTOĞLU KAÇAKLARIN TÜRKİYE’YE GETİRİLMESİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, paralel yapı ve Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) yurtdışına kaçan elemanlarınI yakalayıp Türkiye’ye getirilmesi için harekete geçti. 

MUSTAFA YEŞİL Savcılığın soruşturma haberinin medyada yeralmasının ardından Mustafa Yeşil soluğu ABD’de aldı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEHDİTLER YAĞDIRDI Samanyolu Haber’e çıkan Mustafa Yeşil Latif Erdoğan, Turkuvaz medya, AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tehditler yağdırdı. Hakkındaki iddialara cevap vermek yerine hakaret etmeyi tercih eden Mustafa Yeşil neden ABD’ye kaçtığını da açıklamadı. Mustafa Yeşil’in ne zaman Türkiye’ye geleceği bilinmezken savcılık Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı çevresinde dolaşan seks kasetleri iddialarını araştırıyor. 

TUNCAY OPÇİN Paralel Yapı’nın yurtdışına giden medya üyelerinden Tuncay Opçin 28 Mart 2015’te diğer birçok örgüt üyesi gibi ABD’ye kaçtı. RIZANUR MERAL FET֒nün finansörlerine yönelik dün başlatılan operasyonda 40 şüpheli gözaltına alındı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan TUSKON Başkanı Meral’in yurtdışına kaçtığı öğrenildi 

HAKAN ŞÜKÜR Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Twitter’dan hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Hakan Şükür ilk duruşmaya gelmedi. Avukatı Hakan Şükür’ün Amerika’ya taşındığını söyledi. Mahkeme, sonraki celseye Şükür’ün adresinin bildirmesi için avukata süre verdi. 

FARUK MERCAN FET֒ye yapılan polis operasyonları devam ederken Fetullahçı ismlerin başında gelen dönemin Kanaltürk Ankara Temsilcisi Faruk Mercan’ın da Türkiye’yi terk ettiği ve ABD’ye gittiği öğrenildi. 

ADEM YAVUZ ARSLAN Adem Yavuz Arslan da 6 Haziran 2014’te ABD’ye gitti. Milli İstihbarat Teşkilatı ve 3 bakanlık koordinasyonunda hareket edecek olan özel birim, kaçak paralel yapı elemanlarının yerlerini tespit ettikten sonra, sadece o ülkelerle ilişkiye geçerek bu kaçakları bulundukları yerde ’paketleyip’ Türkiye’ye getirecek. 

HAKAN ASLAN OSMAN HİLMİ (KOZANLI ÖMER) RIDVAN AKOVALI MURAT KARABULUT AHMET CANSÜLEYMAN UYSAL NADİR ÜRKMEZTÜRK MUSTAFA ÖZCAN Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün en büyük para kaynaklarından olan ve bugün 20 adresine birden baskın yapılan Kaynak Holding’in yıllık cirosu 1,5 milyar lira. Birçok alanda faaliyet gösteren ve FET֒nün para trafiğini kontrol eden Kaynak Holding’in Genel Müdürü Mustafa Özcan, geçtiğimiz yıl Brüksel’e kaçmıştı. 

HALA BRÜKSEL’DE...Gülen’le "CIA uyarılarını paylaştığı" tapeleri internete düşen cemaatin ikinci adamı Mustafa Özcan, Maliye Bakanlığa Vergi Denetim Kurulu ve Mali Polis tarafından yapılan baskını haber alarak 20 Mart 2014’te Brüksel’e kaçmıştı. Halen yurtdışında olan Öztürk’ün ABD’li yetkililer tarafından ülkeye 5 yıl boyunca giriş-çıkışı yasaklandığı için Brüksel’i tercih ettiği söyleniyor. 

AHMET ŞAHİNALPABDÜLLETİF TAPKAN MEHMET HANEFİ SÖZEN BEKİR BAZ CANSUN SARIYILDIZ AHMET KURUCANAYDOĞAN VATANDAŞ SITKI BAŞ AHMET KİRMİÇ AHMET KARA OĞUZ MUMCU CEMİL KOCABARBAROS KOCAKURT SADIK KESMECİ İRFAN YILMAZ İSMET AKSOY NACİ TOSUN CEMAL UŞAK

 Tespit edilen FET֒cüler, çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle kamudan uzaklaştırılıp haklarında adli süreç başlatıldı.


FETÖCÜLERE YAKALAMA KARARI : Google'da Ara
FETÖCÜLERE YAKALAMA KARARI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  CUMHURBAŞKANLIĞINDAN BRUNSON AÇIKLAMASI


         Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "(Brunson kararı) Türkiye’nin demokratik bir hukuk devleti olduğunu Türkiye’de yargının tarafsız ve bağı

  RAHİP BRUNSON BEKLENDİĞİ GİBİ SERBEST


         PKK ve FETÖ’ye casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Rahip Brunso

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Salı Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 29°C 15°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 28°C 15°C

Perşembe Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 24°C 16°C           YORUMLAR
SEVDA KARCI

     “Ey Şehid oğlu Şehid isteme benden makber Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber” bizim inancımız. Ancak bu ...

VELİ TİRYAKİ

     Biz size vermicektik yerine Türkiyede Risk var. Otel kapasitesi düşük. Bunlar mazeret kılıf. ...

TEYİD ORG

     Çin de böyle bir heykel yok fotomontaj bu fotoğraf orijinali http://www.kyongbuk.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=716413#09Sk ...

VELİ TİRYAKİ

     BU İŞİN EĞİTİMLE İLGİLİ OLDUĞUNU MU ZANNETMİYORUM. YILLARDIR BÖLGEDE KAÇAK ELEKTRİK SORUNU VAR. EĞİTİMLİSİDE EĞİTİMSİZİDE DEVLETİN ...

EREN EFE

     Devletin ilgili kurumları da, iş işten geçmeden bu konuda vatandaşı eğitmelidir. Bu arada Harran’da ve başka ...

SULTAN KAYACI

     Sayn yazar ne diyim. Düşünüpte konuşamadığımız. İstesekte yazamadığımız, Ülkede fikir beyan etmenin suç olduğu zamanda sesimiz ...


           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 25 √ Toplam : 11 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 32 √ Toplam : 14 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 12 √ Toplam : 5 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 34 √ Toplam : 15 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim