Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ERMENİLER YİNE ATAŞKES İHLALİ YAPIYOR
Ermeni Sınır Birlikleri komutanı kovuldu
ALİYEV ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
ERMENİLERİNİN KİRLİ OYUNUNDA PKK’LILAR PİYON
HACIYEV: AZERBAYCANA BASKILAR VAR.


GÜRCİSTAN AZERBAYCAN ZOR GÜN DAYANIŞMASI - DÜNYA - Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
 
GÜRCİSTAN AZERBAYCAN ZOR GÜN DAYANIŞMASI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 09-10-2020 / 11-54

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Dunya Haberleri  
GÜRCİSTAN AZERBAYCAN ZOR GÜN DAYANIŞMASI

Bugün Gürcistan, Azerbaycan’ın güçlü siyasi, ekonomik ve kültürel bağlarının olduğu ülkelerden biridir. Ve Karabağ’daki çatışmalar Azerbaycan-Gürcü dostluğunun ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi. Ülkelerimiz arasındaki ortaklık, Ermenistan-Azerbaycan çatışmasının onurlu sınavına dayanmıştır. 

Gürcü halkı ve devlet, toprak bütünlüğü için gerçek bir mücadelede halkımızı destekledi - resmi Tiflis’in askeri kargoların Ermenistan’a geçişini yasakladığını, Ermeni radikallerin sınırı geçmesini, Ermenistan’a koşmasını ve ardından Karabağ’ı işgal etmesini engellediğini belirtmek yeterli. 

Sıradan Gürcüler, Azerbaycan halkıyla dayanışma gösterdiler: Bu sadece, Gürcistan’ın popüler grubu Bravo Metehi’nin Azerbaycan şarkısı Ayrılıq’ı seslendirdiği samimi ve sıcak bir videoya değer.

"Bu, her zaman güvenebileceğiniz bir arkadaş. Başarımıza sevinen bir ülke. Bu, tüm Gürcülerin gurur duyduğu dostluktur. Sevgili Azerbaycan’ımız! Bu en büyük şarkı size Gürcü kardeşlerinizden - kardeşlerinizden geliyor." sözler şarkının performansından önce gelir. 

Azeriler ve Gürcüler’in kaderi iç içe geçmiştir. Gürcistan’ın ayrılmaz bir parçası olan Güneydoğu Gürcistan’da etnik Azeriler yaşarken, Azerbaycan’ın kuzeybatısında önemli sayıda etnik Gürcü yaşamaktadır.

2006 yılında bazı nedenlerle Gürcistan gaz ve elektriksiz kaldığında, komşu ülkeye yardım eli uzatan ve Gürcistan’a sıcaklık veren Azerbaycan oldu. Bu jest, iki ülkenin dostluğunun ve kardeşliğinin dokunulmazlığının açık bir örneğidir.

İki ülkenin ortak çıkarlarına gelince, Azerbaycan ve Gürcistan Kafkasya’da göreli siyasi istikrarın sağlanması ve petrol ve gaz boru hatlarının güvenliğinin sağlanması için mümkün olan her şeyi yapıyor. İki ülke kendi topraklarında ayrılıktan muzdarip, birbirlerinin acısını çok iyi anlıyor ve hissediyorlar. 

Tekrar ediyorum: Gürcü yetkililer, askeri malzemelerin Ermenistan’a kendi topraklarından taşınmasına izin vermedi. Bu adım gerçek bir ortak, müttefik ve dost devletin bir adımıdır. Dahası, ortaklıktan bahsedersek, bu arada aynı Ermenistan, Abhazya ve Gürcistan’ın Tshinvali bölgesindeki çatışmalarla ilgili BM ve diğer uluslararası kuruluşların kararlarını hiçbir zaman desteklemedi. 

Paşinyan’ın Ermenistan’ı yine gerçekle karşı karşıya: ortaklar sözlerle, cesaretle veya yüksek sesli vaatlerle değil, eylemlerle seçiliyor. Ve bugün Erivan’ın mutlak bölgesel izolasyonuna yol açan, tam da Ermeni yetkililerin tüm komşularıyla ilgili izledikleri ve izledikleri alçak, iki yüzlü, saldırgan politikadır. Herkes Ermenistan’ın başına geçebilir ama özü değişene kadar ne Azerbaycan, ne Gürcistan ne de resmi Bakü’nün diğer ortakları Erivan’a karşı başka bir tavır sergileyecekler.

Tek kelimeyle, teşekkür ederim Georgia! Bu ülkenin arması üzerinde "birlik içinde güç" sloganı yer alıyor. Bakü ve Tiflis arasındaki ilişkiler bu ilkenin en iyi doğrulamasıdır. 

E. Aliev

News.day


GÜRCİSTAN AZERBAYCAN ZOR GÜN DAYANIŞMASI : Google'da Ara
GÜRCİSTAN AZERBAYCAN ZOR GÜN DAYANIŞMASI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        DÜNYA

  ERMENİ SINIR BİRLİKLERİ KOMUTANI KOVULDU


         Ermeni Ulusal Güvenlik Servisi (NSS) Sınır Birlikleri komutanı da kovuldu. Açıklama Ermenistan Cumhurbaşkanı  basın servisinden geldi. Ermenistan

  ALİYEV ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU


         Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türk F-16’lara yönelik yaptığı açıklamada, "Tatbikatlar için geldiği belli. Savaşın başından beri

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
ASTO STK PLATFORMU

     Azerbaycan’ın topraklarını işgalden kurtarmasının ardından Batılı ülkelerin ve Rusya’nın yaptığı itidal ve müzakerelere geri dönülmesi yönündeki ...

VELİ TİRYAKİ

     Ekrem İmamoğlunun Taksi mafyasına karşı dik duruşunu takdir ediyorum. İstanbulda Taksi Plakaları birkaç mafyanın elinde 2.5 ...

VAHDET TUNUS

     AYDIN da Çerçioğlu diktası var. Maalesef benim aklım bana yeter diyen birisi tarafından yönetiliyoruz. Hiç bir ...

AVUKATLAR A.

     Anayasa Mahkemesi iptal başvurusunu reddetti, İçişleri Bakanlığı genelgeyle Baro genel kurulları ertelendi. (siyasi partiler yapabilir onlarda ...

OSMAN DAYI

     Meyve Veren ağaç taşlanır. Osman hoca sen bildiğin yolda yoluna devam et. Tarihte güzel işler yapıpta ...

CANSU AYHAN

     Adnan menderes üniversitesi en çok tercih edilen birkaç üniversiteden biri oldu. Kaliteli eğitiyle dikkat çekiyor. ...


           ANKET
Okulların açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
% 24 √ Toplam : 24 - Okulların açılması iyi olur.
% 76 √ Toplam : 77 - Okulların açılması vakaları olumsuz etkiler.
% 0 √ Toplam : 0 - Sene boyu Online eğitim yapılmalı.
% 1 √ Toplam : 1 - Pek bir fikrim yok.
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim