Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
DEVA Partili Metin Gürcan gözaltına alındı
DAVUTOĞLU ERDOĞAN VE BAHÇELİ’ YE YÜKLENDİ
Türkiye ile BAE arasında 10 anlaşma
ALMANYADA KOALİSYON ANLAŞMASINA VARILDI
Akaryakıta zam yolda


İYİ PARTİ SANDIK GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
İYİ PARTİ SANDIK GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 19-11-2021 / 22-13

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
İYİ PARTİ SANDIK GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

İYİ Partide sandık güvenliği için strateji geliştiriliyor.

Sandık güvenliği konusunda ciddi bir çalışma yürüten İYİ Parti, binlerce kişiyi eğitimden geçirecek.

Parti Genel merkezinden yapılan açıklama şöyle:

İYİ Parti, kurulduğu günden bu yana gerçekleşen seçimlerde ülkemizde “olamaz” denileni oldurup büyük değişikliklerle sonuçlanan işler başardı. Türk siyasetinde yapısal bir demokratik değişim dönemi partimizin kuruluş mücadele tarihine paralel olarak başladı ve ilk siyasi meyvelerini yerel seçimlerde verdi. Bu seçimler, Türkiye’de demokratik değişimin mümkün olduğunu gösterdiği gibi sandık hakimiyeti sağlanması durumunda siyasi sonuç alınabileceğini de gösterdi. Türkiye’de yönetim değişim arzulayan seçmen nezdinde “nasıl olsa gitmezler” fikri oluşturmaya yönelik propaganda, yapılan seçim iş birliği ile tarumar edildi.

Seçim İşleri Başkanlığı olarak görevi devraldığımız gün itibariyle, partimizin girdiği 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri ile 2019 Mahalli İdareler Seçimlerini ayrıntılı olarak inceleyerek bu seçimlerden elde edilen tecrübeler ışığında yeni kararlar aldık. Bu bağlamda, partimizin bulut tabanlı seçim güvenliği sistemini geliştirerek İRİS (İYİ Parti Raporlama ve İletişim Sistemi) yazılımını oluşturduk. Teşkilatlarımıza programla ilgili teknik eğitim verdik. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim süreci ayrıntılı incelenerek partimizin seçimlere tek başına gireceği varsayımı üzerinden bir sandık teşkilatlanma modeli oluşturduk. Bu çalışmanın hem partimize hem de olası ittifakımıza faydalı olacağı kanaatindeyiz.

Bu model kapsamında sandık kurulu üyelerimizin parti üyelerimiz arasından seçilmesi, yine 2018 ve 2019 sandıkları dikkate alınarak mutlaka daha önce oy kullandıkları sandıkta görevlendirilmesi zorunluluğunu genelgeye bağlayarak teşkilatlarımıza gönderdik. Ayrıca, sandık verilerinin İRİS’e hızlıca aktarılması, seçim günü hem hızlı sonuç alınması ve olası hatalara hızla itiraz edilmesi için “okul teknik sorumlusu” görevlendirilmesine karar verdik.                                                                                                                                             

Cumhur İttifakının seçim barajı ve seçim bölgeleri ile ilgili hazırlık çalışmaları ile bunun partimize ve Türk siyasetine etkileri değerlendirildi. Güçlenerek büyüyen teşkilatımızı olabilecek baskın seçimlere hazırlamak ve yeni sandık teşkilatlanma modelimizi anlatmak üzere şu ana kadar otuzu aşkın ilimizde yüz yüze seçim hazırlık toplantıları yaptık. Akabinde aynı illerde çevrimiçi toplantı platformu üzerinden teknik çalışmalarda bulunduk.                           

Geçmiş seçimlerde yaşanan aksaklıkları değerlendirerek eksiklerimizi tamamlamak ve Türkiye’yi İYİLEŞTİRİLMİŞ VE GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM ile buluşturacağımız önümüzdeki ilk seçime hazır olmak adına şimdi de “eğitmen eğitimleri” düzenliyoruz.

13 Kasım – 12 Aralık 2021 tarihleri arasında 5 hafta süreyle Cumartesi ve Pazar günleri Genel Merkez Toplantı Salonunda, illerimizden gelecek sandık eğitmen adaylarını eğitecek ve kendilerine eğitmenlik belgelerini teslim edeceğiz. Ortalama 300 sandığa 1 eğitmen düşecek şekilde bir planlama yaptık. Kendi illerinde sandıklarda görev yapacak sandık kurulu üyesi ve müşahitleri eğitmek üzere toplamda 508 eğitmen adayını bu tarihler arasında eğiteceğiz. Buna ek olarak, sayılarının yüksek olması sebebiyle İstanbul, Ankara ve İzmir’in 181 eğitmen adayını ayrıca eğitime tabi tutacağız. Dolayısıyla, toplamda 689 eğitmen Türkiye’nin her köşesindeki sandık kurulu üyeleri ve müşahitleri eğitmek ve seçim güvenliğini temin etmek üzere 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren sahada olacak.

Diğer taraftan, il ve ilçe teşkilatlarımız gerçekleşen son seçimin sandıklarını baz alarak Türkiye genelinde sandık görevlilerimizi, müşahitlerimizi ve okul sorumlularımızı da atamaya başladı. Halihazırda, 81807 sandığımızın sandık kurulu üyeleri belirlendi. Teşkilat eğitmenlerimiz bu arkadaşlarımızdan başlayarak illerde ve ilçelerde Seçim İşleri Başkanlığımızca hazırlanan Sandık ve Seçim Güvenliği Eğitimini verecek ve seçime kadar bütün sandık kadromuzun eğitim almasını sağlayacaklar. Yine 31 Ocak 2022 tarihine kadar yukarıda inşa ettiğimizi ifade ettiğimiz model kapsamında tüm sandıklarımızın (195.784) temsilci atamalarının tamamlanması konusunda teşkilatlarımızla hedef birlikteliği sağlandı.

Gerçekleşecek ilk seçimde Millet İttifakının adayını Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak ilan edip, en yetkin ve çalışkan milletvekili kadrosunu Türkiye Büyük Millet Meclisine kazandıracağız. İYİLEŞTİRİLMİŞ VE GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEMİ ülkemizle buluşturacak ve Başbakan adayımız ve Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in liderliğinde iktidara gelerek Türkiye’yi layık olduğu şekilde yönetecek ve vatandaşlarımızı refaha kavuşturacağız. Bunun yolunun sandık ve seçim güvenliğini temin etmekten geçtiğinin bilinciyle, Seçim İşleri Başkanlığı olarak çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

                                                                                                    İYİ Parti   Seçim İşleri Başkanı

                                                                                                     Av. Mehmet Tolga AKALIN


İYİ PARTİ SANDIK GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI : Google'da Ara
İYİ PARTİ SANDIK GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  DEVA PARTİLİ METİN GÜRCAN GÖZALTINA


         Deva Partisi’nin kurucu isimlerinden Metin Gürcan gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kaps

  KAVALA’NIN TUTUKLULUĞUNUN DEVAMINA KARAR VERİLDİ


         Gezi Davası’nda Osman Kavala’nın tutukluluğunun devamına karar verildi. Dört yıldır tutuklu bulunan Osman Kavala’nın da yargılandığı birleştirilmiş

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
GÜLSEVİM

     Değerli Başkanımız Süleyman Demirci Çıktığın bu kutlu yolda Seninleyiz. Size yapılan Oyun ların farkındayız. Bu siyasi ...

MEHMET DAYI

     Aydında İyi Parti Hızla Yükselirken Bazı Siyasi Artıklar Siyas Operasyon içerisinde. Aslında onlara en güzel çevabı ...

SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 57 √ Toplam : 108 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 41 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 4 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim