Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
ALMANYADA SEÇİMLERİN GALİBİ: SPA
BUGÜN 228 KİŞİ DAHA HAYATINI
CHP’Lİ BAKANDAN YURTİÇİN SORUÖNERGESİ
İzmirde Uluslararası Basın Akademisi kuruluyor
HİNDİSTAN COVİDE KARŞI ÇARESİZ: BİNLERCE ÖLÜ


İYİ Parti’den 19 Mayıs bildirgesi - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haber
 
İYİ PARTİ’DEN 19 MAYIS BİLDİRGESİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 19-05-2019 / 21-51

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
İYİ Parti’den 19 Mayıs bildirgesi
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, liderliğinde Samsun’da gerçekleştirilen GİK toplantısının ardından 19 Mayıs Bildirgesi okundu.

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için geldiği Samsun’da 31 Mart Seçimleriyle İYİ Parti’ye geçen İlkadım Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Ziyaretin ardından İYİ Parti GİK İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı’nda Genel Başkan Meral Akşener liderliğinde toplandı.

Toplantının ardından okunan İYİ Parti’nin 19 Mayıs bildirgesi şöyle:

"Büyük Türk Milleti;

Bugün Kurtuluş Savaşımız için atılan ilk adımın 100.Yıldönümü;

Kutlu ve mutlu olsun. Türk’ün hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin kahramanlarına, başta Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına selam olsun, cenab-ı hakkın rahmeti üzerlerine olsun. Türk milletinin, Cumhuriyetle vücut bulan varoluş kavgasından, çıkarılması gereken dersler, kulaklara küpe olsun.

Bu tarihi günde, tıpkı bir asır önceki azim ve kararlılıkla, kurtuluş ve kuruluş için ilk adımın atıldığı Samsun’dayız. Her sokağı hürriyet, her caddesi istiklal, her mahallesi cumhuriyet kokan bu cennet vatan köşesinde; Her tür haksızlığa, adaletsizliğe ve hukuksuzluğa karşı, hakkın ve hukukun sahipsiz, milletin de çaresiz olmadığını haykırmak üzere huzurunuzdayız.

Partimizin Genel İdare Kurulu ve Milletvekilleri toplantısının Samsun’da yapılması, sıradan bir kararın sonucu değildir. Bu karar, 100 yıl önceki sevdanın, 100 yıl önceki imanın, 100 yıl önceki kararlılığın ve yine 100 yıl önceki mücadele gücünün, asil bir tezahürüdür.

Türkiye ve Türk Milleti, 100 yıl sonra bir kez daha, dahili ve harici bedhahların, iş birliği, hesap ve taarruzuyla karşı karşıyadır. Büyük Türk Milleti’nin istikbaline ve mukaddesatına, tankla-topla-tüfekle yönelmiş tecavüz, bugün yine benzer şekilde MİLLİ İRADEYE VURULAN DARBEYLE tekrarlanmak istenmektedir.

Bu yönüyle bakıldığında, durumdan vazife çıkarmak ve vaziyet almak kaçınılmazdır. İşte bu sebeple, bugün burada gerçekleştirdiğimiz toplantı, Havza Bildirisi, Amasya Tamimi, Erzurum ve Sivas Kongrelerinin devamı niteliğindedir. Ve bu toplantı; Bıçak kemiğe dayandığında, şartlar ne kadar ağır olursa olsun, gerektiğinde binecek bir Bandırma Vapuru, inecek bir Samsun Liman’ı bulacağımızın delilidir. İçinde bulunduğumuz zor şartlar, bizi bazı gerçekleri ve vazgeçilmez ilkelerimizi bir kez daha ilan etmeye mecbur bırakıyor.

Bu hakikatler ışığında, aziz milletimize ve tüm dünyaya Samsun’dan sesleniyoruz:

1- İYİ Parti, tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi, egemenlik haklarımıza ve hukukumuza tecavüze kalkışılmasına kayıtsız kalmayacak, her şartta ve zeminde, hakkın, hukukun ve adaletin tecellisi yönünde bir duruş ve mücadele sergileyecektir.

2- İYİ Parti, dış politikada ihtiyatı elden bırakmayan adımlara destek olacaktır. Ancak, maceraperest adımlara, asla yeşil ışık yakmayacaktır. Ülkeyi yönetenler, yaşadığımız coğrafyada emperyalist emellere hizmet eden projelerde görev almamalıdır. Bu projelerdeki eş başkanlık sıfatı bir an önce terkedilmeli ve milletimize ilan edilmelidir.

3- İYİ Parti, ülke gerçeklerinin ve harici bedhahların, Türkiye üzerine yaptıkları planların, bir iç siyaset malzemesi olmasına karşıdır. Kendisi malzeme yapmadığı ve yapmayacağı gibi, tüm partilerden ve iktidardan da bu olgunluk ve özeni göstermelerini beklemektedir.

4- İYİ Parti, geçmişte acı tecrübeler yaşatan “süreç” tuzaklarına bir daha düşülmemesi gerektiğini hatırlatmaya devam edecektir. Ülkeyi yönetenlere “Önce Allah sonra milletim affetsin” demek lüksüne sahip olmadıklarını unutturmayacaktır.

5- Memleket dahilinde iktidara sahip olanlar, bir an evvel gafletten uyanmalı, enerji ve birikimlerini, şahsi siyasi hesapları için değil, Türk Milleti’nin huzur ve refahı için kullanmalıdır. Partimiz bunun takipçisi olacaktır.

6- İYİ Parti, Millet fakru zaruret içindeyken, gençler geleceğe dair umutlarını yitirmişken, her yeni yavrumuz borç batağının içine doğarken, muktedir geçinenlere şatafattan ve ucuz siyasi hesaplar yapmaktan uzak durmayı önerecek ve ülkemizi uçurumun kenarından kurtarmanın mücadelesini verecektir.

7- Bir iktidarın öncelikli görevi, olup bitenlerden sızlanmak değil, çözüm üretmek ve aynı zamanda siyasetin tüm unsurlarını bir araya getirerek, ortak bir dil, ortak bir duruş sergilenmesine öncülük etmektir. İYİ Parti bu noktadaki tarihi sorumluluğunun farkındadır.

8- İYİ Parti; “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” şiarına samimiyetle ve kararlı bir şekilde bağlıdır. Demokrasinin değer ve kuralları çok açıktır. Yargının ve muktedirlerin, bu değerlere ve kurallara hiçbir müdahale hakkı yoktur. Bu alandaki müdahaleler milli iradeye darbe niteliği taşır. Bir kişi ya da zümrenin siyasi ikbal ve menfaatlerini korumaya yönelik hukuku tümüyle reddeder ve karşı çıkar.

9- İYİ Parti “Adalet mülkün temelidir” şiarına kayıtsız şartsız bağlıdır. Milli iradenin adaletli bir şekilde temsili de ülkeyi yönetenlerin sorumluluğu altındadır. Temsilde adaleti sağlayacak kurumların güvenilirliğini yeniden tesis edebilmek için gerekli adımlar bir an önce atılmalıdır. İYİ Parti, adaletin temin ve tesisi için gerekli adımların atılmasına katkı sağlamaya devam edecektir.

10- İYİ Parti, demokrasinin temelini inşa eden fikir, inanç ve teşebbüs hürriyetinin yılmaz savunucusudur. Bu hürriyetlerin örselenmesine rıza göstermez. Bilakis bu hürriyetlerin teminatı olan hukukun üstünlüğü ilkesinin güçlendirilmesi yolunda yol gösterici olur.

11- Güçlü bir Türkiye için ihtiyaç duyduğumuz her şeye sahibiz. Türkiye’yi 21’inci yüzyılın saygın bir ülkesi yapmak, Türk siyasetçisinin görevi, bizim de boynumuzun borcudur. Bu uğurdaatılacak bütün adımlara güç katar, aksi durumda çelik bir iradeyle karşısında oluruz. Bu milletimize taahhüdümüzdür.

12- 100 yıl önceki hesapların bugünkü sinsi ortaklarına karşı, Türk Milleti’nin bugününü ve yarınını korumaya yeminliyiz. Samsun’a yola çıkarken, gördüğü işgal gemilerine bakıp, “Geldikleri gibi giderler” diyen Mustafa Kemal gibi, bugün de aynı sinsi hesapların sahiplerine, aynı kararlılıkla sesleniyoruz; Türk Milleti’nin iradesine ve hukukuna taarruz edenler, geldikleri gibi gideceklerdir!

13- Türkiye kaynakları ve imkanları yönüyle kendi kendine yetecek bir ülke konumundadır. Kaybedecek zamanımız yoktur. Karşı karşıya bulunduğumuz ekonomik sorunların aşılması noktasında milli bir seferberliğe ihtiyaç duyulduğu aşikardır. Hiç zaman kaybetmeden israf ekonomisinden vazgeçilmeli, hemen her alanda üretim ekonomisine geçişin programı yapılmalı ve finansal krizlere karşı tedbir paketleri hazırlanmalıdır. İYİ Parti, milli hedeflerimiz ve milli menfaatlerimizin yüklediği tarihi sorumlulukla her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır.

İYİ Parti’nin bu bildirgesi, ülkesine ve milletine olan sadakatinin bir ürünü ve aziz milletimize tarihi bir çağrıdır.

Bu bildirge;

Türkiye’yi zayıf düşürmek için planlanan oyunlarla, yaralanan devlet geleneğimizin, darbe alan demokrasimizin, ehil olmayan ellerde kötüye giden ekonomimizin, yeniden ayağa kaldırılması için göreve hazır olduğunun, üzerine düşen sorumluluğun da farkında olduğunun ilanıdır.

Büyük Türk Milleti, and olsun ki; Demokrasi bayrağını yere düşürmeyeceğiz! Gün, darbeye karşı, hukuk ve demokrasi saflarında buluşma günüdür. Gün, Türkiye’yi uçuruma sürükleyenlere inat, birlik olma günüdür. Gün, kaos ve çatışma isteyenlere karşı, dik durup, yine ve her zaman kardeşlik deme günüdür.

Gün; yeniden millet iradesi, yeniden milli hakimiyet ve yeniden hürriyet günüdür. 19 Mayıs 2019’da, Samsun’dan; Kurtuluş savaşının kadın kahramanı Halide Edip ADIVAR’ın Sultanahmet mitinginde haykırdığı gibi dosta düşmana ilan ediyoruz; “Gece karanlık bir gece. Fakat insanın hayatında sabahı olmayan gece yoktur. Yarın bu korkunç geceyi yırtıp, parlak bir sabah yaratacağız”

Esarete karşı Müdafaa-i Hukuk diyenlere selam olsun!

İşgale karşı Redd-i İlhak diyenlere selam olsun! Mandacılara karşı Hakimiyet-i Milliye diyenlere selam olsun!

“Ya istiklal ya ölüm!” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e selam olsun.

19 mayıs, millet iradesinin bayrak olduğu gündür.

Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun Büyük Türk Milletine selam olsun!

Ne Mutlu Türk’üm Diyene! 

 

Kaynak Yeniçağ: İYİ Parti’den 19 Mayıs bildirgesi


İYİ Parti’den 19 Mayıs bildirgesi : Google'da Ara
İYİ Parti’den 19 Mayıs bildirgesi


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  ERDOĞAN TEKNOFESTİN AÇILIŞINDA KONUŞTU


         Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde yaptığı konuşmada, “TEKNOFEST rekorların ve rekortmenlerin festivalidir. TEKN

  İZMİRDE ULUSLARARASI BASIN AKADEMİSİ


         İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Avrupa Gazeteciler Birliği (Association of European Journalists -AEJ) Yürütme Kurulu Üyesi P

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim