Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AK PARTİ HALK EKMEKTE GERİ ADIM
Baroya ‘Diyanet açıklaması’ için soruşturma izni
Babacan: Türkiye’de şu an ben mutluyum
AŞI TAKVİMİ NETLEŞTİ
İBB’de Bakanlık müfettişleri dosyaya el koydu.


KARABAĞ SÖZDE LİDERİNDEN İTİRAF - DÜNYA - Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
 
KARABAĞ SÖZDE LİDERİNDEN İTİRAF
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 10-11-2020 / 12-32

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Dunya Haberleri  
KARABAĞ SÖZDE LİDERİNDEN İTİRAF

Karabağın Ermeni İşgalci teröristlerin sözde başkanı Arayik Harutyunyan Video yayınlayarak neden yenildiklerini açıkladı.

Harutyunyan yayınladığı video açıklamasında; Çarpışmalar Han Kentine (Stepanakert’e) 2-3 kilometre uzaklıkta gerçekleşiyordu, düşmanlıkların devam etmesine izin verilseydi, tüm Karaabağı (Artsakh’ı) kaybedecektik, dedi.

43 gündür kahramanca savaşan askerler için sonuçların geri döndürülemez olacağını söyledi.

Harutyunyan’a göre Ermeni tarafı birkaç gün boyunca İHA’lara karşı savunma yapmayı başardı, ancak son iki gün içinde düşman yeni İHA’lar ve yeni teknolojiler kullanarak Ermeni birliklerine büyük kayıplar verdi.

"Neden başarılı olamadık? Hepimiz cevap vereceğiz, evet, hepimiz çünkü ordumuzun ihtiyaçları olduğunu biliyorduk ”dedi.

 

Biz sadece Azerbaycan ile savaşmıyorduk. Kuşkusuz, çatışmalara sadece Türk subayları veya askeri teçhizat dahil olmadı. Türk askerler, teröristler ve paralı askerler kesinlikle işin içindeydi ”dedi.

Cumhurbaşkanı, birkaç kez yurttaşlarına ihtiyaç olduğunu söyleyerek çağrıda bulunduğunu hatırlattı. "Şuşi üzerindeki ana kontrolü 5 Kasım’dan beri kaybetmiştik, ancak 7 Kasım’da tamamen kaybettik. Vatanımızı tamamen kaybettiğimize inanmak istemedik, zaten ile savaşmanın imkansız olduğuna inanmak istemedik. mevcut kaynaklar - insan ve askeri kaynaklar ”dedi.

Artsakh Başkanı bunu uzun süredir müzakere masasında tartışmaya ve engellemeye çalıştıklarını garanti etti, ancak bu imkansız hale geldi.

"Her şey önde! Ermeni milleti Artsakh, Ermenistan tarihte çok zor günler yaşadı, ama biz bazı akıllı kararlar verebildik, doğru yolu takip edebildik, başarıya ulaştık. Ve bunun her şeyin sonu olduğunu kim söyledi? Bu başlangıç. Daha ayık bir karar verme şansına sahip olacağız, bunun için dayanışmaya ihtiyacımız var, öncelikle Ermenistan’da Artsakh, Ermeni halkı arasında ”dedi.

"Ayrılık ve panik bizim en büyük düşmanımız oldu. Ulusal sorunlar hala önümüzde, vizyonumuz henüz solmadı, tam tersine bir hayalimiz var, hayali bir vatanımız var, bu yüzden dayanışmayı sürdürmeli, Ermeni milletine yakışmayan gelişmelerden kaçınmalıyız. Medeni kararlar alma, tartışma yapma fırsatlarımız var. Her şey daha yeni başlıyor, parantezleri açmak istemiyorum, kaybetmedik, her şey önümüzde, düşünmek, düşünmek, tekrar düşünmek, değerlendirmek ve karar vermek zorundayız ”dedi Harutyunyan.

Ermenistan Savunma Bakanlığı ve Ordu, Halkı devletin temellerini zedeleyebilecek eylemlerden kaçınmaya çağdı.

Savunma Bakanlığı ve Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanlığı ortak bir bildiri yayınlayarak, devletin temellerini zedeleyebilecek eylemlerden kaçınmaya ve olası tüm hatalardan ders alarak, eşsiz güçlü ve verimli bir ordu inşa etmeye çağırdı. insanlar hak ediyor.

Savaş, 27 Eylül’de Artsakh’a karşı, ilgili güçler, araçlar, miktar ve silah türü açısından eşi görülmemiş bir şekilde başladı. Ordumuzun aslında sadece 10 milyonluk Azerbaycan silahlı kuvvetlerine karşı değil, aynı zamanda Türkiye’nin doğrudan askeri katılımına, tam ve kayıtsız siyasi, askeri ve diplomatik desteğine ve binlerce kişiye karşı savaşması bakımından eşi benzeri görülmemişti. paralı teröristler ”ifadesi yer alıyor.

"Savaş bitti. Ordu işini yaptığı gibi elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edecektir.
Devletin temellerini zedeleyebilecek eylemlerden kaçınmaya, olası tüm hatalardan ders çıkarmaya, kahraman halkımızın hak ettiği kıyaslanamayacak kadar güçlü ve verimli bir ordu inşa etmeye çağırıyoruz ”diye bitirdiler.


KARABAĞ SÖZDE LİDERİNDEN İTİRAF : Google'da Ara
KARABAĞ SÖZDE LİDERİNDEN İTİRAF


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        DÜNYA

  BM, LİBYA’YA GÖZLEMCİ YOLLUYOR


         Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonundan (UNSMIL) yapılan açıklamaya göre, UNSMIL ve BM’ye bağlı Özel Güvenlik Grubu arasında toplantı

  ERMENİSTAN KAYIPLARINI AÇIKLADI


         Ermenistan Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Alina Nikogossian, 27 Eylül – 10 Kasım tarihleri arasında, Karabağ Savaşı’nda 3 bin 330 Ermeni as

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
CEREN KUTLUAY

     Harika bir araştırma. Yazı çok değerli bilgileri içeriyor. Emeğinize sağlık. ...

VELİ

     Her şeye çeza kesen RTÜK Nerdesin. Bir işlem için emirmi bekliyorsun.... ...

ASTO STK PLATFORMU

     Toplumu Ayrımcılığa, Bölücülüğe, Irkcılığa sevkeden bu tarz insanların televizyonlara çıkartılmaması lazım. Konuşanlar kadar konuşmasına müsade edenlerde ...

VELİ TİRYAKİ

     Aydında çalışmalarını yakınen takip ettiğim güzel çalışmalara imza atan Hayvan Hakları Hareketi Derneği Başkanı Jale Koç ...

KÜRŞAT ALPEREN

     Bu dönem Can Dostları Kedilerimizin üreme dönemi bu demektirkki bir ay sonra beslenmesi gereken üç kat ...

HASAN ALİ UYAR

     Nereye gidecek bu işin sonu? Görmüyormusunuz Hergün birer birer sevdiklerimiz gidiyor. Yetkililer ne yapacaksaanız yapın. ...


           ANKET
İSTANBUL KANALI DEVLET PROJESİ MİDİR?
% 34 √ Toplam : 15 - DEVLET PROJESİDİR
% 60 √ Toplam : 27 - RANT PROJESİDİR
% 7 √ Toplam : 3 - FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim