Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
EPGİS:BENZİN 11 LİRAYA ÇIKABİLİR
MEDİKAL CİHAZLARDA BİZDE VARIZ DEDİK
UYUMA UYGULAMASI ESRA EROL’DA PROGRAMINDA TANITILDI
Soylu: Burası çadır devleti değil
FUAT OKTAYDAN YABANCI ELÇİLERE KAVALA TEPKİSİ


KARAMOLLAOĞLU: EMPATİ YAPIN - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KARAMOLLAOĞLU: EMPATİ YAPIN
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 06-05-2021 / 04-26

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
KARAMOLLAOĞLU: EMPATİ YAPIN

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Rize İkizdere’de yapılmak istenilen taş ocağının doğaya vereceği tahribatı iktidarın yeniden gözden geçirmesi gerektiğini belirten Karamollaoğlu,  ‘itikaf’ yapmak (camide belirli günler kalarak ibadet etme) isteyen 50’ye yakın vatandaşın, polisler ve bekçiler tarafından biber gazı sıkılarak camiden çıkartılmasına da tepki gösterdi.

Karamollaoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Karamollaoğlu, Müslümanlar kendilerine çeki düzen vermediği müddetçe İslâm coğrafyasında akan kan ve gözyaşının durmayacağını belirterek, “Duamızın gerçekleşmesini arzu ediyorsak, onun gereğini de yerine getirmek mecburiyetindeyiz.” dedi.

“Kendimize çeki düzen vermezsek problemler çözülmez”

Karamollaoğlu, mübarek ramazan ayında Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de, Doğu Türkistan’da, Arakan’da ve daha pek çok İslâm bölgesinde akan kan ve gözyaşının durması için Cenāb-ı Hakk’tan niyazda bulunduğunu dile getirdi.

Karamollaoğlu, “İslâm ālemine de akl-ı selîm tavsiye ediyorum; çünkü iş, dönüp dolaşıp bize, kendimize dayanıyor. Biz, kendimize çeki düzen vermediğimiz müddetçe de bu problemlerin çözülmesini beklememiz, biraz maalesef hayalperestlik gibi olur.” dedi.

“Duamızın kabul edilmesi için gereğini de yapmamız gerekir”

Ramazan ayının son Cuma gününün, İslâm āleminde “Kudüs Günü” olarak hatırlandığını belirten Karamollaoğlu, “Kudüs ve Mescid-i Aksā direnişi, zihinlerde canlı tutulmaya çalışılmaktadır. Bu vesile ile de Müslümanların ilk kıblesi olan ve yüzyıllar boyu ‘Dārü’s-selâm’ yani ‘barış yurdu’ olarak hatırlanan Kudüs’ün bir an önce Siyonist işgalden kurtulmasını cān-ı gönülden temenni ediyorum; ama biraz önce ifade ettiğim gibi, biz bu temennilerde bulunuyoruz, bulunma mecburiyetindeyiz; ama duamızın gerçekleşmesini arzu ediyorsak, onun gereğini de yerine getirmek mecburiyetindeyiz. Kudüs’ün bugün içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması, ancak ve ancak İslâm āleminin bir araya gelip bunu gündeme almalarıyla başlar. Bitmez. Bilahare İslâm ālemi bir güç kazanacak, bir güç hâline gelecek ki bu problem çözülsün, kökünden çözülsün. Biz, inşallah bu temennilerimizin Müslümanların kalbinde yer etmesini diliyoruz ve bunun için de bir havanın oluşmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Karamollaoğlu, daha sonra Türkiye’nin problemlerini değerlendirdi.

“Güzelim beldeleri tahrip etmek, insan canına kıymak kadar yanlıştır”

Rize’nin İkizdere İlçesi’nde halkın Cevizlik Taş Ocağı projesine karşı tepkilerini değerlendiren Karamollaoğlu, ülkenin bazı değerlerinin, bazı alanların tahrip edilmesini kesinlikle doğru bulmadıklarını dile getiren Karamollaoğlu, “İkizdere’de yaşanan doğa katliamı, gözden ırak tutulacak, affedilecek bir gelişme değildir. Ülkemizin çok güzel mekânları var. Eğer biz, bu mekânları, bu bölgeleri tahrip etmekten imtina etmezsek, yarın oraları yeniden inşa etmek mümkün olmaz. Bunu bilmek mecburiyetindeyiz. Siz, birtakım inşaatlar yapılacak, birtakım çalışmalar yapılacak diye doğayı tahrip eder, taş ocaklarıyla o güzelim beldeleri ortadan kaldırırsanız, insan canına kıymış kadar yanlış yapmış olursunuz.” diye konuştu.

‘Bugün iş başında bulunan iktidarın, kafayı betona taktığını’ ifade eden Karamollaoğlu, iktidarın aklına ülkenin düzelmesi için beton, demir ve asfalttan başka bir şey gelmediğini, o zaman da ülkenin bütün güzelliklerini kaybettiğini söyledi.

“İktidarı İkizdere konusunda tekrar düşünmeye davet ediyorum”

Karamollaoğlu, Karadeniz bölgesinde kurulan küçük kapasiteli ama çok sayıda hidroelektrik santrallerinin, başlangıçta enerji ihtiyacının karşılanması bakımından güzel bir adım olarak değerlendirildiğini ancak zaman içinde bu santrallerin tabiatı ciddi oranda tahrip ettiğinin anlaşıldığını ifade etti. Karamollaoğlu, “Arkasından, Karadeniz’de gittikçe sıklaşan, maalesef, sellere, felâketlere zemin hazırlıyor. Onun için, eğer İkizdere’de başlayan bu tahribat durdurulmazsa, emin olun, Karadeniz yarın sadece güzelliğini değil geçim kaynaklarını da kaybeder endişesini taşıyoruz.” dedi. Karamollaoğlu, iktidarı İkizdere konusunda tekrar düşünmeye davet ettiğini söyledi.


KARAMOLLAOĞLU: EMPATİ YAPIN : Google'da Ara
KARAMOLLAOĞLU: EMPATİ YAPIN


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  TÜGVANIN İCRAATLARI GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR


         Gazeteci Metin Cihan sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda Türkiye Gençlik Vakfı’nda (TÜGVA) görev yapan yöneticiler hakkında kendisine gel

  YARGITAY ÜYESİNDEN ACI İTİRAF


         ’Gruplar haremlik selamlık toplantı yapıyor. Atamalara müdahale ediliyor. Cumhurbaşkanlığı ve Adalet Bakanlığı’na vaziyeti aktardık ama sonuç? Hiç

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim