Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da
Kılıçdaroğlu: Faizcilerin bütün umudu Erdoğan’dır
Cumhuriyet’den çıkarılan gazetecilerle ilgili yeni adım
ERDOĞAN HAVALİMANINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
İmamoğlu paylaştı: İşte gerçek enflasyon


KILIÇDAROĞLU: ANKARALILAR YAVAŞ’A GÜVEN DUYUYOR - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU: ANKARALILAR YAVAŞ’A GÜVEN DUYUYOR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 30-08-2021 / 12-30

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
KILIÇDAROĞLU: ANKARALILAR YAVAŞ’A GÜVEN DUYUYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği temel atma töreninde konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, yeni bir siyaset anlayışını hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi. Mansur Yavaş ise, “Halk, kendinden olmayan görüşleri dışlayan ve en çok oy veren bölgeye hizmet eden anlayıştan bıktı. Bunun ilk adımı 31 Mart yerel seçimlerinde atılmış, bu anlayış millet iradesi ve Millet İttifakı karşısında yenilmeye mahkum olmuştu” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi ve 2021 Projelerinin temel atma, açılış ve tanıtım töreni gerçekleşti. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yanı sıra Saadet Partisi ve DEVA Partisi Başkan yardımcıları ile siyasi partilerin milletvekilleri katılım sağladı.

KILIÇDAROĞLU: ANKARALILAR YAVAŞ’A GÜVEN DUYUYOR

Törende konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise şunları söyledi;

*Sayın Mansur Yavaş’a Ankaralılar güven duyuyor. Biz de kendisine güveniyor ve inanıyoruz . Sayın başkan harcadığı her kuruşun hesabını Ankara’ya vermekte kararlı.

*Bu kararlılığı sergilemesi hepimiz için çok önemli. Yeni bir siyaset anlayışı, ahlaklı bir siyaset anlayışı, düzgün bir siyaset anlayışını hayata geçirmeye çalışıyoruz.

“10 YIL GEÇTİĞİ HALDE EVLERİ YIKIP YAPMIYORSANIZ SİYASİ SORUMLULUĞU VAR”

*Eğer insanların evlerini yıkıp, 10 yıl geçtiği halde yapmıyorsanız siyasi ve ahlaki sorumluluğu vardır bunun. Ama Mansur Yavaş, var olan sorunları devraldı.

*Bu sorunları çözmek, gidermek için de elinden gelen çabayı gösteriyor. Hepinizin huzurunda değerli başkanımızın Mansur Yavaş ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

“SEÇİMLERDEN ÖNCE SÖZ VERDİĞİMİZ ÜZERE BURADAYIZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş ise şu açıklamalarda bulundu:

*Ankara’mızda bir yanda dinozor heykelleri, hayali yatırımlar, kapılar, kediler, atıl spor tesisleri, ranta dayalı dev bloklar yükselirken; bir yanda ise acı ve umudu tükenmek üzere olan bir bakışla, bunları takip eden hemşehrilerimiz vardı. Biz, seçimlerden önce söz verdiğimiz üzere, bu umudu yeniden canlandırmak için, hemşehrilerimizin mahzun kalan yüzünü yeniden güldürmek için onların gönüllerine dokunup, gözlerindeki ışık olmak için buradayız.

*Biz, hak sahibi hemşehrilerimiz vuslata ersin, komşularıyla buluşsun, sürgünleri son bulsun diye buradayız. Biz aynı zamanda, her ne kadar eski yönetimin öncelikleri farklı olsa da, onların ayıbını örtüp, ‘Devlet burada, sizin yanınızda. Ne olursa olsun sözünü tutar’ demek için, devletimizin milletimizle kopmadığını göstermek için de buradayız.

“YALNIZCA ANKARALILAR DEĞİL, BELEDİYE DE MAĞDUR OLDU”

*Burada yalnızca hak sahibi Ankaralılar mağdur olmadı. Ankara Büyükşehir Belediyesi de yapımını ertelediği konutlar nedeniyle devasa kira ücretleri ödemek durumunda kaldı. Hak sahibi hemşehrilerimiz haklarını alamadığı için Ankara Büyükşehir Belediyesi 13 yılda 1 milyar 173 milyon lira kira ödedi.

*Bu para Ankara halkının cebinden çıktı. Ne belediyeye yaradı, ne hak sahiplerine… Bizler bugün bu kayıpları ortadan kaldırmak için bir araya geldik.

“10 YILDA SADECE 4 BİN 500 KONUT İNŞA ETTİRİLDİ”

*Yaklaşık 13 yıl önce 14 bin konut yapılacak vaadiyle kentsel dönüşüme giren bu bölgede 10 yılda sadece 4 bin 500 konut inşa ettirildi. O konutlar da rant karşılığı dere yataklarına, tepelere ve büyük bloklar halinde yapıldı. Geride kalan 9 bin 500 konutun ise akıbeti bilinmiyordu.

*Bugün burada 2 bin 103 konutun temelini atıyoruz. Tamamen belediye kendi imkanlarıyla yapıyor bunu. Canlı yayında ayrıca 260 milyonluk dev kırımın yaşandığı şekilde ihale edilen 2 bin 376 konutun ve 31 adet ticari alanın ise ihalesi kesinleşince hemen temelini atacağız.

“ONLARIN 12 YILDA YAPTIĞINI BİZ 2 YILDA TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

*Böylece onların 12 yılda yaptırdığı konut rakamını biz 2 yılda toplamda 4 bin 479 konut olarak kendi imkanlarımızla tamamlamayı hedefliyoruz. Geriye kalan konutların ise projelerini tamamlayıp, yine bu dönemde tamamlanması için de ayrıca çaba sarf edeceğiz.

*Bu projeleri gerçekleştirirken de halkımızı, onlarca kat yükseklikte olan, yaşamı kısıtlayan, şehri boğan yapılarla değil; sokak ve mahalle dokusunu koruyan, insan ölçeğini koruyan, yeşil alanları olan, kat sayısı düşük projelerle buluşturacağız.

*Çünkü bizim belediyecilik anlayışımız betonu değil insanı, gökdeleni değil güneşi önceler. Bizim belediyecilik anlayışımız, komşuluğu, mahalle kültürünü, birliği önceler.

“HALK, ŞEFFAF BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA YÖNETİLMEK İSTİYOR”

*Maalesef Ankara’da 20.5 yıl betona, demire, plastiğe, ranta gömülen bu belediyecilik anlayışının izleri kimi kesimlerce maalesef sürdürülüyor. Oysa artık halk bunları istemiyor. Halkın tek bir talebinin olduğunu görüyoruz: Kimseyi ayırt etmeden, şeffaf, hesap verilebilir bir belediyecilik anlayışıyla yönetilmek istiyor.

*Halk, verdiği paranın nereye gittiğini görmek, acil sorunlarına acil çözümler üretilmesini istiyor. Halk, sabahlara kadar sosyal medyada milleti ayrıştıran, kendisinden olmayan siyasi parti genel başkanlarına hakaret eden, kendinden olmayan görüşleri dışlayan ve en çok oy veren bölgeye hizmet eden anlayıştan bıktı.

“BU ANLAYIŞ MİLLET İTTİFAKI KARŞISINDA YENİLMEYE MAHKUM OLDU”

*Bunun ilk adımı 31 Mart yerel seçimlerinde atılmış, bu anlayış millet iradesi ve Millet İttifakı karşısında yenilmeye mahkum olmuştu. Şu anda sokaklarda, caddelerde, düğünlerde, açılışlarda ve Ankara hakkında yapılan tüm anketlerde bu sonuçları görüyoruz.

*Halkımız bize net bir mesaj veriyor: Siyasi çekişmelerden bıktığını, eşit hizmet istediğini, acil sorunlarıyla ilgilenilmesini talep ettiğini bize gösteriyor. Biz bunun için varız.

106 PROJENİN AÇILIŞI YAPILDI

Millet İttifakı’nı buluşturan törende 106 projenin açılışı gerçekleştirildi.

KORKUSUZ


KILIÇDAROĞLU: ANKARALILAR YAVAŞ’A GÜVEN DUYUYOR : Google'da Ara
KILIÇDAROĞLU: ANKARALILAR YAVAŞ’A GÜVEN DUYUYOR


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  LİBYADA KADDAFİNİN SEÇİMLERE GİRMESİNE ENGEL


         Kaddafi’nin oğlunun adaylığına karşı verilen hukuk savaşı hız kazandı Libya Yüksek Seçim Komisyonu, Seyfulislam Kaddafi’nin seçim yar

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KATAR’DA


         Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Devleti Emiri Şeyh Temim bin Hamad El Sani’nin davetine icabetle, Türkiye-Katar 7. Yüksek Stratejik Komite

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SEMİH KOCA

     Geliyor Beklenmekte olan. Ok yaydan çıkmıştır... Meral Hanım ve ekibinin Tüm ülkede karşılığı gittikce artmakta. iyi ...

ASTO

     Barolar Birliğinin Seçimininde çıkan sonuç Adalet için Umut olmuştur. Baro Yönetimine seçilen Av.Gökhan Bozkurtu ...

ADNAN SARSILMAZ

     Murşit Bey, Çağdaş, sağlıklı toplumlar bu tip gerçek bireylerden oluşurlar. Cemiyet hayatına adapte olamamış cemaatleşen sistemlerde ...

VELİ TİRYAKİ

     Sayın Hocam Birey olmak işte bu nedenle önemlidir ama belki de, bizden istenen tam da budur. ...

SEVGİ KOLCU

     Birey olmak, toplumdan kendini yalıtmak değil, bütünün içinde kendi gibi bulunabilmektir. İnsan bireysel varlık olduğu kadar ...

VELİ TİRYAKİ

     Değerli Hocam Yazınizda 1400 yıldır muslümana insiyatif bırakılmadığını cok farklı bir üslüpla aktarmısışsınız... Topluma düşen birey ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 57 √ Toplam : 108 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 41 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 4 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim