Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
11. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi Gerçekleşti
EPGİS:BENZİN 11 LİRAYA ÇIKABİLİR
MEDİKAL CİHAZLARDA BİZDE VARIZ DEDİK
UYUMA UYGULAMASI ESRA EROL’DA PROGRAMINDA TANITILDI
Soylu: Burası çadır devleti değil


Kılıçdaroğlu: Gayri millilerin arkasından gidiyorsunuz - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU: GAYRİ MİLLİLERİN ARKASINDAN GİDİYORSUNUZ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 03-03-2021 / 00-03

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
Kılıçdaroğlu: Gayri millilerin arkasından gidiyorsunuz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu fezlekelerle ilgili, "Milletvekili dokunulmazlığını kaldıracaksak; önce bağımsız ve tarafsız yargı olmalı" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM CHP Grup Toplantısında yaptığı konuşma şöyle:

"6-7 yıl önce bir olay olmuş, insanlar ölmüş. Aradan geçmiş 6-7 yıl, şimdi acaba Millet İttifakı’nı nasıl bozabiliriz diye yola çıkıyorlar" ifadelerine yer veren Kılıçdaroğlu, "Fezlekeleri düzenleyip getirelim, CHP zor durumda kalsın. CHP, adaleti, hakkı, hukuku her yerde savunur asla hukuksuzluklar karşısında susmaz. Anayasa’daki dıkunulmazlığın ruhuna uygun hareket ederiz" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Haftaya bir avuç tefeciye yüzde 90 ile nasıl kazanç sağladıklarını anlatacağım. Bir avuç tefeciye AKP hükümetlerinin yüzde 90 ile nasıl kazanç sağladıklarını anlatacağım. Yerli ve milli olmadığını bunların, Türkiye Cumhuriyeti’nde çalışanların emeklerini, alın terlerini bir avuç insana peşkeş çekmekle görevli olduklarını biliyoruz, bunu anlatacağım" ifadelerini kullandı.

Demokrasi hepimiz için geçerli bir kuraldır. Demokrasiyi büyütürsek, geliştirirsek, derinleştirirsek, hepimiz mutlu olacağız. Sonuçta bir parti gelecek, ülkeyi yönetecek ama demokrasi içinde yönetecek, insan haklarına saygı duyacak; 19 yıl geçmiş, hâlâ insan haklarını düşünüyorlar, 19 yıl geçmiş, Allah bunlara akıl fikir versin. Sanıyorlar ki, insan haklarını yeniden tesis edecekler. Ya yeniden toplantı yapacağınıza, bu konuda dünya kadar yayın var, Birleşmiş Milletlere bakın, görürsünüz insan haklarını, sevgili Peygamberimizin Veda Hutbesi’ne bakın, görürsünüz insan haklarını; neyin ne olduğunu görürsünüz ama bunların dünyadan haberleri yok, ellerine kağıt tutuşturuyorlar, şunu yapacağız diye.

20 bin öğretmen ataması yapacaklar.

Bakan’ın, Plan Bütçe Komisyonunda bizim arkadaşlarımızın ısrarlı soruları üzerine "Biz geçen yıl 40 bin yaptık, yine 40 bin yapacağız. Keşke 50 bin yapsak, 60 bin yapsak; hatta 100 bin olsun" diye açıklaması var. Geçenlerde Erdoğan bir açıklama yaptı, "Atama bekleyen öğretmelerden, 20 bininin atamasını yapacağız" diye. Değerli arkadaşlarım; eğitimde tasarruf olmaz. İyi eğitilen bir çocuk, gerçekten de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne her alanda büyük katkılar yapar. Eğitim, sınıf atlatıyor. Eğer bir ülkede eğitim çok iyi olursa, katma değeri yüksek ürün üretme şansımız çok daha yüksek olur; sanatta, kültürde, bilimde, her alanda ileriye doğru gitmiş oluruz. O nedenle eğitim için her türlü fedakârlığı nasıl anneler ve babalar yapıyorsa, iktidarın da aynı fedakârlığı yapması lazım. Onlar başka yere yapacakları harcamayı eğitime yapsınlar. Kanal İstanbul için inat edeceğine, eğitim için inat et. "Eğitimi ben düzelteceğim" de, "birleştirilmiş sınıflar garabetini kaldıracağım" de. "Her evde, her okulda internet altyapısı olacak" de; bunların mücadelesini ver, kaynağı buraya harca ve hepimiz de seni alkışlayalım. Sen kaynağı harcadın da biz karşı mı çıktık?


5 soru...

Erdoğan’a 5 tane soru soruyorum. Kimin adına soruyorum? Tüyü bitmemiş yetim adına soruyorum, çiftçi adına soruyorum, emekli adına soruyorum, esnaf adına soruyorum, aylardır dükkanını kapatan, gelir elde edemeyen esnaf için soruyorum. Bu satış hangi yöntemle yapıldı? Bunu bilmemiz lazım. Çünkü Merkez Bankası yaptığı bütün satışları normalde 2002’den itibaren listeler halinde kamuoyuna duyuruyor. 2002 Ocak, efendim 2005 Şubat, neyse. Bunların her birisi liste halinde. Kocaman bir liste var, orada duyuruluyor. 128 milyar dolarla ilgili hiçbir duyuru yok. Hiç mi duyuru yok?

  • Demek ki birinci soru, bu satış hangi yöntemle yapıldı?
  • İkinci soru, bu satış hangi tarihlerde yapıldı? Bunu da bilmiyoruz.
  • Üçüncü soru, hangi kurdan. Ne kadar döviz satıldı? Bilmek zorunda; 128 milyar doları hangi kurdan, ne kadar sattın?
  • Dördüncü soru, bu ticaretin alıcıları kimlerdir? Yani kime sattın sen 128 milyar doları?
  • Beş, bu satış işleminin altında kimlerin imzası var?

Değerli arkadaşlarım; geçen hafta grup toplantısını bitirirken bir soru sordum. Dedim ki: Çin’den 1 milyon doz aşı bedava alındı mı? Bedava alınan bu aşı, Devlet Malzeme Ofisi’ne dozu 12 dolardan, 12 milyon dolara fatura edildi mi? Ve bu açıklamayı yaparken de Sayın Koca’nın da, Sağlık Bakanının, Haber Türk’te yapmış olduğu bir televizyon konuşmasında bir soruya verdiği yanıtla başlamıştım. Şimdi yine başlayalım:
Haber Türk’te soruyor gazeteci arkadaş: “Sinovac aşısının Türkiye’ye getirilişinde iktidara yakın bazı şirketlerin aracı olduğu iddiasına ne diyorsunuz? Böyle bir aracı var mı, yok mu?” Cevap veriyor: “Bu kesinlikle doğru değil. Bu kesinlikle doğru değil. Biz anlaşmamızı doğrudan Sinovac’ın kendisiyle yaptık; DMO, yani Devlet Malzeme Ofisi ve Sinovac arasında herhangi bir aracı filan yok."
Değerli arkadaşlarım; ben de aracı olan firmanın adını açıkladım. Neydi o aracı firma? Keymen İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi. Koca’dan yanıtı şunun için istedim: Siz "aracı yok" diyorsunuz. Size aracı yok diyen kim? Onu iyi tanı. O kişi seni aldatıyor, sana doğru bilgi vermiyor. Sana doğru bilgiyi bu kardeşin veriyor. Senin bütün bakanların ve adına çalıştığın Erdoğan, sana doğru bilgi vermiyor, seni aldatıyorlar. Devlet Malzeme Ofisi ile Sinovac’ın yaptığı anlaşma benim elimde var Sayın Bakan, arzu edersen, senin bulamadığın o anlaşmayı ben sana gönderebilirim.
Ayrıca Sayın Bakanın unutmaması gereken bir şey var: Rantın olduğu yerde, siyasi akbabalar vardır. 1 milyon doz aşıyı bedava alacaksın, götüreceksin Devlet Malzeme Ofisine 12 milyon dolara satacaksın. Ben bunu sorduğum zaman da bir sürü "efendim yanılma var, ticari sırları açıklandı..." Ne sırrı kardeşim? Faturalar var, kesilmiş. Gümrük beyannameleri var, orada açıkça yazıyor. Ne sırrı? Biz “Covid 19 aşısı hangi formülle yapıldı” diye sormuyoruz ki. O, onların işi; ama 1 milyon doz aşı bedava geldi ve Devlet Malzeme Ofisine 12 milyon dolara fatura edildi.
Şimdi bakın arkadaşlar. Sinovac da diyor ki, Sayın Bakan bir belge açıkladı, teşekkür ederiz o belgeye. O belge de benim dediklerimi doğruluyor ve pekiştiriyor. Sinovac da diyor ki, aynen okuyayım: "CoronaVac aşısının Sinovac ve Keymen arasında imzalanan anlaşmalara uygun olarak Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına, Sinovac adına tedarik edildiğini teyit etmekteyiz." Anlaşmayı Devlet Malzeme Ofisi ile yaptıklarından hiç söz etmiyor bakın, "Sinovac ve Keymen ile teyit ederiz" diyor. Diyor mu “Devlet Malzeme Ofisi ile yaptık”, demiyor; demek ki Sayın Bakan yanıltıldı. Gerçek de ortaya çıktı, kabul ettiler. 1 milyon doz aşı bedava geldi ve onu Devlet Malzeme Ofisine sattılar 12 milyon dolara. 12 milyon dolar ne oldu? 12 milyon dolarla ilgili olarak Keymen açıklama yaptı; “Masraflarımızı karşılamak için biz bunu yaptık.” Diye. Ne demek masrafını karşılamak için, yaptığın masraf 12 milyon dolar mı, nereye gidecek bu para? Ben bunu soracağım. Sen masraf yaptıysan kardeşim, masrafını alırsın, nereden alırsın onu bilmem, masrafını çıkarsın, anlatırsı “şu dokümanları yaptım, şu harcamaları yaptım, gümrük giriş beyannamesiydi, malların gelişiydi, yol parasıydı, vesaire...” Tamam, anlarım ben onu; onu faturalarsın ama senin yaptığım faturalama şöyle: “1 milyon doz aşı, çarpı 12, eşittir 12 milyon dolar...” Masraf karşılığı alınan bir şey değil.
Keymen İlaç, DMO ile ilgili anlaşma yapıyor, tabii haklı olarak Devlet Malzeme Ofisi diyor ki, bana teminat vereceksin arkadaş, teminat vermeden, sen bu ilaçları ya getiremezsen ne olacak, benim kendimi garanti altına almam lazım. Keymen İlaç, Devlet Malzeme Ofisine gerekli teminat mektubunu veremiyor. Veremiyor ve bunu da firma teyit ediyor; Çin’deki firma Sinovac teyit ediyor. Aynen şöyle: "Bildiğiniz gibi Devlet Malzeme Ofisi ilk 1 milyon doz CoronaVac aşısı ile ilgili olarak Sinovac’a yapılacak ön ödeme için bankadan teminat mektubu istenmiş, fakat bu istek o zaman yerine getirilmemiştir." Sayın Bakanım bunlardan haberi vardır herhalde.

Kılıçdaroğlu: Gayri millilerin arkasından gidiyorsunuz : Google'da Ara
Kılıçdaroğlu: Gayri millilerin arkasından gidiyorsunuz


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  TÜGVANIN İCRAATLARI GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR


         Gazeteci Metin Cihan sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda Türkiye Gençlik Vakfı’nda (TÜGVA) görev yapan yöneticiler hakkında kendisine gel

  YARGITAY ÜYESİNDEN ACI İTİRAF


         ’Gruplar haremlik selamlık toplantı yapıyor. Atamalara müdahale ediliyor. Cumhurbaşkanlığı ve Adalet Bakanlığı’na vaziyeti aktardık ama sonuç? Hiç

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim