Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Dünyaca ünlü ’Rio Karnavalı’ ertelendi
SezenAksu’dan açıklama: Beni öldüremezsin, ben herkesim
Son 24 saatte 72 bin 856
Sedef Kabaş tutuklandı
RTÜK’ten Sezen Aksu tehdidi


KILIÇDAROĞLU HABERTÜRKÜN KONUĞU OLDU - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU HABERTÜRKÜN KONUĞU OLDU
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 09-01-2022 / 08-34

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
KILIÇDAROĞLU HABERTÜRKÜN KONUĞU OLDU

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, canlı yayında erken seçim için tarih verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına konuk oldu. Altaylı’nın sorularını yanıtlayan CHP Lideri’nin konuk olduğu yayına, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da bağlandı. 

 

 

Kılıçdaroğlu ile Şentop ve Karaismailoğlu arasında zaman zaman gerginliklerin de yaşandığı programda, İBB’ye yapılan teftişler, Kılıçdaroğlu’nun olaylı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ziyaretleri, sokak tartışmaları, belediye başkanlarının cumhurbaşkanı adaylığı, HDP tartışmaları, ekonomik kriz ve dış politika gibi konular tartışıldı. 

Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda ekonominin düzeleceği tarihi de açıkladı. 

"ÖYLE BİR İHTİMAL GÖRMÜYORUM"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) ’teröristlerin istihdam edildiğine’ ilişkin iddialara, Kılıçdaroğlu, "Teröristse şimdiye kadar neredeler? Gitsinler mahkemeye versinler. Bu adam teröristse sen nasıl tutarsın orada" diyerek cevap verdi. 

Altaylı’nın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınabileceği iddialarına ilişkin sorusuna Kılıçdaroğlu, "Öyle bir ihtimal görmüyorum" diye cevap verdi. 

Belediye çalışanlarına iftira atıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Hepsinin tazminat davası açmasını isteyeceğim" dedi. Kılıçdaroğlu, İBB’deki teftişler hakkında, "Vicdanlı müfettişlere güveniyorum" diye konuştu.  

TÜİK AÇIKLAMASI
Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) yaptığı ziyarette, TÜİK binasına alınmamasına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, "Başkanla konuşacaktım. Bağımsız kuruluşun buldukları rakamla sizin bulduğunuz rakamlarla dağlar kadar fark var. Ben sade vatandaş olarak gidip alışveriş yapıyorum, sizin verdiğiniz rakamlarla alakası yok" diyerek, "Sadece bunları soracaktım" ifadelerini kullandı.  

SOKAK TARTIŞMALARI
İktidardan, muhalefet
in halkı sokağa davet ettiğini yönelik eleştirilere Kılıçdaroğlu, "İnsanlar çıkıp bir bildiri okuyacaklar. Baskı, cop... Her şey var. Nasıl yapacak bu insanlar? İnsanlar düşüncelerini söylerler, gösteri yapabilirler. Anayasa, önceden izin almaksızın gösteri yapabilirsin diyor ama Anayasa da askıya alındı" diye tepki gösterdi.

Altaylı’nın "Siz de Anayasa askıya alınmış gibi yapmıyor musunuz?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "Biz miting yapacağımız zaman da izin alıyoruz. Biz çatışma çıkmasın diye biz de gösterilen yerde miting yaptık" yanıtını verdi. 

SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLADI
Kemal Kılıçdaroğlu, Fatih Altaylı’nın "Seçim bekliyor musunuz?" sorusuna, "Eylül ayında seçim bekliyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, iktidarı sandık yoluyla göndereceklerini söyledi. 

STRATEJİK PLANLAMA TEŞKİLATI
Önümüzdeki seçimlerde cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nın aday olacak diyen Kılıçdaroğlu, kurulacak Stratejik Planlama Teşkilatı ile bütün rakamlara sahip olacaklarını ve ekonomiyi sorunu yaşayanları dinleyerek çözeceklerini söyledi.

KAMULAŞTIRMA ÇIKIŞI 
Yap-işlet-devret yöntemiyle yapılan yol ve köprüleri kamulaştıracaklarını açıklayan Kılıçdaroğlu, kamulaştırma yaparken intikam hırsıyla değil, kamulaştırılacak yol ve köprülerin gerçek ücretlerini ödeyerek yapacaklarını söyledi. Şirketlerin tahkim davalarına gidebileceğine ilişkin soruya Kılıçdaroğlu, "Devletin soyulmasını öngören bir hukuk olamaz" diye cevap verdi.

BELEDİYE BAŞKANLARININ CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI 
Fatih Altaylı’nın, büyükşehir belediye başkanlarının cumhurbaşkanı adayı olmasına ilişkin sorusuna Kılıçdaroğlu, adayları kendisinin değil Millet İttifakı’nın belirleyeceğini söyledi. 

KARAİSMAİLOĞLU CANLI YAYINA BAĞLANDI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, canlı yayına bağlandı. Karaismailoğlu, Kılıçdaroğlu’nun iddialarına yanıt verdi. İstanbul Havalimanı’nın 10 milyar euroya yapıldığını söyleyen Karaismailoğlu, havalimanı işletmesinin devlete devredilene kadar 22 milyar euro kira vereceğini açıkladı. Yap-işlet-devret modelini savunan Karaismailoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nu geçen cuma günü dava ettiğini belirtti. 

KILIÇDAROĞLU: SARAY DA BAĞLANSIN!
Kılıçdaroğlu, "Bizi Saray da dinliyor. Şimdi Saray’ın da bağlanmasını istiyorum" diyerek AK Parti’li Cumhurbaşkaın Recep Tayyip Erdoğan’a meydan okudu. 

SOYGUN DÜZENİ
İBB’nin AK Parti’de olduğu dönemlerde belediyenin araçlarının AK Parti’li isimlere tahsis edildiğini açıklayan Kılıçdaroğlu, "Soygun düzenini dile getirince, iddia diyorlar. Nasıl iddia" dedi. "Bir tane aracı CHP’ye tahsis ettiler desinler" diyerek iktidara meydan okudu. 

KILIÇDAROĞLU: ERDOĞAN’I GEÇECEĞİZ
Altaylı’nın, AK Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında yarışacak ismin, güçlü bir isim olması gerekip gerekmediği sorusuna, Kılıçdaroğlu, "İsim önemli değil. Biz sistemin karşısına aday koyuyoruz" dedi. Hiçbir varsayımın içine girmeyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı geçeceklerini söyledi.

HDP AÇIKLAMASI
Altaylı’nın "HDP’yle bu ilişkiyi ne ölçüde götürebileceksiniz?" sorusuna Kılıçdaroğlu, "HDP bir siyasi parti mi? Evet. TBMM’yi yönetiyor mu? Evet. Peki nasıl diyeceksiniz terör örgütü diyeceksiniz? Bir siyasi partinin teröre karşı mesafe koyması olmazsa olmaz." diye yanıt verdi. 

Kendisine PKK tarafından yapılan saldırıyı hatırlatan Kılıçdaroğlu, "PKK’nin saldırdığı liderler belli. Başka hiçbir lidere saldırmadılar" dedi. 

Yerine kayyum atılan HDP’li belediye başkanlarının, mahkemede aklanmalarına rağmen görevlerine geri iade edilmemesine tepki gösteren Kılıçoğlu, bir siyasi partinin kriminalize etmenin yanlış olduğunu söyledi. 

DIŞ POLİTİKA AÇIKLAMASI
Dış politikaya ilişkin de konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Dış politikada ilk yapacağımız ilk iş, rüşvet yediği belirlenip büyükelçilik yapan kişileri derhal çekeceğiz" dedi ve ekledi: Kılıçdaroğlu, "İnşallah ona da iddia demezler." 

"Birinci sınıf demokrasiyi kendi ülkemize getireceğiz" diyen Kılıçdaroğlu, iktidarın AB politikasını da eleştirdi. 

İktidarın Dışişleri’ni kişiselleştirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı olmaktan çıktı" dedi. İktidarın Türkiye’yi ’ortadoğu bataklığına’ soktuğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde Suriye’yle ve Mısır’la karşılıklı büyükelçilikler atayacaklarını belirtti.

AK Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Putin’le görüşme öncesinde bekletildiğine ilişkin görüntülere yönelik, "Bizde böyle bir tablo yaşanmayacak" açıklamasında bulundu. 

Kılıçdaroğlu, dış politikayı 180 derece değiştireceklerini söyledi. 

EKONOMİNİN DÜZELMESİ İÇİN TARİH VERDİ
İttifakın ekonomi politikalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın iktidara gelmesinin ardından 6 ay içerisinde ekonominin düzeleceğini söyledi. 

haber3


KILIÇDAROĞLU HABERTÜRKÜN KONUĞU OLDU : Google'da Ara
KILIÇDAROĞLU HABERTÜRKÜN KONUĞU OLDU


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  BAHÇELİ, SEDEF KABAŞ’I HEDEF ALDI


         MHP Lideri Devlet Bahçeli, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle tutuklanan gazeteci Sedef Akbaş’ı hedef alarak, "Ki

  SEZENAKSU’DAN AÇIKLAMA: BENİ ÖLDÜREMEZSİN, BEN


         İktidar ve yandaşlar tarafından hedef alınan Sezen Aksu’dan açıklama geldi. ’Konu ben değilim, konu memleket’ diyen Aksu, dün yazdığı ’Avcı’ isimli şarkı

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SENEM ÖZTÜRK

     Başarı neye göre değerlendirelim. Aydını unutan Vekillerimi Degerlendirelim. Kendi Teşkilatına hiç uğramayan Vekilimi değerlendirelim. Aydında ilk ...

VELİ TİRYAKİ

     Birey olmanın yolu eğitimden geçer. Birey olmak, kişinin varlık koşulunun ve gerekçesinin anlamını kavramakla mümkündür. Kavramak ...

HASAN ALİ C.

     İyi Parti İl Başkanının görevden alınması gerekcesini öğrenemedik ama ihraç iyi olmamış. Dozu yüksek bir ceza. ...

NZL.ELEGESİ

     Secimde Süleyman Beye Oy vermedim. Ama Delege çoğunluğu onu setti. Eyvallah Başkanımiz oldu. Demokrasi böyle bir ...

SELİM CENGİZ

     İyi Parti üzerinde oynanan oyunun son perdesi Aydında oynanıyor. Bu oyun seneryosunu yazarı Kuşadası oyuncusu külah ...

SMO İL DELEGE

     İyi Parti yi de diğer Partiler gibi yapmaya çalışanlar. İYİ Parti Kitle partisi olduğunu unutmayın. Atama ...


           ANKET
Aydının 2021’de En Başarılı Milletvekili hangisidir?
% 10 √ Toplam : 43 - MUSTAFA SAVAŞ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BEKİR KUVVET ERİM (Ak Parti)
% 17 √ Toplam : 77 - RIZA POSACI (Ak Parti)
% 5 √ Toplam : 23 - METİN YAVUZ (Ak Parti)
% 6 √ Toplam : 27 - BÜLENT TEZCAN (CHP)
% 6 √ Toplam : 24 - HÜSEYİN YILDIZ (CHP)
% 17 √ Toplam : 76 - SÜLEYMAN BÜLBÜL (CHP)
% 1 √ Toplam : 3 - AYDIN ADNAN SEZGİN (İYİ PARTİ)
% 37 √ Toplam : 170 - HİÇBİRİ BAŞARILI DEĞİL
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim