Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
CUMHUR İTTİFAKINDA REVİZYON BAŞLADI
ÜÇ LİDER SOÇİ’DE SURİYE ZİRVESİNDE BULUŞTU
ÖZAKCAN’ SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJI YAYINLADI
KARADAĞ’DAN TÜRK YATIRIMCIYA DAVET
İZMİR’İN TARIMI, ORMANI TALANA AÇILIYOR!


KILIÇDAROĞLU: İSTİFA EDECEK MİSİN? - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haberleri
 
KILIÇDAROĞLU: İSTİFA EDECEK MİSİN?
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 14-02-2018 / 00-38

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
KILIÇDAROĞLU: İSTİFA EDECEK MİSİN?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasına gazetecilerin tutuklanmasına tepki göstererek başladı. Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Tayyip Erdoğan’a istifa çağrısında bulundu ve Erdoğan’ın ’Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en korkak adamı olduğunu’ söyledi.

CHP lideri, "Sen misin yazı yazan. Sen misin kalem oynatan deyip kelepçe vurup onları mahkemenin önlerine çıkarırsanız, görüşü ne olursa olsun bütün yüreğimiz yine o gazetecilerin yanında. Bugün Enis Berberoğlu yargılanıyor. Bekliyoruz nasıl karar çıkacak diye. Elde hiçbir belge yok ama bir talimatla Enis Berberoğlu esir konumunda." dedi.

ERDOĞAN’A ÇAĞRI: İSTİFA EDECEK MİSİN?

Kılıçdaroğlu, konuşmasında, savcılığın Man Adası belgelerini doğruladığını hatırlattı; Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Tayyip Erdoğan’a "İstifa edecek misin" çağrısı yaparak şunları söyledi:

"17 Aralık 2017’de bir grup toplantısı yapmıştık ve ben Man Adası belgelerini açıklamıştım. Recep Bey’e sormuştum. Bir sterliğine kurulan Man Adası’ndaki şirketle bağlantısı nedir diye sormuştum? Diyor ki savcı, ilgili genel başkan yardımcısının belgeleri ile MASAK’ın verdiği belgeler aynı belgelerdir diyor. Ben Recep Bey’e soruyorum. İstifa edecek misin? Namusun, şerefin ve haysiyetin varsa 1 dakika o koltukta oturmazsın. Avukatın, yandaşların sahte diyordu. Verdik savcıya. Hiçbirisinin sahte olmadığı çıktı ortaya. Benim adım Recep Bey mi? Benim adım Kemal Kılıçdaroğlu. Seni her önüne gelen aldatır. Obama altadır, PKK aldatır, El Nusra seni altadır, YPG seni altadır ama bu kardeşinizi kimse aldatamaz. Şeref ve namus sahibiysen cevap verirsin. Niye kaçak güreşiyorsun? Neden cevap vermiyorsun? Senin hangi dümenler çevirdiğini biliyorum. Ancak yalan atar, iftira atar, yalan atar. Her türlü tezgahı çevirir."

"NİYE ÇIKMIYORSUN KARŞIMA?"

CHP lideri, Erdoğan’a "Televizyonda niye çıkmıyorsun karşıma?" diye sorarak, cevap alana kadar bu soruları kendisine yöneltmeye devam edeceğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Sen cevap verinceye kadar bu soruları sana sormaya devam edeceğim. Dünya kadar televizyonunda niye çıkmıyorsun karşıma? Her firavunun bir Musa’sı var. O firavunun Musa’sı da benim. Yalan üzerine siyaset yapmıyoruz. Sanıyor ki ben çok bağıracağım, Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Sen kim oluyorsun da bize geri adım attıracaksın. Ben vatandaşın hakkını sonuna kadar savunuyorum. Esnaf ziyareti yaptım, bu da hemen gitmiş koşa koşa esnaf ziyareti yapmış. Beni takip et Recep Tayyip Erdoğan. İnsanlar geçimsizlikten kendilerini yakıyorlar. Bu Ankara’daki beylerin ar damarı var mı?"

’YAKASINI TEFECİLERE KAPTIRMIŞ’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşmasında faiz oranlarına da değindi. CHP lideri, iktidarı tefecilere hizmet etmekle suçlayarak, "Sevgili Recep Bey, yüksek faizle senden para çekiyorlar. Sen onlara hizmet eder konuma geldin." dedi.

Kılıçdaroğlu, şu açıklamalarda bulundu:

1 milyon 293 bin vatandaşımız bankalar tarafından kara listeye alınmış durumda. Ben bunları söyleyince çok alınıyorlar. Bu sefer ben değil Yeni Şafak gazetesinde yazıyor. Manşetten bir haber veriyor. Son 3 yılda en büyük 1000 sanayi kuruluşu bankalara 10 milyar 800 milyon lira bankara faiz ödedi diyor. Yakasını tefecilere kaptırmış. Tefecilere hizmet eden iktidar, bu iktidardır. Seni tefeciler de kandırıyor. Sevgili Recep Bey, yüksek faizle senden para çekiyorlar. Sen onlara hizmet eder konuma geldin. Sen tefecilere hizmet edip 149 milyar dolar faiz ödersen bu ülkede kim yatırım yapacak? Sadece İstanbul’da 1 milyonun üstündeki haneye su ve doğalgaz verilmiyor. Türkiye’yi 15 yılda hangi noktaya getirdiğini milletimin vicdanına bırakıyorum. Bunların derdini kim dile getiriyor. Bizler getiriyoruz.

AFRİN OPERASYONU

Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin operasyonuna da değindi. Kılıçdaroğlu, Afrin operasyonuna ilk günden itibaren destek verdiklerini vurguladı.

Kılıçdaroğlu, iktidarın operasyonu siyasete taşımak istediğini belirterek, "Şehitlerimiz geliyor. İsteriz ki tek askerimizin burnu kanamasın. Her çocuğumuz askerlik yapar. Bunun adı vatani görevdir. Şimdi siz vatani görevi parti görevi yapmak istiyorsunuz. Afrin operasyonu devletin operasyodur, siyasetin değil" dedi.

"Son 15 yılda Türkiye’nin DNA’sı ile oynandı" diyen CHP lideri, "Darbeyi kim yaptı, FET֒nün ordu içinde yuvalanmasını sağlayanlar hangi şerefsizlerdi? Genelkurmay Başkanı’nı terörist diye hapse attılar. Hangi şerefsizler terörist diye hapse attı." diye sordu. Kılıçdaroğlu, "Devletin kozmik odasını terör örgütüne açan şerefsizler kimlerdir?" dedi.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Afrin operasyonu devletin operasyonudur, siyasetin değil. Muhatapları ile gidip görüşen iki önemli devlet bürokratı vardır. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’dır ve Hakan Fidan’dır. Bu ikisi Moskova’ya da gittiler, Amerika’ya da gittiler, Avrupa’ya da gittiler. Hava desteğini de bunların sayesinde aldılar. Dünyanın en korkak adamı kahraman olacak. Devleti yönetenler az ve öz konuşurlar. Sabah, akşam, öğle, ikindi, yatsı konuşmazlar. Çünkü, devlet öyle yönetilmez."

’TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNİN EN KORKAK ADAMISIN’

Kılıçdaroğlu, konuşmasına Erdoğan’a yüklenerek devam edip, "Neymiş Recep Bey kahramanmış. Ne kahramanı? Kendi toprağında IŞİD’in desteği ile kaçan korkaktır. Sen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin gelmiş geçmiş en korkak adamısın. Sen Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırken IŞİD’le iş birliği mi yaptın, yoksa korktun mu? Gözlerinden öperek söylüyorum, sen IŞİD’den mi korktun, yoksa işbirliği mi yaptın?" ifadelerini kullandı.

’RECEP BEY, TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM VE YATAKLIK YAPTIN’

CHP lideri Kılıçdaroğlu, grup konuşmasında PYD lideri Salih Müslim’in Ankara’da ağırlanmasını hatırlattı ve Erdoğan’ı ’terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak’la suçladı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"15 yıl önce Türkiye’nin beka sorunu yoktur. Şimdi bekadan söz ediliyor. Türkiye liyakatla yönetilmiyor ve bu Türkiye’nin başını yakıyor. Ağzımdan çıkan belli duymuyorsan ne yapalım? Sen kulağınla dinlemiyorsan ben kime anlatacağım? Kızmasının nedeni, PYD liderini Yargıtay kararına rağmen Ankara’ya davet etti. Altına kırmızı halılar serdi ve terör örgütü lideri, oturdu konuştu. Mahmut Tanal da gitti suç duyurusunda bulundu. Terör örgütü propagandası, terör örgütü liderine yardım ve yataklık yaptılar. Recep Bey, sen terör örgütüne yardım ve yataklık yaptın. Dava açamıyor, açsa rezil olacak. Suçu ve suçluyu övme. Bundan daha büyük övme mi olur? Dut yemiş bülbüle dönüyor bu soruları duyunca. Seni dut yemiş bülbüle döndüreceğim. Senin ne işin var Suriye bataklığında. Süleyman Şah Türbesi’ni neden kaçırdın arkadaş. Orası bizim toprağımız ya. En sonunda İçişleri Bakanlığı terör listesine aldı. Bunu da dilekçene ekleyeceksin. Artık İçişleri Bakanlığı da kabul etti. Ben bunları söyleyince Bremen Mızıkacıları gibi saldırıyorlar. Siz işbirliği mi yaptınız, nedir bu saldırı? PKK saldırıyor, IŞİD saldırıyor. FETÖ saldırıyor."

BERBEROĞLU’NA VERİLEN CEZA

MİT TIR’ları davasında yargılanan CHP’li Enis Berberoğlu hakkında verilen 5 yıl 10 ay hapis cezasını grup toplantısında değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Bunu asla kabul etmiyoruz. Enis kardeşim hiç üzülme, adımın Kemal olduğu kadar eminim ki bu yargılama sürecinden mutlaka beraat edeceksin." dedi.

HALKTV


KILIÇDAROĞLU: İSTİFA EDECEK MİSİN? : Google'da Ara
KILIÇDAROĞLU: İSTİFA EDECEK MİSİN?


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  CUMHUR İTTİFAKINDA REVİZYON BAŞLADI


         MHP Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar, genel merkez ile görüştükten sonra adaylıktan çekildiğini açıkladı

  BAKAN SOYLU ŞEHİT VE GAZİLERE


         İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karapürçek’te şehit yakınları, gaziler ve muhtarlar ile salon toplantısında bir araya geldi. Soylu, "Söy

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAydın Hava Durumu

Cumartesi Çok Bulutlu Çok Bulutlu 16°C 6°C

Pazar Az Bulutlu Az Bulutlu 16°C 5°C

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 17°C 7°C           YORUMLAR

           ANKET
Aydın Büyük Şehir Belediyesi çalışmalarını başarılı buluyormusunuz?
% 30 √ Toplam : 54 - Evet Başarılı Buluyorum.
% 45 √ Toplam : 82 - Hayır, Başarısız Buluyorum.
% 7 √ Toplam : 13 - Bilgi Sahibi Değilim.
% 20 √ Toplam : 37 - Kararsızım. Ne Başarılı, Ne Başarısız.
   

TRT Spor HaberlerGÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   MAGAZİN   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haberleri Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim