Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AŞI OLMAYANLAR AMERİKAYA GİREMEYECEK
KORANA BUGÜN DE 231 CAN ALDI
Erdoğan: ’ABD’yle Ortak Çıkar ve Değerlere
ABD’DE TÜRKEVİ DUALARLA AÇILDI
Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenler kazandı


KILIÇDAROĞLU ÖLÜMLERİ CİNAYET OLARAK DEĞERLENDİRDİ - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU ÖLÜMLERİ CİNAYET OLARAK DEĞERLENDİRDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 02-05-2021 / 00-28

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
KILIÇDAROĞLU ÖLÜMLERİ CİNAYET OLARAK DEĞERLENDİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT TV ve Yön Radyo’nun ortak yayınında gazeteci Zafer Arapkirli’nin programında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu "tam kapanma" kararını Ak Partilinin Lebalep kongrelerine bağladı.

 Kılıçdaroğlu, “Ölüm sayıları 350, 360, 390’a çıktı. Bu bir cinayettir. Cinayete yol açanlar bunlardır. Sarayda oturanlardır. Aşı olsa bu kadar ölüm olmayacak. Nerede bu aşı? Sağlık Bakanı ayrı, Saray ayrı telden çalıyor… Yandaşına aşı yaptırdın. Vatandaş, gariban gureba? Ölürlerse ölsünler. Böyle bir devlet yönetimi olur mu? Bunlar devleti yönetmiyorlar, bunlar sarayı yönetiyorlar. Bunlara göre insan hayatının hiç önemi yoktur, herkes ölebilir yeter ki onlar sağ kalsınlar, herkes aç kalabilir, onların karnı yeter ki doyabilsin” dedi.

 Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanıtlarından öne çıkanlar şöyle:

DEMOKRASİNİN OLMADIĞININ TESCİLİ

(1 Mayıs mesajı ve bugünkü müdahaleler) 1 Mayıs uzun mücadelelerden sonra elde edilen bayram. Emek harcayanların bayramı. Bu bayramın bayram havasında kutlanması benim en büyük arzum. Çok sayıda çalışan sendikalı değil. Hak talebinde bulunanların cezalandırıldığı süreç yaşıyoruz. Yeri geldiğinde sendikalar yeri geldiğinde siyasi partilerin haksızlıklar karşısında seslerini güçlü şekilde duyurabilecekler. Bugün bazı görüntüler var. 1 Mayıs’ı kutlamak isteyenlere sarayın talebiyle şiddet uygulandığını görüyoruz. Bunlara asla ve asla izin vermemek gerekiyor. Zaten çiçeği burnunda olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı da ‘1 Mayıs bayramı demokrasilerde kutlanır’ diyor. Demokrasi yoksa kutlanmaz anlamına geliyor. Sayın bakan da demokrasinin olmadığını tescil etmiş oluyor.

KEYFE GÖRE GENELGE YAYINLIYORSUNUZ!

(Emniyetin görüntü çekme yasağı) Öyle bir genelge var, kamu görevlilerine duyuruldu. Bu genelge şu anlama geliyor: Türkiye’de demokrasi, anayasa, hak ve özgürlükler askıya alınmıştır. Tüm dünya duysun! Ne demek fotoğraf çekilmesin? Bunu yasaklayan düzenleme var mı? Yok. Çıkıyorsunuz keyfinize göre genelge yayınlıyorsunuz.

KİŞİNİN ÖZEL YAŞAMINA MÜDAHALE

(İçki yasağı karmaşası) Ben işi doğrudan doğruya esnaftan görüyorum. Bu esnaf satış yapacak. Bu satıştan gelir elde edecek. ‘Dükkanı kapat’, peki adam nasıl geçinecek? ‘Dükkanı kapat’ diyorsanız, ki haklılar kapanması lazım, sosyal devlette ‘ne sen ne çocukların ne ailen aç kalmayacaksınız’ demesi lazım. Bu sadece içki olayı değildir. Kişinin özel yaşamı ile ilgili devlet müdahale edemez. Anayasal kuraldır. Hangisine uydular ki buna uysunlar? Bu yasağın üzerine kendinize bir haklı gerekçe yaratmaya çalışıyorsunuz, yaratamazsınız.

 Sadece bugüne değil, sadece on yıla değil, önümüzdeki yüzyıla hazırlık yaptık. 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamesi… Geçen yüzyılın acılarını, sevinçlerini gördük. Önümüzdeki yüzyıla nasıl bakacağız ve Türkiye’nin beş temel sorununu nasıl çözeceğiz. Şimdi yaşadığımız sorunları çözmek… Bakın 2018’in ağustos ayında bir basın toplantısı yaptım. Ekonomik kriz geliyordu, nasıl aşabiliriz, tek tek saydım, hükümete eleştiri getirmedim. Klasik CHP’ye eleştiriler arkasından pandemi geldi kriz buhrana dönüştü. Oturdum, nasıl atlatırız bunu, hangi önlemlerin alınması gerektiğini söyledim. Yine olmadı. Şimdi bakın yeni dönem. Yanlış üzerine yanlış yapıyorlar. Binlerce insanımız hayatını kaybetti. Çifte standart uygulayan devlet yapısı ortaya çıkardılar. Maskeye ‘kuralına göre niye maske takmadın’ diye ceza yazıldı, kendileri kongre yaptı. İnsanların hayatlarını tehlikeye attılar. Bugün yine sokağa çıkma yasağı geldiyse, yaptıkları kongrelerdendir. Bunlarda vicdan var mı? ‘Sen ölebilirsin, yeter ki gel kongrede beni alkışla’ diyorsun. Vatandaşa ‘sokağa çıkma, kongrede ‘bak, tıklım tıklım doldu.’ Ne oldu sonuçta. Ölüm sayıları 350, 360, 390’a çıktı. Bu bir cinayettir. Cinayete yol açanlar bunlardır. Sarayda oturanlardır. Aşı olsa bu kadar ölüm olmayacak. Nerede bu aşı? Sağlık Bakanı ayrı saray ayrı telden çalıyor. ‘Aşı sıkıntımız var’, ‘ben böyle sıkıntıyı kabul etkiyorum.’ Beyefendi senin kabul edip etmemene mi bağlı? Nerede bu aşılar? Yandaşına aşı yaptırdın. Vatandaş, gariban gureba? Ölürlerse ölsünler. Böyle bir devlet yönetimi olur mu? Bunlar devleti yönetmiyorlar, bunlar sarayı yönetiyorlar. Bunlara göre insan hayatının hiç önemi yoktur, herkes ölebilir yeter ki onlar sağ kalsınlar, herkes aç kalabilir, onların karnı yeter ki doyabilsin.


KILIÇDAROĞLU ÖLÜMLERİ CİNAYET OLARAK DEĞERLENDİRDİ : Google'da Ara
KILIÇDAROĞLU ÖLÜMLERİ CİNAYET OLARAK DEĞERLENDİRDİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  ERDOĞAN’DAN "YURT" PAYLAŞIMI:


         Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet yurtlarına ait kapasite bilgilerini paylaşarak, "Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizle aramıza, birilerinin

  ERDOĞAN: ’ABD’YLE ORTAK ÇIKAR VE


         Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 76. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun üst düzey toplantılarına katılmak için çıktığı dört g

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim