Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
SOYLU: CİDDİ GÖÇ TEHDİDİ İLE KARŞIKARŞIYAYIZ
İMAMOĞLU TAKSİ ŞOFÖRLERİNİN ÜÇRETİNİ AÇIKLADI
Özbekistan Sandığa Gitti
Akşener: Biz hazırız, şimdi onlar düşünsün
11. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi Gerçekleşti


KILIÇDAROĞLU: OY AVCILIĞI DÜŞÜNMEDİK - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU: OY AVCILIĞI DÜŞÜNMEDİK
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 08-09-2021 / 20-57

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
KILIÇDAROĞLU: OY AVCILIĞI DÜŞÜNMEDİK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni bir siyaset penceresi açtıklarını belirterek, "Dayanışma kültürüyle gidiyoruz, halka hesap vermekle gidiyoruz, vatandaşlar arasında ayrım yapmadan, kimlik, inanç ve yaşam tarzı ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan bir siyaset anlayışıyla gidiyoruz. Bunu hayata geçireceğiz. Bu konuda çok ama çok kararlıyım" dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyetin 100. yılında Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyeti, Allah’ın izniyle demokrasiyle taçlandıracağız. Güzel bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu, İzmit Belediyesi Çınar Çocuk Evi ve Sağlık Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, belediye başkanlarının seçildikleri yerde ayrım yapmadan hizmet ettiklerinde arkalarında halkın desteğini gördüklerini söyledi.

"En büyük arzumuz, belediye başkanlarımızın hiçbir ayrım yapmadan belde halkını kucaklamaları" diyen Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına bunun yanı sıra yoksul mahallelerden başlayarak pozitif ayrımcılık yapmalarını söylediğini kaydetti.

"OY AVCILIĞI DÜŞÜNMEDİK"

Kemal Kılıçdaroğlu, bugüne kadar o mahallelerin ihmal edildiğini dile getirerek, o bölgelere katkı verirken "oy avcılığı" düşünmediklerini anlattı.

Gelir düzeyi düşük mahallelerde de vatandaşların huzur içinde yaşamalarını istediklerini aktaran Kılıçdaroğlu, bu kapsamda önce yoksul mahallelerden başlayarak kreş açılmasını istediklerini belirtti.

Kılıçdaroğlu, ailelerin güven içinde çocuklarını kreşe bırakmasının önemine işaret ederek, şu görüşleri paylaştı:

"El ele yürümek çok önemli bir kavram. El ele yürümek demek; kimseyi ayırmadan sorunları çözmek için hep beraber hareket etmek demektir. El ele yürümek demek; kimseyi dışlamadan kentin sorunlarını çözmede ortaklaşmak demek. Kentin sorunu elbette var. Sorunsuz kent var mı? Hayır. Sorunsuz dünya var mı? Hayır. Sorunsuz yaşam var mı? Hayır. Görevimiz; aklımızı kullanarak bütün sorunları çözmektir. Aklımızı kullanarak bütün sorunları çözmek istiyorsak ortaklaşacağız, el ele vereceğiz. Beraber olduğumuzda üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur."

"KENT KÜLTÜRÜNE SAHİP OLMAMIZ LAZIM"

İyi yetişmiş, alanında uzman öğretmenlere teslim edilen çocukların geleceğinin parlak olacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin titizlikle seçilip kreşte görevlendirilmesinin sadece çocuklar için değil, aileler için de güvence olduğuna dikkati çekti.

Kılıçdaroğlu, sorunların çözümü için dayanışma kültürünün büyütülmesi gerektiğini belirterek, dayanışma kültürünün kendileri için son derece değerli olduğunu bildirdi.

Kentlerde huzur içinde yaşamak istediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Zaman zaman siyaseten ayrışmalar, farklı pencerelerden dünyaya bakmalar olabilir, ama sonuçta yaşadığımız kentin güzel olması lazım. Yaşadığımız kentte sadece biz değil, bizim dışımızda da canlılar var. O canlıların da hak ve hukuku olduğunu bilmemiz lazım. Dolayısıyla kent kültürüne sahip olmamız lazım" diye konuştu.

"GÜZEL BİR TÜRKİYE’Yİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nin tarihsel anlamda özel bir önemi bulunduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Belediye başkanlarının, harcadıkları her kuruşun hesabını millete verme geleneği oluşması lazım. Bunu bütün belediye başkanlarımıza söyledim. ’Harcadığınız para sizin paranız değil. Harcadığınız para milletin parasıdır.’ Dolayısıyla harcadığınız her kuruşun hesabını millete verdiğiniz andan itibaren yeni bir siyaset penceresini açmış olacağız. Yeni bir siyaset, ahlaklı bir siyaset, düzgün bir siyaset, adaletli bir siyaset... Yeni bir siyasetin penceresini açtık. Buradan gidiyoruz. Dayanışma kültürüyle gidiyoruz, halka hesap vermekle gidiyoruz, vatandaşlar arasında ayrım yapmadan, kimlik, inanç ve yaşam tarzı ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan bir siyaset anlayışıyla gidiyoruz. Bunu hayata geçireceğiz. Bu konuda çok ama çok kararlıyım. Cumhuriyetin 100. yılında, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyeti, Allah’ın izniyle demokrasiyle taçlandıracağız. Güzel bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz."

Kılıçdaroğlu, eğitimin önemli olduğunun altını çizerek, eğitimin kişiye, aileye, sınıfa, topluma ve ülkeye sınıf atlatan en temel etmen olduğunu aktardı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de yenilikçi vizyona sahip olarak çalıştıklarını kaydederek, merkezin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Haydar Akar, Hürriyet ve beraberindekiler, açılış kurdelesini kestikten sonra merkezi gezdi.


KILIÇDAROĞLU: OY AVCILIĞI DÜŞÜNMEDİK : Google'da Ara
KILIÇDAROĞLU: OY AVCILIĞI DÜŞÜNMEDİK


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  SOYLU: CİDDİ GÖÇ TEHDİDİ İLE


         İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, günde 2 bin kişinin geldiğini belirterek Türkiye’nin çok ciddi bir göç tehdidiyle karş

  SOYLUDAN 10 BÜYÜKELÇİ AÇIKLAMASI


         İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli’deki Ahpanos Vadisi’nde 5 yıl önce 570 teröristin olduğunu, bu sayının 19’a indiğini

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim