Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
İYİ Parti lideri Meral Akşener İzmir’de
AZERBAYCAN 6 CEPHEDE BİRDEN İLERLİYOR
ERDOĞAN: MACRON DENEN ZATIN İSLAMLA DERDİ
BAŞKAN ATAY İMAMOĞLUNA MORAL DESTEĞİ VERDİ
İYİLERİN VE CESURLARIN HAREKETİ ÜÇÜNCÜ YAŞINI


KILIÇDAROĞLU: SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
 
KILIÇDAROĞLU: SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 06-10-2020 / 13-59

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
KILIÇDAROĞLU: SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’nin geçen hafta açılmasının ardından düzenlenen ilk grup toplantısında konuşuyor.

Günün son grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

HANGİ PARTİDEN GELİRSE GELSİN KATKI VERECEĞİZ

– Demokrasilerde doğal olan seçimle gelenin seçimle gitmesidir. Çünkü meşruiyetin kaynağı halktır. Siz seçimle gelen birinin yerine kayyum atıyorsanız, orada demokrasi yoktur. Üstelik seçimle gelen Belediye Başkanı aynı olaydan yargılanmış, hapse girmiş, sonra da Anayasa Mahkemesi devleti tazminata mahkum etmişse durum daha da vahimdir. 

Ankara, Balıkesir, Bursa Belediye Başkanları görevden alındığında da aynı itirazı yaptık. Sayın Davutoğlu istifa ettiğinde de aynı şeyi söyledik. Adaletsizlik kime karşı yapılmışsa sesinizi yükselteceksiniz. Demokrasiler çifte standardı kabul etmez. Gözaltına alınanlar HDP’liler, deniliyor. Bir yerde milletin iradesi yok sayılıyorsa ve siz itiraz etmiyorsanız, size dilsiz şeytan denir. Hangi gerekçeyle altı yıl beklediniz? Papazı bir günde salıyorsun. Acaba Millet İttifakı’nı nasıl dağıtırız, hinliği içindeler.

Pandemi sürecinden geçiyoruz. Sağlıkçılarımız tarih yazdılar. Türk Tabipleri Birliği (TTB), vakaların doğru açıklanmasını istedi. Her türlü hakareti ettiler. Sonra ortaya çıktı ki, Bakan vakaları doğru açıklamıyor. Devletin sözcüsü yalan söyler mi? Bazen devletin menfaatleri gereği açıklama yapılmaz, ama yapıyorsanız doğruyu söyleyeceksiniz. Yoksa dünyada alay konusu olursunuz.

AZERBAYCAN’I SEVİYORUZ, HAKSIZLIĞA KARŞIYIZ

– Azerbaycan’ın toprakları uluslararası hukuka aykırı bir şekilde işgal altında. 30 yıldır devam ediyor bu işgal. Şu an sürmekte olan çatışmalarda Azerbaycan’ın yanındayız, 83 milyon olarak kalplerimizle onlarla. Bu işgalin sona ermesini diliyoruz. Sivillerin hedef alınması çok acı. Umarım uluslararası kuruluşlar bu duruma engel olur.

Sorunlar demokrasi içinde çözülür. Parlamentoya seçilerek geliyoruz. Demokrasiyi güçlendirmemiz lazım. Demokrasilerde insanlar düşüncelerini özgürce ifade ederler. Eğer gazeteciyi hapse atarsanız, siyasetçiyi hapse atarsanız, Türkiye’de demokrasi olmadığı inancı uluslararası camiada güçlenir. Demokrasi maalesef zaten yok. Baroların seçim yapmasıyla ilgili yasaya aykırı bir yasak getirildi. Hukukçuya yasaya aykırı yasak uyguluyorsunuz. Miting yapacaksın serbest, barolar kendi kongrelerini yapacaklar, yasak. Kargaları bile güldürecek bir uygulama.

– Demokrasilerde insanlar düşüncelerini özgürce ifade ederler. Siz gazeteciyi farklı düşündü diye hapse atarsanız, uluslararası arenada Türkiye’de demokrasinin olmadığı inancını güçlendirirsiniz. Demokrasilerin bir diğer özelliği de seçimle gelenin seçimle gitmesidir. Çünkü meşruiyetin kaynağı halktır. Halkın iradesini arkasına alan bir kişiyi görevden alıp kayyum atıyorsanız bu yanlıştır.

ESNAF BAKANLIĞINI TEŞKİL EDİCEZ

Esnafı genelde orta direk olarak tanımlarız. Esnaf Ahi Evran geleneğinden gelen kişidir. Çocukken ilk karşılaştığımız da mahallenin bakkalıdır. Salgın döneminde 700 bine yakın dükkan kapatıldı. Kapatıldı da ne oldu? Kapatılması doğruydu, ancak kapatıyorsan sosyal devlet olarak gerekeni yapman gerekir. Hemen bir sicil affı çıkarılması gerektiğini söyledik. Kiraların devlet tarafından ödenmesini, stopaj vergisinin kaldırılmasını, bankalara olan borçlarını bir yıl süreyle faizsiz erteleyin dedik. Hiçbirini yapmadılar. Her şeye insafsızca zam yaptılar. Esnafın sorgulaması lazım. 1 milyon 656 bin esnafımız var üç büyükşehirde 35 bin esnaf kepenk kapatıldı. Haziran ayında 7 bin 222 iş yeri kapandı. Bu son beş yılın en yüksek verisi. TÜİK verilerine göre ise 335 bin esnaf kepenk kapattı. 

Yıllardır uyarıyoruz, yanlış yapıyorsunuz, dedik. Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde marangoz Şahin, banka kredisini ödeyemediği için dükkanında intihar etti. Erdoğan ve bakanlar bunu biliyor mu acaba? Aydın Nazilli’de 49 yaşında perdecilik yapan Halis, intihar ediyor. Cebinden çıkan mektupta borçları nedeniyle intihar ettiğini söylüyor. Bunlar esnaf. Tüm esnaf kardeşlerime sesleniyorum: Saray sizi duyuyor mu? Bir daha söylüyorum, bütün garibanların, esnafın, sokak satıcılarının sözcüsüyüm, temsilcisiyim. 

CHP’li tüm milletvekillerini görevlendirdik. Dükkan sahipleriyle görüşüp rapor yazacaklar. Biz 81 ile esnafın ayağına milletvekillerimizi gönderdik. O, Saray’a üç tane esnafı çağırıp sorunlarını dinleyemez. 


KILIÇDAROĞLU: SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ : Google'da Ara
KILIÇDAROĞLU: SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  AHMET ÇELİK, AKŞENER’İN EFSANE SÖZLERİNİ


         İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Üçüncü yaşını kutlayan İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’in grup toplan

  AĞIRALİOĞLU’NDAN ÜMİT ÖZDAĞ’A SERT SÖZLER


          İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın FET֒cü açıklamalarına tepki g

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
ASTO STK PLATFORMU

     Azerbaycan’ın topraklarını işgalden kurtarmasının ardından Batılı ülkelerin ve Rusya’nın yaptığı itidal ve müzakerelere geri dönülmesi yönündeki ...

VELİ TİRYAKİ

     Ekrem İmamoğlunun Taksi mafyasına karşı dik duruşunu takdir ediyorum. İstanbulda Taksi Plakaları birkaç mafyanın elinde 2.5 ...

VAHDET TUNUS

     AYDIN da Çerçioğlu diktası var. Maalesef benim aklım bana yeter diyen birisi tarafından yönetiliyoruz. Hiç bir ...

AVUKATLAR A.

     Anayasa Mahkemesi iptal başvurusunu reddetti, İçişleri Bakanlığı genelgeyle Baro genel kurulları ertelendi. (siyasi partiler yapabilir onlarda ...

OSMAN DAYI

     Meyve Veren ağaç taşlanır. Osman hoca sen bildiğin yolda yoluna devam et. Tarihte güzel işler yapıpta ...

CANSU AYHAN

     Adnan menderes üniversitesi en çok tercih edilen birkaç üniversiteden biri oldu. Kaliteli eğitiyle dikkat çekiyor. ...


           ANKET
Okulların açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
% 24 √ Toplam : 24 - Okulların açılması iyi olur.
% 76 √ Toplam : 77 - Okulların açılması vakaları olumsuz etkiler.
% 0 √ Toplam : 0 - Sene boyu Online eğitim yapılmalı.
% 1 √ Toplam : 1 - Pek bir fikrim yok.
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber, Aydın Haberleri, Ülke Gündem,, Türkiye Haberleri, Sİyasi Haberler
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim