Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
AZİZ SANCARDAN GENÇLERE NASİHAT
Erdoğan: Türkiye’de Kürt sorunu yok çözdük
KORONADA VAKA VE ÖLÜM SAYISI DÜŞMÜYOR
AYM Özgür Gündem’in kapatılmasını anayasaya aykırı
Babacan: Cumhur İttifakı’nda yer almayacağımız kesin


KILIÇDAROĞLU: SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU: SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 06-10-2020 / 13-59

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
KILIÇDAROĞLU: SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’nin geçen hafta açılmasının ardından düzenlenen ilk grup toplantısında konuşuyor.

Günün son grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

HANGİ PARTİDEN GELİRSE GELSİN KATKI VERECEĞİZ

– Demokrasilerde doğal olan seçimle gelenin seçimle gitmesidir. Çünkü meşruiyetin kaynağı halktır. Siz seçimle gelen birinin yerine kayyum atıyorsanız, orada demokrasi yoktur. Üstelik seçimle gelen Belediye Başkanı aynı olaydan yargılanmış, hapse girmiş, sonra da Anayasa Mahkemesi devleti tazminata mahkum etmişse durum daha da vahimdir. 

Ankara, Balıkesir, Bursa Belediye Başkanları görevden alındığında da aynı itirazı yaptık. Sayın Davutoğlu istifa ettiğinde de aynı şeyi söyledik. Adaletsizlik kime karşı yapılmışsa sesinizi yükselteceksiniz. Demokrasiler çifte standardı kabul etmez. Gözaltına alınanlar HDP’liler, deniliyor. Bir yerde milletin iradesi yok sayılıyorsa ve siz itiraz etmiyorsanız, size dilsiz şeytan denir. Hangi gerekçeyle altı yıl beklediniz? Papazı bir günde salıyorsun. Acaba Millet İttifakı’nı nasıl dağıtırız, hinliği içindeler.

Pandemi sürecinden geçiyoruz. Sağlıkçılarımız tarih yazdılar. Türk Tabipleri Birliği (TTB), vakaların doğru açıklanmasını istedi. Her türlü hakareti ettiler. Sonra ortaya çıktı ki, Bakan vakaları doğru açıklamıyor. Devletin sözcüsü yalan söyler mi? Bazen devletin menfaatleri gereği açıklama yapılmaz, ama yapıyorsanız doğruyu söyleyeceksiniz. Yoksa dünyada alay konusu olursunuz.

AZERBAYCAN’I SEVİYORUZ, HAKSIZLIĞA KARŞIYIZ

– Azerbaycan’ın toprakları uluslararası hukuka aykırı bir şekilde işgal altında. 30 yıldır devam ediyor bu işgal. Şu an sürmekte olan çatışmalarda Azerbaycan’ın yanındayız, 83 milyon olarak kalplerimizle onlarla. Bu işgalin sona ermesini diliyoruz. Sivillerin hedef alınması çok acı. Umarım uluslararası kuruluşlar bu duruma engel olur.

Sorunlar demokrasi içinde çözülür. Parlamentoya seçilerek geliyoruz. Demokrasiyi güçlendirmemiz lazım. Demokrasilerde insanlar düşüncelerini özgürce ifade ederler. Eğer gazeteciyi hapse atarsanız, siyasetçiyi hapse atarsanız, Türkiye’de demokrasi olmadığı inancı uluslararası camiada güçlenir. Demokrasi maalesef zaten yok. Baroların seçim yapmasıyla ilgili yasaya aykırı bir yasak getirildi. Hukukçuya yasaya aykırı yasak uyguluyorsunuz. Miting yapacaksın serbest, barolar kendi kongrelerini yapacaklar, yasak. Kargaları bile güldürecek bir uygulama.

– Demokrasilerde insanlar düşüncelerini özgürce ifade ederler. Siz gazeteciyi farklı düşündü diye hapse atarsanız, uluslararası arenada Türkiye’de demokrasinin olmadığı inancını güçlendirirsiniz. Demokrasilerin bir diğer özelliği de seçimle gelenin seçimle gitmesidir. Çünkü meşruiyetin kaynağı halktır. Halkın iradesini arkasına alan bir kişiyi görevden alıp kayyum atıyorsanız bu yanlıştır.

ESNAF BAKANLIĞINI TEŞKİL EDİCEZ

Esnafı genelde orta direk olarak tanımlarız. Esnaf Ahi Evran geleneğinden gelen kişidir. Çocukken ilk karşılaştığımız da mahallenin bakkalıdır. Salgın döneminde 700 bine yakın dükkan kapatıldı. Kapatıldı da ne oldu? Kapatılması doğruydu, ancak kapatıyorsan sosyal devlet olarak gerekeni yapman gerekir. Hemen bir sicil affı çıkarılması gerektiğini söyledik. Kiraların devlet tarafından ödenmesini, stopaj vergisinin kaldırılmasını, bankalara olan borçlarını bir yıl süreyle faizsiz erteleyin dedik. Hiçbirini yapmadılar. Her şeye insafsızca zam yaptılar. Esnafın sorgulaması lazım. 1 milyon 656 bin esnafımız var üç büyükşehirde 35 bin esnaf kepenk kapatıldı. Haziran ayında 7 bin 222 iş yeri kapandı. Bu son beş yılın en yüksek verisi. TÜİK verilerine göre ise 335 bin esnaf kepenk kapattı. 

Yıllardır uyarıyoruz, yanlış yapıyorsunuz, dedik. Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde marangoz Şahin, banka kredisini ödeyemediği için dükkanında intihar etti. Erdoğan ve bakanlar bunu biliyor mu acaba? Aydın Nazilli’de 49 yaşında perdecilik yapan Halis, intihar ediyor. Cebinden çıkan mektupta borçları nedeniyle intihar ettiğini söylüyor. Bunlar esnaf. Tüm esnaf kardeşlerime sesleniyorum: Saray sizi duyuyor mu? Bir daha söylüyorum, bütün garibanların, esnafın, sokak satıcılarının sözcüsüyüm, temsilcisiyim. 

CHP’li tüm milletvekillerini görevlendirdik. Dükkan sahipleriyle görüşüp rapor yazacaklar. Biz 81 ile esnafın ayağına milletvekillerimizi gönderdik. O, Saray’a üç tane esnafı çağırıp sorunlarını dinleyemez. 


KILIÇDAROĞLU: SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ : Google'da Ara
KILIÇDAROĞLU: SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTMELİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  ERDOĞAN: TÜRKİYE’DE KÜRT SORUNU YOK


         Erdoğan, "Yok Kürt sorununu çözmektir, yok şudur, yok budur… Türkiye’de böyle bir sorun yok. Biz bu işi çoktan ç

  AYM ÖZGÜR GÜNDEM’İN KAPATILMASINI ANAYASAYA


         Özgür Gündem Gazetesi’nin KHK ile kapatılmasına dair “ihlal” kararı veren Anayasa Mahkemesi, kararının gerekçesinde "Sür

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim