Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Son 24 saatte 221 can kaybı
AKŞENER ADAYLIK KONUSUNDA NOKTAYI KOYDU
İZMİRDE TOPLU ULAŞIM SEFERBERLİĞİ
AZİZ SANCARDAN GENÇLERE NASİHAT
Erdoğan: Türkiye’de Kürt sorunu yok çözdük


Kılıçdaroğlu: ’Suriyelileri evlerine davulla, zurna ile göndereceğiz’ - SİYASET - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU: ’SURİYELİLERİ EVLERİNE DAVULLA, ZURNA İLE GÖNDERECEĞİZ’
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 02-09-2021 / 23-41

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
Kılıçdaroğlu: ’Suriyelileri evlerine davulla, zurna ile göndereceğiz’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP iktidarının göçmen politikasını eleştirdi.

Nevşehir’de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile görüşen Kılıçdaroğlu, AKP’nin düzensiz göçe göz yuman tutumuna tepki gösterdi ve, "Suriyelileri evlerine davulla, zurna ile göndereceğiz. Oraya giden Suriyeli kardeşlerimizin de güvenliğini sağlamalıyız. Afganistan’dan gelenler var tam bir felaket. Hepsi genç, eline silah versen hepsi cepheye gidecek. 2 bin 900 kilometre yolu elini kolunu sallaya sallaya geliyor. Nereden geldi bu adamlar, kim getirdi bu adamları. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamadan öğreniyoruz. Efendim, finansman işini halledersek mülteci almaya devam edecekmiş. Kimden izin aldın? Vatandaştan mı izin aldın" ifadelerini kullandı. 

Elektrik faturasını ödeyemediğini söyleyen çiftçiler ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, çiftçileri dinledi ve sorunlarıyla ilgili şu yorumu yaptı:

"Az önce ziraat odası başkanımızın bulunduğu bir ortamda gübre ve ilaç fiyatlarına gelen zamları gördük. Üretilen ürünlerin çiftçinin arzu ettiği fiyattan alıcı bulamadığını, dolayısıyla çiftçilerin büyük zararları olduğunu ve elektrik borçlarının bulunduğunu ifade ettiler. Aslında bu sadece size özgü bir olay değil; Türkiye’nin neresine gidersek gidelim benzer bir dert var. Vatandaşımız huzursuz, hep beraber bir şey bekliyoruz, bu memlekette huzur olsun istiyoruz. Beraber yaşayalım, birlikte yaşayalım. Fazla kamplaşma oldu, fazla bölündü, toplum ayrıştı.

Toplumu ayrıştırmamak lazım, bölmemek lazım, hepimiz aynı kahvede oturuyoruz; çay içebiliyoruz, sohbet edebiliyoruz, camiye gidebiliyoruz, ibadetimizi yapabiliyoruz. Ayrımcılık olmaz, bu memleketteki herkesin karnının doyması lazım. Çiftçinin kazanması lazım, esnafın kazanması lazım, manavın, bakkalın, kahvecinin kazanması lazım. Bunlar olabilirse memlekette huzur olabilir. ’Biri yer, biri bakar kıyamet ondan kopar’ demiş atalarımız. Birisi karnını doyurup krallar gibi yaşarken, öbür tarafta çocuk yatağa aç giriyorsa bir sorunumuz var demektir."

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları şöyle:

"’19 yıldır ülkeyi yönetiyorlar; en sonda geldiğimiz noktada ülkede huzur kalmadı, bereket kalmadı. Evlerde huzur kalmadı, çocuklarımız işsiz. Çiftçi, vatandaş herkes ’ne olacak bu memleketin hali?’ diye düşünüyor. Sizden tek isteğim var; umutsuzluğa kapılmayın.

Bu memleket büyük bir memlekettir, güzel bir memlekettir. Bu memleketin çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur. Bütün sorunları çözebiliriz yeter ki iyi niyetle, güzellikle hareket edin. Yeter ki kendi cebinizi değil, vatandaşın cebini düşünün. Siyaset; zenginleşme aracı değildir. Siyasete giren kişi zenginleşmez. Böyle bir kuralı da yoktur. Siyasete giren adam zenginleşiyorsa bilin ki, malı götürüyordur. Buna izin vermemek lazım.

Pek çok sorun dile geliyor. Hepsinin farkındayız. Ama kanaat önderleri olarak bu ülkenin, Nevşehir’in saygıdeğer muhtarları olarak, sakın ola ki umutsuzluğa kapılmayacağız. böyle bir hakkımız da yoktur, yetkimiz de yoktur. Eğer biz az önce şehitlerimiz gazilerimiz için saygı duruşunda bulunduysak, ve hep beraber İstiklal Marşı’nı okuduysak, bizim umutsuzluğa kapılma hakkımız yoktur.

Bir parti ne zaman ki ’ben devletim’ demeye başlarsa orada tehlike var demektir. Hiçbir parti ’ben devletim’ diyemez. Çünkü partilerin görev süresi ayrı, devlet ayrıdır.

Hakim, karar verirken kanuna göre karar vermez. Anayasa’da da öyle yazmaz zaten. Hakim, hukukun üstünlüğüne ve vicdani kanaatine göre karar verir. Anayasa’da öyle diyor. Bilim insanları derler ki, vicdan Allah’ın kalbimizdeki sesidir, derler. Adalet istiyorsanız yetkilendireceksiniz. Adaleti sağlayacağım. Rüşvet alanın burnundan getirmezsem siyaseti bırakacağım.

Suriyelileri evlerine davulla, zurna ile göndereceğiz. Oraya giden Suriyeli kardeşlerimizin de güvenliğini sağlamalıyız. Afganistan’dan gelenler var tam bir felaket. Hepsi genç, eline silah versen hepsi cepheye gidecek. 2 bin 900 kilometre yolu elini kolunu sallaya sallaya geliyor. Nereden geldi bu adamlar, kim getirdi bu adamları. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamadan öğreniyoruz. Efendim, finansman işini halledersek mülteci almaya devam edecekmiş. Kimden izin aldın? Vatandaştan mı izin aldın?

Bir devlette çürüme olursa o yayılır ve tüm kurumlara sirayet eder. Diyorlar ya, organ yetmezliği. Hiçbir egemen gücün Kuvayi Milliyeciler olarak üzerimizde olmasını istemeyiz. Oturacağız, çalışacağız, mücadele edeceğiz. Cumhuriyeti kuranlar 1921 yılında Kayseri’de uçak fabrikasının temellerini attılar. 8 yıl sonra o uçak Ankara’ya indi. Her birimizin, yakın tarihimizi ve geleceğimizi bilmemiz lazım. Uşak Şeker Fabrikası’nı bu devlet yumurta satarak kurdu biliyor musunuz? Sadece ayrıştırıyorlar, sadece bölüyorlar. Günümüzde devletler ikiye ayrılır. Otoriter devletler ve demokrasisi gelişmiş ülkeler. Milli gelirimiz bir ara 12 bin dolardı; şimdi 8 bin dolara düştü.

Cumhurbaşkanı devletin sigortasıdır. Bir tartışma çıktığında, uzlaşma sağlanmazsa Cumhurbaşkanı çözüm masası oluşturur. Tarafları çağırır ve uzlaştırır. O yüzden Cumhurbaşkanı tarafsızdır. Cumhurbaşkanı olacak kişi her gün konuşmaz önemli günde konuşur ve millet ne diyor diye bakar, dinler. Cumhurbaşkanının kibirli olmaması, alçakgönüllü olması gerekir.

Gün sağcı, solcu olma günü değildir. Gün kavga günü de değildir. Gün, elden kayan bir memleketi tekrar raylarına oturtma günüdür."

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz


Kılıçdaroğlu: ’Suriyelileri evlerine davulla, zurna ile göndereceğiz’ : Google'da Ara
Kılıçdaroğlu: ’Suriyelileri evlerine davulla, zurna ile göndereceğiz’


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  AKŞENER ADAYLIK KONUSUNDA NOKTAYI KOYDU


         İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben cumhurbaşkanı adayı değilim; ben başbakanlığa adayım" dedi. İyi Parti lideri Meral Akşener Halk tv’de katıldığı programd

  İ.MELİH GÖKCEK SAVCI KARŞISINA ÇIKTI


          Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, başkanlığı döneminde FETÖ/PDY’y

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SERKAN KAYAALP

     Her Ağustos ayında konuştugumuz sonra hatırlamadığız Marmara Depremi ülkemizin yasadığı büyük felaketlerden biridir. Şimdi deprem dışinda ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Tiryaki, orada yanan yerlere otel yapan anlayış var olduğu müddetçe biz yanmaya devam edeceğiz ...

A MENDERES SAKİNİ AHMET HOCA

     Sayın Belediye Başkanın sizin için çalışan Efelere çevreci Doğaya Saygılı sosyal bir belediyeci olarak vatandaşın ...

NECABETTİN SALÇI

     İktidar Seçime gidecek haberiniz olsun. Bu güne kadar her seçim öncesi bu ülkede Petrol ve Gaz ...

SELİN SEVER

     Seçimden korkma Erdoğan!#HemenSeçim Ülke gündemini Mafyaların yönlendirdiği bir dönem yaşıyoruz. ...

EREN EFEOĞLU

     Bu saldırı Kılıçdaroğluna yapılan linç saldırsına ne kadar benziyor. Sedat Pekerin benzer saldırılarının nasıl organize edildiğinin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 49 √ Toplam : 78 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 48 √ Toplam : 76 - 2-BU YIL YAPILIR
% 5 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim