Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Vatandaşlara önemli uyarı: Sakın ödemeyin
ADÜ ZİRAAT ÇOĞRAFİ TESCİLLERE KATKI VERİYOR
İyi Parti’de maskeli ’128 milyardolarnerede’ eylemi
AĞIR HASTA SAYISI ARTIYOR
Ege’de deprem meydana geldi


Kılıçdaroğlu’ndan 450 milyon dolar sorusu - GÜNCEL - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU’NDAN 450 MİLYON DOLAR SORUSU
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 26-03-2021 / 22-40

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
Kılıçdaroğlu’ndan 450 milyon dolar sorusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programında açıklamalarda bulundu. “450 milyon doları kim aldı?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Bir şey açıklanmıyorsa orada karanlık nokta vardır” dedi. Kılıçdaroğlu, ittifakta dört partiyiz diyerek “HDP ittifakta yok, Demokrat Parti, Saadet Partisi, İYİ Parti CHP. Bahçeli’nin hoşuna gitsin diye HDP’yi zorla kapatmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

AKP’NİN KONGRELERİNE TEPKİ
“Bu görüntü nedir? Sokaktaki, kahvedeki, arabadaki insana ceza kestiler. Bugüne kadar 254 bin kişiye ceza kesilmiş. Şu kongrelere bakın. Bu iktidar güven vermeyen iktidar. Halka söylediğine bakın, kendi yaptığına bakın. Bu iktidar nasıl bir iktidar? Vatandaş görüyor bunu. Şikâyet ediyor.”

“Halkın desteğiyle iktidara geleceğiz ve ilk bir hafta içinde faiziyle beraber ceza kesilen 254 bin kişinin parasını iade edeceğiz. Sağlık Bakanı tweetler atıyor, mesajlar veriyor, kalabalık yerlerde durmayın diyor. Bu yatay çekim falan değil. Normal bir çekim.”

“Biz böyle bir kurultay yapmadık, insanımıza saygı duyduk. Sadece delegeler geldi, gazeteciler için ayrı salonlar yarattık. Sağlık konusunda ne gerekiyorsa onları yaptık. İnsana değer vermiyorlar. Hiç olamazsa kendi delegelerine duysaydın keşke. Umarım buradaki herkes aşılanmıştır.”

ERDOĞAN’A ‘MUHTARLIK ÖNERİSİ’ YANITI

Adamların dünyadan haberi yok, muhtar dünyasından haberi yok. Bazı mahallelerin nüfusu ilden büyük. Bayburt merkezinden büyük mahalle var. Oradan çok daha büyük olan bir muhtarlık tek başına mahalleyi yönetiyor, bu muhtarın bir yardımcısı bile yok. Vekillerin danışmanları var…

Erdoğan ne derse desin, muhtara hem bütçeyi hem de yardım vereceğim.

NACİ AĞBAL’IN GÖREVDEN ALINMASI
Şimdi, en büyük voleyi vuranlar dolarcılar ve tefeciler. Yani bu işin sizsiniz, benim, emeklidir, esnaftır, köylüdür toplumun her kesimi zarar görüyor. Ama bir avuç insan bundan kar ediyor. Naci Ağbal görevden alındı, 450 milyon dolar el değiştirdi. Birileri dolar aldı ucuzdan, artınca sattı.

128 milyar dolar da aynı şekilde satıldı. Merkez Bankası parayı satarken ihale açıyor, dolar satacağım diyor. 128 milyar doları kime sattı, yayınlamıyorlar. Niye yayınlamıyorlar? Birilerine kaynak aktarılıyor. Cuma günü bir günde 450 milyon doları kim aldı?

128 milyar dolar milletin hazinesindeyse, göstersinler Merkez Bankası’ndan… Kime verdin sen bu 128 milyar doları?

128 milyar doları, 450 milyon doları kim aldı? Milletin hazinesindeyse 128 milyar dolar, göstersinler. Ama yok efendim. Eksi , eksi. Merkez Bankası’nın kasası bu. Herkes biliyor bunu. Ben de soruyorum kime verdin bu milyar doları, kim aldı? Bir şey açıklanmıyorsa orada karanlık nokta vardır

‘CHP SAĞA KAYDI’ ELEŞTİRİLERİNE YANIT
Parti adı üstünde Cumhuriyet Halk Partisi, benim değil halkın partisi. Yok sağa kaydı yok sola kaydı bunların tamamı asparagas. Cumhuriyet Halk Partisi, geniş kitlelere açılıp bütün sosyal kimliklerle ilişki kurduğu anda rahatsızlıklarını dile getiriyorlar.

21. yüzyılın Türkiye’si 18. yüzyılın kavramlarıyla yönetilemez. Türkiye Cumhuriyeti’nde 21. yüzyılın sorunlarını çözmek için yeni kavramlar bulmak zorundayız. 21. yüzyılın temel kavramı demokrasidir, sağ sol kavramları yok burada. Biz demokrasiyi savunuyoruz, birileri de otoriter meseleleri.

‘KESİLEN CEZALARI İADE EDECEĞİM’
3 ay için rakam vermiştim 254 bin kişiye ceza kesildi. Pandemi dönemi içinde bu tablo varsa, kongreleri yaptılarsa, oraları lebaleb doldurdularsa ve hiç kimseye ceza vermedilerse vatandaşın ne günahı var? Bütün cezalarını kaldıracağım, ödenmişse hepsini iade edeceğim. Örnek olması gereken kişinin yaptığı, ortaya koyduğuna bakın. Haklarını iade edeceğiz, söz verdim bunu yapacağım.

Toplumda mağdur yarattığınız zaman siz sosyal devlet olmazsınız.

 

“GEZDİĞİM YERLERE AKP’LİLER GİDEMİYOR”

“Nereye dokunsanız dert var. Borç almışlar, ödeyemedik yeniden yapılandırdılar dünyanın faizi bindi ben nasıl ödeyeceğim diyorlar. Ben onlara şunu söyledim; bütün faizlerini sileceğim. Hiç kimse endişe etmesin eğer biri ödemişse faizi ona da o faizleri iade edeceğim. Adam eşyaları sattım borcumu ödemek için diyor. Çek mağdurları var. Böyle devlet yönetilmez. Gezdiğim yerlere bir tek AK Parti bile gidemiyor. Nasıl gidecek? Sanayicinin, esnafın derdini mi dinleyecek. Tepki geleceğini biliyorlar.”

“Toplumda mağdur yarattığınız zaman sosyal devlet değil baskıcı devlet olursunuz. Bu anlayış zulmeden anlayıştır. Bunu değiştireceğiz.”

“Bu tablo kendi daha önce yaptıkları mitingler, biliyorsunuz Karadeniz baştan sona kıpkırmızı oldu. Bu tabloyla Türkiye’nin tamamını kırmızıya döndürecekler. Daha yeni bir kahvesi intihar etti. Bu tabloyu yaratan kim? Devleti yönetenler. Sosyal devlet nerede!”

 

‘SARAYDAN BUNLAR GÖRÜNMÜYOR’

Esnaf, çiftçi gövdesini taşın altına koydu. Nerede sosyal devlet. Kendileri için var bir elleri yağda bir elleri balda. Saray’dan bunlar görünmüyor. 10 milyonu aşkın işsiz var. Saray çevresinin 10 binden fazla maaşı var birden fazla kurumdan alıyorlar.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ

Kabine değişimi hakkında konuşan Kılıçdaroğlu “Ne yaparlarsa yapsınlar. Bakan ne diyor ‘Cumhurbaşkanı’mızdan gelen talimatla’  Her şeye kararı bir kişi veriyor. Devlette istişare kalmadı işi ehline verecek kişi kalmadı. Bunlar seçimle gelmiş insanlar değil, atanan devlet memuru bunlar. Bakanların da suçu yok. Saray’dan gelen talimatı yapıyor. Tek adam hükümeti var. Her şeye bir kişi karar veriyor zaten. Devlette istişare kalmadı.

‘ERKEN SEÇİME GİTMEK ZORUNDALAR’
Sonbaharda erken seçime gidilebilir. Götüremezler, bakın gecikilen her gün sıradan vatandaşa ağır maliyetler yüklüyorlar. Dolar bu kadar indi çıktı… Seçime gitmek zorundalar, gitmezlerse bu toplum çok daha ağır maaliyetler ödeyecekler. Devlet böyle mi yönetilir?

 

Cumhurbaşkanlığı sistemi için konuşan Kılıçdaroğlu, “Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceğiz. bir takvim yapıp milletin önüne koyacağız. millette bakıp ona göre hareket edecek. her kuruşun hesabını harcayanlar millete vermeli. milletin vekilini millet seçmeli. Milletin vekilini millet seçerse parlamento üzerindeki vesayet de kalkar. Ne dedi Erdoğan? “Yasa meclise geldiğinde eller kalkar iner.” Ne demek bu? ‘Ben ne dersem o olur’ demek. Dönemleri bitti. bunlar Türkiye’yi yönetemezler.

 

ERDOĞAN’A HODRİ MEYDAN

İstediği kanalda, istediği gazeteciyle, istediği kişilerle karşı karşıya gelelim. Tek gideceğim istediği soruyu sorsun ben de soracağım. Memleketi bu hale neden getirdin?

 

Taksim alanını yeniden İstanbul halkının gezebileceği bir alana dönüştürmek istiyor Ekrem bey. Ama şimdi bunu nasıl engelleriz diye arayıştalar. Bakın devlet kin ve intihamla yönetilmez. Arkadaşlara söyledik asla şikayet etmeyin gereğini yapın. Engelleri aşın dedik.

 

‘BAHÇELİ’NİN HOŞUNA GİTSİN DİYE HDP’Yİ KAPATIYORLAR’

Muhalefet muhalefetle niye uğraşsın. Bizim görevimiz, ülkeyi kim yönetiyorsa, kaynakları kim kullanıyorsa, oturur masaya yatırırız onun üzerinden eleştiri yaparız. HDP ayrı parti biz ayrı partiyiz. Yanlışı olursa söyleriz. Meclis Genel Kurulu’nda yeri geldiğinde gerekli açıklamayı yaparım. Onlar istiyor ki, biz muhalefet birbirimize girelim ittifakı bozalım. HDP ittifakta yok, dört partiyiz biz; Demokrat Parti, Saadet Partisi, İYİ Parti CHP.

Siyasi partilerin kapatılmasını doğru bulmuyoruz. Diğer partilerin de kapatılmasını istemeyiz. Zorla partiyi kapatmak istiyorlar. Niye zorla yapıyorsunuz bunu? Bahçeli’nin hoşuna gitsin diye yapıyorsunuz bunu. Bahçeli teslim almış bunları.

“REKLAMIMI YAPIYOR”
“Bay Kemal’i duyunca sadece gülümsüyorum. Keşke her gün söylese, reklamımı yapıyor. Cesaret edip karşıma çıkamıyor. Dünyaya meydan okuyorsan kardeşim gel bir de bana meydan oku. Senin televizyonların var, çağır a haber2i yanına da istediğin adamları al vallahi tek başına çıkacağım. İstediğin soruyu sor diyeceğim. Memleketi bu hale niye getirdin diye soracağım. 128 milyar doları ne yaptın diye soracağım. 15 Temmuz şehitlerinin parasını niye ödemiyorsun? KYK2dan para alan çocuklara niye icra uyguluyorsun? Sıradan sade vatandaşın derdini sorarım. Bir de eğer istiyorsa S-400’leri sorarım. Niye aldık da depoya kilitleyeceğiz?”

“VATANDAŞ YATAĞA TOK GİRECEK”
“Bu sosyal yardımları yaparken onların yaptığı gibi yapmıyoruz. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Pandemi sürecinde kampanyalar açıldı belediyelere insanlar yardım yaptılar insanlara yardım yapın diye. Yasakladılar. Dedim hiç şikâyet yok. Askıda fatura yaptık. Biz aştık onları. Onlar engellemek istediler. Şimdi Erdoğan bütün yardımları kaymakamlık yapacak. Kaymakam hangi araçla yapacak? Belediye başkanı arkadaşların tamamına bir yoksulluk envanteri çıkaracaksınız dedim. Hatta bazı yerlerde kart verdiler banka kartı gibi. O kartla gidip alışveriş yapıyorsunuz. Sistem gayet iyi çalışıyor. Biz bunu büyüteceğiz. Aile destekleri sigortasını getireceğiz. Şimdi bunu engellemeye çalışıyorlar. Bu Yapacağız ama bu memlekette herkes yatağa tok girecek.”

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ TEPKİSİ
“Bunlar kadına şiddeti savunuyorlar. Belli çevrelerden nasıl oy alabilirim hesabıyla yapılmış bir harekettir bu. Sen ne yaparsan yap, senin yolun göründü. 19 yıldır devleti yönetiyorsun, 10 milyonu aşkın işsiz yaratıyorsun. İstanbul Sözleşmesi’nin hangi maddesinden rahatsız olmuş? Neyinden rahatsız olmuş?”

Z KUŞAĞI

Gençler görmüyor mu bu tabloyu görüyor. Yüzde yüze yakınının oy vermemesi lazım. Nefes alamıyor gençler, düşüncelerini ifade edemiyorlar, çoğu işsiz, hangi iktidara oy verecekler? Kendilerine bu tabloyu yaratanlara mı verecekler. 6 milyon 300 bin genç Türkiye’nin 2023’e kaderini belirleyecek, eğer o tarihte yapılırsa.

 

“ŞENTOP’UN MECLİSİ YÖNETME DİYE YETENEĞİ YOK”
“‘Çıkabilir’ doğru ama ‘yetkisi var’ yanlış yok. Tek bir şeye kilitlenmiş durumda Erdoğan; ben koltuğumu nasıl korurum? O nedenle bir gece kararıyla Montrö’den çıktık da diyebilir. Yetkisi yok ama. O yetki TBMM’dedir. Mustafa Şentop’un zaten Meclis’i yönetme diye bir yeteneği ve kabiliyeti yok, aracı kişidir. TBMM’nin fiilen ve gerçek anlamda başkanı değildir. Seçilmiş bir kişidir. Dolayısıyla kendisi vesayet altındadır. “

TELE1


Kılıçdaroğlu’ndan 450 milyon dolar sorusu : Google'da Ara
Kılıçdaroğlu’ndan 450 milyon dolar sorusu


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  FATİH ERBAKANDAN MESNETSİZ İDDİA


         Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yerel bir televizyon kanalında konuk olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yeni tip koronavir&uu

  AKŞENER: VATANDAŞ 128 MİLYARI SORUYOR


         İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "128 milyar dolar nerede?" sorusuna ilişkin olarak konuştu. Akşener, "128 milyar dolar nerede?" sorusuna ilişkin olarak,

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
AHMET KABAK

     On binlerce kisisilerle yapilan lebalep kongrelerin sonucu. Yetmedi Saglik bakaninda katildigi binlerce kisinin katıldıgı cenaze torenlerinin ...

SERPİL KORUCU

     Vaka sayimiz Dunya rekoruna sebep oldu. 1.5 milyarlık Hindistanı bile geçtik. Toplum duyarsız. Bu duyarsızlar yüzünden ...

ASTO

     Ulkemizde ölumler 100 er 100 er olmaya baslandı. Kapanma icin ne bekleniyor. Yoksa Biz de ...

SERPİL KIRICI

     Sayın Vekilim Yalan söylemek Günah Değilmi... ...

EREN EFE

     Eğitim_İş Sendikasının bu cesur kararını bir emekli öğretmen olarak takdirle karşılıyorum. İşte Atatürkün öğretmeni budur. ...

ASTO STK PLATFORMU

     Atatürk bu ülkenin Kırmızı çizgisidir. Hiç kimse bizim gönlümüzden çıkaramaz. Bu kararı alanları kınıyorum. Bu ülkenin ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 32 √ Toplam : 30 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 62 √ Toplam : 58 - 2-BU YIL YAPILIR
% 8 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   HABER VİDEOLARI  
FİLM FRAGMANLARI   KOMİK VİDEOLAR   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim