Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da
Kılıçdaroğlu: Faizcilerin bütün umudu Erdoğan’dır
Cumhuriyet’den çıkarılan gazetecilerle ilgili yeni adım
ERDOĞAN HAVALİMANINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
İmamoğlu paylaştı: İşte gerçek enflasyon


Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Rest Senden Korkmuyorum - - Ajans 09/ Aydın Haber
 
KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A REST SENDEN KORKMUYORUM
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 27-10-2021 / 20-13

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Haberleri  
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Rest Senden Korkmuyorum

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın grup toplantısından Çubuk’taki linç girişimine ilişkin görüntüleri göstermesine yanıt vererek, "Şahıs bugünkü grup toplantısında benim görüntülerimi izletmiş. Adeta birilerini yarım kalan işi bitirin demiş. Ne senden ne senin şurekandan korkmuyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Genel Merkez’de açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, sonunda "iş başa düştü" diyerek iktidara seslendi, 4 maddede canını alması gerekenleri sıraladı.

Her gün yeni bir zam ilan ediyor. Çok kısa bir zaman için de faturaları üç kez zamlandı, doğalgaza 8 kez zam yapıldı. mücadale ile ilgili çalışmak isteyen herkesi davet ettim.

"Erdoğan’a sesleniyorum" Kılıçdaroğlu’nun kullandığından dolayı 4 maddeyi şöyle sıraladı:

1. Kara Kış Fonu’nu kurarak halka destek ver.

2. Elektirik faturalarındaki KDV’leri kaldır.

3. Doğalgaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV’leri kaldır.

4. Sosyal işletim başlatır.

Kılıçdaroğlu, "Kara kışı geçirelim.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın grup toplantısından Çuk’taki bitirme olarak, "Şahhüne incelemesi devam eden grup topluluğu benim görüntümü izletmiş. Adeta birilerini benim kalan demiş.

 

Biliyorsunuz, aylardır kışa yönelik uyarılarımı yapıyordum, zam yağmuru konusunda uyarıyordum, "Kara Kış Fonu kurulsun" diyordum. Karşımızda kapı duvar bir iktidar var ve maalesef, uyardığım her şey artık gerçeğimiz oldu, her saat başı yeni bir zam geliyor, korkunç bir pahalılık var.
Bu iktidardan, çözüm beklemenin, artık abesle iştigal olduğu çok açık. Zaten tüm sorunların kaynağı kendileri, neyi çözecekler?
Bu Saray ve Şahsım iktidarı, insanımızı kara kışın insafına terk etmiştir.  Özetle iş başa düşmüştür, çözümleri CHP bulmak zorundadır. Muhalefet olabiliriz ama çözümleri biz arayacağız.
Bakın; Türkiye’de 14 milyon asgari ücretli, açlık sınırının altında yaşıyor. Bu insanlarımızın çocukları da sefalet içinde yaşıyor.
İnsanımızın bu kış hayata tutunabilmesi için, uygun fiyatlı enerjiye erişimin sağlanması çok kritik. Yoksulluk içinde yaşayan çocukları ile enerji faturasını ödeyemeyen 5 milyon hanenin olduğu bir ülkeye, biz uzaktan bakamayız. İnsanımızın onuru, haysiyeti söz konusudur.
Peki, iktidar ne yapıyor? Her gün yeni bir zam ilan ediyor.  Çok kısa bir süre içinde, elektrik faturaları 3 kez zamlandı. Doğalgaza 8 defa zam yapıldı. Kömür yüzde 30; mutfak tüpü yüzde 42 oranında zamlandı.
Ülkemizin bu halini ben kabul etmiyorum. Bu halk bunu hak etmiyor!
Bu yüzden tüm enerji sektörü paydaşlarına davet mektubu gönderdim, “Bu millet için birlikte çalışalım” dedim. Enerjide yaşanan korkunç zamlarla mücadele konusunda bana katılmak isteyen herkesle çalışmaktan memnuniyet duyacağımı söyledim. Sağ olsunlar, enerji sektörü temsilcileri davetimize icabet ettiler ve birlikte bir çalışma toplantısı yaptık.
Buradan halkımıza da seslenmek istiyorum: Kime oy vermiş olursanız olun, bu enerji meselesinde hepimiz birlikte mücadele edeceğiz. Birlikte mücadele etmek zorundayız. İktidara geldiğimizde, nihai amacımız elbette yoksullukla mücadele ve daha adil bir ülke inşa etmek olacaktır. Ama atlatmamız gereken bir kış var. Kışı atlattıktan sonra zaten iktidara geleceğiz, sonrası kolay. 
Gelelim çözüme... Nedir çözüm?
Şahsa buradan sesleniyorum; bu sesi iyi dinle, eğer bunları yaparsan, milletimiz biraz olsun rahatlayacak. Hatta buradan siyasi puan da kazanabilirsin, umurumda değil, yeter ki milletim rahatlasın.
Bunları hemen yap. 
1. Her şeyden önce acilen Kara Kış Fonu’nun kurarak, vatandaşlarımıza kış ayları için destek ver.
2. Elektrik faturalarındaki KDV’yi kış boyunca kaldır. Sadece TRT Fonu’nun kaldırılması bile tek başına yüzde 20 oranında bir indirimin sağlanmasına neden olacak. Derhal kaldır!
3. Aynı şekilde doğalgaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV’yi de hemen kaldır.
4. Elektrik ve ısınmada, düşük gelirliler lehine “Kademeli Tarifeli Sisteme” geç. Yani “Sosyal Tarife Uygulamasını” başlat. Bu vatandaşlar, daha ağır bir fatura ödemesinler.
Enerjiye bağlı bu sıkıntıların bir de ticari işletmeler boyutu var. Özellikle esnaf ve küçük ölçekli işletmelerin de acilen bu destek programına alınmasını istiyorum.
Bu hamleler halkımıza bir nebze nefes aldıracaktır. Hele bu kara kışı geçirelim, zaten sonra seninle sandıkta görüşeceğiz.
Şahıs, bugünkü grup konuşmasında uzun uzun benim videolarımı izletip, aleni tehditler savurmuş. Adeta birilerine “Yarım kalan işi bitirin” talimatı vermiş. İşte buradan söylüyorum; ne senden, ne o şürekandan zerre kadar korkum yok. Sonuna kadar mücadelemi vereceğim. Bunu bilesin!


Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Rest Senden Korkmuyorum : Google'da Ara
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Rest Senden Korkmuyorum


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
       

  KILIÇDAROĞLU: FAİZCİLERİN BÜTÜN UMUDU ERDOĞAN’DIR


         CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’te bütçe görüşmelerinde konuştu. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın

  KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A REST SENDEN KORKMUYORUM


         Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın grup toplantısından Çubuk’taki linç girişimine ilişkin görüntüleri göstermesine yanıt vererek, "Şah

 
           ..
 
TÜM YAZARLARAYDIN HAVA DURUMU

           YORUMLAR
SEMİH KOCA

     Geliyor Beklenmekte olan. Ok yaydan çıkmıştır... Meral Hanım ve ekibinin Tüm ülkede karşılığı gittikce artmakta. iyi ...

ASTO

     Barolar Birliğinin Seçimininde çıkan sonuç Adalet için Umut olmuştur. Baro Yönetimine seçilen Av.Gökhan Bozkurtu ...

ADNAN SARSILMAZ

     Murşit Bey, Çağdaş, sağlıklı toplumlar bu tip gerçek bireylerden oluşurlar. Cemiyet hayatına adapte olamamış cemaatleşen sistemlerde ...

VELİ TİRYAKİ

     Sayın Hocam Birey olmak işte bu nedenle önemlidir ama belki de, bizden istenen tam da budur. ...

SEVGİ KOLCU

     Birey olmak, toplumdan kendini yalıtmak değil, bütünün içinde kendi gibi bulunabilmektir. İnsan bireysel varlık olduğu kadar ...

VELİ TİRYAKİ

     Değerli Hocam Yazınizda 1400 yıldır muslümana insiyatif bırakılmadığını cok farklı bir üslüpla aktarmısışsınız... Topluma düşen birey ...


           ANKET
SİZCE SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILIR
% 57 √ Toplam : 108 - 1-ZAMANINDA YAPILIR
% 41 √ Toplam : 77 - 2-BU YIL YAPILIR
% 4 √ Toplam : 7 - 3-FİKRİM YOK
   


GÜNCEL   SİYASET   EKONOMİ   AYDIN   SAĞLIK   DÜNYA   SPOR   LEZZETLERİMİZ  
KÜLTÜR/SANAT   ÇEVRE   KAMPANYALAR   kampanyalar   YAZAR GİRİŞİ   SİVİL TOPLUM   EĞİTİM   KOMİK VİDEOLAR  
HABER VİDEOLARI   FİLM FRAGMANLARI   VİDEO  

RSS © 2012 Ajans 09/ Aydın Haber
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim